1
کدپادکست:981229002-299-01

تمایل دانشجویان بین‌المللی به تحصیل در چین بدون مدرک زبان با توجه به افزایش تعداد موسساتی که در رده بندی دانشگاه‌های جهانی حضور دارند، و با برنامه ریزی و سرمایه‌گذاری دولت در سال‌های اخیر رو به افزایش است.

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

تعداد دانشجویان بین‌المللی از سال 1990 تا سال 2019 به طرز فوق العاده‌ای افزایش یافته است. به طوری‌که از 40,000 به بیش از 450,000 نفر رسیده است. برای جلب دانشجویان بین‌المللی بسیاری از دانشگاه‌های چین، دوره‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. معمولا برای ثبت نام در هر یک از این دوره‌ها، ارائه مدرک آیلتس اجباری است.

با این حال، در این مقاله دانشگاه‌هایی که تحصیل در چین بدون مدرک زبان را امکان پذیر کرده‌اند، بررسی می‌کنیم تا بتوانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. چین با افزایش تعداد دانشجو و بهبود شرایط برای آنان، دربین 5 مقصد برتر تحصیلی در جهان قرار گرفته است. اقتصاد در حال رشد چین، دانشگاه‌های با کیفیت و شهریه مقرون به صرفه، از دلایل انتخاب چین توسط دانشجویان نسبت به سایر کشورهاست.

زبان یکی از مواردی است که معمولا دانشجویان بین‌المللی را دچار تردید می‌کند. اگرچه همه دانشگاه‌ها قبل از شروع دوره انتخابی، دوره‌های زبان چینی یک یا دو ساله را ارائه می‌دهند، اما بسیاری از مردم احساس می‌کنند که زبان همچنان در هنگام تحصیل مانعی خواهد بود.

همان‌طور که می‌دانیم انگلیسی مدت‌ها پیش ریشه خود را در تمدن بشری جاسازی کرده است. اکنون به یک زبان جهانی تبدیل شده است و حقیقت‌ این است که گاهی مهارت‌ها و دانش شما با پارامترهای انگلیسی شما سنجیده می‌شود. با این حال بسیاری از این دانشگاه‌ها برای دانشجویانی که مایل نیستند این چالش را انجام دهند، بیشتر دوره‌ها را به زبان انگلیسی جایگزین می‌کنند. برخی از دانشگاه‌های چین نیز «IELTS» را به عنوان یک شرط ضروری برای اطمینان از اینکه دانشجویی که می‌خواهد بخشی از این دانشگاه باشد و می‌تواند دانش خود را به تبادل بپردازد، تعیین کرده‌اند.

تحصیل با زبان انگلیسی در چین

کدتصویر: 981229002-299-07

2
کدپادکست:981229002-299-02

مدرک ILETS

برای ثبت نام در یکی از دوره‌های تحصیلی آیلتس، یا اثبات‌ اینکه مهارت‌های برتر زبان انگلیسی را دارید، الزامی است. با این وجود، در این‌جا دانشگاه‌هایی را پوشش خواهیم داد که گزینه‌های دیگری برای ILETS دارند. مدرک‌ آیلتس از دانشجویان کشور غیر انگلیسی زبان یا به عبارت دیگر زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست، بیشتر درخواست می‌شود.

موارد زیراز داشتن مدرک‌ آیلتس معاف هستند:

  1. دانشجویان بین‌المللی که از کشورهای انگلیسی زبان آمده‌اند
  2. دانشجویان بین‌المللی متقاضی دریافت دوره زبان چینی

آیا به گواهینامه زبان انگلیسی نیاز دارید؟

اگر می‌خواهید به زبان انگلیسی در چین تحصیل کنید و یک انگلیسی زبان بومی هستید یا قبلا در دبیرستان یا دانشگاه به زبان انگلیسی تحصیل کرده‌اید، نیازی به‌ این کار ندارید. در غیر این صورت برای نشان دادن سطح زبان خود باید یک گواهی ارائه دهید. آیلتس یا TOEFL (تافل) رایج‌ترین هستند، اما اغلب دانشگاه‌ها آزمون و آزمایش خاص خود را دارند.

3
کدپادکست:981229002-299-03

چگونگی ثبت‌نام و تحصیل در چین بدون مدرک زبان

علاوه بر آیلتس، اکثر دانشگاه‌هایی که دارای دوره‌های آموزش انگلیسی هستند گزینه‌های زیر را می‌پذیرند:

1. ارائه گواهینامه آزمون مهارت انگلیسی که در بیشتر دانشگاه‌ها TOEFL را می‌پذیرند.

2. از یک کشور انگلیسی زبان آمده است (برخی از دانشگاه‌ها دارای لیست مشخصی از کشورهایی هستند که می‌پذیرند تا از آیلتس معاف شوند).

3. ارائه مدرک از یک دوره آموزش دیده شده به زبان انگلیسی مدرک دیگر دانشگاه‌های چین پذیرفته می‌شود، بنابراین اگر مدرک تحصیلی شما از یک کشور انگلیسی زبان نیست، اشکالی ندارد.

4. در صورت عدم داشتن گواهینامه یا مهارت‌های لازم در زبان، چند دانشگاه دوره‌های آزمون‌های و زبان انگلیسی خاص خود را دارند که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. بااین حال، این خیلی ساده نیست، بنابراین آماده باشید.

به یاد داشته باشید برخی از مدرک‌هایی که به زبان‌های انگلیسی و یا چینی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود مخلوط هستند، بنابراین حتی اگر می‌گویند «انگلیسی» ممکن است تا حدی به زبان چینی نیز آموزش داده شود. برای انتخاب یک دوره آموزشی به زبان انگلیسی، از خواندن لیست‌ها و مشخصات آن اطمینان حاصل کنید. همچنین به صفحه الزامات زبان توجه کنید. دانشگاه‌های چین از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند که در صورت شرکت در یک دوره آموزش چینی، گواهی‌نامه مهارت چینی را نیز ارائه دهند. در این صورت اگر نوع صدور گواهینامه‌ای را در که لیست مشاهده می‌کنید، همین باشد و نه انگلیسی، شانس وجود دارد که شما یک دوره را انتخاب کنید که فقط به زبان چینی ارائه می‌شود.

4
کدپادکست:981229002-299-04

در کدام دانشگاه‌های خاص چین می‌توانم از آیلتس معاف باشم؟

تحصیل در چین بدون مدرک زبان

کدتصویر: 981229002-299-08

دانشگاه شیان جیاوتونگ-لیورپول

تمام دوره‌های‌ این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. با 30 دوره کارشناسی، دانشگاه شیان جیاوتونگ-لیورپول برای کسانی که تحصیلات خود را تمام می‌کنند، دو مدرک یکی از دانشگاه لیورپول، و دیگری از وزارت آموزش چین ارائه می‌دهد. این دانشگاه بورس‌های تحصیلی زیادی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد و این فرصت را به شما می‌دهد تا بخشی از دوره شما را در دانشگاه لیورپول تحصیل کنید.

الزامات مربوط به زبان انگلیسی به میزان مدرک تحصیلی شما بستگی دارد. اگر اهل کشور انگلیسی زبان باشید (جز لیست کشورهای پذیرفته شده) یا اینکه قبلا به زبان انگلیسی تحصیل کرده‌اید، از گواهینامه‌های آزمون انگلیسی معاف می‌شوید.

در مورد کارشناسی ارشد و دکتری، مدارکاتی که قبلا به زبان انگلیسی دارید، محدودیت‌های زمانی دارند.

اگر قبل از سال 2018 به شما اعطا شده بود، شما مجاز به معافیت نیستید.

دانشگاه شیان جیاوتونگ-لیورپول نیز TOEFL را می‌پذیرد. آن‌ها لیستی از آزمون‌های انگلیسی پذیرفته شده دارند، اما بستگی به دوره شما دارد.

بیشتر بخوانید : دانشگاه شیان جیائوتونگ

دانشگاه فودان

دانشگاه فودان

کدتصویر: 981229002-299-09

دانشگاه فودان که به عنوان سومین دانشگاه برتر چین در نظر گرفته می‌شود، دارای طیف گسترده‌ای از دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. که شامل نوزده مدرک کارشناسی ارشد و هشت مدرک دکترا است. این دوره‌ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی محدودتر است، اما دوره‌هایی مانند پزشکی وجود دارد. الزامات زبان انگلیسی در دانشگاه فودان عمدتا به دوره‌ای که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد، زیرا آن‌ها خط مشی‌ها و نمرات آزمون خاص خود را دارند.

با این حال، تمام دانشجویانی که از کشورهای انگلیسی زبان آمده‌اند، از ارائه گواهینامه آزمون معاف هستند. دانشگاه فودان یک انتخاب عالی برای تحصیل در چین بدون مدرک زبان است.

بیشتر بخوانید: دانشگاه فودان

دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شاندونگ

کدتصویر: 981229002-299-10

دانشگاه شاندونگ که در سال 1901 تاسیس شد، بیش از یک قرن تجربه آموزشی دارد و یک موسسه درجه یک در چین محسوب می‌شود. که بیش از 300 دوره آموزشی به زبان انگلیسی به عنوان مثال: اقتصاد، علوم پزشکی، پرستاری و مهندسی برق برای کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. با توجه به الزامات زبان انگلیسی، دانشجویانی که زبان بومی آن‌ها انگلیسی است از ارائه گواهینامه انگلیسی معاف هستند. همچنین اگر بالاترین مدرک خود را در دانشگاه یا موسسه‌ای که زبان اصلی آموزش آن انگلیسی بوده است، دریافت کرده‌اند معاف هستند. آن‌ها همچنین مجوز مهارت انگلیسی TOEFL و سایر معادل‌های انگلیسی را می‌پذیرند.

بیشتر بخوانید: دانشگاه شاندونگ

دانشگاه ناتینگهام نینگبو چین

دانشگاه ناتینگهام نینگبو چین

کدتصویر: 981229002-299-11

دانشگاه ناتینگهام نینگبو چین توسط دانشگاه ناتینگهام در انگلستان اداره می‌شود. تمام دوره‌های آن‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. علاوه بر دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد، برنامه‌های تحقیق و آموزشی متنوعی دارند. مهندسی، علوم کامپیوتر، تجارت بین‌المللی و ارتباطات فقط برخی از دوره‌هایی است که آن‌ها ارائه می‌دهند.

دانشجویانی که زبان بومی آن‌ها انگلیسی است و یا این‌که مدرک ورود به یک موسسه انگلیسی زبان را کسب کرده‌اند، از ارائه گواهینامه تسلط به زبان انگلیسی معاف هستند. گواهینامه‌های ‌آیلتس و PTE دانشگاهی را هم می‌پذیرند. قبل از درخواست، با دانشگاه تماس بگیرید زیرا ممکن است گواهینامه‌های دیگر را بپذیرند.

هنگام ثبت نام دراین دانشگاه، می‌توانید در سال مقدماتی (سال اول) یا در سال واجد شرایط (سال دوم) شروع کنید. اولین مورد برای دانش‌آموزانی است که از دبیرستان می‌آیند و آن‌ها مجبورند دوره پایه را طی کنند. مورد دوم برای کسانی که قبلا یک سال در یک دانشگاه شناخته شده تحصیل کرده‌اند و درس‌های مربوط به رشته مورد نظر را گذرانده‌اند. نمرات مورد نیاز در آزمون مهارت‌های انگلیسی بستگی به سال شروع دوره شما دارد. همچنین، اگر مدرک زبان‌شناسی یا ادبیات را دنبال می‌کنید، نمرات مورد نیاز بالاتر است.

کدپادکست:981229002-299-05

دانشگاه‌هایی که در آن‌ها زبان انگلیسی تدریس می‌شود:

دانشگاه دونگوا شانگهای

دانشگاه صنعتی دالیان، ایالت لیائونینگ، چین

دانشگاه نانجینگ، شهر نانجینگ، ایالت جیانگ سو

دانشگاه رنمین چین

دانشگاه عادی شمال شرقی

دانشگاه A&F Northwest

دانشگاه شانشی

دانشگاه تیانجین

دانشگاه فوجیان

دانشگاه جنوب غربی

دانشگاه ووهان، ایالت هبی، شهر ووهان، چین

دانشگاه هبی شمالی

دانشگاه علم و فناوری‌هاربین

6
کدپادکست:981229002-299-06

دراین‌جا لیستی از دانشگاه‌ها با توجه به رشته‌هایی که به خوبی مشهور هستند ارائه می‌شود:

مدیریت:

دانشگاه پکن

دانشگاه Tsing هوآ

دانشگاه ژجیانگ

دانشگاه رنمین چین

دانشگاه ووهان

دارو:

دانشگاه پکن

دانشگاه Tsing هوآ

دانشگاه علوم پزشکی تیانجین

دانشگاه ووهان

دانشگاه علوم پزشکی دالیان

مهندسی:

دانشگاه Tsing هوآ

موسسه فناوری‌هاربین

دانشگاه علم و فناوری Huazhong

دانشگاه صنعتی دالیان

دانشگاه ووهان

علوم:

دانشگاه پکن

موسسه فناوری‌هاربین

دانشگاه ووهان

دانشگاه هونان

دانشگاه نانکای

ما امیدواریم که شما بتوانید از این راهنمایی در مورد نحوه تحصیل در چین بدون مدرک زبان بهره ببرید. اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید، به مطالعه صفحات دیگر سایت بپردازید!

منابع:

how-to-study-in-china-without-ielts

acasc

کد مطلب: 981229002-299

3 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر
    میشه بعد از اتمام مقطع master یا PhD در چین اقامت و یا شغل گرفت ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *