بهترین کشورها برای تحصیل در رشته عکاسی

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته عکاسی

محتوای جدول

محتوای جدول

آیا نمی‌دانید بهترین کشورها برای تحصیل در رشته عکاسی کدامند؟ آیا شما یک عکاس طبیعی هستید؟ آیا زمان زیادی را صرف ایجاد یک عکس مناسب برای تعطیلات می‌کنید؟ چه چیزی ایده‌آل‌تر از تحصیل در خارج از کشور برای عکاسی است، جایی که می‌توانید مکان‌ها و نقوش جذاب و جدیدی را برای ساخت نمونه کارهای خود تجربه کنید؟ دوست دارید در مدارس عکاسی ثبت‌نام کنید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ بسیاری از مدارس عالی عکاسی در خارج

فرصتی عالی برای ارتقا مهارت‌های شما فراهم می‌کنند. شما همچنین توانایی‌های خود را دریافت می‌کنید که ممکن است در یافتن کار کمک کند، و ما قصد داریم شما را با برخی از بهترین آنها آشنا کینم.

با انتخاب بسیاری از کالج‌های عکاسی، محدودکردن گزینه‌های شما بسیار طاقت‌فرسا است. به همین دلیل ما مجموعه‌ای از بهترین مدارس عکاسی در جهان را جمع‌آوری کرده‌ایم. ما در مورد آنچه که باعث منحصربه‌فرد شدن در این مدارس می‌شود، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار نیز خواهیم داد، بنابراین شما می‌توانید دانشگاه عکاسی مناسب خود را انتخاب کنید. در اینجا ما 8 تا از بهترین دانشگاه‌های رشته عکاسی در جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

چرا مطالعه عکاسی؟

مطالعه عکاسی به شما درک اساسی از شرایط مختلفی می‌دهد که بر کیفیت عکس‌های شما تأثیر می‌گذارد. تمام راه، از برنامه‌ریزی، تا تصویربرداری و تدوین. این یک فرایند فنی طلبکارانه است که سطح بالایی از مهارت را از عکاس می‌خواهد.

رفتن به مدرسه تحصیلات تکمیلی برای عکاسی می‌تواند شما را در جریان آخرین تحولات صنعت، از جمله فناوری‌ها و تکنیک‌های جدید قرار دهد. اینها بهترین مدارس هنرهای زیبا برای تحصیلات تکمیلی عکاسی هستند.

همچنین میتوانید برای تحصیل داروسازی با ما باشید.

قبل از درخواست

قبل از اقدام ثبت‌نام در مدارس عکاسی، باید مطمئن شوید که یک نمونه عکس شگفت‌انگیز آنلاین دارید که بهترین کار شما را به نمایش می‌گذارد. هنوز یکی ندارید؟ سازنده وب‌سایتی را انتخاب کنید که به شما امکان ایجاد نمونه کارها آنلاین را در عرض چند دقیقه ارائه دهد. وب‌سایت نمونه کارها باید مطابق با نقاط قوت شما عمل کند، خواه وبلاگ‌نویسی عکاسی یا حتی محتوای ویدئویی. اگر در انجام آن تردید دارید و مردد هستید، با یک وب‌سایت نمونه کارها آنلاین و با یک دوره آزمایشی رایگان همراه شوید تا بتوانید تصمیم مناسب را برای نیازهای خود بگیرید. (نمونه کارهای آنلاین جلب توجه در صورت درخواست بورسیه تحصیلی نیز ابزاری عالی است.)

آمریکای شمالی، ایالات متحده

دانشگاه عکاسی آمریکا

دانشکده طراحی رود آیلند

بیش از 40 سال پیش از آنكه زنان در آمریكا حق رأی بیاورند، RISD توسط گروه كمی از زنان تأسیس و پرورش یافت. در آن سال هلن آدلیا روو متکالف از 34 عضو کمیسیون صد ساله زنان رود آیلند خواست که مازاد بودجه 1675 دلاری گروه خود را که برای کمک RI در نمایشگاه صد ساله فیلادلفیا در سال 1876 جمع آوری کرده بودند سرمایه گذاری کنند تا یک مدرسه هنری و طراحی ایجاد کنند.
دانشکده رود آیلند که مخفف آن RSID است برای مدرک BFA چهار سال در مقطع کارشناسی و دو سال برای مدرک MFA فارغ‌التحصیل در رشته عکاسی ارائه می‌دهد. این برنامه‌ها با یادگیری اصول پردازش و توسعه فیلم شروع به کار می‌کنند تا شامل عکاسی دیجیتال، چاپ، فیلم و کارهای نصب شوند. RISD همچنین بر اهمیت درک زمینه اجتماعی، فرهنگی و تاریخی کاری که دانشجویان می‌پردازند، تأکید می‌کند. این امر از طریق یادگیری “خواندن” تصاویر حاصل می‌شود، عملی برای تعیین پیام‌هایی که با انتخاب‌های مختلف هنری ضمنی است. اندازه کلاس‌های صمیمی (حدود 30 دانشجوی کارشناسی و 15 دانشجوی کارشناسی ارشد) و فضای کار مشترک، یک جامعه خلاق قوی در دانشگاه را تشویق می‌کند. در مقایسه با سایر مدارس عکاسی که تمرکز خود را بر روی عکاسی تجاری و فروش آثار شما می‌گذارند، RISD از هنرهای زیبا برای آموزش عکاسی استفاده می‌کند. کارآموزی نیز به‌عنوان بخشی از برنامه در دسترس است که امکان تماس با کارفرمایان بالقوه آینده را هنگام کسب اعتبار انتخابی فراهم می‌کند.

دانشکده طراحی پارسونز

واقع در شهر نیویورک یکی از بهترین شهرها برای زندگی هنرمندان مدرسه طراحی پارسونز یک مدرسه هنری و طراحی بسیار تحسین شده است. پارسونز از یک برنامه درسی یکپارچه استفاده می‌کند که به دانشجویان امکان می‌دهد در مشارکت‌های صنعت شرکت کنند و گزینه‌های خارج از کشور را مطالعه کنند. مرکز هنری شهر نیویورک به‌عنوان زمینه‌ای برای تحصیلات شما که شامل تحقیقات می‌دانی در سراسر شهر است، عمل می‌کند. کارآموزی تجربه عملی را با سازمان‌های غیرانتفاعی، سازمان‌های دولتی و مشاغل تجاری فراهم می‌کند. در آموزشگاه عکاسی آنها، همه چیز را در مورد اجرای یک تمرین عکاسی موفق، از مفهوم تا اجرا یاد خواهید گرفت. به‌علاوه، همه کارها را در یکی از بهترین کالج‌های عکاسی در نیویورک، در قلب گرینویچ ویچ در خیابان پنجم انجام خواهید داد!

دانشگاه عکاسی

 

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

مؤسسه عکاسی نیویورک

درحالی‌که این مدرسه عکاسی برنامه‌های تحصیلی ارائه نمی‌دهد، دانشجویان مؤسسه عکاسی نیویورک از دوره‌های خاص صنعت آنلاین و برنامه‌های گواهی معتبر بهره‌مند می‌شوند. NYIP متعهد است که به عکاسان مشتاق کمک کند، در نتیجه دوره‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای هر بودجه‌ای برگزار می‌کند. همه کلاس‌ها به‌صورت آنلاین و خود گام برداشته می‌شوند و به شما امکان می‌دهند دوره خود را در هر نقطه در مدت 18 ماه به پایان برسانید. NYIP همچنین بر ارائه آموزش‌هایی تمرکز دارد که نه‌تنها به شما عکاسی را یاد می‌دهد بلکه به شما یاد می‌دهد بعد از اتمام برنامه خود به‌عنوان عکاس کسب درآمد کنید. این آموزشگاه عکاسی دیجیتال دوره‌هایی را در همه زمینه‌ها از عکاسی عروسی گرفته تا روزنامه‌نگاری تا طراحی گرافیک ارائه می‌دهد.

دانشکده هنر شیکاگو

دانشکده عکاسی SAIC با آموزش تاریخ عکاسی و همچنین تحلیل و بحث درباره تأثیرات معاصر، آموزش کاملی را ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان طیف وسیعی از سبک‌ها و موضوعات مختلف را از عکاسان تمرین می‌آموزند و همچنین در همکاری با همسالان خود شرکت می‌کنند. این برنامه با اصول اولیه عکاسی و تفکر مفهومی شروع می‌شود. کلاس‌های پیشرفته‌تر شامل پروژه‌های خودگردان و مشاوره خصوصی با مدرسان عکاسی است. برنامه MFA از نظر فکری دقیق‌تر است، و درگیر نوشتن انتقادی می‌شود و شامل دو سخنرانی عمومی است که توسط دانش‌آموز در مورد کار خود ارائه می‌شود.

کالج کلمبیا شیکاگو

این کالج یکی از بهترین مدارس عکاسی در ایالات متحده است. در کالج کلمبیا شیکاگو، دانشجویان در دانشکده عکاسی می‌توانند تمرکز خود را در عکاسی مد، عکاسی تجاری یا هنرهای زیبا دنبال کنند، یا می‌توانند برای تکمیل درجه عمومی تصمیم بگیرند. دانشجویان عکاسی مد، مدل و مدیریت مشتری و همچنین روشنایی، آرایش، آرایش مو و روتوش دیجیتال را یاد خواهند گرفت. کالج کلمبیا شیکاگو همچنین دانشجویان را برای گذراندن دوره‌های کارآموزی با طراحان و بازرگانان به‌منظور یادگیری در مورد کار، آماده می‌کند. این برنامه با مقدمه‌ای بر شیوه‌ها و تاریخچه عکاسی آغاز می‌شود. در سال آخر مدرسه عکاسی مد، شما یک نمایشگاه نهایی در جشنواره هنرهای شهری کلمبیا ایجاد خواهید کرد. دوره‌های مربوط به توسعه نمونه کارها و سایر مهارت‌های لازم برای عکاسان، و همچنین ارتباطات اساتید و صنایع برای کمک به شروع حرفه شما در دسترس است.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در دانشگاه علم و صنعت پکن چین USTB

انتخاب دانشگاه برای عکاسی

دانشگاه ایالتی کنت

دانشگاه ایالتی کنت در کنت، اوهایو واقع شده است و بر ارائه برنامه‌ای توازن می‌یابد که دوره‌های هنرهای لیبرال و آموزشگاه عکاسی دیجیتال را متعادل کند. این برنامه به‌عنوان یک تلاش تجاری به عکاسی نزدیک می‌شود و به دانشجویان می‌آموزد تا از طریق یادگیری تجربی، تمرین حرفه‌ای عکاسی خود را بسازند. از طریق کار میان رشته‌ای و مشارکتی، دانش‌آموزان درک کاملی از تقاطع بین ارتباطات، اطلاعات و فناوری دارند. علاوه بر BFA در عکاسی، دانشگاه ایالتی کنت با ارائه یک خردسال در عکاسی خبری یکی از بهترین مدارس برای عکاسی خبری در ایالات متحده آمریکا است.

آماده ساخت نمونه کارهای عکاسی آنلاین هستید که به شما کمک می‌کند وارد مدرسه عکاسی رؤیاهای خود شوید. ما شما را تحت پوشش قرار دادیم. امروز نسخه آزمایشی رایگان خود را با قالب شروع کنید!

دانشکده هنرهای تصویری دانشگاه رایرزون

دانشگاه رایرزون قدیمی‌ترین مدرسه عکاسی فیلم و دیجیتال در کانادا است. در مرکز شهر تورنتو واقع شده و کلاس‌های مختلفی از جمله برنامه گواهینامه، لیسانس هنرهای زیبا و دوره‌های کوتاه‌مدت را ارائه می‌دهند. رایرزون از دو منظر هنرهای زیبا و تجاری به آموزش عکاسی نزدیک می‌شود و فرصت‌های کارآموزی را در گالری‌های هنری پیشرو و همچنین برنامه‌های تبادل بین‌المللی برجسته می‌کند. فارغ‌التحصیلان برنامه BFA در زمینه‌هایی از هنرهای زیبا گرفته تا عکاسی ورزشی و تبلیغات فعالیت می‌کنند.

دانشگاه هنر و طراحی کالج انتاریو

دانشگاه انتاریو که به آن OCAD می‌گویند یکی از تنها کالج‌های کانادا است که دارای یک اتاق تاریک رنگی و سیاه و سفید است و یکی از بهترین آموزشگاه‌های عکاسی در این کشور را به رخ می‌کشد. BFA آنها در عکاسی بیش از آنکه تجاری باشد، بر رویکردی زیبا برای عکاسی متمرکز است. دانش‌آموزان از یک دوره عمومی تحصیل در سال اول خود بهره‌مند می‌شوند، جایی که کلاس‌هایی در تاریخ هنر، مبانی رنگی و نقاشی، همراه با گزینه‌های انتخابی در مجسمه‌سازی، انیمیشن و موارد دیگر را تجربه می‌کنند. سه سال باقیمانده بر روی انواع شیوه‌های عکاسی و همچنین تاریخچه و توسعه مفهومی متمرکز است. OCAD همچنین راهنمای مفصلی برای تهیه نمونه کارها ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که نمونه کارهای عکاسی شما کلیه شرایط لازم برای پذیرش را برآورده می‌کند.

دانشگاه عکاسی آنتاریو

مؤسسه هنرهای رسانه‌ای ونکوور

دانشجویان واقع در ونکوور، بریتیش کلمبیا، می‌توانند در برنامه عکاسی حرفه‌ای یک ساله وان آرتز، همه چیز را در مورد عکاسی و مهارت‌های تجاری بیاموزند. همه دوره‌ها توسط عکاسان واقعی تدریس می‌شوند، بنابراین شما می‌توانید مهارت‌های ارزشمند کسب و کار عکاسی در دنیای واقعی را نیز یاد بگیرید. این برنامه که یک سال طول می‌کشد به چهار اصطلاح تقسیم شده و از اصول عکاسی آغاز می‌شود. در پایان دوره نهایی شما، تمرکز بر آموزش دقیق کسب‌وکار، از جمله استراتژی‌های بازاریابی، رسانه‌های اجتماعی و کامل کردن نمونه کارهای عکاسی شما خواهد بود. سپس سال را با نقد نمونه کارها توسط رهبران صنعت به پایان خواهید رساند. پاداش اضافه شده: قیمت شهریه شامل یک MacBook Pro کاملاً بارگیری شده است.

انگلستان

کالج سلطنتی هنر

کالج سلطنتی هنر Royal College یک مدرسه عکاسی بسیار تحسین شده است که برنامه‌های کارشناسی ارشد را در لندن، انگلیس ارائه می‌دهد. برنامه عکاسی آنها طی دو سال انجام می‌شود و بر رشد هنری و تفکر انتقادی متمرکز است. از سال اول به دانشجویان یک معلم خصوصی اختصاص داده می‌شود. اکثر سال اول برنامه شامل کارهای فردی استودیویی است، اما دانشجویان همچنین در کارگاه‌های مختلف، آموزش‌ها، سخنرانی‌ها، سمینارها و نقدهای گروهی شرکت می‌کنند. برای ادامه در سال دو امتحان لازم است. در سال دوم، شما یک کار خود هدایت تولید می‌کنید که در طول سال ارزیابی می‌شود. کارهای دانشجویی سپس در نمایشگاه فارغ‌التحصیلان مدرسه به نمایش گذاشته می‌شود.

فرانسه

دانشگاه عکاسی فرانسه

کالج هنر پاریس

دانشکده هنر پاریس در ابتدا توسط دانشکده طراحی پارسونز و با همکاری دانشگاه آمریکایی پاریس تأسیس شد. در سال 2010 ، PCA اقتدار اعطای مدرک خود را به دست آورد و از پارسونز جدا شد. این آموزشگاه عکاسی از محل زندگی خود در پاریس و همچنین تاریخ هنر و طراحی اروپا الهام می‌گیرد. دانش‌آموزان می‌توانند از طریق یک برنامه درسی که ترکیبی از تکنیک دستی و بینش هنری است، به یک لیسانس هنرهای زیبا در عکاسی برسند. در واقع، مطالعات میان‌رشته‌ای بسیار تشویق می‌شود، و همچنین PCA را به یک مدرسه عالی عکاسی مد تبدیل می‌کند. به عنوان دانشجو در این برنامه، شما می‌توانید بین رشته عکاسی بلافاصله یا شرکت در یک برنامه سال پایه عمومی یکی را انتخاب کنید. در هر صورت تکمیل این برنامه چهار سال به طول می‌انجامد.

دانشکده عکاسی سئو

برخلاف برخی دیگر از دانشگاه‌های عکاسی موجود در این لیست، سئو یک مؤسسه اعطای مدرک نیست. با این حال، دانشجویان پس از اتمام برنامه از کمیسیون ملی فرانسه برای صدور گواهینامه حرفه‌ای دیپلم دریافت می‌کنند. دوره‌ها به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شوند و در پاریس و لندن نیز دانشگاه‌هایی وجود دارد که گزینه‌هایی برای اتمام برنامه در کمتر از 5 ماه وجود دارد. دانش‌آموزان می‌توانند بین مطالعه یک برنامه عمومی عکاسی حرفه‌ای یا انتخاب یک منطقه خاص از تحصیل، یکی را انتخاب کنند. برنامه تخصصی فشرده 1 ساله گزینه‌هایی را برای عکاسی خبری، عکاسی از مد و عکاسی ورزشی ارائه می‌دهد. دانش‌آموزان می‌توانند در فتوژورنالیسم، مد و عکاسی ورزشی تخصص پیدا کنند.

اسپانیا

دانشکده طراحی و مهندسی بارسلونا

این کالج عکاسی در بارسلون اسپانیا که با نام ELISAVA نیز شناخته می‌شود، دارای یک برنامه کارشناسی ارشد در زمینه عکاسی و طراحی است که توسط دانشگاه پمپئو فابرا اعطا می‌شود. دانشجویان در طول تحصیل از تخصص عکاسان حرفه‌ای، مدرسین میهمان و مشاوران فنی بهره‌مند خواهند شد. ELISAVA بر نوآوری و آزمایش در برنامه خود تأکید دارد و دانش‌آموزان تشویق می‌شوند که در جامعه بیش از 17000 دانشجو از سراسر جهان شرکت کنند.

ایتالیا

دانشگاه Accademia Italiana

انتخاب دانشگاه برای عکاسی

Accademia Italiana در سال 1984 تأسیس شد و در فلورانس و رم واقع شده است. این دانشگاه معتبر برای مد، طراحی و عکاسی است. از طریق ترکیبی از کلاس و تجربه در دنیای واقعی، دانش‌آموزان خود را برای یک حرفه، حرفه‌ای تا پایان تحصیلات خود آماده می کندو به دانشجویان قول داده می‌شود که پس از فارغ‌التحصیلی در محل کار خود سرآمد باشند. به عنوان یک مدرسه بین‌المللی، جامعه متشکل از افرادی از سراسر جهان است که تبادل فرهنگی و گفتگو را تشویق می‌کند. همه مدرسان در دانشکده عکاسی عکاسان حرفه‌ای هستند، علاوه بر آموزش، فعالیت هنری یا تجاری خود را نیز حفظ می‌کنند. برنامه‌ها از یک مدرک لیسانس سه ساله تا یک دوره حرفه‌ای یک ساله را شامل می‌شوند. ترکیبی از برنامه‌های مد و عکاسی، Accademia را به گزینه‌ای مناسب برای کسانی که به دنبال یک مدرسه عکاسی مد هستند.

دانشکده Istituto Europeo di Design

Istituto Europeo di Design یک مدرسه طراحی خصوصی ایتالیایی است که در سال 1966 در میلان ایتالیا تأسیس شد.
این مدرسه طراحی، مد، عکاسی و مدیریت را آموزش می‌دهد. این مدرسه دارای مدارسی است که نه‌تنها در ایتالیا در 11 شهر مختلف واقع شده است. این مدرسه فضای رشد و خلاقیت دانش‌آموزان را برای رشد فراهم می‌کند. مدرسه Istituto Europeo di Design مدارک BFA و MFA در عکاسی ارائه می‌دهد. این مدرسه 29 دوره مختلف را به مدت سه سال و به چندین زبان ارائه می‌دهد: انگلیسی، ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی. در این دوره‌ها برای تاریخچه چهل ساله این مؤسسه هر ساله حدود 10 هزار دانشجو شرکت می‌کنند که در مجموع بیش از 90 هزار دانشجو در این مدرسه در حال تحصیل هستند.

آلمان

دانشکده بین‌المللی طراحی کالن

مدرسه بین‌المللی طراحی Köln یا KISD ، مأموریتی منحصر به فرد در زمینه ارائه دانش عملی و نظری دانش‌آموزان در زمینه طراحی دارد. KISD که در کلن، آلمان واقع شده است، حدود 40٪ دانشجویان بین‌المللی را در دانشجویان خود می‌بالد، واقعیتی که تأکید آنها را بر همکاری بین فرهنگی تقویت می‌کند. این مدرسه تمرکز زیادی بر طراحی صنعتی دارد، اما دوره‌های عکاسی بسیار متنوعی را نیز ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در دانشگاه تکنولوژی جنوب چین

دانشگاه تریر

دانشگاه تریر آلمان (Universität Trier) واقع در شهر تریر این کشور دانشگاهی جوان و پویا می‌باشد که در زمینه‌های تحقیقاتی با کشورهای همسایه‌اش مانند فرانسه، بلژیک و لوکزامبورگ همکاری ویژه‌ای دارد. در حال حاضر این دانشگاه دارای حدود 1000 کارمند و 15000 دانشجو می‌باشد که 10 درصد آنها دانشجویان خارجی هستند. آکادمی تریر در همه زمینه‌های هنرهای زیبا تخصص دارد و تقریباً در همه زمینه‌های هنرهای زیبا از نقاشی تا چاپ را ارائه می‌دهد. این دوره‌ها فشرده نیستند، اما به نظر می‌رسد مقدمه مفیدی در زمینه اصول عکاسی دیجیتال باشد.

 

سوئیس

رشته تحصیلی عکاسی

مرکز آموزش حرفه‌ای Vevey

مرکز آموزش حرفه‌ای Vevey یا CEPV ، مدرسه‌ای در سوئیس است که از سه دانشکده مجزا تشکیل شده است. دانش‌آموزان ممکن است در برنامه کارآموزی هنرستان، برنامه تمام وقت هنرهای کاربردی یا مدرسه بلوغ حرفه‌ای شرکت کنند. در دانشکده هنرهای کاربردی، می‌توانید قبل از حرکت به یک عکاس حرفه‌ای آموزش دهید تا یک طراح فارغ‌التحصیل در ارتباط تصویری با تخصص عکاسی شوید. این برنامه آموزشگاه عکاسی می‌تواند طی دو، سه یا چهار سال به پایان برسد و شامل یک دوره کارآموزی است.

آمستردام

آکادمی گریت ریتولد

در آکادمی Rietveld، دانش‌آموزان قبل از تخصص در رشته مورد علاقه خود، با مطالعه یک برنامه عمومی سال اول شروع می‌کنند. در کنار عکاسی، این مدرسه برنامه‌هایی را در زمینه جواهرات، تصویر متحرک، سرامیک و موارد دیگر ارائه می‌دهد. با تشکر از مدرسه مد آکادمی‌های Rietveld ، این یک مدرسه عکاسی مد عالی نیز خواهد بود.

استرالیا

کالج مطالعات عکاسی

کالج مطالعات عکاسی در منطقه Southbank ملبورن، در ویکتوریا، استرالیا واقع شده است. آنها نه تنها یک مدرک لیسانس در عکاسی ارائه می‌دهند که فقط در دو سال و نیم می‌تواند به پایان برسد، بلکه گزینه‌هایی برای دوره‌های پاره وقت و آنلاین نیز وجود دارد. از طریق برنامه‌های مشاوره، دانشجویان در طول مدت حضور خود در PSC با متخصصان صنعت ارتباط برقرار می‌کنند. در حالی که این برنامه با تکنیک عمومی و آموزش مفهومی آغاز می‌شود، دانشجویان در سال آخر یکی از رشته‌های عکاسی تجاری، روزنامه نگاری عکس، یا عکاسی هنری را انتخاب می کنند. اگر شما علاقه مند به دنبال فتوژورنالیسم هستید، تأکید PSC بر یک برنامه درسی کاملاً کامل و بررسی چندین گزینه شغلی، آن را به یکی از بهترین مدارس عکاسی خبری در جهان تبدیل کرده است.

 

چین

 

دانشگاه Tsinghua

این دانشگاه در منطقه Haidian، پکن واقع شده است، در سال 1911 تأسیس شد که قبلاً به عنوان باغ سلطنتی سلسله چینگ شناخته می‌شد. این پردیس به دلیل محیط زیبای خود که در آغوش درختان سایه دار و مجتمع‌های معماری افتخارآمیز با ویژگی‌ها و سبک‌های مختلف شهرت دارد، مشهور است که “Shui Mu Qing Hua” دارای سابقه طولانی شهرت است. این مجله در سال 2010 توسط مجله Forbes به عنوان یکی از 14 دانشگاه کالج زیبا در جهان قرار گرفته است، تنها دانشگاه از آسیا. دانشگاه Tsinghua یکی از دانشگاه‌های برجسته‌ای است که مستقیماً به وزارت آموزش و پرورش چین وابسته است. این دانشگاه در فهرست دانشگاه‌های کلیدی در پروژه‌های ملی 985 و 211 و همچنین مرکز برجسته آموزش عالی و تحقیقات علمی قرار دارد. این دانشگاه دارای بیشترین تعداد دانشگاهیان وابسته به آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین، از بین رشته‌های برتر در کل، از آزمایشگاه‌های ملی کلیدی، جوایز ملی در علم و فناوری، بودجه تحقیقاتی و همچنین مقالات نمایه شده در SCI ، EI و ISTP طی سال‌های گذشته. بیش از 40٪ از 10 دانشجوی برتر هنرهای لیبرال از استان‌ها در آزمون ورودی کالج ملی در چین دانشگاه Tsinghua را برای دوره کارشناسی انتخاب کرده‌اند.

ئانشگاه عکاسی آمستردام

 

آکادمی فیلم پکن

آکادمی فیلم پکن که با نام BFA نیز شناخته می‌شود تنها آکادمی فیلم در چین و بزرگ‌ترین آکادمی فیلم در آسیا با 263 عضو هیئت علمی و 2364 دانشجو، از جمله 48 دانشجوی دکترا، 422 فارغ از تحصیل، 1894 کارشناسی و 84 دانشجوی خارج از کشور است. BFA هزاران نفر از پزشکان سینمای چین را آموزش داده است. بیش از نیمی از کارگردانان، سینماگران، عکاسان حرفه‌ای، طراحان هنری، مهندسان صدا و غیره در چین که در حال حاضر در صنعت فیلم پر جنب و جوش فعال هستند، فارغ‌التحصیلان BFA هستند. بالاترین جوایز بین‌المللی فیلم چین در جشنواره‌هایی مانند کن، برلین و ونیز توسط فارغ‌التحصیلان شناخته شده جهانی آکادمی فیلم چین از جمله کارگردانان زی فی، ژانگ ییمو، چن کایگه، جیا ژانگکه، وانگ کوآن و عکاسان Gu Changwei ،Zhao Fei، بوده‌اند.
BFA دارای چهار استودیوی حرفه‌ای مجهز به تجهیزات پیشرفته تولید از تأمین کنندگان برجسته صنعت مانند Arri Alaxa ،Arri Lights ،Kino Flo ،Panther  Steadicam و تجهیزات پس از تولید از Quantel و Da-Vinci است. کتابخانه حرفه‌ای گسترده آن 2057 متر مربع مساحت با مجموعه‌ای به روز از 325،600 کتاب و تقریباً 2000 گیگابایت کتاب الکترونیکی را پوشش می‌دهد.

آکادمی فیلم پکن به طور فعال تبادل و همکاری بین‌المللی را ارتقا می‌دهد. در سال 1984، این آکادمی به عضویت کامل بین‌المللی انجمن بزرگ مدارس فیلم و تلویزیون جهان CILECT (مرکز بین‌المللی ارتباطات اکلس سینما و تلویزیون) درآمد. در سال 1988، BFA به عنوان عضو شورا یا CILECT و در سال 2002، رئیس بین‌المللی BFA به عنوان رئیس اجرایی نشست سالانه CILECT در منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخاب شدند.

در نوامبر 2008، BFA با موفقیت میزبان “کنگره CILECT 2008” بود که بیش از 200 رئیس جمهور و نماینده نزدیک به 100 مؤسسه عضو از 48 کشور را به خود جذب کرد. BFA با نزدیک به 30 مؤسسه فیلم از بیش از ده کشور و منطقه توافق نامه همکاری و تبادل برقرار کرده است که شامل آموزش حرفه‌ای فیلم، تحقیقات دانشگاهی، بازدید از تبادل معلم، طراحی خلاقانه و بسیاری دیگر از موضوعات ساخت فیلم و عکاسی است. سی و هشت سازنده داخلی و بین‌المللی فیلم و متخصصان تولید فیلم و تئوری فیلم به عنوان استادان مدعو و استادان نیمه وقت در BFA استخدام شده‌اند.
در نوامبر 2012، این آکادمی یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم و فیلم دانشجویی را برگزار کرد. از سال 2001، BFA سالانه 80 اثر را از بین 1000 اثر دانشجویی احضار شده از بیش از 50 کشور جهان برای شرکت در جشنواره با یک هفته نمایش در پکن انتخاب کرده است. این جشنواره شگفت‌انگیز اکنون بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی در آسیا است. طبق گزارش هالیوود ریپورتر، BFA برای دو سال متوالی در میان آکادمی‌های فیلم جهان در رتبه سوم قرار دارد.

دانشکده فیلمبرداری BFA از سال 2013 دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کند. این دوره برای دانشجویان از سراسر جهان آزاد است و به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. آنها محیط تولید پیشرفته‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند. این آکادمی از جوانان از سراسر جهان که عاشق فیلم سازی و عکاسی هستند و می‌خواهند همراه با دانشجویان چینی هنرها و مهارت‌های صنعت حرفه‌ای را گسترش دهند، استقبال می‌کنند.

اکنون چین سریع‌ترین رشد بازار فیلم جهان را دارد. در سال 2018، چین شاهد یک گیشه 8.7 میلیارد دلاری بود و پس از ایالات متحده به دومین بازار بزرگ فیلم جهان تبدیل شد. چین با تولید سالانه بیش از 600 فیلم سینمایی، اکنون نیاز فزاینده‌ای به استعداد فیلم سازی از سراسر جهان دارد.

آکادمی مرکزی هنرهای زیبا

آکادمی مرکزی هنرهای زیبا (CAFA)، واقع در پکن، پایتخت چین، آکادمی‌ای است که فرهنگ، تاریخ و هنر در آن شکوفا می‌شود و از بهترین منابع هنری جهان برخوردار است. CAFA، به عنوان یک نهاد پیشرو در زمینه آموزش هنر مدرن در چین، سرزمین غنی را برای کسانی که مایل به یادگیری تجربه و ایجاد خلاقیت هستند فراهم می‌کند که در طول نود سال گذشته تعداد زیادی از هنرمندان برجسته را پرورش داده است.

آکادمی مرکزی هنرهای زیبا، تنها آکادمی هنر آموزش عالی مستقیماً زیر نظر وزارت آموزش و پرورش، در آوریل 1950 با ادغام دانشکده ملی هنر Beiping و بخش هنرهای زیبا دانشگاه Huabei تأسیس شد. رئیس مائو تسه تونگ نام آکادمی را نوشت. دانشکده هنر ملی Beiping می‌تواند ریشه خود را به کالج ملی هنر پکن، اولین مؤسسه آموزش هنر ملی در تاریخ چین و همچنین آغاز آموزش هنر مدرن در چین که در سال 1918 به ابتکار کای یوانپئی، متخصص آموزش و پرورش هنرمندان تأسیس شد. اشخاص مشهوری مانند خو بیهونگ، جیانگ فنگ، وو زورن، گو یوان و جین شانگی و غیره به طور متوالی رئیس این آکادمی بودند. اکنون مدیر کمیته اجرایی CAFA یانگ لی است و رئیس CAFA پروفسور Pan Gonqkai، مدیر هیئت علمی CAFA پروفسور Jin Shangyi هنرمند مشهور چینی است.

CAFA کتابخانه‌ها و استودیوهای درجه یک را برای دانشجویان و معلمان فراهم می‌کند. علاوه بر این، CAFA خود دو نشریه در سطح طبقه بندی دانشگاهی A را چاپ می‌کند، یعنی تحقیقات هنری و هنر جهانی منتشر می و توزیع می‌کند.

اهداف اصلی CAFA پرورش افراد حرفه‌ای با کیفیت بالا است که می‌توانند در هنر نخبه باشند، CAFA از نظر فضا و تعداد دانشجو با برجسته کردن پیشرفت‌های دانشگاهی، تجربی، عملی و چند رشته‌ای، مقیاس معقولی متناسب با زیرساخت‌های آموزشی هنر عالی در دوره مدرن باقی می‌ماند.


دانشگاه ارتباطات چین

دانشگاه ارتباطات چین (CUC) یکی از دانشگاه‌های مهم “پروژه 211” چین است که مستقیماً تحت راهنمایی وزارت آموزش و پرورش ایالتی قرار دارد. CUC برای ایجاد هر دوره آموزشی در یک ساختار علمی، با تمرکز بر ویژگی‌های فردی و ارتباط گسترده با سایر دوره‌ها، به خط فکری خود می‌پردازد. در نتیجه، یک سیستم رشته‌ای متقابل و متأثر از هم شکل می‌گیرد که روزنامه نگاری و ارتباطات، رادیو، هنرهای سینما و تلویزیون، علوم و فناوری اطلاعات،، مهندسی، حقوق، اقتصاد و علوم را پوشش می‌دهد.
CUC خود را وقف پرورش استعدادهای پیشرفته و عملی با دانش و خلاقیت چند موضوع می‌کند. از زمان تأسیس، این مدرسه چنان مشارکت بزرگی در تجارت ملی رادیو و تلویزیون داشته است که شهرت زیادی کسب کرده است. اکنون، 15307 دانش‌آموز تمام وقت در CUC وجود دارد که شامل 9264 دانشجوی کارشناسی، 3512 داوطلب دریافت درجه پزشکی و کارشناسی ارشد و 16780 دانشجو در برنامه‌های آموزش مداوم است.

در بین کل 1897 کارمند در CUC، یک تیم هیئت علمی قوی متشکل از 1096 متخصص وجود دارد که برخی از آنها شهرت زیادی در داخل و خارج از چین دارند. در سال‌های اخیر، یک استاد به عنوان ممتاز به عنوان محقق برنامه چان جیانگ منصوب شده است. 11 نفر وارد پروژه مهندسی استعدادهای درخشان استانی یا وزرا شده‌اند. 7 نفر برنده جایزه معلم مشهور ملی یا شهری شده‌اند. 24 نفر عنوان افتخاری معلمان برجسته پکن را به دست آورده‌اند، در حالی که دسته‌ای از معلمان جوان و میان‌سال به ستون فقرات علمی تبدیل شده‌اند، بنابراین باعث افزایش سطح علمی مدرسه می‌شود. علاوه بر همه موارد فوق، CUC تعدادی از صاحب نظران و صاحب نظران مشهور را به عنوان استادان مدعو به کار گرفته است.

 بیشتر خوانید: تحصیل در چین

ژاپن

دانشگاه توکیو زوکی

Zokei یک دانشگاه خصوصی است که به عنوان یکی از بهترین مدارس هنری در ژاپن شناخته می‌شود. فلسفه دانشگاه توکیو زوکی در معنای واژه ژاپنی zokei جمع شده است. این کلمه نه تنها بر این ایده که هنر و طراحی به هم پیوسته‌اند تأکید می‌کند، بلکه همچنین بیانگر این است که هر عبارتی بخشی از عملکرد اجتماعی است. برنامه اصلی عکاسی در Zokei ، هم عکاسی مستند و خلاق را بررسی می‌کند و هم بررسی نقش عکاسی در جامعه معاصر در ارتباط با دنیای مدرن را تشویق می‌کند.
همچنین دانشجویان با کارگاه‌ها، بایگانی و سایر جنبه‌های مهم عکاسی آشنا می‌شوند.

تحصیل ذر رشته عکاسی

هند

مؤسسه ملی طراحی

مؤسسه ملی طراحی یک مدرسه عکاسی در گاندیناگر، هند است. برنامه کارشناسی ارشد طراحی به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا از بین 19 رشته از جمله عکاسی، طراحی، ارتباطات فیلم و فیلم و انواع دیگر تخصص‌های رسانه‌های جدید یکی را انتخاب کنند. NID بر نحوه تغییر عکاسی با تکامل فناوری متمرکز است و رویکردهای میان رشته‌ای را تشویق می‌کند. NID همراه با فراهم آوردن زمینه عکاسی در طول تاریخ به امروز و آینده، NID برنامه‌های تبادل بین‌المللی را در انگلیس، آلمان، بنگلادش، ژاپن و کانادا ارائه می‌دهد.

مؤسسه هنر کاربردی  Sir Jamsetjee Jeeebeboy

مؤسسه هنر کاربردی سر جامستجی جیژبوی در سال 1935 در بمبئی هند تأسیس شد و در سال 1961 به مقام مستقل اعطا شد. اکنون این دانشکده مدرک لیسانس هنرهای زیبا را در هنر کاربردی و همچنین یک استاد هنرهای زیبا را در موضوع مشابه در حالی که گزینه BFA بیشتر یک درجه هنر عمومی است، MFA به دانشجویان اجازه می‌دهد دوره تحصیل خود را از بین تصویرگری، تایپوگرافی، عکاسی، گرافیک رایانه‌ای و مطالعات نمایشگاهی انتخاب کنند.

 

 

در آخر

اکنون که به فکر همه مدارس عکاسی شگفت انگیزی که می‌توانید در آنها شرکت کنید، را شناختید، در موردآن برنامه ریزی خود را شروع کنید زیرا تحصیل در عکاسی در دانشگاه ممکن است به سختی کار نیاز داشته باشد، اما نتیجه خوبی خواهد داد. دانشگاه‌های عکاسی دانشی را ارائه می‌دهند که نمی‌توانید از جای دیگری کسب کنید. به یاد داشته باشید که نمونه کارهای خود را با دقت تنظیم کنید، به طوری که مدارس بالقوه فقط بهترین کارهایی را که می‌توانید انجام دهید را مشاهده می‌کنند. با عبور به کالج عکاسی به رؤیاهایتان راه خواهید یافت!

اما فراموش نکنید که برای تبدیل شدن به یک عکاس عالی لزوماً مجبور نیستید در بهترین مدارس عکاسی تحصیل کنید. مدرک عکاسی حتی برای آن اجباری نیست.

 

 

بنیاد بین‌المللی مطالعات چین تمامی خدمات مربوط به چین اعم از اعزام دانشجو به چین و آموزش زبان چینی و بورسیه چین بدون مدرک زبان را انجام می دهد.

5 پاسخ

  1. برای تحصیل در رشته عکاسی تجهیزات از طرف دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار میگیرد یا خیر ؟

  2. من برادرم عکاسی خیلی دوست داره همیشه چین رو میبینه میگه خیلی سر سبز و قشنگه خیلی دوست بره اونجا عکاسی بخونه و هم عکس بندازه میتونید راهنمایی کنید .ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین