تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در چین

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در چین

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در چین

 

مهندسی مکانیک چیست؟

از نظر فنی، مهندسی مکانیک عبارت است از اصول و فنون حل مسئله مهندسی یک وسیله از طراحی تا ساخت و ارسال به بازار.

مهندسان مکانیک کار خود را با استفاده از اصول حرکت، انرژی و نیرو تجزیه و تحلیل می‌کنند. مهندسان مکانیک در جهان  تغییرات مهمی ایجاد می‌کنند زیرا  مشاغل مهندسی مکانیک در ایجاد فناوری‌هایی برای تأمین نیازهای انسان متمرکز هستند.

تقریباً هر محصول یا خدمتی در زندگی مدرن احتمالاً به نوعی توسط مهندس مکانیک برای کمک به بشر مورد تغییر واقع شده است. کار مهندس مکانیک شامل حل مشکلات امروز و ایجاد راه حل‌های آینده در مراقبت‌های بهداشتی، انرژی، حمل و نقل، اکتشافات فضایی و تغییرات اقلیم است. برای ساختن یک جهان بهتر و رفع مشکلات و نیازهای انسان‌ها مهندسان مکانیک ممکن است یک قطعه، ماشین، سیستم یا فرایند را طراحی کنند.

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در چین

این از ماکرو تا میکرو، از بزرگ‌ترین سیستم‌ها مانند ماشین‌ها و ماهواره‌ها تا کوچک‌ترین اجزا مانند سنسورها و سوئیچ‌ها متغیر است. هر چیزی که باید ساخته شود – در واقع هر چیزی که دارای قطعات متحرک باشد- به تخصص یک مهندس مکانیک احتیاج دارد.

آینده شغلی مهندسی مکانیک

مهندسان مکانیک دستگاه‌ها و سیستم‌های مکانیکی، مانند ماشین آلات، ابزارها و موتورها را توسعه، طراحی، ساخت، آزمایش و بازرسی می‌کنند. از آنجا که مهندسی مکانیک یک رشته بسیار گسترده است، آنها در انواع صنایع مختلف طیف وسیعی از محصولات را طراحی می‌کنند. بیشتر مهندسان مکانیک در ساخت، تحقیق و توسعه یا در شرکت‌هایی که خدمات مهندسی ارائه می‌دهند کار می‌کنند.

به طور معمول، مهندسان مکانیک دارای مدرک لیسانس مهندسی مکانیک یا در یک زمینه مرتبط مانند فن‌آوری مهندسی مکانیک هستند. آنها برای انجام محاسبات به مهارت‌های پیشرفته ریاضی نیاز دارند و باید بتوانند خلاقانه فکر کنند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی در چین

تحصیل مکانیک در چین

رشته مهندسی مکانیک

دانشگاه‌های علوم فناوری چین در لیست بهترین دانشگاه‌های جهانی قرار دارند و آموزش عالی نسبت به کشورهای اروپایی به صرفه‌تر و باکیفیت تر است. علاوه بر این صنعتی بودن این کشور باعث شده آموزش رشته‌های مهندسی کاملا کاربردی و مناسب برای ورود به باز کار باشد. به این دلیل است که تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کشور چین فرصت ویژه‌ای برای تمام علاقه‌مندان به این رشته است.

تحصیلات تکمیلی و دکترای این رشته نیز شامل برنامه بورسیه دولتی چین شده و فرصت طلایی برای تجصیل رایگان در این رشته را فراهم کرده است.

 

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

 

0 Reviews

Write a Review

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟از من بپرسید
اسکرول به بالا