چین و روسیه را می‌توان (در شرایط فعلی کشور و در تاریخ درج این مقاله) به دو مقصد تحصیلی پر طرفدار میان دانشجویان ایرانی خواند و این موضوع دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد. ازاین‌رو تصمیم گرفتیم که به مقایسه شرایط تحصیل در روسیه و چین بپردازیم، در ابتدا می‌خواهیم شرایط تحصیل در روسیه را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

آموزش جامع دانشگاهی در روسیه

در روسیه، شما می‌توانید دانش عمیق و اساسی را در همه موضوعات کسب کنید، اما این کشور بیشتر به دلیل مدارس دانشگاهی قدرتمند در زمینه فیزیک، ریاضیات و علوم طبیعی شناخته شده است. روسیه در آموزش ریاضی‌دانان، فیزیک‌دانان، شیمی‌دانان، زمین‌شناسان، مهندسان، برنامه‌نویسان، پزشکان و متخصصان سایر علوم طبیعی، یک رهبر شناخته شده جهانی است. این موضوع با موقعیت دانشگاه‌های روسیه در رتبه‌بندی جهانی تأیید می‌شود.

در روسیه، متقاضیان بین‌المللی می‌توانند یکی از موارد زیر را انتخاب کنند:

741 دانشگاه در 82 منطقه متفاوت؛ از کالینینگراد تا ولادیوستوک
بیش از 400 رشته تحصیلی از ریاضیات و علوم طبیعی تا هنرهای نمایشی
بیش از 650 موضوع در مقاطع مختلف تحصیلی

دانشگاه‌های روسیه همچنین برنامه‌های مقدماتی، دوره‌های کوتاه‌مدت، زبان روسی به‌عنوان دوره زبان خارجی، توسعه حرفه‌ای و آموزش حرفه‌ای اضافی را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهند.

مقرون به صرفه بودن تحصیل در روسیه

نسبت بهینه قیمت و کیفیت آموزش در روسیه

در سال 2020 ، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های روسیه در دوره‌های کارشناسی تمام‌وقت از 83000 روبل در سال (1118 دلار) بسته به موضوع موردمطالعه (طبق استانداردهای تعیین شده توسط وزارت علوم و آموزش عالی دانشگاه فدراسیون روسیه). حداکثر شهریه در معتبرترین دانشگاه‌های پایتخت سالانه 586000 روبل بود.
همچنین بخوانید: شهریه تحصیل پزشکی در چین

اگر دانشگاه‌هایی را در خارج از مسکو یا سن‌پترزبورگ برای تحصیل انتخاب کنید، هزینه‌های تحصیلی و اقامتی شما کمتر خواهد بود.

بودجه موردنیاز و شهریه در روسیه

روسیه یکی از معدود کشورهایی است که به شهروندان خارجی امکان دریافت شهریه رایگان را می‌دهد. دولت این کشور هرساله چندین هزار بورسیه (سهمیه) به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کند. به‌عنوان‌مثال، در سال 2020 15000 سهمیه به دانشگاه‌ها اختصاص داده شد.

فرصت یادگیری زبان در روسیه

حدود 260 میلیون نفر در سراسر جهان روسی صحبت می‌کنند و حدود 10.5 میلیون نفر خارجی به طور مرتب زبان روسی را می‌آموزند. در دانشگاه‌های این کشور برنامه‌های مختلف زبان روسی از جمله دوره‌ها، مدارس تابستانی و آموزش از راه دور را ارائه می‌دهند. در دوره‌های مقدماتی، دانشجویان بین‌المللی یک دوره یک‌ساله به زبان روسی می‌گذرانند، و برای دانشجویانی که بورسیه تحصیلی گرفته‌اند به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

مقاله تحصیل در چین بدون مدرک زبان را همین حالا مطالعه فرمایید.

یادگیری زبان روسی

فرصت تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

در سال 2003 ، روسیه بیانیه بولونیا را امضا کرد، و چندین تعهد را به‌عنوان بخشی از ایجاد فضای آموزشی مشترک کشورهای شرکت‌کننده برعهده گرفت. مدرک دانشگاه‌های روسیه در اکثر کشورها شناخته شده است. این روش با توافق‌نامه‌های بین‌دولتی روسیه با بیش از 60 کشور از جمله فنلاند، اسپانیا، کوبا، هند، ویتنام، چین، ونزوئلا و نامیبیا تسهیل می‌شود.

پردیس ها و خوابگاه های راحت و مجهز روسیه

از نظر امکانات تحصیلی، دانشگاه‌های روسیه بسیار شبیه به دانشگاه‌های غرب هستند. تجهیزات سطح بالا برای آزمایشگاه‌ها، مراکز علمی و امکانات مطالعاتی، امروزه به فاکتوری مهم برای تعیین سطح یک دانشگاه تبدیل شده است. اکثر دانشگاه‌های روسیه خوابگاه‌های خاص خود را با هزینه نسبتاً کم ارائه می‌دهند.

سازگاری آسان برای دانشجویان بین المللی

روسیه کشوری چندملیتی است که نمایندگان کشورها و فرهنگ‌های گوناگون می‌توانند به‌راحتی با زندگی در روسیه سازگار شوند. روسیه بیش از 200 گروه قومی است که به بیش از 100 زبان و گویش مختلف صحبت می‌کنند. قانون اساسی روسیه آزادی بیان و عمل را تضمین می‌کند: مسیحیان، مسلمانان، بودایی‌ها، یهودیان و نمایندگان سایر آیین‌ها در اینجا به‌صورت مسالمت‌آمیز همزیستی می‌کنند. ساختار چندملیتی و قومی این کشور سبب شده بسیاری از خارجیانی که به روسیه می‌آیند در اینجا احساس می‌کنند در خانه خود هستند. دانشگاه‌های روسیه به تجربه طولانی خود در آموزش و سازگاری دانشجویان بین‌المللی افتخار می‌کنند: برنامه‌های نظارتی برای دانشجویان سال اول ترتیب داده می‌شود و یک شبکه مستقر از جوامع دانشجویی وجود دارد.

مناطق مختلف آب و هوایی روسیه

روسیه کشوری پهناور است که می‌توانید نه‌تنها یک دوره تحصیل یا دانشگاه بلکه حتی آب‌وهوای دلخواه خود را انتخاب کنید از آب‌وهوای قاره‌ای متوسط ​​در قسمت اروپایی این کشور تا سواحل نیمه‌گرمسیری دریای سیاه قفقاز و جنوب کریمه.

فرهنگ خیره کننده‌ی روسیه

بیشتر مردم روسیه را با فرهنگ آن پیوند می‌دهند و روس‌ها نیز به آن افتخار می‌کنند. روسیه بسیاری از نویسندگان، شاعران، فیلسوفان، آهنگ‌سازان، هنرمندان و موسیقی‌دانان بزرگ را به جهانیان معرفی کرده است و به‌این‌ترتیب روسیه قلب مردم جهان را به دست می‌آورد. شهرهای روسیه امروز مراکز زندگی فرهنگ‌های گوناگون هستند، جایی که نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها، کنسرت‌ها، نمایش‌ها، نمایش‌ها و سایر رویدادهای فرهنگی و سرگرمی در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

فرهنگ مردم روسیه

ورزش‌های مطرح در روسیه

روسیه کشوری از علاقه‌مندان به ورزش است که برخی از بزرگ‌ترین ورزشکاران خود را به جهانیان هدیه داده است: ایرینا رودنینا، ویاچسلاو ترتیاک، ماریا شاراپووا، اوگنی پلوشچنکو، الکساندر اووچکین، النا ایسینباوا، الکساندر پووتکین و دیگران.
بیش از 60٪ ساکنان و 71٪ دانشجویان در روسیه به ورزش مشغول هستند. امکانات ورزشی شامل 70،000 سالن بدنسازی، 140،000 زمین ورزشی و 4800 استخر است که برای همه قابل‌دسترسی است.
دانشگاه‌های روسیه به طور معمول امکانات ورزشی خاص خود را دارند و از نظر شرایط مناسب در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند تا فرصت‌های عالی برای درگیرشدن در ورزش را ارائه دهند.
تیم‌های ورزشی در دانشگاه‌ها تشکیل می‌شوند، بسیاری از آنها در مسابقات معتبر از جمله Universities برنده شده‌اند.
این کشور در موارد مختلف میزبان رویدادهای ورزشی بین‌المللی بوده است. در سال 2014 ، میزبان بازی‌های المپیک زمستانی در سوچی و یک مسابقه فرمول 1 بود.
جام جهانی فیفا در سال 2018 برگزار شد.

مزایای دانشجویی در روسیه

دانشجویان در روسیه هرگز مشغله مهمی برای رسیدگی به آن بعد از کلاس ندارند. آنها در مسابقات ورزشی، مسابقات، جشنواره‌های دانشجویی و سایر رویدادهای تفریحی شرکت می‌کنند.
دانشگاه‌ها تئاترهای دانشجویی، تیم‌های ورزشی، انجمن‌های داوطلب و تیم‌های ساخت دانشجویی خود را دارند.

زندگی دانشجویی هیجان انگیز در روسیه

تئاتر بولیوی، گالری ترتیاکوف ، موزه هنرهای زیبا پوشکین، ارمیتاژ و کلیسای جامع سنت ایزاک از جاهای دیدنی فرهنگی روسیه هستند که هرساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جلب می‌کند. بااین‌حال، این فقط مکان‌های معروف آن است و در لیست مکان‌های زیادی است که ارزش دیدن دارد.
30 مکان فرهنگی روسیه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. علاوه بر کرملین و میدان سرخ، در فهرست یونسکو بناهای تاریخی نووگورود، سوزدال، ولادیمیر، صومعه مقدس ترینیتیس از سنت سرگیوس، دریاچه بایکال، آتشفشان‌های کامچاتکا و…
بسیاری از دانشگاه‌ها سفرهایی را برای دانشجویان ترتیب می‌دهند. انتخاب تقریباً بی‌پایان است از حلقه طلایی که در 8 شهر باستانی روسیه قرار دارد تا سفر در مسیر افسانه‌ای راه‌آهن ترانس سیبری.

روسیه در مجموع

آموزش عالی روسیه یکی از بهترین‌های جهان است! چه اتومبیل و چه آموزش، مردم در همه‌جا “ساخت روسیه” را مهروموم کیفیت می‌دانند. شما می‌توانید از مزایای دانشگاهی مشهور و با قدمت در روسیه خصوصاً در زمینه‌های مهندسی و علمی بهره‌مند شوید. مدرک دانشگاهی روسیه بسیار مورد احترام کارفرمایان در سراسر جهان است.

دوره‌ها و برنامه‌های مدرک بیشتری به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، به‌ویژه در سطح کارشناسی ارشد. اگر روسی بلد نیستید یا هنوز روسی به حد کافی بلد نیستید این موضوع می‌تواند خبر خوبی برای شما باشد.

دانشجویان معمولاً مجبور به پرداخت شهریه در دانشگاه‌ها نیستند و در این صورت، هزینه‌ها به‌صورت قابل‌توجهی کمتر می‌شود. اکثر دانشگاه‌های روسیه بودجه قابل‌توجهی از دولت دریافت می‌کنند. برنامه‌های کارشناسی معمولاً در دانشگاه‌های دولتی بدون شهریه است. برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد با شهریه همراه است، اما به‌اندازه سایر کشورها نیست.

شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی با پیشرفت تحصیلی برجسته، شانس زیادی برای دریافت بورس تحصیلی برای تأمین هزینه تحصیل خود در روسیه دارید. این تنها یکی از بزرگ‌ترین بورس‌های تحصیلی است و برنامه‌های بورس تحصیلی بی‌شماری وجود دارد. کشور، رشته تحصیلی و وضعیت شما مهم نیست، شما بورس تحصیلی متناسب با مشخصات و نیازهای خود را پیدا خواهید کرد!

طبیعت کشور روسیه

طبیعت بکر روسیه

سواحل و کوه‌ها، مراکز شهر قرون وسطایی و کلان‌شهرهای ضربان‌دار و مهم‌تر از همه طبیعت.
روسیه کشوری متنوع و دارای جنبه‌های مختلف است! زندگی در روسیه به معنای زندگی در میانه اروپا است که توسط بسیاری از کشورهای دیگر احاطه شده است. در عرض چند ساعت با قطار یا هواپیما می‌توانید فرهنگ و زبان کاملاً متفاوتی را تجربه کنید.

روسی یکی از ده زبان متداول در جهان است. حدود 400+ میلیون نفر در سراسر جهان می‌توانند روسی صحبت کنند. حتی اگر روسی بلد نیستید، شما هنوز هم می‌توانید در روسیه تحصیل کنید اما داشتن دانش زبان می‌تواند زندگی روزمره را راحت‌تر کند و به شما کمک کند سریع‌تر دوست پیدا کنید. دانستن زبان خارجی در رزومه کاری نیز بسیار خوب به نظر می‌رسد! زبان روسی یک زبان آسان است، اما روش‌های زیادی برای یادگیری زبان روسی وجود دارد.

امنیت در روسیه

در مقیاس بین‌المللی روسیه کشوری امن است و پلیس قابل‌اعتماد است و در هر شرایطی به شما کمک می‌کند. چه در یک شهر بزرگ زندگی کنید و چه در یک شهر کوچک، همچنین می‌توانید بدون نیاز به اقدامات احتیاطی خاص، شبانه‌روز آزادانه حرکت کنید.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در روسیه معقول است. هزینه غذا، اجاره، لباس و فعالیت‌های فرهنگی معادل متوسط هزینه زندگی در ​​اروپا است. همچنین تعدادی آفر در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. می‌توانید قیمت‌های کمتری را در تئاترها، موزه‌ها، سالن‌های اپرا، سینما، استخرها و سایر مؤسسات دریافت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید ارائه کارت دانشجویی است.

حدود دوازده درصد دانشجویان دانشگاه‌های روسیه دقیقاً مانند شما از کشورهای خارجی می‌آیند. شما می‌توانید با دانشجویان سراسر دنیا در ارتباط باشید، با کشورهای مختلف آشنا شوید و افق دید خود را گسترش دهید. دانشگاه‌ها پشتیبانی‌های لازم را می‌کنند تا شروع کار شما در روسیه تا حد ممکن آسان شود.

می‌توان گفت تحصیل در مسکو می‌تواند مزایایی بسیاری به همراه داشته باشد و انتخاب مناسب و همچنین مقرونه به صرفه باشد.
حال می‌خواهیم به تجربه زندگی دانشجویی در چین بپردازیم و مقایسه و انتخاب مقصد را به شما عزیزان بسپاریم.

تجربه زندگی دانشجویی در چین

جایگاه زبان فارسی در روسیه

هنگام صحبت در مورد تحصیل در خارج از کشور یا رفتن به یک برنامه تحصیلی دانشجویی، چین به‌عنوان مقصد اصلی دانشجویان فارسی‌زبان فاصله دارد. بااین‌حال رفتن به چین برای تحصیل می‌تواند یک سکوی پرشی برای آینده شما باشد و احتمالاً تجربه‌ای است که همیشه در حافظه شما باقی خواهد ماند.
من در طول تحصیلات دانشگاهی این فرصت را داشتم که برای تکمیل دو برنامه تحصیلی دانشجویی یک‌ساله به دو شهر چینی‌زبان بروم؛ یکی در تایپه و دیگری در چونگ کینگ.
در این مقاله، من عمدتاً به زندگی دانشجویی در سرزمین اصلی چین می‌پردازم، زیرا زندگی در تایوان کمی متفاوت است.
من در حال به اشتراک گذاشتن تجربه خود هستم، به این امید که کسانی را که هنوز در انتخاب مقصد خود مردد هستند را متقاعد کنم که چین را یک کشور جذاب و غافلگیرکننده بدانند؛ بنابراین در اینجا هفت دلیل برای تحصیل در چین آورده شده است.

دیدگاه‌های زیبا در چین را کشف کنید

اگر برای تحصیل به چین بروید، بین چهارتا شش هفته تعطیلات زمستانی خواهید داشت، اما همچنین تعطیلات آخر هفته سه یا چهارروزه را در تعطیلات ملی نیز خواهید داشت. می‌توانید از فرصت استفاده کنید و مناظر باشکوه و همچنین مگابرج‌های غافلگیرکننده و غول آسایی را کشف کنید.
آیا می‌خواهید بر روی ماسه سفید برنزه شوید؟
پرواز به جزیره هاینان چطور؟
مشتاق آبشارهای باشکوه و دریاچه‌های آبی فیروزه‌ای هستید؟

در شهر چنگدو توقف کنید. هیجان را دوست دارید؟ به قله کوه‌های معروف Zhangjiagie  دسترسی پیدا کنید. چین پر از چشمه‌های طبیعی، مناظر نفس‌گیر و شهرهای پرجنب‌وجوش است. اگر می‌خواهید افق‌های دیگری را کشف کنید، بسیاری از کشورهای آسیایی نیز در دسترس شما هستند. از این فرصت استفاده کرده و به پاکستان، ژاپن، کامبوج یا سایر کشورهای آسیایی که همیشه آرزوی دیدار آنها را داشتید سفر کنید. با تحصیل در چین می‌توانید از نزدیک بودن به آن مکان‌ها لذت ببرید.

مناطق بکر در چین

از رقیبان خود متمایز شوید

در فهرست فعلی دانشگاه‌های برتر هیچ شهر چین در بین ده مقصد برتر تحصیل در خارج از کشور وجود ندارد که بیشتر آنها در اروپای غربی واقع شده‌اند. با تعداد زیادی دانشجو که به این مقاصد مشترک تحصیلی پرواز می‌کنند
رفتن به چین برای تحصیل می‌تواند به شما کمک کند تا در مصاحبه‌های حرفه‌ای از سایر فارغ‌التحصیلان جوان متمایز شوید. با تحصیل در چین این فرصت را دارید که جنبه ماجراجویانه، آزاداندیشی و توانایی انطباق خود را با کارفرمایان به مکان‌هایی کاملاً متفاوت از مکانی که دارید، منتقل کنید. چین علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی کشوری قدرتمند است، مکانی پر از فرصت نیز هست. اگر می‌خواهید کارآموزی کنید، یافتن یک شرکت در چین بسیار توصیه می‌شود، و یک سرمایه‌گذاری واقعی برای آینده شما است.

متمایز شدن از رقیبا

با افراد فراموش‌نشدنی ملاقات می‌کنید

وقتی پس از تحصیل در چونگ کینگ به فرانسه بازگشتم، بسیاری از مردم سؤالات کلیشه‌ای را از من درباره چینی‌ها می‌پرسیدند؛ یک سؤال که اغلب مطرح می‌شود: “آیا درست است که چینی‌ها بی‌ادب هستند؟ ” خب، این پاسخ منفی است، کاملاً منفی است. مردم محلی که در چونگ کینگ یا شهرهای دیگر در طول سفرهای کوچک جاده‌ای خود در سراسر کشور ملاقات کرده‌ام، همه بسیار استقبال و کمک می‌کنند. دوستان چینی من همیشه وقتی به کمک آنها احتیاج دارم همیشه در کنار من هستند، حتی اگر مدت زیادی است که یکدیگر را ندیده‌ایم. مغازه‌دارهای در خیابان‌، رانندگان تاکسی یا صاحبان رستوران‌های کوچک محلی اغلب با من صحبت می‌کنند و بسیار کنجکاو هستند که درباره دلیل حضور من در چین بیشتر بدانند. مهم است که بدانید چینی‌ها بسیار میهن‌دوست هستند و ملاقات با خارجیانی که به فرهنگ و زبان آنها علاقه‌مند هستند باعث افتخار آنها می‌شود.

در بعضی مناطق گاهی اوقات می‌توانید افرادی را که روی زمین تف می‌کنند مشاهده کنید، رفتاری که اغلب مورد انتقاد غربی‌ها قرار می‌گیرد. بااین‌حال، شما باید ذهن باز داشته باشید و همچنین به یاد داشته باشید که کارهای بی‌ضرری که در کشور خود انجام می‌دهید نیز می‌تواند در برخی از کشورهای خارجی بسیار بی‌ادبانه تلقی شود. وقتی می‌خواهید یک کاسه رشته فرنگی در یک رستوران سنتی سفارش دهید، مردم محلی بعضی اوقات عادت دارند کمی بلندتر از حد معمول صحبت کنند و احتمالاً با لحنی صاف از شما می‌پرسند “چه می‌خواهید؟ ” به‌جای “سلام، چه چیزی می‌خواهید سفارش دهید؟ ” این بی‌ادبانه نیست، بلکه فقط یک روش متفاوت برای صحبت با دیگران است. با پذیرش صریح آنها و انطباق با فرهنگ آنها، خواهید فهمید که آنها به‌سرعت شما را از خودشان می‌دانند و همین باعث می‌شود تجربه شما در چین فراموش‌نشدنی شود.

آشنایی با افراد حیرت انگیز

چینی ماندارین خود را یاد بگیرید یا تقویت کنید

اگر در حال تحصیل زبان چینی هستید، رفتن به چین برای تعمیق بخشیدن به آنچه تاکنون آموخته‌اید، بیهوده است و اگر قبلاً چینی یاد نگرفته‌اید، از فرصت استفاده کنید و آنجا یاد بگیرید. دانشگاه‌های محلی کلاس‌های چینی متناسب با خارجی‌ها برگزار می‌کنند. وقتی در چونگ کینگ بودم، هر هفته 20 ساعت کلاس چینی داشتم که به من کمک کرد خیلی سریع سطح خود را ارتقا دهم. من با چند دانشجوی خارجی ملاقات کرده‌ام که بدون بلد بودن کلمه‌ای چینی وارد چین شده‌اند. دو ترم بعد، آنها توانستند به‌راحتی مکالمات سطح متوسط ​​را برگزار کنند.
با توانایی تمرین در خارج از کلاس آنچه در کلاس آموخته‌اید، در مدت‌زمان کوتاهی به سطح بالایی از زبان ماندارین خواهید رسید و توانایی صحبت‌کردن به زبان چینی یک مزیت بزرگ در رزومه شما می‌تواندباشد.

مهمانی‌های آخر هفته

زندگی یک دانشجوی خارجی در چین بسیار آرام‌تر از کشورهای غربی است که در آنها بار کار اغلب زیاد است و برنامه آنها بسیار شلوغ است. سخت‌ترین زمان برای دانش‌آموزان چینی دبیرستان است. آنها باید بدون توقف تحصیل کنند تا در امتحان نهایی خود نمره بالایی کسب کنند و وارد معتبرترین دانشگاه‌ها شوند. وقتی مدرک خود را گرفتند، می‌توانند سرانجام تفریح کنند.

در چین، برنامه دانشگاه و میزان کار سبک‌تر است و کار کمتر به معنای اوقات فراغت بیشتر است؛ بنابراین، اگر در چین تحصیل می‌کنید، از فرصت استفاده کنید و دنیای زندگی شبانه چین را کشف کنید که کاملاً متفاوت از آنچه در کشورهای غربی مشاهده می‌کنید است. چین مملو از کلوپ‌ها، بارها و کارائوکه‌های بزرگ است که از دوشنبه تا یکشنبه باز است و برای مهمانی‌های رسمی و میهمانی‌های دوستانه مناسب است. علاوه بر این، در هر شهر اجتماعات زیادی توسط دانشجویان بین‌المللی برگزار می‌شود که به شما امکان را می‌دهد که نه‌تنها با مردم محلی بلکه با دانشجویان از سراسر جهان نیز ملاقات کنید. اگر دوست دارید طعم زندگی شبانه را بچشید، چین با روشی دیگر برای شما مناسب است.

زندگی شبانه در چین

آشپزی محلی سخت‌ترین و بهترین تجربه

پس از یک سال تحصیل در تایپه، بسیار ابراز پشیمانی کردم که جرئت نداشتم برخی غذاهای محلی را که در آن زمان برای من جذاب نبودند، تست کنم. هنگامی‌که فرصت انجام سال دوم تحصیل را پیدا کردم، این بار در چونگ کینگ، تصمیم گرفتم که جسارتم را به دست بگیرم و همه غذاهای سنتی چینی، از ابتدایی‌ترین تا عجیب‌ترین را بچشم. در واقع، من چاره‌ای نداشتم. به‌محض ورود به چونگ کینگ، یک هفته با یکی از دوستان محلی زندگی کردم و هر روز عصر با خانواده‌اش غذا می‌خوردم. من مجبور شدم کمی از غذاهای روی میز، حتی خون اردک، پای مرغ و روده خوک را بچشم.

این ممکن است برای برخی از شما جذاب نباشد (برای من نیز نبود) و بااین‌حال، من در نهایت دوستش داشتم! من فکر می‌کنم برای تست تمام غذاهای چینی که وجود دارد به دلیل اینکه چین بسیار بزرگ است و فرهنگ آشپزی آن بسیار گسترده است، به زمان بی‌نهایت نیاز دارید. اگر تصمیم دارید برای تحصیل در چین بروید، آنچه در بشقاب خود پیدا خواهید کرد، بسته به شهری که در آن هستید متفاوت خواهد بود. به‌هرحال، مثل من نترسید – همه چیزهایی را که در ابتدا جرئت خوردن آنها را ندارید، بچشید. این باعث خوشحالی مردم محلی می‌شود.

غذاهای کشور چین

منطقه امن خود را ترک کنید

اگر اهل ماجراجویی هستید یا به دنبال شوک فرهنگی هستید، من شدیداً شما را تشویق می‌کنم که چین را مقصد سال تحصیلی خود بدانید. اگرچه هر کشور هویت خاص خود را دارد، اما ترک قاره شما گاهی اوقات می‌تواند از نظر کشف فرهنگی چیزهای بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. چین کشوری با فرهنگ غنی بیش از 5000 سال و آداب‌ورسوم سنتی است که آن را بی‌نظیر می‌کند؛ بنابراین، پرواز به چین به شما این امکان را می‌دهد نه‌تنها چیزهای زیادی در مورد کشور بلکه در مورد خودتان نیز کشف کنید. سفر به‌تنهایی و خارج از منطقه امن خود راهی مطمئن برای رشد ذهنی و داشتن ذهنیت باز می‌باشد.

چین، یک مقصد ایده‌آل برای دانشجویان بین‌المللی که به دنبال ماجراجویی هستند
چین هنوز مقصدی محبوب برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور و یا انجام یک برنامه دانشجویی هستند، نیست. بااین‌حال، اگر تصمیم به رفتن به آنجا را داشته باشید، این فرصت را خواهید داشت که یک ماجراجویی خارق‌العاده را در زمینه‌ای کاملاً متفاوت از کشورهای غربی تجربه کنید.

خارج شدن از منطقه امن

. اگر می‌خواهید مناظر نفس‌گیر کشف کنید
. با افراد خارق‌العاده‌ای ملاقات کنید
. با دانشجویان بین‌المللی ملاقات کنید
. غذاهای نفیس بخورید و بیرون از منطقه امن خود قدم بگذارید، من شدیداً شما را تشویق می‌کنم چین را به‌عنوان مقصد اصلی خود انتخاب کنید.

در پایان بهتر است با توجه به هدف و شرایط شخصی خود اقدام به تصمیم گیری کنید و بهترین مقصد تحصیلی را برای خود انتخاب کنید.
این مقاله به زودی تکمیل می‌شود پیشنهاد می‌کنیم تا مقاله زندگی دانشجویی در چین را نیز مطالعه  فرمایید.
بنیاد بین‌المللی مطالعات چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *