تحصیل در رشته‌ی میکروبیولوژی در چین

 • دلایل بسیار زیادی وجود دارد که شما بخواهید در چین تحصیل کنید .ما در این قسمت  توضیحاتی در مورد تحصیل در رشته‌ی میکروبیولوژی در چین ، معایب تحصیل در چین ، محاسن و ویژگی‌ها و دانشگاه‌های چین را به شما می‌دهیم و همه‌ی این موارد را با هم در این قسمت مورد بررسی قرار می‌دهیم . 
میکروبیولوژی در چین

میکروبیولوژی چیست؟

میکروبیولوژی یا میکروب شناسی یعنی مطالعه بر روی موجودات زنده که برای دیدن آنها حتما باید از چشم مسلح یا همان میکروسکوپ استفاده کنیم . این موجودات شامل: باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، پریون‌ها ، تک یاخته‌ها و جلبک‌ها است که به مجموع همه‌ی آنها میکروب گفته میشود. میکروب‌ها در چرخه‌ی مواد مغذی، تخریب بیولوژیکی یا تخریب زیستی، تغییرات آب و هوایی کره‌ی زمین، فساد مواد غذایی، علت و همچنین کنترل بیماری و بیوتکنولوژی نقش اساسی دارند. با توجه به قابلیت‌ها و کاربردی بودن میکرو ب‌ها ، می توان از طرق مختلف از آنها استفاده کرد. ساخت داروهای درمانی، تولید سوخت‌های زیستی ، تمیز کردن آلودگی و تولید، فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی و …. میکروبیولوژیست‌ها میکروب‌ها را مطالعه می‌کنند و برخی از مهمترین اکتشافاتی که جامعه مدرن را مورد حمایت قرار داده است، نتیجه‌ی تحقیقات میکروب شناسان مشهور است . 

میکروبیولوژی چیست
آینده‌ی شغلی میکروبیولوژی

فرصت‌های شغلی میکروبیولوژی:

اگر میخواهید در رشته‌ی میکروبیولوژی تحصیل کنید بهتر است که اول در مورد فرصت های شغلی آن در ایران و جهان اطلاعات کافی کسب کنید . دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته بیشتر زمان خود را در آزمایشگاه میگذرانند. و در آخر میکروبیولوژیست‌ها در بخش‌های زیادی میتوانند فعالیت داشته باشند. این بخش‌ها شامل: بهداشت و درمان، آزمایشگاه‌های پاتولوژی، بخش‌های تحقیقات و مطلعات صنایع غذایی و دارویی، حتی کشاورزی، پروژه‌های نفتی ،بخش میکروب شناسی بیمارستان‌ها، تهیه‌ی لوازم آزمایشگاهی، محیط زیست و … است . همچنین میکروبیولوژیست‌ها میتوانند بعنوان کارشناس تشخیص در آزمایشگاه‌ها ، بعنوان پژوهشگر، کارشناس آزمایشگاه واکسن و سرم کارشناس آرایشی بهداشتی ، کارشناس مواد خوراکی و آشامیدنی فعالیت داشته باشند . 

چرا میکروبیولوژی بخوانیم ؟

دلایل پزشکی :

مطالعه‌ی میکروب‌ها و درک این قضیه که کدام یک بعوان عوامل بیماری‌زا عمل میکند و دریافتن مکانیسم‌های فعالیت‌های آنها هنگام رخ دادن بیماری نکته‌ای کلیدی است. میلیون‌ها میکروارگانیسم وجود دارد و شاید جالب باشد که بدانید تنها یک درصد از آنها میتوانند به ما آسیب برسانند . میکروب‌ها در زمینه‌ی پزشکی و سلامتی به‌کار برده میشوند . همچنین میکروبیولوژی میتواند برای تحقیق واکسن‌ها مورد استفاده قرار گیرد .

کاربرد آن در صنایع غذایی و شیمیایی :

یکی دیگر از دلایلی که یک فرد تصمیم میگیرد که میکروبیولوژی بخواند این است که امکان کنترل فرآیندهای خاص در صنایع غذایی را دارا است . مانند تخمیر . فعالیت میکروارگانیسم‌ها باعث میشود که مواد عالی را به مواد ساده تبدیل کند نه تنها در صنعت غذایی بلکه در صنایع شیمیایی میکروبیولوژیست‌ها از میکروارگانیسم‌ها استفاده میکنند . میکروارگانیسم‌ها بعنوان اجزای سازنده‌ی محصولات تمیز کننده و مواد شوینده استفاده میشود .

کاربرد در بیوتکنولوژی میکروبی :

بیوتکنولوژِی میکروبی از جمله مشاغلی است که در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است . بیوتکنولوژی روشی است که در فناوری استفاده از موجودات زنده یا محصولات آن به کار میرود . یکی از اهداف اصلی آن ، تبدیل یک باکتری از طریق تلقیح ژن‌های مورد علاقه در ژنوم آن است .یکی دیگر از دلایلی که در مطالعه میکروبیولوژی به بیوتکنولوژی مرتبط است تولید حسگرهای زیستی است .

پتانسیل آن از نظر پایداری :

استفاده از سموم زیستی به شما کمک می کند تا با استفاده از باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها یا اجزای آن‌ها برای مبارزه با آفات حشره ای که به محصولات حمله می کنند ، محصولات اکولوژیکی بیشتری ایجاد شود.

دانش:

در حقیقت مهم ترین و اصلی‌ترین دلیل برای مطالعه‌ی میکروبیولوژی مانند هر رشته‌ی دیگری علاقه به آن رشته است. در این رشته شما با موجوداتی که نمیبینید سرو کار دارید و میخواهید بدانید که آن‌ها چگونه با یکدیگر و همچنین محیط اطراف خود تعامل دارند .

تحصیل در چین

دانشگاه‌های میکروبیولوژی در چین :

دانشگاه ججیانگ چین

دانشگاه تسینگوا

دانشگاه هواجونگ

دانشگاه فودان

دانشگاه سان یات سن

دانشگاه پکینگ

دانشگاه شانگهای جیائو تونگ

دانشگاه کشاورزی چین جنوبی

دانشگاه نانجینگ

دانشگاه شیامن

دانشگاه های چین
 • دلایل تحصیل در چین :

قدرت اقتصادی چین که شامل یک سیستم آموزشی منظم و دانشگاه‌های سطح بالا است ، شما میتوانید برای بقیه زندگی خود یک شبکه قوی و بزرگ ایجاد کنید و در یکی از دانشگاه‌های چین اوقات دانشجویی خارق العاده‌ای داشته باشید. 

 • چین کشوری امن است.
  چین یکی از امن‌ترین کشورها در جهان است. مثال: پکن یکی از بزرگترین و شلوغ ترین مکانهای چین است. با این حال در پکن عملا هیچ جرمی رخ نداده نمیدهد . مانند سایر کشورهای بزرگ ، ممکن است نکات منفی وجود داشته باشد اما امنیت در این کشور حرف اول را میزند . 
 •  استقبال چینی‌ها از خارجی‌ها
  چینی‌ها به طور کلی بسیار دوستانه رفتار میکنند . آن‌ها همیشه سعی می‌کنند در صورت نیاز به شما کمک کنند. آنها معمولا تمایل دارند تا شما را به خانه خود دعوت کنند .
 • هزینه تحصیل و بورس تحصیلی پایین‌تر
  هزینه تحصیل در چین در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان و سایر کشورهای اروپایی نسبتاً کمتر است. با توجه به سطح تضمین شده آموزش با کیفیت، دانشجویان بین المللی که تصمیم به تحصیل در چین می‌گیرند کمتر تحت فشار قرار می‌گیرند. همچنین بسیاری از بورسیه‌های دانشگاهی و دولتی وجود دارد که کل هزینه یا بخشی از شهریه را پوشش می دهد.
 • تحصیل در دانشگاه های برتر معتبر چین 
  تحصیل در یک دانشگاه خوب برای اکثر دانشجویان بین المللی در اولویت است.  پس از فارغ التحصیلی حتی برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی اگر قصد ورود به بازار کار را دارید ، اعتبار دانشگاه شما در دنیا اهمیت ویژه ای دارد 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *