یکی از موارد مورد نیاز برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در بزرگترین کشور جهان را دارند، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در چین است. از همین رو دانشجویان بایستی سریعتر برای شروع سال تحصیلی در چین آماده شوند.

آشنایی با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در چین

دانشگاه‌های تمام دنیا، با توجه به معیار‌ها و قوانین کشوری خود شرایط خاص خود را دارند. اما شرایط تحصیل در شرق آسیا بخصوص چین بسیار آسان شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در چین در سال 2023 را برای شما ارائه می‌کنیم. کشور چین با توجه به سطح آموزش عالی و امکانات رفاهی خیلی خوب برای دانشجویان بین المللی بسیار موقعیت شگفت انگیزی دارد. اگر شما هم مایل به اخذ پذیرش تحصیلی در چین هستید مقاله زیر را که توسط تیم بنیاد بین‌المللی چین تهیه شده است را مطالعه کنید.

پذیرش تحصیلی در چین

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در چین سال 2023

اگر قصد شما اخذ یک مدرک انگلیسی است باید آزمون‌های تافل یا ایلتس را گذرانده باشید.

 

مدرک زبان برای پذیرش تحصیلی در چین | بنیاد چین
مدرک زبان برای پذیرش تحصیلی در چین

برای آموزش‌های چینی باید مدرک HSK را اخذ کرده باشید:

مدارک مورد نیاز دیگر

بسته به درخواست هر دانشگاه ممکن است مدارک مورد نیاز بیشتر یا کمتر باشد) برای آگاهی از زمان‌های پذیرش با ما تماس بگیرید. برای زندگی در چین و ادامه تحصیل تنها آگاهی از شرایط پذیرش کافی نیست و شما نیاز به دانستن هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های چین نیز دارید، پس همین حالا دیگر مطالب را برای شناخت بهتر چین مطالعه کنید.

پاسپورت چین | بنیاد چین
مدارک مورد نیاز دیگر پذیرش تحصیلی در چین

رشته‌های تحصیلی محبوب در چین

محبوب‌ترین رشته‌هایی که می‌توانید در چین به زبان انگلیسی تحصیل کنید عبارت اند از:

دانشگاه‌های برتر چین

برخی از دانشگاه‌های برتر چینی که می‌توانید برای تحصیل در نظر بگیرید، در ویدیوی زیر برای شما نام برده شده است.

تعداد دانشجویان بین‌المللی در چین

سن پذیرش در دانشگاه‌های چین

هر دانشگاهی شرایط خاصی برای سن پذیرش در مقاطع مختلف دارد. در کشور چین برای مقطع لیسانس سن شما باید کمتر از 30 سال باشد و برای مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز کمتر از 40 سال

 

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین در سال 2023

زمان پذیرش : برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان‌هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر از چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شروع سال تحصیلی در چین را مطمئن آغاز نمائید.

مقاطع دریافت بورس : بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین در سال 2023 | بنیاد چین
شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین در سال 2023

 شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های چین

 زبان انگلیسی مورد نیاز

همه متقاضیان باید نیاز به زبان انگلیسی دانشگاه را برآورده کنند. زبان انگلیسی زبان آموزش در چین است. همه متقاضیان بدون در نظر گرفتن کشور مبدا یا وضعیت شهروندی، ملزم خواهند بود که قبل از پذیرش صلاحیت خود را به زبان انگلیسی نشان داده باشند. شایستگی در هر چهار مهارت زیر لازم است: گوش دادن، خواندن، صحبت کردن و نوشتن.

الزامات مهارت های کمی و تحلیلی

همه متقاضیان باید شرایط مهارت های کمی و تحلیلی دانشگاه را برآورده کنند.

[WPSM_AC id=24052]

 الزامات پذیرش عمومی

آزمون گائوکائو

زمینه های موضوعی مورد نیاز

 1. انگلیسی
 2. ریاضیات
 3. علوم آزمایشگاهی (زیست شناسی، شیمی، یا فیزیک)
 4. مطالعات اجتماعی یا زبان مدرن/کلاسیک
 5. انتخابی

معیارهای پذیرش عمومی

زبان انگلیسی
ورود برنامه رقابتی (در صورت قابل اجرا بودن)

 

اسناد مورد نیازبرای پذیرش در دانشگاه کشور چین در صورتی که شما در حال حاضر در دبیرستان هستید:

 

اسناد مورد نیازبرای پذیرش در دانشگاه کشور چین | بنیاد چین
اسناد مورد نیازبرای پذیرش در دانشگاه کشور چین
هنگامی که شما درخواست زود تر از موعد می دهید (تصمیم زود هنگام).
هنگامی که امتحانات خود را تکمیل می کنید (تصمیم نهایی)

اگر دبیرستان را به پایان رسانده و پس از متوسطه در هیچ دانشگاه و موسسه ای شرکت نکرده اید:

·         اطلاعات تکمیلی مورد نیاز برای برنامه های رقابتی ورود ممکن است با درخواست شما مورد نیاز باشد.

اگر شما در یک موسسه پس از متوسطه شرکت کرده اید:

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

 1. اطلاعیه پذیرش؛
 2. فرم درخواست ویزا برای تحصیل در چین (JW202/JW201) (به جز کسانی که در حال درخواست ویزای F و یا درخواست اجازه اقامت هستند.) ؛
 3. اصل “سابقه معاینه فیزیکی “، گزارش آزمایش خون از جمله ایدز و Syphilis (به جز کسانی که در حال درخواست ویزای F و یا درخواست اجازه اقامت هستند.)
 4. گذرنامه
 5. 5 قطعه عکس در اندازه گذرنامه

مراحل ثبت نام

 1. ارائه اطلاعیه پذیرش، و به دست آوردن فرم ثبت نام
 2. ارائه گواهی بیمه
 3. پرداخت شهریه
 4. امور ویزا
 5. اخذ نامه پذیرش در بخش
 6. درخواست برای کارت پردیس الکترونیکی
 7. ثبت‌نام دردانشگاه ها به ترتیب

 

درخواست ویزا

دانشجویان بین المللی باید برای ویزای چین در سفارت چین / کنسولگری درخواست بدهند. هنگامی که برای ویزا درخواست  میدهید، لطفا به یاد داشته باشید که گذرنامه، نامه ی پذیرش و فرم درخواست ویزا برای تحصیل در چین (JW201/JW202 فرم) را به همراه داشته باشید. حتما مطمئن شوید که اطلاعیه پذیرش و JW201/JW202 فرم با گذرنامه پس از اخذ ویزای چینی تحویل داده شده است. این مدارک برای درخواست اجازه اقامت پس از ورود به پکن ضروری است.

 

دانشجویانی که بیش از نیم سال تحصیل می کنند ملزم به اخذ ویزای ‘X’ هستند و باید ظرف ۳۰ روز پس از ورود درخواست مجوز کنند تا وضعیت قانونی آن ها در چین در اداره امنیت عمومی شهرداری پکن ثبت شود.

دانشجویانی که نیم سال یا کمتر تحصیل می کنند ملزم به اخذ ویزای ‘F’ هستند و دارندگان ویزای ‘F’ ملزم به درخواست اجازه اقامت نیستند.

 

اسکان

دانشجویانی که می خواهند در محوطه دانشگاه زندگی کنند لطفا پس از دریافت نامه پذیرش،  “درخواست رزرو اتاق” را به دفتر خدمات انطباق فکس کنند (شماره تماس: +86-10-62516570; فکس: +86-10-82503204). از آنجا که تعداد اتاق ممکن است برای میزبانی تمام دانشجویان بین المللی  کافی نباشد، ما به شدت به دانشجویان توصیه  میکنیم که سریعا پس از پذیرش اتاق خود را رزرو نمایند.

دانشجویان همچنین می تواند از آپارتمان های مناسب در دسترس که در اطراف دانشگاه وجود دارد ، انتخاب کنند و خارج از محوطه دانشگاه زندگی کنند.

 

امور مالی

چندین بانک در نزدیکی پردیس وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند پس از ورود به پکن یک حساب بانکی باز کنند. بسیاری از بانک ها در پکن چک شما را قبول میکنند ، با این حال ، پردازش چک روزهای کاری زیادی طول می کشد ، ما توصیه می کنیم دانشجویان آماده برای پوشش هزینه های کوتاه مدت خود ، مقداری پول نقد به همراه داشته باشند .

 

چک لیست اسناد مهم

 1. گذرنامه
 2. اطلاعیه پذیرش
 3. فرم درخواست ویزا برای تحصیل در چین (JW202/JW201) (به جز کسانی که در حال برگزاری ویزای F و یا درخواست اجازه اقامت هستند)
 4. اصل “سابقه معاینه فیزیکی برای خارجی”، گزارش آزمایش خون از جمله ایدز و Syphilis (به جز کسانی که در حال برگزاری ویزای F و یا درخواست اجازه اقامت هستند)
 5. 5 قطعه عکس در ابعاد مناسب برای گذرنامه
 6. چک مسافر و یا اطلاعات حساب بانکی برای پرداخت شهریه

 

چک لیست اسناد مهم برای اخذ پذیرش تحصیلی | بنیاد چین
چک لیست اسناد مهم برای اخذ پذیرش تحصیلی

حمل و نقل به پردیس از فرودگاه پایتخت

فرودگاه بین المللی کپیتال پکن حدود ۴۰ کیلومتر با پردیس فاصله دارد. گزینه های متعددی برای حمل و نقل از فرودگاه به پردیس وجود دارد. ساختمان های بین المللی دانشجویان و مرکز بین المللی تبادل فرهنگ در بخش جنوبی پردیس، در نزدیکی دروازه شرقی قرار دارند. دفتر بین المللی دانشجویان در طبقه اول مرکز بین المللی تبادل فرهنگ قرار دارد.

تاکسی

راحت ترین راه برای رسیدن به RUC از فرودگاه با تاکسی است. به طور معمول  نرخ  تاکسی  گران تر از مترو می باشد.  تاکسی باید از طریق دروازه شمالی وارد محوطه دانشگاه شود و به مرکز تبادل فرهنگ بین المللی رانندگی کند. حدود ۱ ساعت طول خواهد کشید تا از فرودگاه به پردیس برسد.

شاتل بوس

نزدیک ترین توقف به RUC توقف هتل دوستی در خط اتوبوس شاتل فرودگاه 4 است. دروازه شرقی پردیس حدود ۵ دقیقه پیاده روی به سمت شمال فاصله دارد. کرایه شاتل فرودگاه مناسب می باشد و حدود 1 ساعت طول می کشد تا به مقصد خود برسید.

مترو

نزدیک ترین ایستگاه مترو، ایستگاه چینگ داکسو در خط ۴ است. دروازه شرقی پردیس حدود ۲ دقیقه پیاده روی به سمت شمال از این ایستگاه فاصله دارد.

 

اقامت در چین | بنیاد چین
اقامت در چین

 

باز کردن حساب بانکی

برای تسهیل زندگی دانشجویی در پکن، توصیه می کنیم دانشجویان جدید به سرعت پس از ورود به این کشور یک حساب بانکی باز کنند. زیرا به طور مثال پرداخت با کارت بانکی برای هزینه های مانند شهریه بسیار راحتتر خواهد بود .

بانک های متعددی در نزدیکی پردیس وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند با گذرنامه حساب بانکی باز کنند. نزدیکترین شعبه بانک چین (http://www.boc.cn/)در طبقه اول ون هوا پلازا است که حدود ۲ دقیقه پیاده روی به سمت شمال از دروازه شرقی پردیس است.

 

بیمه

هر دانشجو باید در طول مدت تحصیل بیمه ی مناسبی داشته باشد. بیمه حداقل باید آسیب های اتفاقی و بستری شدن در بیمارستان را پوشش دهد. دفتر بین المللی دانشجویان ، دانشجویان را به ثبت نام در ‘طرح جامع بیمه برای خارجی ها’ در چین تشویق می کند. دانشجویان مایل به گرفتن ‘طرح جامع بیمه برای خارجی ها’ باید گواهی بیمه معادل در هنگام ورود ارائه دهد. لطفا توجه داشته باشید که این گواهی ، باید یا به زبان انگلیسی و یا چینی نوشته شده باشد. دانشجویان بدون بیمه باید ‘طرح جامع بیمه برای خارجی ها’ را ثبت نام کنند. هزینه بیمه RMS600 به مدت یک سال و RMS300 به مدت نیم سال است. دانشجویانی که از نظر پزشکی بیمه نمی شوند مجاز به ثبت نام نیستند.

 

پرداخت شهریه

دانشجویان باید شهریه ثبت نام را پرداخت کنند. دانشگاه فقط پرداخت در RMS را می پذیرد. دانش آموزان می توانستند شهریه را به صورت نقدی یا از طریق کارت UnionPay پرداخت کنند.

دانشجویانی که می خواهند شهریه را از طریق UnionPay Card پرداخت کنند باید یک حساب بانکی در یک بانک محلی در پکن باز کنند و درخواست کارت UnionPay کنند. کارت UnionPay به عنوان یک کارت بدهی عمل می کند و معمولاً در چین مورد استفاده قرار می گیرد.

دانشجویانی که می خواهم به پرداخت شهریه به صورت نقدی باید ارزهای خارجی را به RMS تبدیل کنند.

بنیاد چین

کد مطلب: 980618002-339

21 پاسخ

 1. سلام
  برای فرم معاینه فیزیکی خارجی چین مهر پزشک حتما باید به زبان انگلیسی باشه و همچنین حتما مهر سفارت لازمه برای درخواست بورسیه سی اس سی؟؟

 2. سلام من نوزده سالمه و میخام برای رشته انیمیشن سه بعدی اقدام کنم اگه یکم ماندارین یاد بگیرم و نمره زبانم خوب باشه امکانش هست فول فاند بشم؟

  1. سلام خیر
   باید مدرک زبان داشته باشید و ریزنمرات دبیرستانتون بالا باشه
   لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان اعزام دانشجو ما تماس بگیرید
   تماس با ما

 3. سلام وقت بخیر
  با معدل 18.6 دیپلم تجربی به نظرتون میشه بورسیه تحصیلی دولت چین رو گرفت برای تحصیل دندانپزشکی صرفا به زبان انگلیسی؟
  ایا قبولی از ازمون ورودی لازم داره؟ احتمال قبولی چقدره؟
  ممنون

 4. سلام ممنون از سایت خوبتون مقالتون عالی بود و کلی منو تو شناخت آیندم کمک کرد

 5. سلام
  میخواستم بپرسم که برای اپلای در مقطع دکترا در چین نیاز به مکاتبه با اساتید از قبل هست یا خیر مستقیما باید اپلای کنیم تا توسط کمیته بررسی بشه؟

 6. سلام.من می توانم با دیپلم تجربی معدل۱۸ برای پزشکی اقدام کنم

 7. سلام.من میتونم با دیپلم وگواهی پیش تجربی برای رشته هایی مثل مدیریت و اقتصاد تو چین پذیرش بگیرم؟

  1. سلام ملیکا جان
   بله. برای اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناس ما 9122880015 تماس بگیرید

 8. سلام بر پرسنل بنیاد چین
  بنده یک سالی هست از طرف این موسسه اومدم پکن وراضیم ازشون مرسی. اولش برام سخت بود اما کم کم با شرایط سازگارشدم

  1. سلام مهشید جان
   شرایط پیچیده ای نداره لطفا برای اطلاعات بیشتر با دفتر تماس بگیرید

 9. ببخشید یک سوال داشتم من دیپلم تجربی دارم و معدلم هم خوبه ، چه مقاطعی برای تحصیل در چین دارید؟؟ مرسی

 10. سلام ممنون از اطلاعات خوبتون
  آیا برای تحصیل در چین نیاز به آیلتس داریم؟

  1. سلام سمیه جان
   اگر داشته باشید بهتر است اما اگر از مجموعه ما اقدام کنید این مورد الزامی نیست. اطلاعات بیشتر خواستید با شماره های دفتر تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *