معایب تحصیل در چین

معایب تحصیل در چین

زمان مطالعه: 4 دقیقه

معایب تحصیل در چین

معایب تحصیل در چین جزو مواردی است که کاملاً تجربی بوده و براساس سبک زندگی و رفتار هر فرد می‌تواند متغیر باشد، اما در حالت کلی، ممکن است با یکسری از معایب در حین تحصیل در کشور چین روبرو شوید که ما برخی از آنها را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

1-زبان چینی

زبان چینی

کد تصویر: 991114002-288-01

زبان چینی از سخت ترین و دشوارترین زبان‌های دنیا است. از این رو اگر به زبان چینی مسلط نباشید اوایل اقامت و تحصیل در چین برای شما بسیار سخت خواهد بود به طوری که انگار درون دنیایی دیگر زندگی می‌کنید.

به همین دلیل ما به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد مهاجرت و یا تحصیل در کشور چین را دارید، ابتدا زبان چینی را بیاموزید.

بنیاد بین‌المللی مطالعات چین زبان چینی را با ساده‌ترین روش ممکن و مبتنی بر جدیدترین اصول روز دنیا به صورت حضوری و مجازی آموزش می‌دهد.

حتما بخوانید: آموزش زبان چینی

2- رژیم غذایی

غذای چینی

کد تصویر: 991114002-288-02

رژیم غذایی چینی‌ها برای بسیاری از مردم جهان عجیب و غیرعادی است، و اکثر غذای‌های چینی با استفاده از برنج، رشته فرنگی و خوراک جوجه‌ی کونگ پائو درست می‌شود. به همین دلیل برای افرادی که عادت ندارند بسیار خسته کننده‌است. از طرفی دیگر چوب های غذاخوری چینی ها هم معضلی مضاعف است.

البته در کشور چین به دلیل اینکه حدود 600هزار شهروند خارجی زندگی می‌کنند، در سوپر‌مارکت ‌ها و برخی از رستوران‌ها اکثرغذا ها متناسب با سلیقه تمام مردم دنیا پیدا می‌شود.

همچنین باید در نظر داشت که تعداد زیادی فروشگاه غذا‌ و رستوران‌های اسلامی در سرتاسر کشور چین قرار دارد. که می‌توانید غذاهایی که در ایران می‌خورید را در آنجا هم پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: تجربه زندگی دانشجویی در چین

3- آلودگی هوا

معایب تحصیل در چین

کد تصویر: 991114002-288-03

این موضوع بستگی به محل زندگی و تحصیل شما در چین بستگی دارد. اما آلودگی هوا در شهر‌های بزرگ چین مانند پکن یا شانگهای با شهر‌های بزرگ ایران برابری می‌کند.

و متاسفانه دولت کشور چین اقدام جدی برای این مشکل اساسی انجام نداده‌است. همچنین مواردی مانند طوفان شن در برخی از شهر‌های چین گرد و خاک و آلودگی بیشتری را در محیط پراکنده می‌کند.

4- هزینه اجاره خانه

هزینه اجاره خانه در چین

کد تصویر: 991114002-288-04

هزینه اجاره خانه در شهر‌های شلوغ و پر جمعیت کشور چین بسیار گران‌تر از بقیه شهر‌های این کشور است. البته باید در نظر داشته‌ باشید که این مورد فقط در شهر‌های پرجمعیت مانند پکن بوده و شما می‌توانید با جستجو بیشتر و یا جستجو در شهر‌های دیگر کشور چین موارد مناسب‌تری پیدا کنید.

همچنین می‌توانید برای تحصیل در کشور چین از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنید. که انتخاب بسیار خوبی برای دانشجویانی که مشغول به تحصیل هستند می‌باشد.

بیشتر بخوانید: لیست هزینه‌های اجاره خوابگاه در کشور چین

5- شلوغی و ترافیک

معایب تحصیل در چین

کد تصویر: 991114002-288-05

یکی دیگر از مشکلات تحصیل و زندگی در کشور چین شلوغی خیابان‌ها، ترافیک و ازدحام جمعیت است. که این مشکل هم بیشتر در شهر‌های بزرگ چین قابل مشاهده می‌باشد.

نتیجه گیری

مزایا تحصیل در چین

در کشور چین تحصیل هر فرد بستگی به سبک زندگی شخص دارد و زبان چینی یکی از زبان‌های سخت دنیاست. در کشور چین انواع غذاها به سلیقه تمام افراد خارجی که وارد کشور چین میشوند وجود دارد. یعنی جدا از رژیم غذایی عجیب چینی‌ها، باب میل تمام افراد خارجی که برای تحصیل، زندگی و کار مهاجرت کردنند، مهیا شده است. همچنین در دانشگاه‌های کشور چین سلف اسلامی نیز فراهم شده است. آلودگی هوا در شهر‌های بزرگ این کشور مانند (پکن) زیاد است ،همچنین اجاره خانه در این شهرهای شلوغ بسیار زیاد است که با پیگیری(جست و جو) میتوان مسکن مناسبی تهیه کرد ولی گزینه‌ی بهتر برای کسانی که در کشور چین میخواهند تحصیل کنند، خوابگا‌ های دانشجویی است که انتخاب بسیار خوبی میتواند باشد.

پس در مجموع می‌توان گفت مزایا تحصیل در چین بسیار بیشتر از معایب‌ آن است. و مهارت‌های کسب شده از تحصیل، زندگی و کار در چین ارزش فراوانی دارد. به همین دلیل سالانه افراد بسیار زیادی کشور چین را برای تحصیل و ادامه زندگی خود انتخاب می‌کنند.

بنیاد بین‌المللی مطالعات چین شرایط تحصیل در چین را برای شما زیبا می‌کند.

 

کد مطلب: 991114002-288

 3,735 total views,  7 views today

1 Review

5

Write a Review

2 دیدگاه دربارهٔ «معایب تحصیل در چین»

  1. این معایبی که نوشتید در همه کشور‌ها کم و زیاد هست و به نظر من تحصیل در چین از همه کشور‌های دنیا بهتره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا