مهندسی مکانیک چیست؟

از نظر فنی، مهندسی مکانیک عبارت است از اصول و فنون حل مسئله مهندسی یک وسیله از طراحی تا ساخت و ارسال به بازار.

مهندسان مکانیک کار خود را با استفاده از اصول حرکت، انرژی و نیرو تجزیه و تحلیل می‌کنند. مهندسان مکانیک در جهان  تغییرات مهمی ایجاد می‌کنند زیرا  مشاغل مهندسی مکانیک در ایجاد فناوری‌هایی برای تأمین نیازهای انسان متمرکز هستند.

تقریباً هر محصول یا خدمتی در زندگی مدرن احتمالاً به نوعی توسط مهندس مکانیک برای کمک به بشر مورد تغییر واقع شده است. کار مهندس مکانیک شامل حل مشکلات امروز و ایجاد راه حل‌های آینده در مراقبت‌های بهداشتی، انرژی، حمل و نقل، اکتشافات فضایی و تغییرات اقلیم است. برای ساختن یک جهان بهتر و رفع مشکلات و نیازهای انسان‌ها مهندسان مکانیک ممکن است یک قطعه، ماشین، سیستم یا فرایند را طراحی کنند.

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در چین

این از ماکرو تا میکرو، از بزرگ‌ترین سیستم‌ها مانند ماشین‌ها و ماهواره‌ها تا کوچک‌ترین اجزا مانند سنسورها و سوئیچ‌ها متغیر است. هر چیزی که باید ساخته شود – در واقع هر چیزی که دارای قطعات متحرک باشد- به تخصص یک مهندس مکانیک احتیاج دارد.

آینده شغلی مهندسی مکانیک

مهندسان مکانیک دستگاه‌ها و سیستم‌های مکانیکی، مانند ماشین آلات، ابزارها و موتورها را توسعه، طراحی، ساخت، آزمایش و بازرسی می‌کنند. از آنجا که مهندسی مکانیک یک رشته بسیار گسترده است، آنها در انواع صنایع مختلف طیف وسیعی از محصولات را طراحی می‌کنند. بیشتر مهندسان مکانیک در ساخت، تحقیق و توسعه یا در شرکت‌هایی که خدمات مهندسی ارائه می‌دهند کار می‌کنند.

به طور معمول، مهندسان مکانیک دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک یا در یک زمینه مرتبط مانند فن‌آوری مهندسی مکانیک هستند. آنها برای انجام محاسبات به مهارت‌های پیشرفته ریاضی نیاز دارند و باید بتوانند خلاقانه فکر کنند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی در چین

تحصیل مکانیک در چین

رشته مهندسی مکانیک

دانشگاه‌های علوم فناوری چین در لیست بهترین دانشگاه‌های جهانی قرار دارند و آموزش عالی نسبت به کشورهای اروپایی به صرفه‌تر و باکیفیت تر است. علاوه بر این صنعتی بودن این کشور باعث شده آموزش رشته‌های مهندسی کاملا کاربردی و مناسب برای ورود به باز کار باشد. به این دلیل است که تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کشور چین فرصت ویژه‌ای برای تمام علاقه‌مندان به این رشته است.

تحصیلات تکمیلی و دکترای این رشته نیز شامل برنامه بورسیه دولتی چین شده و فرصت طلایی برای تجصیل رایگان در این رشته را فراهم کرده است.

 

اطلاعات کلی در مورد تحصیل مهندسی مکانیک در چین

 

 

سیاست بورسیه

سیاست اخذ کمک هزینه پس از سال اول

 

بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته مهندسی چه دانشگاه هایی هستند؟

آیا رویای تحصیل در خارج از کشور را دارید، آیا از چین و دانشگاه های آن و سطح برجسته تحصیلات آن چیزی شنیده اید، آیا می خواهید در یک دانشگاه چینی رشته مهندسی تحصیل کنید؟ اگر علاقه مند هستید که پاسخ همه این پرسش ها را بدانید ،فقط مقاله زیر را دنبال کنید، تحصیل در خارج از کشور برای هر دانشجو یک رویای مشروع است و وقتی دانشجو تصمیم به تحصیل در یکی از رشته های مهندسی می گیرد، توجه او مستقیم به بهترین دانشگاه های جهان است که در رشته مهندسی فعالیت می کنند و دلایل زیادی وجود دارد که دانشجو انتخاب می کند که در خارج از کشور تحصیل کند، از جمله کیفیت آموزش ارائه شده در دانشگاه های بین المللی، زیرا  که تحصیلات در این دانشگاه ها  با آخرین و به روزترین وسایل علمی انجام می شود و گواهی های ارائه شده توسط دانشگاه های بین المللی از بهترین گواهی های جهان است.

 

 

دانشجو از طریق تحصیل در خارج از کشور تجربه های زیادی کسب می کند، او تجربه جدیدی را به دور از خانواده اش در یک کشور جدید تجربه خواهد کرد، در طول این تجربه نوع ارتباط جدیدی را یاد خواهد گرفت، چرا که با مردمی جدید و تمدنی جدید درگیر می شود و مطالعه مهندسی در خارج از کشور یکی از رشته هایی است که دانشجو را جذب می کند، به دلیل جایگاه برجسته مهندس در جامعه، علاوه بر این حرفه مهندسی درآمد خوبی را علاوه بر فراهم کردن فرصت های شغلی زیادی برای او فراهم می کند، مهندسی از دوران باستان به توسعه و پیشرفت جوامع انسانی کمک کرده است و کشورهای بین المللی زیادی هستند که رشته های مهندسی را مطالعه می کنند و چین یکی از مقصدهای مورد علاقه جهان ، برای تحصیل مهندسی است.

چین با سطح بالای آموزش و کیفیت تدریس ارائه شده توسط دانشگاه های خود شناخته می شود، و دانشگاه های چین آموزش فشرده ای را در اختیار دانشجویان قرار می دهند، علاوه بر این، هزینه تحصیل و زندگی در چین با توجه به اهمیت مطالعه مهندسی، برای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی مناسب است، در این مقاله می خواهیم شما را با مهم ترین و بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته مهندسی ، آشنا کنیم.

 

[WPSM_AC id=23821]

 

بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته مهندسی :

 

۱- دانشگاه تسنگوا:

این دانشگاه که در پکن واقع شده است ، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین می باشد ، این دانشگاه در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد  و از آن زمان به نام ، زنگوا شویتانگ نامیده می شد و در سال ۱۹۷۸ به نام تسنگوا ، نامگذاری شد. دانشگاه تسنگوا ، حدود ۱۲۸۰۰ دانشجو دارد، در حالی که تعداد دانشجویان دکتری در این دانشگاه، ۱۱۸۰۰ نفر است.

2-دانشگاه ژجیانگ:

یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های چین برای مطالعه مهندسی، دانشگاه ژجیانگ می باشد. این دانشگاه یک دانشگاه تحقیقاتی است که در سال ۱۸۹۷ در شهر هانگژو، استان ژجیانگ تأسیس شد، که در آن زمان به عنوان آکادمی کیوشی شروع به فعالیت کرد.

3-موسسه فناوری هاربین:

موسسه فناوری هاربین یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته مهندسی می باشد ، این دانشگاه در شهر هاربین استان هیلونگ جیانگ قرار دارد، و در سال ۱۹۲۰ با نام دانشکده آموزش مهندسان راه آهن هاربین چینی-روسی تأسیس شد. تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود ۲۷٬۰ دانشجو است که در رشته های مختلف این دانشگاه تحصیل می کنند.

 

 

4-دانشگاه جیائوتونگ شانگهای:

دانشگاه جیائوتونگ شانگهای یکی از معتبرترین دانشگاه های چین برای مطالعه مهندسی می باشد ، این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین است که در سال ۱۸۹۶ تأسیس شده است. فارغ التحصیلان این دانشگاه با اعتماد به نفس ترین  دانشجویان دانشگاه های بین المللی می باشند.

5-دانشگاه تیانجین:

دانشگاه تیانجین یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های چین می باشد که در شهر تیانجین قرار دارد و در سال ۱۸۹۵ با نام دانشگاه تینسن تأسیس شد، این دانشگاه یکی از اولین موسسات آموزش عالی مدرن در چین است، و با تدریس رشته های مهندسی شناخته می شود، این دانشگاه حدود ۱۷٬۰ دانشجو دارد و این دانشگاه آموزش عملی فشرده ای را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که آن ها را به خوبی برای ورود به بازار کار آماده می کند.

۶- دانشگاه نانچگ:

این دانشگاه یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته مهندسی است که در سال ۱۹۴۰ با نام دانشگاه زونگزینگ تأسیس شد و نام این دانشگاه را چندین بار قبل از احداث  در سال ۱۹۹۳ تغییر دادند ، این دانشگاه این دانشگاه دارای بیست و یک دانشکده از جمله چندین دانشکده در رشته های مهندسی می باشد. رشته های مهندسی این دانشگاه عبارت اند از: مهندسی آئرناوت، اتوماسیون، مهندسی مکانیک، و مهندسی شیمی.

7-دانشگاه علم و صنعت چانگشا:

این دانشگاه ها از بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته مهندسی می باشد ، چرا که این دانشگاه بر مطالعه مهندسی و فناوری تمرکز دارد، تا جایی که این رشته ها را با هم ادغام می کند، این دانشگاه دارای بیست و چهار دانشکده است، و حدود ۳۳ هزار دانشجو دارد و این دانشگاه با تدریس رشته های مهندسی شناخته می شود، و برنامه هایی برای تحصیل در رشته های مهندسی عمران، مهندسی برق و اتوماسیون و مهندسی اطلاعات الکترونیکی، در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

8-دانشگاه نفتچین:

این دانشگاه یکی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته مهندسی می باشد ، این دانشگاه واقع در منطقه چانگ پینگ می باشد ، و دارای چهار دانشکده ، و امکانات زیادی برای تدریس طیف وسیعی از رشته های مهندسی است، و تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود ده هزار دانشجو است، و طیف وسیعی از برنامه های عالی انگلیسی را از جمله لیسانس مهندسی نفت، لیسانس مهندسی کیکیا، و لیسانس مهندسی الکترونیک را ارائه می دهد.

 

 

9-دانشگاه برق شمال چین :

این دانشگاه که در سال ۱۹۵۸ تأسیس شده با کیفیت آموزش و قدرت برنامه درسی که به دانشجویان خود می آموزد شناخته می شود و تعداد دانشجویان در این دانشگاه حدود ۲۴٬۰ دانشجو است و برنامه هایی را برای تحصیل در رشته مهندسی به زبان انگلیسی ارائه می دهد که برجسته ترین آن ها مهندسی برق، اتوماسیون، و مهندسی الکترونیک است.

 

دانشگاه های نام برده شده، از بهترین دانشگاه های مهندسی چین هستند، ما این اطلاعات در اختیار شما قرار داده ایم  تا شما را یاری کنیم که دانشگاهی را انتخاب کنید که متناسب با تمایلات شما باشد.

 

رشته ها و برنامه های مهندسی که در چین به زبان انگلیسی به دانشجویان خارجی آموزش داده می شود:

1.مکانیک

مهندسی مکانیک، ساخت و اتوماسیون طراحی مکانیک، سیستم مهندسی میکرو برق و مکانیک، ماشین آلات و فناوری، کنترل عددی، طراحی و ساخت قالب، ماشین برق و لوازم الکتریکی، مهندسی ساختمان، تشکیل مواد و مهندسی کنترل مکاترونیک، مهندسی صنایع، تجهیزات عملیات، مهندسی کنترل، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی تجهیزات ورزشی، ماشین آلات سیالات، مهندسی زیست فعالی، سیستم جاسازی شده

2.ماشین

بازرسی خودرو و فن آوری تعمیر و نگهداری ، صنعت خودرو و فن آوری انجمن ، مهندسی خودرو

3.ابزار و متر

اندازه گیری و کنترل تکنولوژی، ماشین آلات، ماشین آلات و کنتورهای مهندسی

4.مواد

علوم و مهندسی مواد، فیزیک، شیمی، مهندسی فلزات، مواد مهندسی فلزات، مهندسی مواد غیر فلزی غیر آلی، مواد پلیمری و مهندسی، مواد کامپوزیت، مهندسی، فناوری و فناوری ولدینگ، مهندسی، نانومواد و فناوری،

 

 

مواد کاربردی، مواد جدید برای انرژی و لوازم خانگی، علم سنگ قیمتی و فن آوری مواد، مواد پودر علم و مهندسی، مواد بیولوژیکی، مواد فلزی، غشای فیبر توخالی، تکنیک تست غیر مخرب و علوم تجدید پذیر و فن آوری منابع، مواد شبیه سازی بیولوژیکی، مصالح ساختمانی، تکنولوژی مهندسی، مواد دکوراسیون ساخت و ساز و فن آوری غشا

5.انرژی و انرژی

مهندسی انرژی و برق، علوم و مهندسی انرژی جدید، سیستم های مهندسی انرژی و محیط زیست، مهندسی حرارتی، مهندسی باد و انرژی، انرژی خورشیدی، ذخیره سازی، انرژی پاک، خنک کننده و سردخانه فناوری

6. برق و برق

منبع روشنایی، روشنایی، مهندسی اطلاعات شبکه هوشمند، مهندسی برق و اتوماسیون، میدان الکترومغناطیسی و فناوری مایکروویو، عایق مهندسی ولتاژ بالا، مدیریت مهندسی برق

7.اطلاعات الکترونیکی و ارتباطات

مهندسی آکوستیک زیر آب، مهندسی آکوستیک، مهندسی الکترونیک و اطلاعات، مهندسی ارتباطات الکترونیک برای علم و فناوری، علوم و مهندسی دقیق، علوم و مهندسی اطلاعات نوری، مهندسی و مهندسی اطلاعات، فناوری بسته بندی الکترونیکی، انتشار موج الکترومغناطیسی و آنتن، میدان الکترومغناطیس و فناوری بی سیم، سیگنال و پردازش اطلاعات، مهندسی ارتباطات با مدیریت، مهندسی رادیو و تلویزیون، سیستم طراحی و ادغام مدار یکپارچه، فناوری الکترونیک خلاء، فیبر نوری برای ارتباطات، ارتباطات پستی، برنامه نویسی فناوری سوئیچینگ، فناوری ماهواره دیجیتال، فناوری ارتباطات تلفن همراه، شبکه ارتباطی و تجهیزات، مهندسی صدا، نمایشگر ال سی دی و فناوری نوری

 

 

8. اتوماسیون:

نظارت فن آوری اتوماسیون

9.کامپیوتر

علوم و فناوری کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی شبکه، امنیت اطلاعات، مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر، مسائل مهندسی اینترنت، فناوری رسانه های دیجیتال، هوش علم و فناوری، اطلاعات فضایی و فناوری دیجیتال، بسته های پایه، محاسبات اجتماعی، سیستم تولید یکپارچه کامپیوتر، هوش مصنوعی، فناوری حسگر

10. مهندسی عمران:

مهندسی عمران، محیط ساخت، کاربرد مهندسی انرژی، تامین آب، بهداشت، برق سازی، هوش، جاده، پل و رودخانه مهندسی عبور، شهر زیرزمینی برای مهندسی فضا، مهندسی شهرداری، شهرسازی، مهندسی آتش نشانی و گاز در فناوری مهندسی شهری، فناوری ساخت مکانیزاسیون بزرگراه

11. حفاظت از آب

مهندسی هیدروپورت و ساحلی، سرزندگی هیدرولیک و رودخانه، مهندسی سازه ضد آب و حفاظت از آب شهری، کشاورزی حفاظت از آب، فناوری، فناوری آبیاری و بهداشت، پروژه منابع آب و آب، مهندسی برق آبی، مهندسی هیدرولوژی و منابع آب، مهندسی و مدیریت رودخانه ها، تجهیزات و مدیریت نیروگاه آبی

12. اسکن و نقشه:

بررسی و نقشه برداری مهندسی، سنجش از راه دور، علوم فناوری، مهندسی و ناوبری، مهندسی ژئودزی و نظرسنجی، مصور

13. شیمی و داروسازی:

مهندسی شیمی، فناوری، مهندسی شیمی انرژی، منابع بازیافت علوم و مهندسی، مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی صنعتی، فناوری تولید پلیمر، تجهیزات شیمیایی و ماشین آلات،

تولید فناوری شیمیایی آلی، فناوری تولید مواد شیمیایی ریز، فناوری تولید پتروشیمی، پالایش فناوری نفت، فناوری تولید فیبر شیمیایی

14. زمین شناسی:

مهندسی زمین و فناوری اکتشاف و مهندسی، منابع اکتشاف مهندسی، مهندسی ژئوتکنیک، علوم و مهندسی آب های زیرزمینی

 

15. معدن:

مهندسی معدن، مهندسی نفت و نفت، ذخیره سازی گاز، مهندسی حمل و نقل، معادن دیجیتال، مهندسی فرایند فلز، مهندسی منابع معدنی، میدان نفت و گاز، مهندسی توسعه، مواد معدنی، مهندسی حفاری

16. نساجی:

مهندسی نساجی، طراحی و مهندسی مد، مواد بافتنی، مهندسی، بازرسی نساجی، تجارت، شیمی نساجی، رنگرزی و مهندسی پایان

17. صنعت نور:

مهندسی شیمی سبک، بسته بندی مهندسی، مهندسی چاپ، رنگرزی و فن آوری پایان، فناوری طعم و عطر، فن آوری پالپ و کاغذسازی، انتشار و نسخه، محصولات و فناوری طراحی چرم، فناوری ساخت پلیمر، فناوری نشر الکترونیک، مهندسی و فناوری صنعت نور

18. حمل و نقل:

مهندسی حمل و نقل و ترافیک، مهندسی لجستیک، برنامه ریزی و حمل و نقل،

تجهیزات حمل و نقل و مهندسی کنترل

19. حمل و نقل راه آهن:

خودروهای ریلی، فناوری مهندسی ریلی، فرایند ترافیک ریلی، مدیریت، ارتباطات سیگنال ریلی، خودروی لوکوموتیو راه آهن، فناوری ریلی پرسرعت، فناوری ریلی برق دار

20. خط لوله حمل و نقل:

خط لوله مدیریت حمل و نقل، خط لوله مهندسی ساختمان، مهندسی و فناوری

21. بندر حمل و نقل:

مدیریت لجستیک بندر، فناوری مهندسی بندر، بخش خدمات بندری، بندر، مدیریت حمل و نقل، ترخیص کالا و حمل و نقل بین المللی، کانتینر مدیریت حمل و نقل، تجهیزات لجستیک بندر و کنترل خودکار

22. حمل و نقل ریلی شهری:

ریل کنترل ترانزیت شهری، فناوری مهندسی ترانزیت ریلی شهری، خودروهای ترانزیت ریلی شهری، بهره برداری و مدیریت راه آهن ترانزیت شهری

23. ناوبری و مهندسی دریایی:

معماری ناف، مهندسی اقیانوس و فناوری بهره برداری از منابع دریایی، نفت اقیانوس، مهندسی گاز و فناوری ناوبری، مهندسی دریایی، مهندسی نجات و نجات، مهندسی برق و الکترونیک کشتی، فناوری مهندسی آب، بازرسی کشتی

24. فضا:

مهندسی هوافضای هوانوردی، طراحی و مهندسی خودروهای هوانوردی، صنعت مهندسی هوانوردی و مهندسی نیروی محرکه خودروی هوانوردی، محیط هواپیما و مهندسی پشتیبانی از زندگی، فناوری ارتباطات هوانوردی، مدیریت ترافیک هوایی، هوانوردی الکتریکی، فناوری الکترونیک و فناوری لجستیک هوانوردی هوانوردی

25. محیط زیست:

علوم و مهندسی محیط زیست، محیط زیست مهندسی، منابع و علوم زیست محیطی، تجهیزات مهندسی حفاظت محیط زیست، علم و فناوری کیفیت آب، فناوری های سبز، محیط صنعتی، حفاظت از تابش و مهندسی محیط زیست، محیط سنجش از دور

26. معماری:

معماری، برنامه ریزی شهری و روستایی، مهندسی منظر، مهندسی حفاظت برای یک ساختمان تاریخی، ساختمان کم کربن، نظارت مهندسی، تجهیزات ساختمانی و فناوری مهندسی، مهندسی هزینه، معماری، گرمایش، تهویه و فناوری مهندسی تهویه مطبوع، ساخت و ساز برق و فناوری مهندسی

27. ایمنی و علوم مهندسی:

مهندسی ایمنی، پیشگیری از حوادث، کاهش مهندسی و مهندسی پیشگیرانه

28. فناوری امنیت عمومی:

مهندسی آتش نشانی، سیستم فناوری بصری و صوتی عمومی، امنیت شبکه و اجرای قانون، رهبری و نجات فناوری،

29. هواشناسی:

علم رعد و برق، فناوری، راهنمای فناوری رعد و برق، فناوری هواشناسی کاربردی، سنجش از راه دور جوی و تشخیص جوی

30. مهندسی زیستی و مهندسی زیست پزشکی:

مهندسی زیست پزشکی، مهندسی داروسازی، مهندسی سلول های بنیادی، مهندسی تولید مثل، مهندسی زیستی، مهندسی ارتوپاد، بیوتکنولوژی

 

 

31. مهندسی کشاورزی:

مهندسی کشاورزی، مکانیزاسیون و اتوماسیون کشاورزی، برق رسانی کشاورزی، پروژه حفاظت از آب کشاورزی، محیط ساخت کشاورزی، مهندسی انرژی و کشاورزی برای سنجش از راه دور

32. مهندسی جنگل:

مهندسی جنگل، علوم چوب، مهندسی و صنایع شیمیایی محصولات جنگلی

33.علوم غذایی و مهندسی:

علوم و مهندسی مواد غذایی، مهندسی مواد غذایی، مهندسی لبنیات، مهندسی شراب سازی، مهندسی شکرسازی و فناوری تخمیر، مهندسی انگور و شراب، کیفیت و ایمنی مواد غذایی، غذا، تغذیه و تشخیص، غلات، ذخیره سازی نفت و تکنیک کشف

 

 

بنیاد چین

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

 

 

تحصیل در دانشگاه جیائو تونگ پکن چین

 

 

 

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *