تحصیل در چین

مزایای تحصیل در کشور چین


امروزه جمهوری خلق چین به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مقاصد برتر جهانی برای تحصیل و آموزش‌های بین‌المللی است. در این مقاله با مزایای تحصیل در کشور چین بیشتر آشنا خواهیم شد.

کد پادکست: 980614002-341-01

مزایای تحصیل در کشور چین

هدف چین، میزبانی حدود 600000 دانشجوی بین‌المللی تا سال 2021 است و وزارت آموزش و پرورش چین در تلاش برای جذب دانشجویان خارجی از سراسر دنیا است.

در گذشته، تحصیلات بین‌المللی منحصر به کشورهای ایالات متحده، کانادا، استرالیا و بریتانیا بود. اکنون، چین نه تنها این انحصار را شکسته است، بلکه در آستانه غلبه بر آن است. حال در این مقاله به شرح چندین مزایای تحصیل در کشور چین می‌پردازیم.

مزایا تحصیل در چین

کد تصویر: 980614002-341-06

 

در اینجا چند دلیل آورده شده‌است که چرا چین به یک مقصد تحصیلی برتر برای دانشجویان سراسر جهان تبدیل شده‌است:

 1. اقتصاد پایدار و قدرتمند

اقتصاد چین در چند دهه گذشته قدرتمندتر شده‌است و به طور موثر این کشور را به عنوان یکی از قدرت‌های جهانی تعیین کرده‌است. این کشور سریع‌ترین اقتصاد رو به رشد در جهان است.

صنعتی شدن سریع نیز در چین در حال انجام است و آن‌ها در حال توسعه و استقرار نسل بعدی فن‌آوری هستند که جهان شاهد آن خواهد بود. دانشجویانی که به دنبال آموزش عالی در مقاصد بین‌المللی هستند خواستار محلی هستند که در آن امکانات در سطح جهانی قرار دارند و در آن نیازی به نگرانی در مورد اقدامات اعتصاب یا خشونت‌های مکرر خیابانی ندارند. این خود یک نقطه فروش بزرگ برای چین است.

 

2. درجات شناخته‌شده به طور جهانی

کیفیت دانشگاه‌های چینی در هر کجای دنیا شناخته شده‌است. وزارت آموزش چین در ارتقا سطح عالی و استانداردهای بالا در همه موسسات آموزشی خود سرمایه‌گذاری می‌کند. آموزش چین به استاندارد جهانی بستگی دارد.

 

3. خدمات آموزشی و کمک‌های مالی

در مقایسه با بسیاری از دانشگاه‌ها در اروپا و آمریکای شمالی، دانشگاه‌های چین شهریه بیشتری می‌خواهد، به ویژه برای دانشگاه‌های بین‌المللی. آموزش عالی می‌تواند بسیار پرهزینه باشد، اما دانشگاه‌های چینی هم شهریه قابل قبولی ارائه می‌دهند و چندین فرصت مالی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند تا آن‌ها را کشف کنند.

 

4. تمایلات نژادیِ کم

در کمال تعجب، ما زیاد درباره نژادپرستی یا خشونت علیه افرادی مانند چین صحبت نمی‌کنیم. در واقع آن‌ها در آمریکای شمالی و اروپا بیش از چین رخ می‌دهند. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی ایمنی جان و مال خود را هنگام انتخاب مقصد مورد مطالعه خود می‌دانند، بنابراین تعجبی ندارد که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در چین تحصیل کنند.

 

5. محیط چند فرهنگی

 

جشن فارغ تحصیلی

کد تصویر: 980614002-341-07

چین در حال بازگشت چند ملیتی از کشورهای دیگر روی کره زمین است. دانشجویان هر قاره‌ برای تحصیل به آنجا می‌آیند. جامعه چند فرهنگی و امکانات کلاس جهانی برای یک کار غنی و یا تجربه آموزشی هستند.

 

6. سیستم امنیت و سلامت صدا

سیستم‌های موجود در چین همواره در حال کار کردن هستند. آن‌ها بدون نقص نیستند، اما شهروندان و ساکنان را نیز ناامید نمی‌کنند. سیستم امنیتی عالی است، در حالی که سیستم بهداشت و درمان قابل‌اعتماد و موثرتر است.

 

کد پادکست: 980614002-341-02

درخواست پذیرش

کسب اجازه ورود و بورس تحصیلی به دانشگاه‌های چین کاری مثل موشک هوا کردن نیست. با دانش کافی، آماده‌سازی و اجرا، هر کسی که بخواهد، می‌تواند در پارک قدم بزند. همچنین می‌‌توان یک بورس تحصیلی کامل را برای تحصیل در چین به دست آورد. با این حال، توجه ما به عبارت ” دانش، آماده‌سازی و اجرا ” را در نظر بگیرید. ما بعدا ً در این پست به دانشگاه‌های چینی خواهیم پرداخت، اما اکنون، این مراحل برای درخواست پذیرش هستند.

 

بیشتر بخوانید: تجربه زندگی دانشجویی در چین

 

تحقیق خود را انجام داده و برنامه‌ای را که می‌خواهید انتخاب کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به اینترنت بروید و به دنبال دانشگاه‌هایی بگردید که برنامه انتخابی شما را ارائه می‌دهند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید، تحقیق خود را شروع نکنید، زیرا به احتمال زیاد با هزاران انتخاب موجود دچار اشتباه خواهید شد. حتی اگر دقیقا ً نمی‌دانید چه برنامه‌ای می‌خواهید انجام دهید، یک ایده روشن از آن داشته باشید و با استفاده از کلمات کلیدی مناسب آن را جستجو کنید. هنگام درخواست در یک برنامه، سه عامل زیر را در نظر بگیرید:

 • چک کنید که آیا برنامه مورد نظر شما در محیط زبان مطلوب شما عرضه می‌شود یا نه. به طور معمول گزینه‌های برای زبان انگلیسی و ماندارین آن وجود دارد. دانشگاه‌های چین برنامه‌های متعددی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند، اما هنوز برنامه‌هایی وجود دارند که به طور انحصاری در ماندارین آموزش داده می‌شوند، و اگر شما چنین برنامه‌ای را انتخاب کنید، باید پیش از شروع برنامه، امتحان بدهید.
 • بسیاری از مردم این اشتباه را بدون بررسی الزامات صلاحیت انجام می‌دهند، اما بعدا ً متوجه می‌شوند که دانشجویان بین‌المللی را نمی‌پذیرند. بنابراین حتی علی رغم اینکه دانشگاه‌های چینی برنامه‌های متنوعی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کنند، هنوز برخی دانشکده‌ها و دانشکده‌های ویژه‌ خارجی برای دانشجویان بین‌المللی باز نیستند.
 • رده‌بندی دانشگاه. زمانی که در مورد یک برنامه انتخابی تصمیم می‌گیرید، همیشه تعدادی از دانشگاه‌ها را خواهید یافت که آن برنامه خاص را ارائه می‌کنند. باتوجه به اینکه هر دانشگاه در حال حاضر در هر دو دانشگاه چینی و چینی قرار دارد ( که بعدا ً در این مقاله به آن می‌پردازیم ) به شما کمک می‌کند تا سطح کیفیت را که از هر دانشگاه انتظار می‌رود، و همچنین دامنه شهریه مورد انتظار بدانید.

 

بررسی بازه‌های زمانی درخواست و مدارک درخواست مورد نیاز

زمانی که در انتخاب برنامه و دانشگاه تصمیم می‌گیرید، مهلت درخواست و اسناد درخواست برنامه را بررسی کنید. دانشگاه‌های چین ( و در سراسر جهان ) موعد تحویل کاربردها را تصریح کرده‌اند. این مهلت‌های زمانی ثابت هستند و شما باید آن‌ها را بشناسید و با آن‌ها در ذهن کار کنید. اسناد کاربردی معمولا ً شامل موارد زیر است:

 • کپی Scanned صفحه اطلاعات پاسپورت بین‌المللی تان
 • کارت هویت
 • رونوشت
 • مدرک دانشگاهی از آخرین موسسه آموزشی تان
 • گواهی سلامت
 • عکس پاسپورت
 • مدرک مهارت در زبان انگلیسی یا ماندارین
 • اثبات ظرفیت مالی برای تامین بودجه مطالعات خود در چین
 • مراجع

این فهرست به هیچ وجه جامع نیست. دانشگاه‌ها نوعا به برخی از موارد فهرست‌شده در این فهرست و یا بیشتر، بسته به اولویت‌ها، سیاست‌ها و حوزه‌ای که می‌خواهید مطالعه کنید، درخواست می‌کنند.

 

اطمینان حاصل کنید که معیارهای واجد شرایط را برآورده می‌کنید

مزایا تحصیل در چین

 

کد تصویر: 980614002-341-08

همه دانشجویان بین‌المللی باید قبل از این که بتوانند برای پذیرش در نظر گرفته شوند نیازهای خاص خود و بخش‌ها را برآورده کنند. الزامات پذیرش عمومی‌تعیین‌شده توسط وزارت آموزش و پرورش چینی در زیر آورده شده‌است:

متقاضیان باید دارای ویزای دانشجویی مناسب باشند:

 • متقاضی باید هیچ سابقه جنایی نداشته باشد. به آن‌ها توصیه می‌شود که گواهی‌نامه یا مدارک رسمی‌ را به آن اثر ارسال کنند
 • متقاضیان باید به طور موثر الزامات ورودی را برآورده کرده و از نظر مالی قادر به تامین مالی تحصیل خود در چین باشند.
 • در برخی موارد، لازم است که متقاضیان یک ضامن در چین داشته باشند

معیارهای واجد شرایط بودن دانشگاه اغلب شامل موارد زیر است:

 • متقاضیان باید رونوشت موسسات آموزشی گذشته را ارائه کنند
 • متقاضیان باید مدرکی دال بر مهارت زبان نشان دهند. برای برنامه‌هایی که در زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، یک نتیجه آزمون زبان (Ielts، تافل) کافی خواهد بود، اما در برخی موارد یک درجه اول در زبان انگلیسی آموزش داده می‌شود. برای برنامه‌هایی که در زبان چینی تدریس می‌شوند.

 

کد پادکست: 980614002-341-03

لطفا برای برنامه خود درخواست دهید

زمانی که درباره محدودیت‌های برنامه و الزامات شایستگی تحقیق می‌کنید، باید از روش کاربرد نیز استفاده کنید. برخی از دانشگاه‌ها از شما درخواست می‌کنند که از طریق پورتال خود آنلاین درخواست دهید، در حالی که برخی از آن‌ها درخواست می‌کنند که ایمیل را مستقیما ً به وزارت منتخب بفرستید. زمانی که برنامه کاربردی دانشگاه انتخاب‌شده را مشخص کردید، لطفا ً درخواست دهید.

بیشتر دانشگاه‌های چین متقاضیان خود را از طریق سیستم پذیرش دانشگاه چین به کار می‌گیرند. شرکت ما خدماتی را برای کمک به دانش‌آموزان آینده ارائه می‌دهد تا بهترین تصمیمات کاربرد را اتخاذ کنند و همچنین به فرستادن برنامه‌ها به دانشگاه‌های برگزیده کمک کنند.

به هر روشی که می‌خواهید استفاده کنید، یک هزینه کاربردی وجود دارد که باید پرداخت شود، و تقاضانامه تان تا زمان دریافت آن پردازش نخواهد شد. در برخی شرایط، این هزینه را می‌توان چشم‌پوشی کرد؛ با این حال این چشم‌پوشی قابل‌پیش‌بینی نیست و نباید مورد انتظار باشد.

از محل اقامت خود استفاده کنید

تحصیلات در چین

کد تصویر: 980614002-341-09

برای دیدن عکس های بیشتر روی عکس کلیک کنید

 

در برخی موارد توصیه می‌شود برای اقامت در دانشگاه در همان زمان درخواست پذیرش کنید. این امر معمولا به دلیل محدود بودن امکانات اقامتی در برخی دانشگاه‌ها است. اگر دانشگاه مورد نظر شما توصیه می‌کند که در هنگام درخواست برای پذیرش اقدام کنید، لطفا ً این کار را بکنید. صبر کردن تا زمان پذیرش قبل از درخواست شما کاملا ً منطقی است، اما قطعا ً توصیه نمی‌شود.

درخواست برای بورس تحصیلی

 

در برخی از دانشگاه‌ها خدمات کمک‌هزینه و سرمایه‌گذاری در کنار روند پذیرش عمومی‌ اجرا می‌شود. همیشه صبر نکنید تا یک پیشنهاد پذیرش قبل از درخواست برای بورس تحصیلی دریافت کنید. زمانی که اطلاعاتی در مورد بورسیه‌های موجود دارید، درخواست دهید. ما بعدا درباره بورس تحصیلی در دانشگاه‌های چین صحبت خواهیم کرد.

کد پادکست: 980614002-341-04

درخواست برای ویزا:

شما همچنین باید برای درخواست ویزا مطالعه کنید. بدون این، شما نمی‌توانید وارد چین شوید، و نمی‌توانید درخواست دهید؛ به جز این که شما یک برنامه آنلاین را انجام می‌دهید. برای اطلاعات درباره الزامات ویزای مطالعه به نکات بعدی مراجعه کنید.

الزامات ویزا:

دانشجویان بین‌المللی نیاز به یک ویزای مطالعه برای ورود به چین و مطالعه در طول مدت برنامه دارند. سه نوع ویزای مطالعه چینی وجود دارد

 • ویزا x1: این نوع ویزا برای دانشجویانی است که برای مدت بیش از شش ماه متوالی وارد کشور می‌شوند. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد بین‌المللی نوعا ً بیش از شش ماه را در برنامه‌های مربوطه خود سپری می‌کنند، به همین دلیل نیاز به ویزا دارند. این ویزا همچنین معمولا ً برای چند ورودی صادر می‌شود و می‌تواند برای یک دوره پنج ساله معتبر باشد.
 • ویزا x2: این نوع ویزای برای افرادی است که برای مدت کم‌تر از شش ماه متوالی وارد کشور می‌شوند. افرادی که برای دوره‌های آموزشی و یا دوره‌های کوتاه‌مدت به کشور می‌آیند که کم‌تر از شش ماه است نیازمند این نوع ویزای هستند. این ویزا معمولا ً برای یک ورودی و با شش ماه اعتبار صادر می‌گردد.
 • ویزا:L3 این برای افرادی است که فقط برای گرفتن برنامه‌های زمستانی یا تابستانی وارد کشور می‌شوند.

الزامات ویزای تحصیلی در چین:

مدارک زیر برای درخواست ویزای تحصیلی چینی الزامی‌می‌باشد:

 • عکس پاسپورت
 • فرم درخواست ویزای تکمیل‌شده
 • اثبات اقامت
 • نسخه‌برداری از نامه پذیرش در دانشگاه، یا نامه دعوت به آموزش / دوره کوتاه‌مدت
 • هزینه درخواست ویزا
 • گواهی معاینه فیزیکی
 • نسخه‌برداری از بلیت هواپیما و رزرو هتل

این فهرست شامل اطلاعات اولیه، دقیق در این زمان، و به هیچ وجه جامع نیست. برخی از سفارتخانه‌های چین ممکن است درخواست بیشتری برای تکمیل درخواست یک فرد داشته باشند. بنابراین، به متقاضیان توصیه می‌شود که با سفارت چین در کشور خود برای اطلاعات جاری مشورت کنند. زمان پردازش ویزای چینی متفاوت است. با این حال، توصیه می‌شود که حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفر پیشنهادی تان درخواست ویزا کنید.

کد پادکست: 980614002-341-05

مزایای تحصیل در کشور چین برای دانشجویان بین‌المللی

چین چهارمین مقصد شناخته‌شده برای مسافرت است و سومین مقصد بزرگ دانشجویان بین‌المللی، پشت ایالات‌متحده و بریتانیا است. دانشگاه‌های چین افزون بر آن، دولت چین در حال ارائه طیف گسترده‌ای از فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای جذب دانشجویان بین‌المللی از جمله بیش از ۲۰,۰۰۰ بورسیه در موسسات دولتی است.

زبان، دانش و تجربه به‌دست‌آمده در چین یک دارایی ارزشمند برای کارفرماها است. در این صورت ما به مزایای تحصیل در کشور چین برای متقاضیان بین‌المللی نزدیک‌تر می‌شویم.

 

5 مورد از مزایای تحصیل در کشور چین

1. آموزش کیفیت

مردم چینی این کشور در حال بازگشت به برخی از دانشگاه‌های برتر جهان هستند و دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را برای جذب دانشجویان بین‌المللی و همچنین دامنه وسیعی از دوره‌ها در همه زمینه‌ها به دانشجویان ارائه می‌دهد. صلاحیت‌های لازم از دانشگاه‌های خود به طور جهانی به‌رسمیت‌شناخته‌شده و توسط کارفرماها مطلوب تلقی می‌شوند.

 

2. فرصت‌های کاری

به عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا، دولت چین به دانشجویان اجازه می‌دهد تا پاره‌وقت کار کنند در حالی که آن‌ها برای افزایش هزینه‌های زندگی و تحصیلات خود مطالعه می‌کنند. در جستجوی فرصت‌های شغلی بعد از فارغ‌التحصیلی، شما به سرعت خود را از دیگر متقاضیان به زندگی، مطالعه و تجربه کاری خود متمایز خواهید کرد. شما رزومه خود را از تجربیاتی که از غلبه بر چالش‌ها از جمله مانع زبانی، تفاوت‌های فرهنگی، تفاوت‌های فرهنگی و غیره کشیده می‌شوند را بین‌المللی می‌کنید.

توانایی شما برای سازگاری با فرهنگ‌ها و محیط‌های جدید یک دیدگاه جدید به شما می‌دهد و این یک نقطه فروش عمده برای کارفرمایان است. درک چین، فرهنگ چین و مردم چین همچنین برای کسانی که می‌خواهند نسل بعدی رهبران جهان شوند، یک افزایش بزرگ است که این یکی از مهمترین مزایای تحصیل در کشور چین می‌باشد.

3. ادغام فرهنگی

یادگیری زبان ماندارین به نفع شماست. با این حال، کار آسانی نیست چون شما باید ۳۰۰۰ کاراکتر متفاوت را به خاطر بسپارید و به آهنگ فکر کنید. این کار شما را به یک شغل بسیار جذاب تبدیل می‌کند. زندگی در چین، شما می‌توانید برخی از شهرهای میلیونی دنیا را ببینید. شما همچنین در حدود ۵۰۰۰ سال فرهنگ و تاریخی مانند مجسمه ۱۷ میلیون‌پوندی بودا و برج‌های نگهبانی دیوار بزرگ چین را دارید. با dialects و لباس‌های سنتی مواجه خواهید شد.

شما با یک مجموعه بسیار متنوع و چند فرهنگی از مردم تعامل خواهید داشت و از غذاهای آن‌ها و همچنین جشنواره‌های فرهنگی و رویداده‌ای اجتماعی لذت خواهید برد. شرکت در پرجمعیت‌ترین کشور دنیا به شما این امکان را می‌دهد که از تجربه فوق‌العاده‌ای از جمله خوشنویسی و هنرهای رزمی‌بهره‌مند شوید. چین به لحاظ جغرافیایی وسیعی است که تنوع شگفت انگیزی از آب و هوا، فرهنگ‌ها و مناظر طبیعی دارد. بنابراین می‌توانید به سواحل بروید، کوهی را در نظر بگیرید، در بیابان پیاده‌روی کنید و یا به اسکی بروید.

از شهر ممنوعه پکن و دیوار بزرگ در شمال تا کوه‌های سبز و terraces rice از استان Guangxi در جنوب غربی، هیچ کمبودی از عجایب طبیعی و انسانی برای دیدن وجود ندارد. بدون شک، شما ترکیبی منحصر به فرد چینی از تمدن باستانی و مدرن را تجربه خواهید کرد.

 

4. هزینه‌های زندگی مقرون‌به‌صرفه

تحصیل و زندگی در چین ارزان‌تر از مطالعه و زندگی در کشورهای اروپایی، ایالات‌متحده و بسیاری از کشورهای دیگر است. در چین، شهریه در هر ترم به طور کلی بیش از ۱۰۰۰ دلار آمریکا نیست، تعدادی از دوره‌های کوتاه‌مدت زبان تنها چند صد دلار هزینه دارند. همچنین، غذا و مصرف در چین بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

یک شلوار جین خوب به قیمت ۱۰ تا ۲۰ دلار آمریکا فروخته می‌شود. کرایه اتوبوس ۱۵ سنت است در حالی که بلیط مترو در پکن تنها ۳۰ سنت است. در کل، همه چیز بیش از مقرون‌به‌صرفه در چین است تا دانشجویان بین‌المللی درباره هزینه‌های زندگی نگران نباشند. شما می‌توانید از طریق هواپیما یا قطار به راحتی سفر کنید.

 

5. ایجاد ارتباط حرفه‌ای

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور چین برای یک دوره زمانی طولانی فرصت ایجاد شبکه‌های ارتباطی را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد. آن‌ها در حالی که در کنار اتباع چینی و دیگر ورزش‌کاران بین‌المللی کار می‌کنند، یک ثروت از تجربه و ارتباطاتی را به دست می‌آورند که به صورت حرفه‌ای و در غیر این صورت مفید هستند.

بنابراین چه شما در چین، کشور موطن خود و یا هر جای دیگر کار کنید، دانش، تجربه و شبکه شما به شما کمک خواهد کرد تا یک شغل هیجان‌انگیز بسازید.

بیشتر بخوانید: معایب تحصیل در چین

تحصیل در چین

کد تصویر: 980614002-341-10

برای دیدن عکس های بیشتر روی عکس کلیک کنید

وب سایت تحصیل در چین به نشانی tahsil.bonyad.org از مجموعه سایت‌های تیم مشاوره بین‌المللی بنیاد چین با هدف دسترسی آسان‌تر دانشجویان، متقاضیان و علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های چین به اطلاعات مورد نیاز آن‌ها جهت شروع پروسه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های چین فعالیت می‌کند.

 

منابع

afterschoolafrica

scholarshubafrica

کد مطلب: 980614002-341

 

3 دیدگاه دربارهٔ «مزایای تحصیل در کشور چین»

 1. سلام و درود
  ممنون از اطلاعات ارزشمند شما در خصوص تحصیل در چین. اطلاعات کاملی دریافت کردم.
  با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟از من بپرسید
اسکرول به بالا