تحصیل در دانشگاه چینخوا

زمان مطالعه: 9 دقیقه

کدتصویر : 980815002-051-03

دانشگاه چینخوا چین Tsinghua University

تحصیل در دانشگاه تسینخوا چین
کدتصویر : 980815002-051-03

دانشگاه چینخوا چین

دانشگاه چینخوا چین (دانشگاه چینگ هوا چین) در سال 1911 تحت نام “چینخوا شوئیتانگ” تأسیس شد. این مدرسه در سال 1912 به مدرسه ” Tsinghua School ”  تغییر نام یافت.

دانشکده به شدت به تعامل میان فرهنگ چینی و غربی، علوم ساینس و علوم انسانی، باستانی و مدرن پرداخت.

دانشگاه چینگ هوا چین مجبور شد به کونمینگ منتقل شود و به دانشگاه های پکن و نانکای بپیوندد و اتحاد دانشگاه جنوب شرقی را تشکیل دهد . دلیل این اقدام جنگ مقاومت در برابر حمله امپراطوری ژاپن در سال 1397 بود ، در سال 1946 این دانشگاه پس از جنگ به محل اصلی خود در پکن بازگشت.

پس از تاسیس جمهوری خلق چین،دانشگاه چینگ هوا چین متمرکز شد که تبدیل شود  به یک موسسه پلی تکنیک که بر مهندسی در بازسازی کشور برای  دانشگاه ها و کالج ها اقدام می کند ، در نوامبر 1952، آقای جیانگ نانسیانگ رئیس دانشگاه شد. و تلاش کرد تا این دانشگاه را به مرکز ملی  تربیت مهندسان و دانشمندانی تبدیل کند که هم مهارت حرفه ای داشته باشند و هم شخصیت.

فلسفه آموزشی دانشگاه چینخوا آموزش دانش آموزان با صداقت است. از میان بیش از 120000 دانشجویانی که از زمان تأسیس این دانشگاه ، بسیاری از محققان برجسته، کارآفرینان برجسته و دولتمردان بزرگ  از  دانشگاه چینگ هوا فارغ التحصیل شده اند . که مورد احترام شهروندان چینی هستند.

Tsinghua University

کدتصویر : 980815002-051-02

جدول زمانی دانشگاه چینخوا چین

دانشگاه تسینخوا چین

کدتصویر : 980815002-051-01

تحصیل در دانشگاه دانشگاه چینخوا چین

شهریه دانشگاه چینخوا چین

هزینه زندگی ماهیانه بین 400 تا 3000 یوان می باشد

نرخ شهریه
دوره های کوتاه مدت (Non-Degree)0 تا 18000 یوان
کارشناسی24000 تا 40000  یوان
کارشناسی ارشد30000 تا 238000 یوان
دکتری40000 یوان

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه چینخوا چین 2020

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه تسینخوا چین 2020

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

 

 

کشورهای دارای دانشکده های پزشکی مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی

شهریه گران قیمت برای دانشجویان پزشکی همیشه به عنوان یک مانع برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی بوده است. دانشکده های پزشکی دقیقاً به خاطر هزینه های بالا در سراسر جهان شناخته شده نیستند. دانشگاه های پزشکی مقرون به صرفه نادر است، و دانشجویان را مجبور به رقابت های دشوار برای پذیرش و رفتن به دانشگاه های دولتی و یا تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر،کرده است. با این حال، برخی از دانشگاه ها در خارج از کشور ، با دانشکده های پزشکی به صرفه و ارزان خود ، برای دانشجویان بین المللی ، بهترین مقصد در جهان برای تحصیل ارزان در رشته ی پزشکی می باشد.در اینجا به معرفی آنها می پردازیم :

ارزان ترین کشور برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

همانطور که در بالا ذکر شد تعدادی از کشورها در جهان با ارائه شهریه پزشکی مقرون به صرفه ، برای تحصیل دانشجویان پزشکی مناسب می باشند. برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی، کشورها دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، همچنین این کشورها قابلیت اشتغال دانشجویان را در سراسر جهان افزایش می دهند و زبان انگلیسی در جهان مورد پذیرش جهانی قرار می گیرد. در اینجا  به معرفی کشورهای برتر با مقرون به صرفه ترین دانشکده های پزشکی در جهان می پردازیم :

کالج های پزشکی در روسیه:

روسیه به خاطر کالج های پزشکی و شهریه مقرون به صرفه اش شناخته شده است. با شهریه ارزان قیمت، هیچ مصالحه ای در کیفیت آموزش و پرورش وجود ندارد. کمترین شهریه دانشکده پزشکی می تواند به عنوان پایین ترین میزان ، 4500 $ در سال باشد ، در حالی که شهریه به طور متوسط 4000 $ تا 6000 $ است. در اینجا برخی از کالج های پزشکی روسیه  و شهریه ی آن ها را ذکر میکنیم :

 

ارزان ترین دانشکده های پزشکی در روسیه برای دانشجویان بین المللی

کالج های پزشکی در روسیه

شهریه دانشکده پزشکی

دانشگاه ایالتی اوئنبورگ

6000 USD/Year

دانشگاه پزشکی دولتی تیویر

4900-6400 USD/Year

دانشگاه پزشکی دولتی استاروپول

5800 USD/Year

Pirogov روسیه دانشگاه NRM

7883 USD/Year

دانشگاه علوم پزشکی دولتی دجستان

5000 USD/Year

دانشگاه فدرال کریمه

3700 USD/Year

 

کالج های پزشکی در لهستان:

اگر کسی بخواهد در اروپا تحصیل کند، لهستان یکی از مقرون به صرفه ترین مقصدها برای مطالعات پزشکی است. اگرچه شهریه پزشکی در این کشور به اندازه شهریه در روسیه پایین نیست،اما شهریه پزشکی در لهستان بسیار مقرون به صرفه برای یک کشور اروپایی است. پایین ترین شهریه دانشکده پزشکی برای لهستان چیزی در حدود 11500 دلار آمریکا برای یک سال است، و شهریه به طور متوسط برای تحصیل در لهستان برای کالج پزشکی در حدود 12900 دلار آمریکا در سال است. در اینجا مقرون به صرفه ترین دانشکده های پزشکی در لهستان را ذکر میکنیم:

 

ارزان ترین دانشکده های پزشکی در لهستان برای دانشجویان بین المللی

کالج های پزشکی در لهستان

شهریه دانشکده پزشکی

دانشگاه پزشکی گدانسک

11548 USD/Year

دانشگاه پزشکی لودز

12503 USD/Year

دانشگاه ورشو

12390 USD/Year

دانشگاه پزشکی ووکلاو

13060 USD/Year

کالج پزشکی دانشگاه جاگیلونیان

14957 USD/Year

 

کالج های پزشکی در چین

کالج های پزشکی در چین برای دوره های معتبر MBBS، آموزش پزشکی، و شهریه مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان شناخته شده است. چین یکی از بهترین مقصد ها برای مطالعات پزشکی در یک دوره مقرون به صرفه می باشد. در اینجا برخی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های پزشکی در چین را نام می بریم:

 

ارزان ترین دانشکده های پزشکی در چین برای دانشجویان بین المللی

کالج های پزشکی در چین

شهریه دانشکده پزشکی

دانشگاه پزشکی آنهویی

4455 USD/Year

دانشگاه پزشکی دیوید تیویلدانی

5000 USD/Year

دانشگاه پزشکی ونژو

4455 USD/Year

دانشگاه پزشکی جیانگ

4455 USD/Year

 

بهترین دانشکده های پزشکی در چین:

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم، حتی دانشگاه های برتر چین بهترین برنامه ها را با هزینه های مقرون به صرفه ارائه می دهند. در اینجا دانشگاه های برتر در چین و شهریه  آن ها برای دوره های پزشکی را بیان می کنیم :

 

QS رتبه بندی موضوع برای پزشکی

بهترین دانشکده های پزشکی در چین

شهریه دانشکده پزشکی

51-100

دانشگاه پکن

7400 USD/Year

101-150

دانشگاه سون یات سن

7127 USD/Year

101-150

دانشگاه چینهوا

3564 تا 8900 USD/Year

101-150

دانشگاه ژجیانگ

6355 USD/Year

151-200

دانشگاه نانجینگ

5048 USD/Year

 

اینها فقط سه کشور از کشورهایی هستند که ما تحقیق و بررسی کرده ایم، چرا که این کشور ها آموزش با کیفیتی دارند، به غیر از این سه کشور، فیلیپین و اوکراین نیز برنامه تحصیلی مقرون به صرفه ای در خارج از کشور ، برای دانشجویان پزشکی دارند.

 

آشنایی با دانشگاه Tsinghua

دانشگاه چینخوا که از آن به عنوان «ام آی تی چین» نام می رود، به عنوان یکی از معتبرترین و محبوب ترین دانشگاه های چین محسوب می شود. این دانشگاه رهبری همکاری تحقیقاتی با بنگاه های غربی را بر عهده گرفته است. این دانشگاه معاملات تحقیقاتی با شرکت های چند ملیتی مانند آلکاتل، لوسنت جنرال الکتریک، Procter & Gamble و BP امضا کرده است.

دانشگاه چینخوا در محل “چینگ هوآ یوان” در منطقه هایدیان، پکن واقع شده است. پردیس دانشگاه تکینگهوا به خاطر محیط زیبای خود که توسط درختان سایه دار و مجتمع های معماری با افتخار زمان با ویژگی ها و سبک های مختلف در آغوش گرفته شده است، مشهور است که در آن “شوی مو چینگ هوآ” سابقه شهرت طولانی دارد.

 

این دانشگاه یک موسسه تحقیقاتی عمومی است که ریشه های آن را به سال ۱۹۱۱ ردیابی می کند. این دانشگاه در حال حاضر در رتبه ۲۰ جهان، شماره ۱ در آسیا و شماره ۱ چین قرار دارد.

دانشگاه Tsinghua با شعار “انضباط نفس و تعهد اجتماعی، متعهد به تعالی دانشگاهی، مسئولیت اجتماعی و توسعه جهانی است. از فارغ التحصیلان قابل توجه دانشگاه چینخوا می توان به شی جین پینگ و هو جینتائو نام برد.

رتبه بندی دانشگاه Tsinghua

دانشگاه چینخوا یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی در چین و جهان است. این دانشگاه برای آموزش با کیفیت بالا، فارغ التحصیلان موفق، امکانات مدرن و پردیس زیبا مشهور است.

رتبه های دانشگاه چینخوا به صورت زیر است:

  • CUAA # 2 در چین
  • #28 در سراسر جهان در رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2021
  • #17 در سراسر جهان در QS رتبه بندی دانشگاه های جهانی 2022
  • رتبه بندی جهانی # 20 در سراسر جهان

دانشگاه چینخوا عضو لیگ C9 (لیگ پیچک چین) است. دانشگاه های دیگر متعلق به پروژه های دیگری مانند پروژه ۲۱۱ و پروژه ۹۸۵ هستند.

رتبه بندی های یک دانشگاه در هنگام انتخاب یک دانشگاه چینی مفید هستند ؛  با این حال، نباید تنها عامل تصمیم شما باشد. در مورد دانشگاه خود در تمام زمینه ها اطمینان کامل حاصل کنید و در مورد تجربیات دانشجویی بخوانید و دانشگاهی را انتخاب کنید که برای شما بهتر باشد.

محل دانشگاه Tsinghua

دانشگاه Tsinghua در شمال غرب پکن در منطقه دانشگاه (منطقه هایدیان) واقع شده است. پردیس در بین دانشگاه پکن است و Wudaokou which مرکز منطقه دانشگاه است.

نقشه پردیس

دانشگاه Tsinghua به خوبی به خاطر پردیس زیبا خود ، با دریاچه ها و سر سبزی و ساختمان های زیبا شناخته شده است. این شهر در محل سابق باغ های سلطنتی دودمان چینگ قرار دارد و محوطه سازی به سبک چینی و همچنین ساختمان های سنتی را حفظ کرده است. با این حال بسیاری از ساختمان های آن نیز به سبک غربی هستند که نشان دهنده نفوذ آمریکا در تاریخ آن است.

این دانشگاه به همراه رقیب و همسایه اش، دانشگاه پکن، در سراسر چین و جهان ، به خاطر داشتن یکی از زیباترین پردیس ها شناخته شده است. پردیس دانشگاه چینخوا توسط هیئتی از معماران و طراحان پردیس در فوربز در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از زیباترین پردیس های کالج در جهان نامگذاری شد؛ این دانشگاه تنها دانشگاه در آسیا در این فهرست بود.

پردیس زندگی

پردیس چینخوا ، بزرگ با امکانات بسیاری از جمله امکانات ورزشی با کیفیت بالا، استخر شنا، کتابخانه، بسیاری از این امکانات در سطح جهانی است که در طول بازی های المپیک 2008 ساخته شده است.

ورزش در دانشگاه چینخوا بسیار مهم است. تیم ورزشی زنان چینخوا قهرمان جهان بسکتبال هستند.دانشجویان چینخوا ، نیاز به شرکت در آزمون شنا به منظور فارغ التحصیلی دارند.

این دانشگاه در نزدیکی وودائوکو قرار دارد که مرکز ناحیه دانشجویی در پکن است و رستوران ها و مکان های بین المللی زیادی دارد.

انجمن های دانشجویی

دانشگاه چینخوا محل زندگی هزاران دانشجوی بین المللی است. این دانشگاه دانشجویان را تشویق می کند که در فعالیت های مختلف فوق برنامه شرکت کنند و به انجمن های دانشجویی دانشگاه بپیوندند.

دفتر دانشجویان بین المللی همچنین فعالیت های فوق برنامه ای را برای دانشجویان بین المللی برگزار می کند که از آن جمله می توان به مهمانی خوش آمد گویی برای دانشجویان جدید، مهمانی سال نو، مهمانی فارغ التحصیلی، بازدید توریستی از مقاصد فرهنگی و تاریخی چین، مسابقات ورزشی و غیره اشاره کرد.

دانشگاه چینخوا دارای بیش از ۱۱۰ انجمن دانشجویی است که پنج حوزه علم و فناوری، تربیت بدنی، علوم انسانی، هنر و رفاه عمومی را پوشش می دهند و شامل باشگاه هنرهای نمایشی دانشجویان، خدمات داوطلب زیجینگ، انجمن علوم و فناوری دانشجویان، انجمن عکاسی، انجمن زبان های خارجی، انجمن ارتباطات بین المللی دانشجویی و غیره می باشد.

اسکان

آپارتمان های زیجینگ荆公寓)  ) که در شمال دانشگاه چینخوا قرار دارد، مدرن ترین خوابگاه دانشجویی چین و بزرگترین خوابگاه است که قادر به اسکان ۲۲۴۰۰ دانشجو است.

زیجینگ شامل ۲۶ بلوک است که ۲۳ ساختمان دارد. مساحت کل ساخت و ساز به ۳۵۰٬۰ متر مربع (۳٬۸۰۰٬۰ فوت مربع) می رسد. هزینه آپارتمان ها پایین است. دانشجویان جدید باید در میز پذیرش ساختمان زیجن 19 درخواست دهند.

بورسیه دانشجویان بین المللی

تعدادی  بورسیه تحصیلی در دانشگاه Tsinghua وجود دارد. شما می توانید برای بورسیه CSC درخواست بدهید. برخی از رشته ها نیز بورسیه های خود را مانند برنامه MBA ارائه می دهند.

پذیرش بین المللی

دانشگاه Tsinghua یکی از رقابتی ترین دانشگاه های جهان است و این دانشگاه رویایی معمولا انتخاب شماره 1 برای هر دانشجوی چینی است.

با این حال ، دانشجویان بین المللی که به این دانشگاه درخواست می دهند ،از بیش از 95 ٪ نرخ پذیرش برخوردار هستند البته زمانی که آنها با دارا بودن الزامات ورود به این دانشگاه درخواست داده باشند. لطفاً قبل از اعمال، شرایط ورود به این برنامه را بررسی کنید.

فهرست برنامه های بین المللی برای دانشجویان بین المللی باز است

کارشناسی ارشد مدیریت پروژه ساخت و ساز بین المللی (ICPM)

تاریخ شروع بعدی

سپتامبر ۲۰۲۲

شهریه سالانه

158,000 RMS

مدت زمان

2 سال

 

 

                                                                                                        برنامه اجرایی جهانی در چین

آنلاین انگلیسی

تاریخ شروع بعدی

نوامبر 2022

شهریه سالانه

RMS 176,000

مدت زمان

20 روز در طول یک دوره 6 ماهه

مهلت درخواست

اکتبر 2022

 

 

LLM در قانون چین

تاریخ شروع بعدی

سپتامبر ۲۰۲۲

شهریه سالانه

146,000 RMS

مدت زمان

1 سال

مهلت درخواست

مارس ۲۰۲۲

 

 

کارشناسی ارشد در محاسبات پیشرفته

تاریخ شروع بعدی

سپتامبر ۲۰۲۲

شهریه سالانه

39,000 RMS

مدت زمان

2 سال

 

مهلت درخواست

مارس ۲۰۲۲

 

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

کدمطلب:

980815002-051

2 Reviews

5
5

Write a Review

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا