مهاجرت به کشور چین + روش های اخذ اقامت چین

مهاجرت به کشور چین

محتوای جدول

محتوای جدول

چین پرجمعیت ترین کشور جهان و یکی از بزرگترین کشورها می‌باشد این کشور دارای یک فرهنگ چند هزار ساله و با قدمت می‌باشد. کاغذ چینی و ابریشم نمونه هایی از اختراعات ساخته شده در چین، صدها سال قبل از رسیدن کاغذ و ابریشم به اروپا، هستند. به علاوه، توجه به رشد به علم نیز منجر به افزایش تقاضای تحصیل در چین شده است. به همین دلایل نیز بسیاری میل زیادی به مهاجرت به کشور چین پیدا کرده‌اند.

مهاجرت به کشور چین

 

همین اول بگوییم که یکی از راهای مهاجرت به کشور چین، مهاجرت تحصیلی به صورت رایگان و

گرفتن بورسیه چین بدون مدرک زبان  هست. فقط کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید.

این کشور با نام رسمی جمهوری خلق چین در بین کشورها شناخته شده است و همانطور که می‌دانید دارای تمدنی چند هزار ساله است و یکی از افکار مردم دنیا مهاجرت به کشور چین است. چین یک کشور مستقل در آسیای شرقی به شمار می‌رود که دارای جمعیت در حدود 1,407 میلیارد نفر است و به همین دلیل یکی از پر جمعیت‌ترین کشورها در جهان به شمار می‌آید.

این کشور دارای مساحتی در حدود 9,596,961 میلیون کیلومتر مربع است و به همین دلیل جز سومین کشور پهناور در جهان به حساب می‌آید. چین کشوری است تک حزبی که با نام حزب کمونیست چین شناخته شده است. پکن پایتخت این کشور است و یکی از بزرگترین شهرهای چین، شانگهای است.

برای اطلاعات بیش‌تر از نقشه و جغرافیای کشور چین از مقالات ما می‌توانید استفاده کنید.

 

روش‎های مهاجرت به کشور چین

برای مهاجرت به کشور چین، بسته به این که هدف از ورود به این خاک چه چیزی است، نوع ویزا هم فرق دارد. چین برای پذیرش مهاجر چندین نوع ویزا دارد؛ برای دریافت ویزای چین باید تحمل کاغذ‌بازی و مدارک قرمز را داشته باشید حتی اگر قصد گردشگری در چین را داشته باشید، نیاز به دریافت ویزای از نوع L دارید.

لازم به ذکر است که ویزای توریستی L و ویزای مسافرتی (G) جزء معدود ویزاهای چین هستند که نیازی به تصویب قبلی از طرف موسسات دولتی، تجاری یا دانشگاهی ندارند. با این وجود برای دریافت ویزای توریستی این کشور هم مستندات و مدارک زیادی لازم است.

می‌توانید برای درک بهتر از مهاجرت از تجربه زندگی دانشجویی در چین توسط دیگران نیز استفاده کنید.

بر خلاف نظر همه افراد مهاجرت به کشور چین فرایند سخت و دشواری نیست و با  مشاوره و بررسی و همینطور تحقیقات در زمینه مهاجرت به کشور چین می‌توان شرایط اقامت در این کشور را محیا کرد. از انجایی که کشور چین در زمینه اقتصاد و علم روز به سرعت در حال پیشرفت است افراد زیادی مایل به مهاجرت به این کشور هستند و از دیگر دلایل رفتن به این کشور را می‌توان هزینه پایین زندگی در این کشور نام برد.

کشور چین دارای تاریخ و تمدنی گسترده است و از پرجمعیت‌ترین کشورها در جهان محسوب می‌شود. مردم در این کشور به زبان چینی صحبت می‌کنند و پایتخت آن پکن می‌باشد که این شهر سالانه میزبان افراد زیادی از سراسر دنیاست. واحد پول این کشور یوان است. اتباع خارجی در صورتی اجازه ورود به چین را پیدا می‌کنند که بتوانند ویزای چین را اخذ کنند و در صورت ورد غیر قانونی جریمه می‌شوند.

 

ویزای توریستی چین

کسانی که می‌خواهند به قصد گردشگری به چین سفر کنند، باید ویزای توریستی از نوع L را تهیه کنند. بازدیدکنندگان باید گذرنامه ای با اعتبار حداقل 6ماهه را داشته باشند. چنانچه متقاضی برای مراجعه به  سفارت مشکلی داشته باشد، می‌تواند یک فرد یا سازمان را به عنوان نماینده خود نامزد کند و برای پیگیری کارهای خود به سفارت بفرستد.

از جمله راه های مهاجرت به کشور چین می‌توان موارد زیر را نام برد.

1. مهاجرت به چین از طریق کار  

ویزا در چین به سه نوع تقسیم می‌شود: ویزای z (ویزای کار) ویزای r (ویزای کار برای افراد با استعداد های درخشان) که باید از کنسولگری دریافت شود و یک نوع ویزای نوع f است که در زیر به اختصار درباره ان توضیح می‌دهیم.

ویزای نوع F برای کسب و کار

ویزای f فقط با دعوت از طرف یک کارفرما امکان پذیر می‌باشد. این ویزا برای خارجی هایی  است که به طور شخصی به تبادل تجاری و غیر تجاری، تحقیقات علمی، تبادل فرهنگی، سمینارهای آموزشی یا رویدادهای ورزشی دعوت شده اند صادر می‌شود. در حالی این ویزا، ویزای کسب و کار نامیده می‌شود، که زیر نظر یک کارفرمای چینی باشد.

برای واجد شرایط بودن ویزای F، مراجعه کنندگان نیاز به دعوت نامه، تایید دعوت نامه و اطلاعات مربوط به موجودیت دارند. انواع ویزاهای چین به ترتیب زیر می‌باشد:

ویزای نوع M: برای افرادی صادر  می‌شود که تمایل به وارد شدن به چین برای مقاصد تجاری و غیر تجاری را دارند.

ویزای نوع Z: برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری درکشور چین هستند باید یک ویزای Z را اخذ نمایند.

پس از دریافت ویزا باید از اداره مدیریتی و درنهایت از اداره امنیت اجازه کار دریافت کند.

شرایط متقاضی مجوز کار در کشور چین:

 • بالای 18 سال سن
 • فردی سالم و دارای مهارت
 • عدم سو پیشینه
 • زمینه کاری فرد سود زیادی برای کشور چین داشته باشد
 • پذیرفتن قوانین و مقررات کار در کشور چین

از جمله مشاغل  پرطرفدار در چین عبارتند از: معلمی، تجارت، فناوری، مهندسی، مدیریت، بازاریاب، مشاغل هنری، هتل داری و جذب توریست و رستوران داری است.

2. مهاجرت تحصیلی به چین

معمولا این روش برای دانشجویان یا افراد جویای دانش قابل کاربرد است. انتخاب کشور چین برای تحصیل یکی از منطقی‌ترین انتخاب‌های دانش‌آموزان و دانشجویان خواهد بود. دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در چین و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین امکان کار و ادامه تحصیل فارغ التحصیلان در ایران را بدون نیاز به معادلسازی مدارک فراهم می‌کند.

تحصیل در کشور چین به زبان چینی است و دانشجو بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه مربوطه، می‌تواند اقامت تحصیلی را دریافت کند.

مقاطع تحصیلی در چین

اولین قدم برای ورود به تحصیلات در چین یادگیری زبان چینی است و همچنین برای ورود به مقاطع تحصیلی در چین، که شامل ۱۲ سال تحصیلی است و بعد از ان ورود به دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا است.

اگر به راهنمای جامع تحصیلی در چین نیاز دارید می‌توانید با مطالعه‌ی دیگر مقالات ما و پادکست‌های ما به دانش خود بیفزایید.

تحصیل در مدارس چین

پیش دبستانی اولین مقطع ورود به مراحل تحصیلی در چین است در کشور چین این مقطع  از سن ۳ سالگی شروع می‌شود  و در سن ۶ سالگی به پایان می‌رسد. وابتدایی در کشور چین ازسن ۶ سالگی اغاز می‌شود و درسن ۱۲ سالگی به پایان می‌رسد. در مقطع راهنمایی دانش‌آموزان ازسن ۱۳ تا ۱۵ سالگی تحصیل می‌کنند. و  در مقطع دبیرستان از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی تحصیل می‌کنند.

در مدارس دولتی تحصیل، رایگان است و دانش‌آموزان بین‌المللی باید در مدارس بین‌المللی در چین ثبت نام کنند، جهت تحصیل باید شهریه پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در چین

در ماه‌ ژانویه وماه سپتامبر دو بار در سال زمان پذیرش در دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی در کشور چین،  است. دانش‌آموزان بعد ‌از پایان تحصیلات ۱۲ ساله خود در مدارس و دریافت مدرک دیپلم، می‌توانند اقدامات لازم را برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی را در چین انجام بدهند وبه دانشگاه‌های این کشور وارد شوند.

دوره تحصیل کارشناسی در چین ۳ تا ۴ سال زمان می‌برد که این مقدار بسته به رشته تحصیلی و همچنین تلاش فرد متفاوت است. تحصیل به زبان انگلیسی هم در بیشتر رشته‌ها و دانشگاه‌ها این کشور وجود دارد و فقط برای ورود به بازار کار، منوط به یادگیری زبان چینی هستید. برای تحصیلات در مقطع کارشناسی باید نمره 5.5 ایلتس را کسب نمود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین

تحصیلات در مقطع کارشناسی‌ ارشد در کشور چین بین ۲ الی  ۳ سال زمان می‌برد. برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد در چین باید نمره 4 – 6 را از آزمون (مدرک زبان چینی) HSK را بگیریم تا بتوانیم در به این مقطع وارد شویم.

افراد برای ثبت‌نام و تحصیل به زبان انگلیسی در چین، حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس و نمره ۹۰ در آزمون تافل نیاز دارند. تحصیل کارشناسی‌ ارشد در چین نسبت به  رشته دانشجویان به دو شکل کلی، آموزش محور و پژوهش محور صورت می‌گیرد.

در میان متقاضیان کارشناسی‌ ارشد رشته‌های ریاضی ورشته های مهندسی در چین نسبت به دیگر رشته‌ها علاقه مندانی بسیاری را سمت خود جذب می‌کنند. بورسیه های تحصیلی به صورت ترمی و سالیانه وجود دارد و فقط افراد ممتاز مجاز به استفاده از این مزیت می‌باشند.

تحصیل در مقطع دکترا در چین

مهاجرت به کشور چین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی امکان دارد و برای تحصیل در هرکدام از این رشته ها به شما مدرک MBBS داده می‌شود.

دوره های اساسی رشته دندانپزشکی شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. آسیب شناسی دهان
 2. آناتومی دهان
 3. بافت شناسی دهان و دندان
 4. جراحی فک

و برنامه های پزشکی در چین می‌توان به زبان انگلیسی اموخت به شرح زیر می‌باشد:

 1. علوم پایه
 2. پزشکی بالینی
 3. بهداشت عمومی

البته افراد به محض فارغ التحصیل شدن باید زبان چینی را بیاموزند زیرا در چین اکثر چیزها به زبان چینی است به طور مثال انان برای سرچ کردن گوگل ندارند و سایت مخصوص به کشور خود رادارند که فقط هم به زبان چینی است و یا تمامی تابلوهای بزرگراه ها  و بنرها  به زبان چینی است از این رو بدون یادگیری این زبان نمی‌توان در این کشور زندگی کرد.

هزینه تحصیل در کشور چین دردوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است و به شرح زیر می‌باشد:

افراد برای مقطع کارشناسی در چین ۱۱۰۰ یورو الی ۵۲۶۰ یورو سالانه باید هزینه کنند و برای مقطع کارشناسی ارشد حدودا مبلغ ۱۲۱۰ یورو الی ۵۰۰۰ یورو سالانه و برای دکترا مبلغ ۱۱۰ یورو الی ۴۲۲۰ یورو سالانه باید هزینه کنند.

3. مهاجرت به چین از طریق ازدواج

یکی از راه‌های مهاجرت یا اقامت در چین از طریق ازدواج است. برای دریافت اقامت در این کشور می‌توان با یک فرد چینی ازدواج کرد. اما باید مدرکی را ارائه دهند مبنی براینکه این ازدواج واقعی است و فقط برای اینکه اقامت بگیرند صورت نگرفته، و یکی از این را ه ها این است که از ازدواج زوجین حداقل 5سال گذشته باشد و در این مدت زمان، در چین اقامت داشته باشند. همچنین زوجین  باید دارای اقامتگاه ثابت و منبع درآمد پایدار باشند.

 

هزینه درخواست اقامت دائم ۱۵۰۰ یوان و هزینه صدور گواهی ۳۰۰ یوان است. صدور اقامت برای افراد، حدود 6ماه زمان می‌برد. یکی از شرایط ازدواج در کشور چین دارا بودن حداقل سن ۲۰ سال برای بانوان و ۲۲سال برای آقایان است. افراد باید ثابت کنند که همسری ندارند زیرا، چندهمسری در کشور چین غیرقانونی و غیر مجاز است.

4. مهاجرت به چین ازطریق سرمایه گذاری

دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری دراین کشور چین وجود دارد.  کشور چین یکی از قطب‌های قدرتمند در زمینه اقتصادی در جهان است و مزیت های زیادی  برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور رادارند، ارائه می‌دهد. زیرا، برای کشوری که درحال‌توسعه هست جذب سرمایه‌گذاران خارجی یکی از مهم‌ترین موارد برای  توسعه وگسترش است. چین ازنظرجذب تبعه های خارجی از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مهاجرت محسوب می‌شود.

روش‌هایی از قبیل خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت در چین، عمده‌ فروشی، خرده‌فروشی، خرید سهام چینی و امور مربوط به حمل‌ونقل ازجمله روش‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در کشور چین است. هزینه مورد نیاز، برای سرمایه‌گذاری در این کشور بستگی به شهری که در آن قصد سرمایه‌گذاری دارند متفاوت است و از ۵۰۰ هزار دلار تا ۲ میلیون دلار را در بر می‌گیرد.

5. مهاجرت به چین از طریق تولد نوزاد

تولد نوزاد در کشور چین نیز راه دیگری برای اخذ تابعت در این کشور می‌باشد. یعنی اگر فرزندی، مادر یا پدر چینی داشته باشد، تبع این کشور میشود و می‌تواند تابعیت را بگیرد.

6. مهاجرت به چین از طریق پناهندگی

از روش های دیگر مهاجرت به کشور چین روش پناهندگی است که در ان خطرات زیادی وجود دارد و افراد باید قبل از هر چیز عواقب اینکار را در نظر بگیرند. چین در سال ۱۹۸۲ به کشور‌های عضو کنوانسیون حقوق پناهندگان پیوست و با درخواست‌های بسیاری مبتنی‌بر پناهندگی در این کشور رو به رو شد.

این کشور، هنوز قوانین خاصی برای پناهندگان صادر نکرده است و این قوانین دائماً در حال تغییر اند و در حقیقت به پناهنده امکانات خاص یا ویژه ای داده نمی‌شود. افرادی که تحت عنوان پناهنده وارد کشور چین می‌شوند تا مادامی که وضعیت پناهندگی آن‌ها مشخص شود، تحت سرپرستی سازمان ملل هستند و از کمترین ساده‌ترین امکانات کشور چین برخوردار می‌شوند پس بنابراین این روش اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

دریافت تابعیت مضاعف چین

هرچند تابعیت مضاعف در کشور چین قابل پذیرش نیست، اما در شرایط خاصی ممکن است فرد تابعیت مضاعف داشته باشد. به طور مثال بچه ای در چین به دنیا می‌آید و یکی از والدین او چینی و دیگری خارجی است. در این صورت، این فرزند دارای دوتابعیتی شده که یکی  کشور چین و دیگری  کشوری  (که یکی از والدینش اهل آن کشور است) می‌شود.

ممکن است فردی در خارج از کشور چین از خانواده‌ای که یکی از آن‌ها چینی و دیگری چینی نیست به دنیا بیاید. در این صورت نیز فرزند تابعیت کشور چین و کشوری که در آن متولد شده را دریافت می‌کند.

 

مهاجرت به کشور چین

اخذ اقامت دائم در چین

می‌توانید برای اقامت تحصیلی در چین به طور مفصل‌تر از مقالات دیگر استفاده کنید.

 1. افراد خارجی که قصد دریافت اقامت دائم کشور چین رادارند، باید طبق دستورالعمل‌های این کشور عمل کنند و گواهینامه سلامت و عدم سو پیشینه به کشور چین ارائه بدهند و یکی از شرط های زیر را داشته باشد یا فراهم کند تا بتواند بدین شکل اقامت دائم کسب نماید.
 2. لازم به ذکر است که متقاضی باید به صورت مستقیم در کشور چین سرمایه‌گذاری بکند و به مدت زمان سه سال از این سرمایه‌گذاری بگذرد و در طول این مدت درآمد کافی، و قابل‌توجهی داشته باشد.
 3. متقاضی باید حداقل ۵ سال با یک شهروند چینی یا یک مهاجری که اقامت دائم چین را دارد ازدواج کند.
 4. همچنین، متقاضی باید تحت عنوان دستیار، مدیریت شرکت، مدیریت کارخانه و یا استادیار و دانشیار به مدت بیش از ۴ سال در کشور چین فعالیت کند و درطی این مدت، حداقل ۳ سال در این کشور زندگی کرده باشد و سوابق درآمدی زیادی داشته باشد.
 5. در ضمن، متقاضی باید بتواند مشارکت عالی و برجسته‌ای با کشور چین داشته باشد و نیازهای مورد نظردولت چین را برآورده کند.
 6. متقاضی باید زیر 18سال سن داشته باشند و والدینش اقامت دائم چین را داشته باشند و همچنین این فرد نباید ازدواج‌ کرده باشد.
 7. متقاضی بایدبیشتر از ۶۰ سال سن داشته باشد وسالانه حداقل ۹ ماه در چین زندگی کند. اقوامی در خارج از کشور نداشته باشد، در کنار اقوام خود در چین زندگی کند و در عین حال درآمد مکفی داشته باشد.

مدارک موردنیاز برای دریافت گرین کارت چین

افرادی که اقامت دائم کشور چین را در اختیار دارند، باید در چین زندگی کنند و این اقامت نباید کمتر از ۳ ماه در سال باشد. در غیر این صورت، توسط دفاتر امنیت عمومی دچار مجازات می‌شوند. همچنین کارت سبز چین برای انها صادر می‌شود که مدارک موردنیاز برای اخذ گرین کارت و اعتبار و هزینه گرین کارت در زیر بیان‌شده است.

متقاضی برای دریافت گرین کارت چین، باید فرم درخواست اقامت را با صداقت کامل پر کند و مدارکی که نشان‌دهنده سلامت فردی، هویت شخصی و عدم سو پیشینه است را ارائه دهد. مدارک موردنیاز برای ارائه زیر نام برده شده است:

 • پاسپورت معتبر، گواهی سلامتی که سازمان بهداشت چین یا کنسولگری کشور خود شخص ان را تایید کرده باشد.
 • عدم سوء پیشینه و تایید ان توسط سفارت در خارج از کشور چین

اعتبار گرین کارت چین

گرین کارت چین برای افرادی که بالای ۱۸ سال سن دارند۱۰ سال و برای افراد زیر ۱۸ سال سن دارند  ۵ سال اعتبار دارد.

هزینه دریافت گرین کارت چین

هزینه درخواست برای صدورگرین کارت چین ۱۵۰۰ RMB (حدود ۲۲۰دلار) برای هر نفر است. در صورت تأیید درخواست، ۳۰۰ RMB اضافی برای دریافت مجوز اقامت دائم کسر می‌شود. بنابراین جمعا هزینه۱۸۰۰ کل  RMB است.

بهداشت و درمان در چین

سیستم مراقبت های بهداشتی در چین، طبق برنامه هایی که دولت این کشور برای کشور در نظر گرفته، فعالیت های خود را شروع می‌کند. پس، امکان استفاده از طرح پوشش های بیمه برای شهروندان چینی و مهاجران فراهم می‌شود. احتمال دارد که خدمات بیمه در هر استانی به صورت متفاوت ارائه گردد.

از اینرو به کسانی که قصد مهاجرت به سرزمین  چین را دارند، توصیه می‌شود تا قبل از انجام این کار، تمامی اطلاعات لازم در زمینه علم، فرهنگ، زبان، و اداب و رسوم را کسب نمایند تا در صورت مهاجرت به کشور چین دچار مشکل نشوند. بهتر است که بدانید، سیستم های خدمات درمانی این کشور به اندازه آمریکا و کانادا توسعه نیافته، زیرا آن ها در صدر کشور های صنعتی و قدرتمند در جهان به حساب می‌آیند  و به منظور دریافت مهاجر بیشتر، روزانه به امکانات رفاهی خود می‌افزایند.

دولت چین برای بهبود وضعیت درمانی و سیستم مراقبت های بهداشتی خود، تلاش زیادی می‌کند تا مردم بتوانند با سلامتی به زندگی خود ادامه دهند و هیمنطور سیستم بهداشتی توانسته، بسیاری از خدمات درمانی را برای مناطق روستایی نیز، راه اندازی کند.

ممکن است  شیوع برخی از بیماری ها مانند کرونا در چین به دلیل عدم آگاهی و عدم علاقه از درمان های مدرن باشد، زیرا اکثر مردم چین به طب سنتی علاقه خاصی دارند و بیشتر از این نوع درمان برای حفظ سلامتی خود استفاده می‌کنند.

حمل ونقل در چین

از مهم ترین شرایط زندگی در چین نحوه جا به جایی و هزینه های ان است. همین دیدگاه توجه ما را سمت حمل و نقل چین می‌برد. حتی اگر تنها برای چند روز هم بخواهید وارد این کشور بشوید، اگر نتوانستید به راحتی، خود را از یک جاذبه گردشگری چین به دیگر جاذبه ها برسانید، بار دیگر به این کشورسفر نخواهید کرد.

در گذشته بسیاری  از شهرها و روستاها در چین توسعه نیافته بودند و بسیاری از جاده ها آسفالت نشده بود. بنابراین، گردشگران نمی‌توانستند خود را به جاذبه های طبیعت گردی چین ویا روستاهای دیدنی با مزارع چای و تپه های سرسبز برسانند. پس در نتیجه، صنعت گردشگری و توریسم نیز رونقی نداشت. اما این شرایط امروزه تغییر کرده و حمل و نقل در چین بسیارپیشرفت کرده است.

ایا می‌خواهید از پکن به شانگهای بروید؟! گزینه های بسیاری مقابل خود دارید. اگر به دنبال  وسیله ای پرسرعت و راحت هستید و محدودیت زمانی هم دارید، هواپیماها در دو فرودگاه مدرن این دو شهر، همه روزه پرواز دارند. فرودگاه های جدید و مدرنی در بیشتر شهرهای چین افتتاح شده است که  امکان پرواز و خرید بلیط هواپیما را برای حتی دور افتاده ترین نقاط این کشور فراهم می‌کنند. بنابراین همه افرادی که می‌خواهند به دیگر استان های چین سفر کنند، هواپیما اولین، بهترین و سریع‌ترین وسیله حمل و نقل خواهد بود.

وجود قطارهای پیشرفته و پرسرعت در چین

چنانچه هزینه بلیط هواپیما برای شما گران است و یا ترس از سوار شدن هواپیما را دارید می‌توانید با قطارهای پرسرعت چینی سفر کنید علاوه بر هزینه کمتر می‌توانید مناظر طبیعی چین را نظاره گر باشید و لذت ببرید.

 

کرایه ماشین و وسیله نقلیه شخصی

اگر از شهروندان چینی نیستید و به نوعی گردشگر خارجی هستید، نگران نباشید امکان کرایه خودرو برایتان فراهم است. جاده های تازه احداث، به شهروندان اجازه می‌دهد تا به اسانی در بین شهرها و نقاط مسکونی رفت و آمد کنند. اگرهم در این کشور، قصد اجاره خودرو را داشته باشید، با استفاده از سیستم جی پی اس فعال درخودروها و راه ها، می‌توانید به راحتی از نقشه جاده ها استفاده کنید و خود را به مقصد مورد نظر برسانید.

چنین سیستم حمل و نقل مناسبی به همراه کیفیت خوب جاده ها روی دیگر عوامل شرایط زندگی در چین تاثیرمثبتی گذاشته است و سطح زندگی مردم و میزان امید به زندگی  را در این کشور به میزان قابل توجهی بالا برده است. یکی از تاثیرات این امکانات، روی کیفیت هتل و میزان خدمات رسانی و دیگر امکانات گردشگری قابل مشاهده است.

[WPSM_AC id=22697]

7 مورد ازبهترین بورسیه ها برای تحصیل در چین در سال 2020

بورسیه به بسیاری از دانش جویان این امکان را می‌دهد تا، با شهریه پایین و یا بدون نیاز به پرداخت هر گونه هزینه، به تحصیل در چین بپردازند. انواع زیادی از بورسیه ها برای تمام دانشجویان خارجی که مایل به پیگیری نحصیلات دانشگاهی هستند وجود دارد. در اینجا ما بهترین بورسیه برای تحصیل در چین را بیان می‌کنیم. بورسیه‌ها از بهترین ابزاری هستند که می‌توان به وسیله‌ی آن‌ها برای مهاجرت به کشور چین اقدام کرد.

می‌توانید برای اطلاعات بیش‌تر از معایب تحصیل در چین دیگر مقالات ما را مطالعه بفرمایید.

بورسیه دانشگاه چینی ووهان برای دانشجویان بین المللی

این بورس تحصیلی در اختیار دانشجویان بین المللی با مدرک دانشگاهی قرار می‌گیرد. این بورسیه چه در مقطع کارشناسی باشد و چه کارشناسی ارشد، تمام شهریه، هزینه های زندگی و هزینه های اقامت را پوشش می‌دهد. متقاضیان کشورهای انگلیسی زبان که زبان انگلیسی زبان رسمی آن ها است، ممکن است از ارائه گواهی مدرک مورد نیاز برای زبان انگلیسی معاف شوند.

بورس تحصیلی تحصیلات تکمیلی در علوم کامپیوتر در چین

دانشگاه جینان بورسیه هایی را برای دانشجویان برجسته ای ارائه می‌دهد که مایلند تحصیلات خود را برای کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر دنبال کنند. اصولاً این بورسیه شامل شهریه دانشگاه، پوشش درصد معینی از شهریه و هزینه مسکن است. به همین ترتیب این بورس تحصیلی به همه دانشجویان بین المللی که شرایط مشخص شده توسط دانشگاه را دارند ارائه می‌شود.

برای اطلاعات بیش‌تر از اعتبار دانشگاه‌های چین می‌توانید از مقالات دیگر ما نیز استفاده کنید.

دانشکده حقوق فراملی دانشگاه پکن

دانشکده حقوق دانشگاه پکن (STL) بورسیه تحصیلی را به دانشجویان حقوق ارائه می‌دهد. به طور کلی دانشجویانی که مایل به اخذ این بورس تحصیلی هستند باید تحصیلات قبلی بسیار خوبی داشته باشند.

 

با این حال، تعداد محدودی از بورسیه های بین المللی و بورسیه های جزئی برای شهریه و سایر کمک های مالی برای متقاضیان موفق در دسترس است.

دانشگاه چانگچون طب سنتی چین

این نوع بورس تحصیلی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. در واقع، کالج چانگچون برای تحصیل در طب سنتی چین، به تمام دانشجویان بین المللی که دریافت پیشنهاد دانشگاهی دارند، تضمین مسکن ارائه می‌دهد. در نهایت دانشگاه چانگچون یکی از دانشگاه های پیشرو در استان جیانگشی و تنها موسسه آموزش عالی در کشور چین است که از دانشجویان خارجی در پزشکی، بسیار استقبال می‌کند.

برای مطالعه‌ی بیش‌تر در مورد تحصیل پزشکی در چین می‌توانید از دیگر مقالات ما استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در رشته بیوانفورماتیک و زیست شناسی دانشگاه شانگهای چین

بورس تحصیلی دانشگاه چینگدائو برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه چینگدائو بورسیه ای به دانشجویان پذیرفته شده برای تحصیل در دانشگاه به عنوان بخشی از یک برنامه جامع دانشگاه اعطا می‌کند که می‌تواند مدرک کارشناسی ارشد، دکترا یا تخصص زبانی باشد. به همین ترتیب این بورسیه بودجه کاملی برای تمام هزینه های نحصیلات دانشگاهی دارد.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در رشته فیزیک دانشگاه نرمال ججیانگ (ژجیانگ) چین

بورسیه های دکترا توسط UCAS چین

دانشگاه آکادمی علوم چین، دانشجویان خارجی را در این موسسات، که  شامل بیش از ۲۰ دانشکده و بیش از ۱۰۰ مؤسسه و آکادمی می‌باشد و جهت مهاجرت به کشور چین دانشجو می‌پذیرد. در این دانشگاه، برنامه های دکتری معمولاً سه سال به طول می‌انجامد. گواهی فارغ التحصیلی و مدرک تحصیلی به کسانی که شرایط آموزشی را گذرانده اند، اعطا خواهد شد.

بورسیه ها هزینه های مطالعات دانشگاهی، هزینه های مسکن، هزینه های زندگی و همچنین هزینه های بیمه درمانی را پوشش می‌دهند. در نهایت می‌توان گفت این بورس تحصیلی برای همه دانشجویان از سراسر جهان در نظر گرفته شده است.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل داروسازی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

بورسیه انتگرال USTC برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه علم و صنعت چین چندین بورس تحصیلی به دانشجویان اهدا می‌کند تا در یکی از دوره های ارائه شده توسط این دانشگاه تحصیل کنند. این بورسیه می‌تواند در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا باشد.

جوانب مثبت و منفی مهاجرت به چین

خب، شايد هنوز مطمئن نيستيد که چقدر مایلید به چين مهاجرت کنيد و تا وقتي که ذهنیتتان را درست نکنید به نوعی مقايسه بين جوانب مثبت و منفی اين کشور احتياج داريد. نگران نباشید! چیزی که دنبالش می‌گردید در مقاله امروز است.

ما فهرستی از مهم ترین جوانب مثبت را که شما را به تصمیم به مهاجرت به چین می‌راند و همچنین جواب منفی که ممکن است شما را از این تصمیم دلسرد کند، جمع آوری کرده اند. شما می‌توانید دستبند تعادل، و سپس تصمیم می‌گیرید که آیا برای رفتن یا نه!

بیشتر بخوانید:  تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه علم و تکنولوژی هواجونگ چین

جوانب مثبت مهاجرت به چین

 • غذاهای چینی از جمله غذاهای مشهور جهانی است، و مهاجران می‌توانند از غذاهای خوشمزه زیادی با قیمت های بسیار پایین تر از کشورهای خود لذت ببرند. غذا اغلب تازه است، و طیف گسترده ای از میوه های عجیب و غریب برای انتخاب وجود دارد.
 • چینی ها بسیار مهمان پذیر (و همچنین کنجکاو) هستند. در حالی که ممکن است بازدید کنندگان اینقدر کنجکاوی را دوست نداشته باشند، آنها اغلب توجه و تمرکز ویژه ای روی مهمانان خارجی دارند.
 • به راحتی می‌توان چینی ها را بشناسید و با آنها دوست شوید. آنها دوست دارند از وقت خود لذت ببرند و روابط اجتماعی جنبه مهمی از زندگی روزمره آنهاست.

 

 • چین نه تنها دارای تعداد زیادی از کلان شهرهای بزرگ است، بلکه این کشور درمراتع طبیعی نظبر جنگل ها، کوه ها و سواحل جذاب نیز دارای وسعت زیادی است. یکی از مکان های مهم برای بازدید، رشته کوه هیمالیا، رودخانه لی و قطعا دیوار بزرگ چین است.

ارزانی از مهم‌ترین عوامل مهاجرت به چین محسوب می‌شود

 • در چین شما می‌توانید تقریبا همه چیز را با قیمت بسیار پایین تر از قیمت عمده فروشی در کشور خود پیدا کنید، در این کشور همه چیز از جمله لباس و کفش گرفته، تا لوازم الکترونیک، اقلام خانگی و غیره به فراوانی وجود دارد.
 • با توجه به رشد اقتصادی فوق العاده این شهر، چین مشاغل زیادی برای تازه واردان، به ویژه کسانی که دارای مدارک آموزشی دانشگاهی و فنی هستند، دارد.
 • اجاره آپارتمان ها و خانه ها در چین پایین است و شما می‌توانید یک خانه بزرگ به سبک اروپایی را با قیمت بسیار مناسب اجاره کنید.
 • دخترانی که به چین مهاجرت می‌کنند ازشانس قیمت های پایین لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین هزینه سالن های زیبایی برخوردارند که در تمام شهرها و حتی روستاهای کوچک گسترده است.
 • اگر طرفدار مد باشید، بسیار خوشحال خواهید شد، چرا که در چین می‌توانید با قیمت های بسیار پایین تر از قیمت اصلی، لباس هایی را خیاطی کنید که با آخرین طرح های بین المللی مطابقت داشته باشد.

جوانب منفی مهاجرت به کشور چین

 • لازم به ذکر است که این جوانب منفی بر اساس نظرات بسیاری از مهاجرانی است که در حال حاضر در چین ساکن هستند، و ممکن است لزوماً در مورد شما صدق نکند:
 • به دلیل فعالیت صنعتی زیاد چین و جمعیت زیاد، چین از نظر نسبت آلودگی در صدر جهان قرار دارد؛ به خصوص آلودگی هوا و آب. آسمان حتی در روزهای آفتابی و روشن، در شهرهای بزرگ غم انگیز به نظر می‌رسد. با این حال، نرخ آلودگی به تدریج با دور شدن از شهرهای بزرگ کاهش می‌یابد.
 • اگر شما به دنبال آرامش هستید، چین ممکن است مقصد مناسبی برای شما نباشد. از آنجا که حتی در شهرهای کوچک و یا روستاها شما صداهای بسیاری از رفت و آمد ها، که احتمالا برای شما آزار دهنده است، می‌شنوید.
 • بسیاری از مهاجران از سطح پایین بهداشت و آداب بهداشتی در چین شکایت دارند.
 • شما می‌توانید بسیاری از بیمارستان های اروپایی را در چین پیدا کنید، اما آنها گران قیمت هستند و اگر به پزشک چینی مراجعه کنید، از شما خواسته می‌شود که به جای ارائه دارو به طب جایگزین متوسل شوید.
 • آب های آشامیدنی این کشور برای نوشیدن بی خطر نیست ولی  بسیاری از مردم نیز از اثرات منفی ناخواسته آب بر پوست، مو و لباس شکایت دارند.

مراقب غذاهای چینی باشید

 • بسیاری از غذاهای چینی حاوی مونوسودیوم گلوتامات هستند، ماده ای که در کشورهای غربی به عنوان سرطان زا ممنوع شده و باعث بسیاری از بیماری های دیگر می‌شود.
 • با توجه به سطح پایین پاکیزگی و ازدحام بالا در چین، اغلب خانه ها درگیر بسیاری از اپیدمی های مرگبار است.
 • اخذ ویزا به چین نیاز به کاغذبازی های زیادی دارد ولی بسیاری از مردم احساس می‌کنند که مقامات ابن کشور در حال  تلاش برای پایان دادن به این معاملات هستند.
 • تفاوت قابل توجهی در برابری جنسیتی وجود دارد که به وضوح در حقوق یا مواضع مشهود است.
 • به دلیل آلودگی زیاد، دمای تابستان در شهرهای بزرگ بسیار بالا و غیرقابل تحمل است، به ویژه در غیاب تهویه مطبوع.
 • فعالیت های اینترنتی در همه جای چین نظارت می‌شوند. بسیاری از مهاجران شکایت دارند که احساس می‌کنند از بقیه جهان جدا شده اند، زیرا بسیاری از سایت ها و شبکه های اجتماعی در چین (مانند فیس بوک یا برخی سایت های خبری محبوب) ممنوع هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین