دانشگاه جِنگجو چین (ژنگژو) اطلاعات کامل دانشگاه

تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین

محتوای جدول

محتوای جدول

دانشگاه جِنگجو چین

دانشگاه جِنگجو چین

دانشگاه جِنگجو ( دانشگاه ژنگژو ) یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌هایی است که تحت “پروژه 211” ارائه و توسعه یافته است. این دانشگاه در شهر جِنگجو در استان هنان واقع شده است.  دانشگاه امروزی جِنگجو از ادغام سه دانشگاه: دانشگاه  پزشکی هنان، دانشگاه فناوری جِنگجو و دانشگاه جِنگجو ( دانشگاه ژنگژو )به عنوان دانشگاه عالی تحصیل پزشکی در چین در سال 1956 تاسیس شد. دانشگاه سابق جِنگجو اولین دانشگاه جامع تاسیس شده توسط دولت در سال 1956 بود.
دانشگاه سابق تکنولوژی جِنگجو در سال 1963 تاسیس شد و به عنوان دانشگاه مهم ملی، تحت مدیریت مستقیم وزارت آموزش چین بود. دانشگاه سابق پزشکی هنان در سال 1928 تاسیس شد و یکی از کلینیک‌های پزشکی تحت مدیریت مستقیم استان هنان بود.

 • جنگجو یکی از اولین کالج‌های پزشکی است که توسط وزارت مهاجرت برای آموزش MBBS (آموزش چینی)به زبان انگلیسی تأیید شده است.
 • دانش‌آموزان می‌توانند برای انجام کارآموزی چین یا کشوری دیگر را انتخاب کنند.
 • دانشگاه‌دارای 9 بیمارستان وابسته است که 8 بیمارستان مشهور و از بالاترین سطح می‌باشند که دانش آموزان دوره کارآموزی را میگذرانند
 • برخی‌اساتید دانشگاه از هند، پاکستان و کشور‌های دیگر هستند تا تدریس خاصی به  دانش آموزان جهت قبولی در امتحانات پزشکی بدهند.
 • این‌دانشکده قرارداد تبادل فناوری، قرارداد همکاری و قرارداد آموزش کارکنان با بیمارستان‌های مشهور داخلی در پکن، شانگهای، گوانگژو و غیره و خارج از کشور در ایالات متحده، آلمان، ژاپن، K. و غیره امضا کرده است.
 • دانشگاه جنگجو ( دانشگاه ژنگژو) توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است و فارغ التحصیلان رشته MBBS که شرایط لازم جهت شرکت در آزمون‌های پزشکی را دارند می‌توانند در آزمون‌هایی که توسط شوراهای پزشکی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود مانند MCI، PMDC، USMLE، HPCSA، SCHS و غیره شرکت کنند
 • مهارت‌های بالینی و مهارت‌های بالینی بین فردی باید به دانش آموزان تدریس شود و با بیماران ارتباط برقرار کنند.
 • طبق برنامه ریزی دانشگاه جنگجو تدریس نظری پزشکی بالینی با تجربیات بالینی دانشجویان ترکیب شده است.
 • دانشگاه جنگجو  یک مرکز آموزش مهارت‌های بالینی  ویژه برای دانشجویان بین‌المللی جهت ایجاد مهارت‌های بالینی است تا آموزش‌های به موقع و موثر دریافت کنند.
 • دانشگاه جنگجو (دانشگاه ژنگژو) کارشناسان و استادان داخلی و خارجی را برای ارائه سخنرانی استخدام کرده و دانش آموزان به تجربه‌های عملی و متفاوت از موارد اورژانسی مختلف دسترسی دارند.
 • دانشگاه سابق تکنولوژی جِنگجو در سال 1963 تاسیس شد و به عنوان دانشگاه مهم ملی، تحت مدیریت مستقیم وزارت آموزش چین بود.
 • دانشگاه جِنگجو دارای 47 مدرسه (دانشکده ی تحصیلی ) و 9 بیمارستان وابسته است
 • این دانشگاه متعهد است که بهترین فرصت ممکن را برای دانشجویان بین‌المللی که برای اولین بار به ژنگژو می‌آیند، ارائه دهد و طیف وسیعی از انواع خوابگاه‌های اقامتی تحت مدیریت دانشگاه دارند که ایمن، مقرون به صرفه و راحت هستند.

حوزه تحصیلی دانشگاه جِنگجو

دانشگاه جِنگجو دارای 12 حوزه تحصیلی شامل علوم پایه، مهندسی، پزشکی، ادبیات، تاریخ، فلسفه، حقوق، اقتصاد، علم مدیریت، آموزش و پرورش، کشاورزی و هنر می‌باشد. این دانشگاه در پروژه 211 پذیرفته شده است.

ارتباطات دانشگاه جِنگجو (دانشگاه ژنگژو )

دانشگاه ZZU به طور گسترده ای از مبادلات بین المللی و همکاری تحقیقاتی با صنعت و آموزش و پرورش برخوردار است. این دانشگاه ارتباطات همکاری با بیش از 205 دانشگاه از بیش از 41 کشور، از جمله ایالات متحده آمریکا، انگلستان و غیره برقرار کرده است و 8 برنامه همکاری بین المللی چینی با دانشگاه‌های مشهور خارجی مانند دانشگاه موناش و دانشگاه ویسکانسین، دانشگاه ورشو و آکادمی‌موسیقی دولتی بلاروس و غیره دارد.

دانشگاه جِنگجو دارای چهار مرکز تحقیقاتی در سطح بین المللی می‌باشد: تکنولوژی مدل سازی نانو و میکرو، سلول و ژن درمانی، طراحی هوشمند برای مواد زیست محیطی و شیمی‌درمانی. در سال 2016، ZZU رتبه 31 را در دانشگاه‌های بین‌المللی چین دریافت کرد.

بهترین دانشگاه های چین

 

آمار و ارقام دانشگاه جنگجو

 • دانشگاه جِنگجو دارای 47 مدرسه و 9 بیمارستان وابسته است.
 • دانشگاه حدود 5،700 هکتار از محوطه دانشگاه را پوشش می‌دهد و دارای چهار محوطه دانشگاه است.
 • در حال حاضر ، بیش از 19000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی ، 51000 دانشجوی کارشناسی و 2500 دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه ثبت نام کرده‌اند.
 • 5700 متخصص و دانشكده فني خدمات لازم را به دانشگاه از جمله بيمارستان‌هاي دانشگاهي ارائه مي‌دهند. که در آن 760 استاد و 1700 استاد دانشگاه وجود دارد.
 • دانشگاه جِنگجو ترویج دهنده توسعه بیمارستان‌های اختصاصی و انحصاری است.
 • موارد توسعه داده شده توسط این دانشگاه شامل 36 کلینیک تخصصی ملی در 149 رشته پزشکی با بیش از 30،000 تخت می‌باشد.

 

تحصیل در دانشگاه چین

شرایط پذیرش در دانشگاه جِنگجو چین

شرایط پذیرش در هر دانشگاه متفاوت می‌باشد، شما می‌توانید برخی از شرایط عمومی‌را در اینجا مطالعه کنید.

سن پذیرش در دانشگاه جِنگجو

هر دانشگاهی شرایط خاصی برای سن پذیرش در مقاطع مختلف دارد. در کشور چین برای مقطع لیسانس سن شما باید کمتر از ۳۰ سال باشد و برای مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز کمتر از ۴۰ سال

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه جِنگجو 2021

الزامات زبان برای پذیرش تحصیلی 
اگر قصد شما اخذ یک مدرک انگلیسی است باید آزمون‌های تافل یا ایلتس را گذرانده باشید.
برای آموزش‌های چینی باید دوره های HSK و مدرک HSK را اخذ کرده باشید:
HSK ابتدایی برای علوم انسانی، مهندسی، پزشکی
HSK متوسط برای رشته‌های اقتصاد، لیبرال، مدیریت و …

بیشتر بخوانید:  معایب تحصیل در چین

مدارک مورد نیاز دیگر

پاسپورت عکس دار
فتوکپی گذرنامه
شناسنامه
گواهی سلامت
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی اجازه والدین برای اخذ پذیرش و زندگی در چین
گواهی دیپلم از مدرسه
گواهی آخرین مدرک تحصیلی
(بسته به درخواست هر دانشگاه ممکن است مدارک مورد نیاز بیشتر یا کمتر باشد)
برای آگاهی از زمان‌های پذیرش با ما تماس بگیرید.

برای زندگی در چین و ادامه تحصیل تنها آگاهی از شرایط پذیرش کافی نیست و شما نیاز به دانستن هزینه‌های تحصیل در چین ومزایای تحصیل در چین نیز داید، پس همین حالا دیگر مطالب را برای شناخت بهتر چین مطالعه کنید.

شهریه دانشگاه جِنگجو چین

هزینه تحصیل در چین نسبت به دانشگاه مورد نظر شما متفاوت می‌باشد. اما ما به شما به طور تقریبی برخی از قیمت‌های تحصیلی را ارائه می‌کنیم.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به با توجه به دانشگاه سالیانه ۳ الی ۴ هزار دلار به نرخ دلار دولتی می‌باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا با توجه به دانشگاه سالیانه ۴ الی ۵ هزار دلار به نرخ دلار دولتی می‌باشد.

هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی با توجه به دانشگاه سالیانه ۶ الی ۸ هزار دلار می‌باشد

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه جِنگجو چین

بورس تحصیلی دولت چین:

دانشجویان بین‌المللی که در چین تحصیل می‌کنند واجد شرایط بورسیه دولت چین هستند که توسط شورای بورس تحصیلی چین (CSC) اعطا می‌شود. این مبلغ به دانشجویان متقاضی یا تحصیل در دانشگاه‌های وابسته به CSC تعلق می‌گیرد. هر ساله سیستم درخواست آنلاین CSC از دسامبر تا آوریل آغاز می‌شود. هر دانشگاه تحت عضویت CSC مهلت درخواست متفاوتی دارد. پر کردن فرم درخواست آنلاین برای دانشجویان متقاضی بورسیه دولت چین الزامی است.

در حال حاضر 289 دانشگاه دانشگاه‌های چین برای ارائه طیف گسترده‌ای از برنامه ها در علوم، مهندسی، هنرهای زیبا، فلسفه، اقتصاد، پزشکی، مطالعات حقوقی، کشاورزی، تاریخ، ادبیات و مدیریت تحت طرح بورس تحصیلی CSC در همه سطوح تعیین شده‌اند.

بیشتر بخوانید:  مقایسه زندگی دانشجویی در چین و روسیه

برنامه‌های بورس تحصیلی دولت چین:

1. برنامه دوجانبه:

این برنامه بورس تحصیلی کامل یا جزئی را مطابق با توافق نامه‌های آموزشی مبادله‌ای بین دولت‌های چین و دولت‌های دیگر کشورها، موسسات یا سازمان‌های بین‌المللی به دانشجویان ارائه می‌دهد. این برنامه از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانش پژوهان عمومی و دانش پژوهان ارشد پشتیبانی می‌کند. متقاضیان باید برای تحصیلات خارج از کشور در کشور خود به مقامات اعزامی مراجعه کنند.

2.برنامه دانشگاه چین:

بورس تحصیلی تحت این برنامه برای دانشگاه‌های تعیین شده چین و دفاتر استانی خاص در مناطق استانی خاص با هدف جذب دانشجویان بین‌المللی برای تحصیلات تکمیلی در چین است. این برنامه از دانشجویان مقطع کارشناسی، دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکترا پشتیبانی می‌کند. متقاضیان برای استفاده از بورس تحصیلی باید در دانشگاه‌های این برنامه ثبت نام کنند.

3.برنامه دیوار بزرگ:

این برنامه بورس تحصیلی تحت یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) دانشجویان و دانش پژوهان کشورهای در حال توسعه را برای انجام مطالعات و تحقیقات خود در چین حمایت می‌کند. این برنامه از دانش پژوهان عمومی و ارشد پشتیبانی می کند. متقاضیان این برنامه باید در کمیسیون های ملی یونسکو در کشور خود درخواست دهند.

4.برنامه اتحادیه اروپا:

این یک برنامه بورس تحصیلی کامل است که دانشجویان بین‌المللی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به تحصیل و تحقیق در چین تشویق می‌کند. این برنامه همچنین بر ارتقا درک متقابل بین چین و کشورهای عضو اتحادیه اروپا متمرکز است. این برنامه از دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانش پژوهان عمومی و دانش پژوهان ارشد پشتیبانی می‌کند. متقاضیان تحت این گروه باید در بخش آموزش و فرهنگ، مأموریت P. R. China در اتحادیه اروپا ثبت نام کنند

برای دریافت مشاوره رایگان بورسیه تحصیلی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

5.برنامه AUN:

برنامه شبکه دانشگاه دانشجویان، معلمان و دانش پژوهان کشورهای عضو ASEAN را برای تحصیل و تحقیق در چین حمایت مالی می کند. این برنامه بورس تحصیلی کاملی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و از این طریق مبادلات علمی و درک متقابل بین چین و کشورهای عضو آسه آن را بهبود می‌بخشد. این برنامه فقط از دانشجویان تحصیلات تکمیلی پشتیبانی می‌کند و دانشجویان می‌توانند در دبیرخانه AUN ثبت نام کنند.

6.برنامه PIF:

این یک برنامه تحت بورس تحصیلی کامل برای حمایت از دانشجویان کشورهای جزیره اقیانوس آرام برای تحصیل در چین است. این برنامه از دانشجویان مقطع کارشناسی، فارغ التحصیلان، دانشمندان عمومی و دانش پژوهان ارشد پشتیبانی می‌کند و برنامه‌ای برای همان موارد می‌تواند در دبیرخانه انجمن جزایر اقیانوس آرام (PIF) اعمال شود.

7. برنامه WHO:

این برنامه در همکاری با سازمان جهانی هواشناسی (WMO) دانشجویان بین‌المللی را برای مطالعه و تحقیق در زمینه هواشناسی، هیدرولوژی و نظارت و مدیریت منابع آب در چین حمایت مالی می‌کند. این برنامه فقط از فارغ التحصیلان و دانشجویان کارشناسی پشتیبانی می‌کند. متقاضیان باید در WMO اقدام کنند.

مزایای بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ یوان برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ یوان برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ یوان برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.
ملیت دانشجو: شهروندان غیر چینی
تعداد بورس تحصیلی: برای بورسیه تحصیلی در چین بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه‌های کشور چین برای گرفتن دانشجو آزادانه عمل می‌کند.

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه جِنگجو چین 

شایستگی‌های مورد نیاز:

 • متقاضی باید تابعیت غیر چینی داشته باشد و برای تحصیل در چین باید دارای گذرنامه معتبر با ویزای معتبر چین باشد
 • متقاضیان باید کارت‌های HSK خود را که مهارت آنها در زبان چینی را نشان می‌دهد، ارائه دهند. با این حال، می‌توان به دانشجویان متقاضی برنامه‌هایی که به زبان انگلیسی آموزش می‌دهند، آرامش بخشید.
 • متقاضیان باید از قوانین و مقررات دانشگاه و همچنین دولت چین پیروی کنند.
 • متقاضیان دوره کارشناسی بیش از 28 سال نیست و باید برگه‌های دبیرستان را ارائه دهند.
 • متقاضیان کارشناسی ارشد بیش از 40 سال، دارای یک مدرک لیسانس نیستند و باید 2 توصیه نامه از اساتید ارائه دهند.
 • یک متقاضی برنامه دکترا باید دارنده مدرک کارشناسی ارشد باشد و بالاتر از 45 سال نباشد. ارسال 2 توصیه نامه از اساتید یک الزام اجباری است.
بیشتر بخوانید:  مهاجرت به کشور چین + روش های اخذ اقامت چین

تخصص و تیم مربوطه از متخصصان، دانشجویانی را که نامه‌های قبل از پذیرش تا اواسط ماه ژوئن به آنها اعطا می‌شود، تأیید و انتخاب می‌کنند. در پایان ماه ژوئن، این افراد باید بورس تحصیلی دانشگاه را به صورت آنلاین انجام دهند. پس از بررسی دقیق برنامه ها، بورس تحصیلی دانشجویان در ماه سپتامبر هر سال به دانشجویان تعلق می‌گیرد. بخش استانی که دانشگاه در آن واقع شده است مسئولیت کلیه درخواست ها را به عهده می‌گیرد. هر دانشگاه در استان با توجه به تعداد دانشجویانی که بورسیه دریافت کرده‌اند ، از اداره آموزش و پرورش استان بودجه و کمک دریافت می‌کند. اگر دانشجو قوانین و مقررات دانشگاه یا دولت را رعایت نکند ، این دانشگاه اختیار دارد که به اداره آموزش و پرورش استان گزارش دهد و بورسیه وی با اثر فوری خاتمه یابد. دانشگاه یا کالج باید یک گزارش جامع از ارزیابی دانشجویان را به بخش استان ارائه دهد که به آنها کمک کند صلاحیت دانشجو برای بورس تحصیلی را در سال آینده تعیین کنند. این گزارش باید تا پایان ماه مه به صورت کتبی ارائه شود.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه جنگجو (دانشگاه ژنگژو)

دانشگاه جِنگجو (دانشگاه ژنگژو) دارای 12 حوزه تحصیلی شامل علوم پایه، مهندسی، پزشکی، ادبیات، تاریخ، فلسفه، حقوق، اقتصاد، علم مدیریت، آموزش و پرورش، کشاورزی و هنر می‌باشد. این دانشگاه در پروژه 211 پذیرفته شده است. سال 1928 تاسیس شد و یکی از کلینیک‌های پزشکی تحت مدیریت مستقیم استان هنان است.

رشته های پرطرفدار :

 • پزشکی
 • دندان
 • بیهوشی
 • تصویرشناسی پزشکی
 • پرستاری
 • طب پیشگیری و  سلامت عمومی
 • داروسازی
 • علوم آزمایشگاهی پزشکی بالینی
 • مهندسی
 • ادبیات
 •  تاریخ،
 • حقوق
 • اقتصاد
 • کشاورزی
 • هنر

تحصیل در دانشگاه جنگجو چین

شهریه‌های تحصیل در دانشگاه جنگجو

نام رشته مدت تحصیل شهریه ی سالانه زبان
پزشکی 6 سال 35000 یوان انگلیسی
دندان 6ساله 35000یوان انگلیسی
داروسازی 4ساله 20000یوان انگلیسی

علاوه بر این هزینه‌ها حدودا ماهی 2500 یوان و حدودا سالی 30000 یوان  هزینه زندگی در این شهر و دانشگاه است.

مزایای تحصیل در جنگجو

 • محل اقامت تضمینی برای دانشجویان تازه وارد بین‌المللی.
 • بیشاز1200 مکان موجود در سالن های محل اقامت برای دانشجویان بین المللی.
 • اتصال اینترنت در اکثر اتاق‌ها ، دسترسی 24 ساعته به ایمیل و امکانات اینترنت را فراهم می کند.
 • محیطی امن، حمایتی و مطمئن .
 • اتاق مجهز به حمام ، مجموعه کامل مبلمان ، کولر/فن ، تلفن ، بخاری و آبگرمکن برقی ، آشپزخانه عمومی طبقه ، و اتاق خشکشویی است.

برای ثبت نام در دوره های HSK زبان چینی یا مشاوره رایگان روی لینک زیر کلیک کنید

اسناد مورد نیاز دولت برای بورس تحصیلی چین

فرم به طور کامل پر شده است

کپی محضری بالاترین گواهینامه‌های مدرک / درجه

کپی پاسپورت

نامه‌های مرجع اساتید در صورت درخواست

برنامه درسی

کپی رونوشت آکادمیک (نسخه‌های اسکن شده رنگی روشن)

فرم معاینه سلامت خارجی ها

مارا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید


Facebook

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

 

5 پاسخ

 1. سلام ببخشید زمان ثبت نام پریمدیکال دانشگاه ژنگژو چین چه زمانی است؟اگر مدرک آیلتسن اشته باشم ولی گواهی زبان از یک موسسه زبان را داشته باشم احتمال پذیرش در دانشگاه ژنگژو را خواهم داشت؟ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام ثبت نام پری مدیکال شروع شده و در حال پر شدن هست .بله برای پریمدیکال ایلس هم کافی هست

 2. سلام من افغانی هستم ۲۰ سالمه دیپلم دارم معدل ۱۸ دارم واسه بورسیه cscدر مقطع کارشناسی باید حتما زبان چینی یاد بگیری یا بازبان انگلیسی هم میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین