رشته پزشکی دانشگاه ججیانگ

بورسیه داروسازی در چین

زمان مطالعه: 7 دقیقه

کد پادکست:

991021002-007-04

بورسیه داروسازی در چین

بورسیه داروسازی در چین ، یکی از شرایط تحصیل داروسازی در چین، دارا بودن مدرک لیسانس داروسازی (BS) است. مدیریت داروخانه،‌ تجربه آزمایشگاهی و توزیع دارو از جمله برنامه‌های درسی است که در رشته داروسازی برای دانشجویان ارائه شده و آنان را با مسئولیت‌های سنتی داروسازی آشنا می‌سازد.

در مقاطع بالاتر تحصیل مانند فوق لیسانس و دکترا، دانشجویان بر روی کشف دارو و پژوهش توسعه‌دار و منعطف متمرکز هستند. امروزه دانشگاه‌های داروسازی در چین در حال شکل‌گیری و توسعه برای تحصیل دانشجویان داروسازی بالینی هستند.

با وجودی که تحصیل و زندگی در چین نسبت به سایر کشورها  از جمله :کشورهای اروپایی . ایالت متحده .کره جنوبی . ژاپن و حتی در بسیاری از کشورهای آفریقایی ارزان و مقرون به صرفه تر است و با وجود طب سنتی و علوم دارویی سنتی که در همه جا رواج و اعتبار دارد, مطالعات و تحقیقات داروسازی مدرن نیز در این کشور به سرعتی قابل شگرف در حال پیشرفت است.

رشته تحصیلی و علمی داروسازی درچین با اهدافی چون فراهم آوردن دانش و مهارت های کافی و قابل قبول برای ورود به حرفه دارو خانه برای دانشجویان خارجی طرح و برنامه ریزی شده است .

در حالی که داروخانه شامل خدمات بالینی میباشد. در این کشور بهترین مکان برای آموزش به دانشجویان علاقه مند و مستعد در این رشته و تبدیل آنها به نیروی متخصص در نظرگرفته شده است لازم به ذکر است که برخی از کالج ها و دانشگاههای پزشکی  چین برنامه درسی و آموزشی شان به  زبان انگلیسی می باشد.

نحوه کار داروسازی در چین

نحوه کار داروسازی در چین ، دو مسیر متفاوت از یکدیگر برای آموزش داروسازی در کشور خلع چین وجود دارد: 1.مدرک دارویی ، که نیازمند به تکمیل  یک برنامه حدودا ۶ ساله دارد و مدرک فارماکولوژی ، که به یک برنامه ۴ ساله نیازمند می باشد ، هر دو نوع برنامه توسط دانشکده های پزشکی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

بورسیه داروسازی در چین
کد تصویر: 991021002-007-01

بالا بودن رتبه علمی دانشگاههای کشور چین در بین سایر دانشگاههای جهان باعث رشد اقتصادی و علمی شگرف شده که نکته قابل توجه این است که هزینه تحصیل بنسبت سایر کشورها پایین ترمی باشد و نکته قابل توجه تر این که درمقابل این هزینه پایین امکانات رفاهی  زندگی وکیفیت آموزشی بالاومدارک معتبری که ارایه می شود سبب محبوبیت مهاجرت تحصیلی شده است.

علاوه بر این مدارک تحصیلی مقاطع مختلف از برخی دانشگاههای چین  مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد و در صورت بازگشت به ایران میتوان مشغول بکارشد یا ادامه تحصیل شد.

1.پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار که حداقل یک صفحه خالی داشته باشد

2.فرم تقاضای ویزای تحصیلی که به درستی تکمیل شده باشد..

3.یک قطعه عکس با ابعاد پاسپورتی که به تازگی گرفته شده باشد (عکس رنگی که از رو به رو گرفته شده و پس زمینه ساده داشته باشد)

4.مدارک هویتی و شناسایی به صورت ترجمه شده

5.گواهی سلامت و معاینه پزشکی معتبر (برای ویزای X1)

6.اصل و کپی نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا مؤسسات علمی چین

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در چین

 1. فرم درخواست بورسیه به‌زبان چینی یا انگلیسی
  2. کپی ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی
  3. دانشجویان ترم آخر باید از دانشگاه مدرک معتبر ارائه کنند
  4. کپی ترجمه رسمی ریز‌ نمرات
  5. ارائه حداقل 800 کلمه از طرح مطالعاتی یا پروپوزال به زبان چینی یا انگلیسی
  6.  ارائه یک سی‌دی از کار خود برای متقاضیان رشته موسیقی
  7. ارائه  یک سی دی شامل 2 تا طراحی و 2 تا نقاشی رنگ روغن و 2 تا از کارهای دیگر خود برای متقاضیان رشته هنرهای زیبا
  8. ارائه  کپی فرم آزمایشات پزشکی خارجیان برای متقاضیانی که قصد اقامت بیشتر از 6 ماه را در چین دارند
  9. ارسال دو توصیه نامه از زبان اساتید به عنوان محققان ارشد اخذ بورسیه تحصیلی در چین
  10. ارسال اسناد قانونی پارتنر قانونی خود به چین متقاضیان زیر 18 سال

نکات مهم بورسیه داروسازی در چین

•  فاقد اعتبار بودن فرمهای ناقص یا بدون مهر پزشک مربوطه یا بدون مهر رسمی بیمارستان یا عکس بدون مهر
• اقدام نسبت به انجام آزمایشات در طول مدت اعتبار شش ماهه
• ضمیمه در صورت دارا بودن مدرک معتبر زبان چینی
• غیر قابل بازگشت بودن مدارک
• عدم امکان تغییر در رشته تخصصی، دانشگاه میزبان، یا طول دوره درج شده در نامه پذیرش
• ابطال بورسیه در صورت عدم ثبت نام در راس موعد مقرر

بورسیه تحصیلی شامل مواردی همچون تحصیلات تکمیلی، هزینه  های تحصیل، خوابگاه و هزینه های بیمه درمانی را پوشش می دهد و هزینه تحصیلی بورس تحصیلی معمولی نیز هزینه های بیمه درمانی را پوشش می دهد.

شرایط بورسیه

شرایط بورسیه با توجه با دانشگاه ها معمولا متفاوت می باشد اما در تمام این دانشگاه ها ساختاری کلی وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های چین در دوره های کاردانی به مدت 2 تا 3 سال طول می کشد .  علاقه مندان به دریافت مدرک کارشناسی باید یک دوره 2 یا 3 ساله اضافی را بگذرانند

زمان:

برای درخواست بورسیه تحصیلی بورسیه داروسازی در چین زمان هایی مشخص شده ومعین وجود دارد  که بر اساس دانشگاه ها متفاوت می باشد.

مقاطع دریافت بورس: بورس تحصیلی برای مقاطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس میباشد.

 

تعداد بورس تحصیلی در چین: برای این بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه برای پدیرش دانشجو آزادانه عمل خواهدکرد..

ملیت دانشجو: شهروندان غیراز چینی

داروهای چین
کد تصویر: 991021002-007-02

بورسیه و شرایط اخذ بورسیه

به‌طورکلی هزینه‌های شهریه تحصیل داروسازی در چین از پایین‌ترین شهریه‌های داروسازی جهان است، اما دانشجویان با اخذ بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های دانشجویی می‌توانند تحصیل رایگان داشته باشند. در کشور چین دانشجو باید شهریه و هزینه‌های تحصیل را پرداخت کند.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های چین را انجمن کنفوسیوس به دانشجویان ارائه می‌دهد. دولت چین هرسال در حدود ۴۰۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی را بورسیه می‌کند. در برخی موارد علاوه بر این بورسیه‌ها، ماهانه مبلغی نیز به‌عنوان حقوق به دانشجو داده می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی هزینه‌های شهریه، خوابگاه و محل اقامت دانشجویی، هزینه بیمه دانشجویی و هزینه‌های زندگی دانشجو را پوشش می‌دهد.

همچنین دانشجویان برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی داروسازی در چین مدارک زیر را باید ارائه دهند:

آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی

ریزنمره های آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی

گواهی عدم سوءپیشینه

گواهی سلامت پزشکی

مدرک زبان تافل و یا آیلتس

۲ توصیه‌نامه علمی از اساتید

مقاله‌های علمی تحقیقی منتشر شده

کار در کنار تحصیل

دانشجویان با برخورداری از کمک‌هزینه‌های دانشجویی و اخذ مجوز کار پاره‌وقت دانشجویی می‌توانند بخش بزرگی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تأمین کنند. دانشجویان با اخذ مجوز کار دانشجویی می‌توانند هفته‌ای ۱۰ تا ۳۰ ساعت کار کنند.

باوجودی که کار در کنار تحصیل در چین میتواند موضوع مهمی باشد بایستی در شرایط خاصی در نظرگرفته شود و همانطور که قبلا گفته شد هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بسیار بالاست و دانشجویان خارجی اجازه ساعت کاری بشتر از حد مجاز تعیین شده را ندارند بمنظور عدم آسیب به نیروی داخل کشور.

دانشجویان پس از فارغ تحصیلی در رشته داروسازی در چین می‌توانند برای اخذ اقامت این کشور با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. دانشجویان از روش‌های دیگر مانند ازدواج با تبعه چین، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت نیز می‌توانند اقامت این کشور را اخذ کنند.

کار در کنار تحصیل در چین
کد تصویر: 991021002-007-03

دانشجویانی که در رشته داروسازی در چین فارغ‌التحصیل می‌شوند بر علوم ذیل تسلط کافی داشته و مهارت لازم را به دست آورده‌اند که عبارت‌اند از:

اقلام دارویی

فارماکولوژی

تجزیه‌وتحلیل داروسازی

فارماکولوژی بالینی

سینتیک متابولیسم دارویی

بررسی پزشکی مدرن

تجزیه‌وتحلیل طیفی داروسازی

کروماتوگراف داروسازی

 

بورسیه داروسازی در چین

بورسیه داروسازی در چین ، یکی از شرایط تحصیل داروسازی در چین، دارا بودن مدرک لیسانس داروسازی (BS) است. مدیریت داروخانه،‌ تجربه آزمایشگاهی و توزیع دارو از جمله برنامه‌های درسی است که در رشته داروسازی برای دانشجویان ارائه شده و آنان را با مسئولیت‌های سنتی داروسازی آشنا می‌سازد. در مقاطع بالاتر تحصیل مانند فوق لیسانس و دکترا، دانشجویان بر روی کشف دارو و پژوهش توسعه‌دار و منعطف متمرکز هستند. امروزه دانشگاه‌های داروسازی در چین در حال شکل‌گیری و توسعه برای تحصیل دانشجویان داروسازی بالینی هستند.
فرم درخواست بورسیه به‌زبان چینی یا انگلیسی 2. کپی ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی 3. دانشجویان ترم آخر باید از دانشگاه مدرک معتبر ارائه کنند 4. کپی ترجمه رسمی ریز‌ نمرات 5. ارائه حداقل 800 کلمه از طرح مطالعاتی یا پروپوزال به زبان چینی یا انگلیسی 6.  ارائه یک سی‌دی از کار خود برای متقاضیان رشته موسیقی 7. ارائه  یک سی دی شامل 2 تا طراحی و 2 تا نقاشی رنگ روغن و 2 تا از کارهای دیگر خود برای متقاضیان رشته هنرهای زیبا 8. ارائه  کپی فرم آزمایشات پزشکی خارجیان برای متقاضیانی که قصد اقامت بیشتر از 6 ماه را در چین دارند 9. ارسال دو توصیه نامه از زبان اساتید به عنوان محققان ارشد اخذ بورسیه تحصیلی در چین 10. ارسال اسناد قانونی پارتنر قانونی خود به چین متقاضیان زیر 18 سال
فاقد اعتبار بودن فرمهای ناقص یا بدون مهر پزشک مربوطه یا بدون مهر رسمی بیمارستان یا عکس بدون مهر • اقدام نسبت به انجام آزمایشات در طول مدت اعتبار شش ماهه • ضمیمه در صورت دارا بودن مدرک معتبر زبان چینی • غیر قابل بازگشت بودن مدارک • عدم امکان تغییر در رشته تخصصی، دانشگاه میزبان، یا طول دوره درج شده در نامه پذیرش • ابطال بورسیه در صورت عدم ثبت نام در راس موعد مقرر بورسیه تحصیلی شامل مواردی همچون تحصیلات تکمیلی، هزینه  های تحصیل، خوابگاه و هزینه های بیمه درمانی را پوشش می دهد و هزینه تحصیلی بورس تحصیلی معمولی نیز هزینه های بیمه درمانی را پوشش می دهد.
به‌طورکلی هزینه‌های شهریه تحصیل در رشته داروسازی در چین از پایین‌ترین شهریه‌های داروسازی جهان است، اما دانشجویان با اخذ بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های دانشجویی می‌توانند تحصیل رایگان داشته باشند. در کشور چین دانشجو باید شهریه و هزینه‌های تحصیل را پرداخت کند. بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های چین را انجمن کنفوسیوس به دانشجویان ارائه می‌دهد. دولت چین هرسال در حدود ۴۰۶۰۰ دانشجوی بین‌المللی را بورسیه می‌کند. در برخی موارد علاوه بر این بورسیه‌ها، ماهانه مبلغی نیز به‌عنوان حقوق به دانشجو داده می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی هزینه‌های شهریه، خوابگاه و محل اقامت دانشجویی، هزینه بیمه دانشجویی و هزینه‌های زندگی دانشجو را پوشش می‌دهد.

 

 

شهریه

متقاضیان تحصیل در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای داروسازی در چین می‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی این کشور بهره‌مند شوند. دانشجویان با دریافت بورسیه می‌توانند هزینه تحصیل و هزینه زندگی در چین و بیمه‌های درمانی را تأمین کنند. میزان بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی داروسازی ماهانه در حدود ۲۰۰۰ دلار، دوره کارشناسی ارشد و دکترا داروسازی ماهانه در حدود ۳۰۰۰ دلار می‌باشد.

 

هزینه‌ها

در کنار شهریه، هزینه‌های دیگری مانند هزینه ثبت‌نام، مسکن، خوراک، پوشاک، رفت‌وآمد و غیره برای دانشجویان خارجی وجود دارد. مثلاً اجاره یک اتاق دو نفره به مبلغ 1000$ (دلار) و اتاق تک‌نفره 1700$ (دلار) در هر ماه است. هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام و امور اداری نیز بین 40 الی 60 $ (دلار) می‌باشد. سایر هزینه‌های ذکر شده نیز در هر ماه و باتوجه‌به سبک زندگی دانشجویان تحصیل داروسازی چین، به میزان 300$ الی 370$ (دلار) برآورد می‌گردد.

اجاره  آپارتمان یک خوابه در چین در سال 2021 ماهی 495$ (دلار آمریکا) می باشد. همچنین میانگین اجاره ماهانه آپارتمان 3 خوابه در این کشور 1090$ (دلار آمریکا) است.

                                  جدول لیست خوراکی در کشور چین

اقلام قیمت (دلار آمریکا)
یک وعده غذایی در رستوران معمولی $3.11
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد $5.42
آب معدنی $0.33

 

.جدول لیست حمل ونقل در چین

پارامتر قیمت (دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) $0.31
شروع تاکسی $1.55
تاکسی یک کیلومتر $0.37
تاکسی یک ساعت انتظار (تعرفه عادی) $5.83

شرایط و مدت‌زمان

این کشور  چهار سهمیه برای ایران در نظرگرفته است که از این چهار سهمیه 4 دانشجو به عنوا ن نفرات  اصلی و 3 دانشجو به عنوان نفرات جایگزین در نظر گرفته است

وهمچنین تعدادی بورسیه متقابل برای سال تحصیلی جدید به دانشجویان هر دو کشور در مقطع فوق لیسانس و دکترا   که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات وفناوری ونیر وزارت بهداشت و درمان پزشکی است اعطا می شود این بورسیه ها عموما شامل هزینه تحصیل و اسکان به طور کامل بوده و همچنین خدمات پرشکی را شامل می شود به دانشجویان نیز مبلغی به عنوان کمک هزینه پرداخت می گردد و در اصل دانشجویان تحصیل رایگان در چین خواهند داشت..

دانشجویان می توانند از سه نوع بورسیه در این کشور استفاده کنند

 • بورسیه دولت چین
 • بورسیه دولت محلی (شهر یا استان)

بورسیه تحصیلی موسسه کنفسیوس

هر دورۀ ۴ ساله، یک دورۀ ۶ ماهۀ کارورزی داروسازی و هر دورۀ ۵ ساله، یک دورۀ ۱ سالۀ کارورزی داروسازی دارد و بیشتر دانشگاه‌های چین که رشتۀ داروسازی دارند، در هرسال ۲ بار دانشجو می‌پذیرند و اولین پذیرش در ماه سپتامبر و دیگری در ماه مارس است. دانشجوهای خارجی می‌توانند کلاس‌های خود را در هر یک از این ماه‌ها آغاز کنند. برای تحصیل داروسازی چین در مقطع لیسانس متقاضیان باید زیر ۳۰ سال و برای مقطع فوق‌لیسانس و دکترا کمتر از ۴۰ سال داشته باشند.

گذراندن دروس علوم پایه در دو سال اول تحصیل اجباری است:

ریاضیات پیشرفته

آمار احتمال و جبر خطی

فرهنگ چین

زبان چینی

مبانی قانون و مبانی کامپیوتر

پس از گذراندن این مدت، در نیم‌سال اول، سال سوم تحصیل، متقاضی باید گرایش موردنظر خود را انتخاب کرده و در نیم‌سال دوم دروس زیر را بگذرانند:

شیمی: غیر آلی، تحلیلی، آلی، فیزیک

بیوشیمی

زیست‌شناسی مولکولی

کد مطلب:991021002-007موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

 

 

آشنایی با تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین

 4,957 total views,  11 views today

4 Reviews

5
5
5
5

Write a Review

4 دیدگاه دربارهٔ «بورسیه داروسازی در چین»

 1. سلام میگفتن هزینه های پزشکی زیاده من خیلی دوست دارم ولی الان تو مقالتون خوندم بورسیه داره چطوری میتونم این بورسیه رو بگیرم ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا