چرا تحصیل در چین

بورسیه تحصیلی در دانشگاه چینگ هوا چین

محتوای جدول

محتوای جدول

 

 

 

چرا تحصیل در چین ؟ دانشگاه‌های معتبر چینی برای دانشجویان بین‌المللی امیتازات ویژه‌ای مانند کمک هزینه تحصیلی، خوابگاه و…در نظر می‌گیرند. چین به عنوان دومین اقتصاد برتر دنیا به متخصصان واجد شرایط با مدرک تحصیلی مناسب نیاز دارد.

در سال‌های اخیر چین هزینه زیادی را در سیستم آموزشی خود صرف کرده و بورس‌های تحصیلی کاملی را برای دانشجویان ارائه داده است.

دانشگاه‌های چین به دلیل برتری در شاخه‌های علوم پزشکی، مهندسی و ریاضی مشهور هستند.

 

در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری و نوسازی در بخش آموزش عالی کشور چین بسیار گسترده بوده، که این امر سبب شده‌است تا دانشجویانی که در پی تحصیل در خارج از کشور هستند چین را انتخاب کنند.

در دهه گذشته تعداد نهادهای برتر تحصیلی در چین دو برابر شده و درحال حاضر نزدیک به سه هزار نهاد و موسسه مشغول به تدریس هستند. در سال 1995 چین پروژه‌ای را با نام پروژه 211 راه‌اندازی و عملی کرد تا در بحث تحصیلی و اموزش عالی بتواند 100 دانشگاه کشور خود را در سطح جهانی معرفی و پیشرو قرار دهد. لیگ C9 آموزش منتخبان و زبدگان را به طور ویژه برای موسسات ارائه می‌دهند.

تعداد دانشجویان بین‌المللی با توجه به برنامه بورس تحصیلی دولت افزایش یافته است، به طوری که 500,000 دانشجوی بین‌المللی در نظر گرفته شده است که بیشتر آن‌ها از کشورهای کره جنوبی، تایلند، ایالات متحده، هند و ژاپن هستند. شایان ذکر است نزدیک به 60,000 دانشجو خارجی در سال 2017 کمک مالی دریافت کرده‌اند.

چرا تحصیل در چینکدتصویر: 981113002-303-07

دانشگاه‌های برتر چین

 

لذت بردن از شهرهای شلوغ مانند شانگهای، پکن یا هنگ کنگ می‌تواند فرصت مناسبی برای تحصیل در این شهرها باشد.

برخی از دانشگاه‌های برتر کشور چین عبارتند از:

• دانشگاه تسینخوا

این دانشگاه عضو لیگ C9 واقع در پکن با وجود 46,000 دانشجو که تقریبا 3000 نفر آن‌ها بین‌المللی هستند. در رده هفدهم جهان درسال 2019 بر اساس رتبه بندی QS World، قرار گرفته است. رشته‌های برتر این داشنگاه شامل: علوم مواد، معماری، و مهندسی می‌باشند.

بیشتر بخوانید: دانشگاه تسنینخوا

• دانشگاه پکن

در رتبه 30 جهان برا اساس رتبه بندی QS World University در سال 2019 قرار گرفته است.

یک دانشگاه معتبر عضو لیگ C9 واقع در پکن که تعداد بالایی از دانشجویان بین‌المللی را هر ساله ثبت نام می‌کند. رشته‌های برتر این دانشگاه شامل: علوم مواد، شیمی، زبانشناسی، دندانپزشکی هستند.

بیشتر بخوانید: دانشگاه پکن

• دانشگاه فودان

سومین دانشگاه برتر چین در شهر شانگهای با وجود 32,000 دانشجو در رتبه 44 جهان قرار دارد. که در لیگ نخبگان C9 گنجانده شده است.

رشته‌های برتر این دانشگاه شامل: شیمی، علوم مواد، تجارت، سیاست و زبان‌های مدرن است.

بیشتر بخوانید: دانشگاه فودان

• دانشگاه شیان جیاوتونگ-لیورپول

در حال حاضر این دانشگاه که با دانشگاه لیورپول در انگلستان همکاری می‌کند؛ با بیش از 13,000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد که از 50 کشور در سراسر جهان در این دانشگاه شرکت کرده‌اند، در شهر سوژو واقع شده است.

90 مدرک در دانشگاه ارائه می‌شود که موضوعات برتر شامل: تجارت، دارایی، مهندسی، علوم و برنامه ریزی شهری است.

بیشتر بخوانید:رتبه‌بندی دانشگاه‌های چین در سال 2020

 

کدپادکست: 981113002-303-02

دوره‌های محبوب در چین

گزینه‌های بسیاری برای دانشجویان خارجی که به دنبال پاسخ به سوال چرا تحصیل در چین هستند وجود دارد. برخی از محبوب‌ترین دوره‌ها و گرایش‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد:

• علوم کامپیوتر
• مهندسی عمومی
• تجارت بین‌المللی
• اقتصاد
• زبان‌ها

بیشتر بخوانید: تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سیچوان چین

الزامات زبان

رایج‌ترین زبان در چین، ماندارین است. اگر تصمیم دارید خود را برای یادگیری زبان میزبان به چالش بکشید، دوره‌های فشرده زبان زیادی وجود دارد. با این حال، اگر یادگیری زبان‌ها برای شما گزینه جذابی نیست، چین تجربه خوبی را برای افراد انگلیسی زبان ارائه می‌دهد. تعداد دوره‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شود در سراسر کشور رو به افزایش است و بسیاری از افراد محلی به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. اگر یک دوره انگلیسی زبان در چین را انتخاب می‌کنید، ممکن است لازم باشد برای اثبات مهارت خود، مدارک IELTS یا TOEFL را ارسال کنید. اگر دوره انتخاب رشته زبان ماندارین در چین را انتخاب می‌کنید، باید اثبات کنید که توانایی زبان شما در سطحی مناسب برای مطالعه است.

کدپادکست: 981113002-303-03

هزینه تحصیل در چین برای دانشجویان بین‌المللی

چرا تحصیل در چین نسبت به بسیاری از کشورها انتخاب مقرون به صرفه‌‌تری است؟

شهریه در چین بستگی به موضوع و دانشگاه منتخب دارد.

شهریه دانشگاه‌های دولتی: از 3300 تا 10,000 دلار در سال

هزینه مدرک زبان انگلیسی: از 2200 تا 4500 دلار در سال

شهریه مدارک پزشکی، مهندسی و کسب و کار: از 24000 تا 50000 دلار در سال

هزینه دانشگاه‌های خصوصی: از 8000 تا 15000 دلار در سال

دانشگاه‌های خصوصی هم مختص افراد چینی و هم دارای پردیس دانشگاهی برای دانشگاه‌های آمریکا و انگلیس هستند.

چرا تحصیل در چین در بعضی از دانشگاه‌های مقرون به صرفه شناخته شده‌اند؟

هزینه برای دانشجویان بین‌المللی

کدتصویر: 981113002-303-08

 

 

کدپادکست: 981113002-303-04

بورس‌های تحصیلی کشور چین

بورس تحصیلی کلیه هزینه‌های دانشجویی و زندگی را در بر می‌گیرد.
دولت تا سال 2020 با هدف تشویق و راغب ساختن 500,000 دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در چین، از طریق پیشنهاد بورسیه تحصیلی برنامه‌ای را برای جذب تعداد بیشتر دانشجویان خارجی تنظیم کرده است.

 

 

هزینه برخی از دانشگاه‌ها

در هر سال 4350 دلار برای دانشگاه ملی تحقیقات سامرا

در هر سال 1800 دلار برای دانشگاه صنعتی نانجینگ

در هر سال 4000 دلار برای دانشگاه علم و صنعت چین

هزینه‌ها در برخی از دانشگاه با رتبه بالاتر، بسیار بیشتر خواهد بود. برای مثال هزینه دانشگاه پکینگ در هر سال تحصیلی به طور متوسط 17,000 دلار می‌باشد.

بیشتر بخوانید:  راهنمای جامع تحصیل در چین (از صفر تا صد)

در 243 دانشگاه چین کمک هزینه برای تحصیل دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.

 

کسب درآمد و کار نیمه‌وقت در چین

ویزای تحصیل در چین ارزش بالایی دارد، که با کار کردن بدون اجازه این فرصت بزرگ را از دست ندهید!
در کل دانشجویان بین‌المللی مجاز به کار در چین نیستند. اما، گاهی اوقات اجازه کار نیمه وقت را دارند. برخی دانشجویان با انتخاب تدریس زبان انگلیسی ضمن ملاقات وبرخورد با مردم چینی، کسب درامد می‌کنند.
اگر تصمیم به کار در چین را دارید آن هم به صورت نیمه وقت، نیاز به مجوز دولتی دارید که از دانشگاه خود در مورد مراحل مورد نیاز کار، راهنمایی بگیرید.

 

هزینه‌های زندگی در چین

 

هزینه برای دانشجویان بین‌المللی

کدتصویر: 981113002-303-09

 

 

قیمت زندگی در چین با رشد سریع اقتصادی، در حال افزایش است، هزینه در مناطق روستایی به نسبت ارزانتر از شهرهای بزرگ است. با این حال، هزینه‌ها در شانگهای به عنوان یک شهرگران قیمت، نیمی‌از قیمت نیویورک است.
چین یک گزینه بسیار مقرون به صرفه برای دانشجویان بین‌المللی است.
بسته به موقعیت مکانی اقامت و سکونت در ماه برای دانشجویان، بین 200 تا 300 دلار هزینه خواهد داشت. در چین حمل و نقل عمومی بسیار ارزان است.

بیشتر بخوانید:پول رایج کشور چین

کدپادکست: 981113002-303-05

 

[WPSM_AC id=23235]

 

متقاضی ورود به دانشگاه در چین

 

در چین مشابه انگلیس، سیستم متمرکز CUCAS وجود دارد (سیستم پذیرش دانشگاه و کالج چین) وب سایتی است که می‌توان کلیه برنامه‌ها را از طریق آن ارسال کرد. همچنین یک درگاه آنلاین به نام CUAC (مرکز برنامه دانشگاه چین) وجود دارد که از طریق آن می‌توانید برنامه‌های کاربردی را انجام دهید. این سرویس راهنمایی‌های لازم را برای انتخاب دانشگاه و دوره مناسب به دانشجویان ارائه می‌دهد. از طرف دیگر، دانشجویان در صورت تمایل می‌توانند مستقیما وارد دانشگاه شوند.
توجه به این نکته حائز اهمیت است که چین محدودیت سنی برای متقاضیان دوره‌های تحصیلی را دارد. دانشجویان باید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی زیر 30 سال، کارشناسی ارشد زیر 35 سال و دکتری کمتر از 40 سال سن داشته یاشند.

 

ویزای دانشجویی چین

دانشجویان خارجی برای شروع تحصیل موظف به اخذ ویزا هستند. در اینجا چند شرط برای اخذ ویزا آورده شده است:

• اگر بیش از 6 ماه در چین تحصیل کنید، به ویزای X1 احتیاج است

• اگر کمتر از 6خهت ماه در چین تحصیل کنید، می‌توانید برای ویزای X2 اقدام کنید.

• همراه با فرم درخواست ویزا، گذرنامه، نامه پذیرش و عکس جدیدتان را ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: تحصیل رایگان در چین

کدپادکست: 981113002-303-06

 

در اینجا ده دلیل برای تحصیل در چین ذکر شده است

 

1. سفر و اکتشاف

تحصیل در چین یک فرصت عالی برای کشف پرجمعیت‌ترین کشور جهان است. شما ترکیبی بی‌نظیر از تمدن باستان و مدرن چین و همچنین زیبایی منظره و زندگی شبانه شلوغ آن را تجربه کرده‌اید. با دانشجویان دیگر از سراسر جهان که ملاقات‌ها را از مکان‌های جدید ببینید و متوجه شوید که چشمان خود را نه فقط به چین اجازه می‌دهد تا کل جهان باز کنید.

وسعت قلمرو چین به معنای تنوع عظیمی از آب و هوا، فرهنگ و مناظر در انتظار است. برای لذت بردن از جشنواره یخ، به شمال شرقی هاربین بروید، به پیست‌های اسکی بروید یا فقط ببینید که آب چشمان شما را به شکل مایع یقه‌ای در حدود متن شما شکل‌گرفته است. اگر 25- درجه سانتیگراد کمی سرد به نظر شما می‌رسد، سپس به سمت جنوب به بهشت ساحلی گرمسیری جزیره هاینان بروید.

به دنبال پیشرفت سریع اقتصادی در طی 30 سال گذشته، اکنون شهرهای چین برای ساختارهای باستانی چشمگیر مانند دیوار بزرگ و شهر ممنوع، از آثار معماری مدرن -از آسمان‌خراش‌های سر به فلک کشیده شده شانگهای تا لانه پرنده المپیک پکن- به چشم خوردند. به لطف زیرساخت حمل‌ونقل پیشرفته و مدرن، رفت‌وآمد در چین راحت و ارزان است. سرویس‌دهی به همه شهرها به‌خوبی توسط اتوبوس و تاکسی انجام می‌شود و شهرهای بزرگ‌تر دارای سیستم‌های مترو مدرن هستند.

دانشجوی چینی به همراه پرچم کشور چین

کدتصویر: 981113002-303-10

برای سفر از راه دور، با هواپیما یا قطار می‌توان به هر شهر رسید. راه‌آهن سریع‌السیر چین حداکثر سرعت آن بیش از 300 کیلومتر در ساعت است و تختخواب و همچنین خدمات غذاخوری را ارائه می‌دهد.
اگر از مسافرت لذت می‌برید، زندگی در چین ایده خوبی است. اول از همه، زیرا به بسیاری از کشورهای دیگر آسیا نزدیک است. از شانگهای می‌توانید در طی 2-3 ساعت با هواپیما به هنگ‌کنگ، تایپه، توکیو، سئول و هانوی برسید. اما مهم‌تر از همه، امکان سفر در چین بی‌نهایت است. از جشنواره مجسمه‌سازی یخ در استان شمالی هیلونگ جیانگ تا سواحل آفتابی جزیره هاینان. چین برای هر سلیقه‌ای چیزی دارد، موارد موردعلاقه شخصی من استان یوننان و مغولستان داخلی است. یوننان در منتهی‌الیه جنوب غربی کشور واقع شده است.

 

2. مقرون به صرفه بودن

تحصیل و زندگی در چین ارزان‌تر از تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و بسیاری از کشورهای دیگر است.
به‌عنوان‌مثال، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان سالانه حداقل 7000 پوند (حدود 10 هزار دلار آمریکا) است. هزینه زندگی حتی می‌تواند تا 13000 پوند نیز برسد. در همین حال، ایالات متحده و استرالیا گران‌ترین شهریه جهان را دارند.


هزینه‌های زندگی و هزینه‌های مدرسه نسبتاً ارزان است، به‌ویژه در مقایسه با ایالات متحده و سایر کشورهای غربی. دانشجویان بین‌المللی هم می‌توانند تحصیل کنند و هم برای تحصیل در چین پس‌انداز می‌کنند. بورس تحصیلی از دولت، دانشگاه‌ها، بنیادها و شرکت‌ها برای حمایت از دانشجویان بین‌المللی از رشته‌های مختلف دانشگاهی طراحی شده است.

بیشتر بخوانید:  برگزاری سمینار رشته پزشکی و مهندسی در دانشگاه بی هانگ


حتی در سایر مناطق آسیا تحصیل ارزان نیست. ژاپن دارای هزینه‌های بالای زندگی است که تا 1800 دلار در ماه افزایش می‌یابد، در حالی که کره جنوبی یکی از پنج کشور گران‌قیمت برای اقامت خارجی است.


از طرف دیگر، در چین، هزینه‌های تحصیل در هر ترم معمولاً بیش از 1000 دلار آمریکا نیست، تعدادی از دوره‌های کوتاه مدت زبان فقط چند صد دلار هزینه دارند. غذا و مصرف در چین به همان اندازه که می‌شود مقرون‌به‌صرفه است. یک شلوار جین خوب با قیمت 10-20 دلار آمریکا، اتوبوس فقط 15 سنت و بلیط مترو در پکن فقط 30 سنت به فروش می‌رسد.

 

3. مزیت اشتغال

وقتی صحبت از اقتصاد می‌شود، چین در 30 سال گذشته سریعترین رشد جهان بوده است. حتی در زمان بحران مالی رشد اقتصادی چین سطح 8٪ را حفظ کرده است، سرعت غیر قابل تصور در سایر کشورها. تولید ناخالص داخلی چین اخیراً با پیشی گرفتن از تولید ژاپن به دومین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده تبدیل شد. 500 شرکت برتر جهان همه در چین تجارت می‌کنند، بسیاری از آن‌ها تصمیم گرفتند مقر اصلی آسیا و اقیانوسیه خود را در شهرهای شلوغ چین هنگ‌کنگ، شانگهای و پکن مستقر کنند.


ظهور کنونی چین کاملاً واضح است که افرادی که می‌توانند چینی صحبت کنند و تجربه زندگی مشترک در چین را دارند از نظر شغلی دارای مزیت بزرگی خواهند بود. چین به‌عنوان یک بازار عظیم برای شرکت‌های چند ملیتی خدمت می‌کند و کارفرمایان به‌خوبی می‌دانند که درک واقعی چین، فرهنگ چینی و مردم چین یک مزیت بزرگ برای کسانی است که می خواهند رهبران نسل بعدی جهان شوند.

4. کیفیت آموزش و شناخت بین‌المللی

چین در نظر دارد با سرمایه گذاری زیاد در بخش آموزش عالی، تعداد بیشتری از دانشگاه‌های خود را به سطح جهانی برساند. بسیاری از دانشگاه‌ها برای کسانی‌که زبان چینی نمی‌دانند، برنامه‌هایی به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند تا ضمن بهره مندی از زبان، کسب مدرک نیز شامل حالِ داوطلبان شود.

مدرک رشته‌های پزشکی، مهندسی، علوم اقتصاد و تجارت، MBA بسیار مورد توجه است. دولت چین توافقنامه‌ای را برای تایید متقابل مدارک دانشگاهی با تعدادی از کشورها امضا کرده است به همین دلیل، در اکثر کشورهای توسعه یافته مدارک تحصیلی اعطا شده توسط دانشگاه‌های چین، قابل قبول و شناخته شده است.

 

5. تجربه فرهنگ دست اول

 

تجربه فرهنگ دست اول

کدتصویر: 981113002-303-11

 

فرهنگ مردم چین متشکل از 56 قومیت مختلف است. به عنوان مثال: در لیجیانگ، در استان جنوبی ینان، دوازده اقلیت مختلف هزاران سال سکونت داشته‌اند. شما با سفر به نقاط مختلف چین وارد آداب و رسوم منحصر به فردی خواهید شد، اما زندگی روزمره، باور کنید یا نه، به همان‌اندازه جدید و تحقق بخش خواهد بود. زندگی و تعامل با چینی‌های محلی و غوطه ور شدن در جامعه چینی روش جدیدی از تجسم جهان را به شما ارائه می‌دهد و به شما نوع بینش می‌دهد که از کتب درسی حاصل نمی‌شود.

 

6. ماندارین را یاد بگیرید

این قطعاً دلیل شماره یک شماست که باید مدتی برای تحصیل در چین بیایید. از آنجا که ماه‌های اول آن‌قدرها که تصور می‌شود مفید نیستند، بسیاری از خارجی‌ها به‌سرعت یادگیری را کنار می‌گذارند. من به یاد می‌آورم اولین 10 کاراکتری که باید یاد می‌گرفتم، بعدازظهر کامل طول کشید تا بتوانم 5 بار اول را دوباره بنویسم.

اما اگر کسی این اولین دوره دشوار را پشت سر بگذارد، آن‌ها در یک ماجراجویی شگفت‌انگیز قرار دارند. بعد از چند ماه، تجربه یادگیری بسیار رضایت‌بخش می‌شود و سرانجام مردم چین متوجه می‌شوند که شما چه می‌خواهید بگویید.

برای کسی که از بدو تولد خود از الفبای 26 حرفی استفاده می‌کند، کاملاً طاقت‌فرسا است که برای خواندن روزنامه، باید کم‌وبیش 3000 کاراکتر را یاد بگیرد، اما اگر حوصله یادگیری آن‌ها را دارید، یک جهان جدید برای شما باز خواهد شد. یادگیری ماندارین حافظه شما را تقویت می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا با یک پنجم جمعیت جهان صحبت کنید.

اگرچه بیشتر چینی‌ها غالباً با گویش (مانند شانگهای) صحبت می‌کنند، اما بیشتر آن‌ها زبان ماندارین را می‌فهمند و می‌توانند صحبت کنند، و اگر از شهرهای بزرگ خارج شوید، آن‌ها از خارجیانی که وقت خود را برای یادگیری زبان خود صرف کرده‌اند بسیار شگفت‌زده خواهند شد.

7. شاهد پیشرفت چین از ردیف اول باشید

 

چرا تحصیل در چین

کدتصویر: 981113002-303-12

توسعه چین در 35 سال گذشته در تاریخ جهان بی‌سابقه است. مشاهده آن از داخل کشور جذاب و چشم‌نواز است. اکثر مردم نمی‌دانند چین چقدر پیشرفت کرده است و هنوز هم‌چین را یک کشور کاملاً روستایی می‌دانند. با این حال، در پایان سال 2012 ، برای اولین‌بار، تعداد چینی‌های ساکن در مناطق شهری به 712 میلیون نفر رسید که 52.6٪ از جمعیت را نشان می‌دهد.

در سال 1990 ، این درصد فقط حدود 25٪ بود. این توسعه سریع توسط خوشه‌های شهرها پشتیبانی شده و مناطق غول‌پیکر شهری را ایجاد کرده است. معروف‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: دلتای رود مروارید، شهرهای گوانگژو، فوشان، ژائوکینگ، هنگ‌کنگ، شنژن، ژوهای، ماکائو، دونگوان و جیانگمن و جمع‌آوری حدود 120 میلیون نفر جمعیت (کم‌وبیش جمعیت مکزیک) و دلتای رودخانه یانگ تسه، شهرهای شانگهای، ووکسی، چانگژو، هانگزو، نینگبو، نانجینگ، سوژو را که مجدداً گروه‌بندی می‌کند، جمعیتی حدود 85 میلیون نفر (تقریباً جمعیت آلمان) را در خود جای‌داده است.

 


جاده‌ها ساخته می‌شوند و آسمان‌خراش‌ها از زمین بلند می‌شوند. هر روز، شهر در مقابل چشمان ما بازسازی می‌شود. البته، چین هنوز دارای یک جنبه روستایی است که کمتر از این تصویر زندگی شهری که من ترسیم می‌کنم توسعه‌یافته است، اما به‌طورکلی این کشور در بیشتر مناطق سرمایه‌گذاری کرده است تا جاده‌ها، راه‌آهن و سیستم‌های حمل‌ونقل را توسعه دهد.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با کشور چین و هرچیزی که باید راجع به آن بدانید

برای کسی که از یک کشور پیشرفته می‌آید، تاحدودی جذاب و تاحدی ترسناک است. دیدن اینکه یک کشور در مقابل چشمان شما به‌سرعت پیشرفت می‌کند جذاب و ترسناک است که ببینید در بسیاری از جنبه‌ها آن‌ها کارهای بزرگ‌تر، بهتر و سریع‌تر از کشورهای پیشرفته انجام می‌دهند. من به هرکسی توصیه می‌کنم که بیاید و خودش شاهد آن باشد.

8. خود را با یک فرهنگ هزاره روبرو کنید

فرهنگ چینی دارای 5000 سال سابقه است و یکی از این 3 فرهنگ ثروتمندترین در جهان است. اگرچه این کشور با سرعت بالایی در حال نوسازی است، اما بسیاری از جنبه‌های سنتی هنوز در زندگی روزمره بسیار مشهود است.

جالب اینجاست که آخر هفته برای پیاده‌روی در پارک بروید. بسیاری از افراد در آنجا جمع می‌شوند، از صبح زود، برای انجام فعالیت‌های گسترده‌ای. دو تا از محبوب‌ترین‌های چین Taichi و خوشنویسی هستند. Taichi یکی از شناخته‌شده‌ترین ورزش‌های رزمی در سراسر جهان است.

این ورزش معمولاً صبح زود در پارک‌ها انجام می‌شود و اعتقاد بر این است که فواید زیادی برای سلامتی مانند بهبود تعادل و سلامت عمومی روان‌شناختی دارد. خوشنویسی در چین هنری بسیار مهم و موردتوجه است. این اساساً طراحی و اجرای حروف چینی است، معمولاً با قلم‌مو روی برخی از کاغذها، اما برخی دیگر نیز آن را در پارک‌هایی با آب در کف سنگ سنگی تمرین می‌کنند.

9. آشپزی چینی را کشف کنید

غذاهای چینی یکی از متنوع‌ترین غذاهای جهان است. هر منطقه سلیقه اصلی و تخصص خاص خود را دارد. رستوران‌های چینی همه غذاهای تقریباً یکسانی را پیشنهاد می‌دهند (سلام شیرین و گوشت خوک ترش). با این حال، در چین هر رستوران غذای یک استان را پیشنهاد می‌کند و اختلاف بین همه آن‌ها بسیار زیاد است. یکی از غذاهایی که به‌راحتی قابل تشخیص است، غذای پرادویه از استان سیچوان است، اما این یکی از غذاهای مهم است.
یکی از خوشمزه‌ترین و ارزان‌ترین غذا از لانژو، استان گانسو است. مغازه‌های La Mian روزانه رشته فرنگی تازه تولید می‌کنند که می‌توانید آن را در یک سوپ بخورید و یا به‌صورت ساطور بپزید. این فقط یک مرور کوتاه است، اما اگر اهل غذا هستید، چین مطمئناً مکان مناسبی برای شماست!

 

فرهنگ اشپزی کشور چین
فرهنگ اشپزی کشور چین

 

10. یک ذهنیت جهانی ایجاد کنید

آمدن به چین راهی عالی برای شهروندی جهانی است. وقتی برای اولین‌بار وارد شانگهای شدم، فکر کردم که با فرهنگ چینی آشنا خواهم شد اما در مورد فرهنگ‌های مختلف فراگیر گرفتار شدم. من این شانس را داشتم که از سراسر جهان با مردم ملاقات کنم و شام، روزهای تولد، شب‌های کریسمس، لحظه زندگی را که همیشه به یاد می‌آورم با آن‌ها شریک کنم.

همان‌طور که یکی از معلمان من در یک کلاس گفت: “شانگهای ممکن است تنها مکان در جهان باشد، در صورتی که شخصی از کلمبیا و دیگر آلمان بتواند چینی به زبان ماندگار باشد. از آن استفاده کنید

. شهرهای بزرگ درست باشد، اما من معتقدم که این مسئله به‌ویژه در اینجا وجود دارد، دور از خانه شما صدق می‌کند. زندگی در چین باعث می‌شود که شما در صورت یک تصویر بزرگ‌تر و ارتباطی که می‌توانید در سراسر جهان برقرار کنید، در آینده به دلیل ارتباط بیشتر فزاینده جهان بی‌نهایت مهم خواهد بود.

به طور کلی از دلایل مهاجرت تحصیلی به چین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه تحصیل وزندگی در چین مقرون به صرفه است
 • ازمون ورودی و مدرک زبان نیاز ندارد
 • کیفیت اموزش اکادمیک در چین بسیار بالاست
 • چین فرهنگ غنی و طبیعت بکری دارد

 

مدارک لازم

 • اسکن ترجمه شده‌ی ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی
 • اسکن پاسپورت
 • اسکن عکس 4/3
 • اسکن مدرک زبان
 • اسکن گواهی سلامت

 

بورسیه های چین

 • بورسیه دولتی
 • بورسیه های دانشگاهی
 • بورسیه اموزش زبان چینی

 

دانشگاه‌های برتر چین

 

 

دانشگاه ژجیانگ

دانشگاه ژجیانگ یکی از بهترین دانشگاه های چین است که در زمینه تکنولوژی فعالیت های چشمگیری دارد. در سالهای اخیر دانشگاه ژجیانگ علاقه ویژه‌ای به پذیرش دانشجویان ایرانی نشان داده و هم اکنون بیش از صد ایرانی در مقاطع مختلف در این دانشگاه تحصیل میکنند.

 دانشکده پزشکی این دانشگاه جزو برترین دانشکده های پزشکی جهان است .

تحصیل در دانشگاه ججیانگ
تحصیل در دانشگاه ججیانگ

 دانشگاه شیان جیائوتونگ

دانشگاه شیان جیائوتونگ یکی از مهمترین موسسات اموزش عالی چین است. دانشکده های فنی این دانشگاه در زمینه های مهندسی فعالیت چشمگیری داشته و علاق

ه زیادی به جذب دانشجو از سایر کشورها نشان داده است.

 

دانشگاه هاست

دانشگاه هاست چین یکی از معتبرترین دانشگاه های ایران است. این دانشگاه با هفتاد سال سابقه درخشاندر زمینه علوم و فناوری جزو بهترین گزینه های تحصیل است.

برای دریافت مشاوره رایگان و شرایط اخذ بورسیه و پذیرش تماس بگیرید.

تحصیل در کشور چین
تحصیل در دانشگاه هاست

دانشگاه ژنگجو

دانشگاه ژنگجو یکی از شناخته شده ترین دانشگاه های چین در سطح جهانی است که دانشجویان ایرانی بسیاری در ان تحصیل میکنند. این دانشگاه شرایط ویژه ای برای  تحقیقات و پژوهش در مقاطع مختلف در اختیار دانشجویان قرار میدهد.

 

دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شاندونگ یکی از مهمترین و معتبرترین موسسات اموزش عالی چین، که مورد تایید وزارت علوم است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین داشگاه های چین است . تحصیل در دانشگاه شاندونگ فرصت ویژه ای برای دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل خارج از ایران دارند فراهم کرده است.

دانشگاه‌های چین

 

 

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱

آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

 

بورسیه تحصیلی کشور چین در سال 2024 + مدارک مورد نیاز

 

 

کد مطلب:981113002-303

5 پاسخ

 1. سلام، برای بورسیه شدن در چین در مقطع کارشناسی حتما باید کنکور داده باشیم و دانشجو باشیم یا شرط معدل دیپلم و آیتلس کافیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین