تحصیل فیزیوتراپی در چین + مزایای تحصیل در کشور چین

تحصیل فیزیوتراپی در چین

محتوای جدول

محتوای جدول

چین از جمله کشورهایی است که به خاطر اقتصاد قدرتمند، بسیاری از دانشجویان خصوصا دانشجویان رشته پزشکی علاقه بسیار بالایی برای ادامه تحصیل در این کشور دارند. تحصیل فیزیوتراپی در چین به واسطه تبحر اساتید و کیفیت بالای امکانات گزینه مقرون به صرفه ای برای دانشجویان محسوب می‌شود که بنیاد چین در این مقاله در مورد تحصیل فیزیوتراپی در این کشور اطلاعات قابل توجهی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

فیزیوتراپی به خاطر بازار کار فوق العاده ای که دارد می‌تواند فرصت‌های شغلی قابل قبولی را در اختیار افراد قرار دارد. خصوصاً اگر شما دوره خود را در چین گذرانده باشید، صددرصد موفقیت شما در آینده تضمینی است.

دانشگاه های معتبر برای رشته فیزیوتراپی در چین

رشته فیزیوتراپی و تحصیل پزشکی در چین به این علت با کیفیت بالایی رو به رو است که با کیفیت ترین سیستم آموزشی را در اختیار دارد. بدین ترتیب که جزء رشته های جذاب و بسیار خاص در این کشور به شمار می‌آید. دانشگاه‌های معتبر چین رشته فیزیوتراپی را از جمله رشته های اصلی در برنامه آموزشی خود قرار میدهد.

تحصیل فیزیوتراپی در چین به راحتی می تواند به خاطر مهارت آموزی خاصی که برای ارتقاء سلامت جسمی افراد دارد، فرصت های شغلی قابل قبولی را در اختیار افراد قراردهد. شما در بسیاری از مراکز و خدمات درمانی، مدارس و بیمارستان ها به راحتی می توانید در یک حوزه خاص کار خود را آغاز کنید. تنها در چین شما باید مدرک کارشناسی فیزیوتراپی داشته باشید و بدون هیچ‌گونه سوء پیشینه به کار مشغول شوید.

 

مدرک تحصیل فیزیوتراپی در چین لیسانس فیزیولوژی
زبان مورد نیاز برای آموزش زبان چینی زبان انگلیسی
مدت زمان تحصیل در این رشته 4سال
امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد ؟ بله
بیشتر بخوانید:  تحصیل در دانشگاه پکن چین (پکینگ)

تعریف فیزیولوژی

در ابتدا چنانچه بخواهیم که به تعریف فیزیولوژی بپردازیم، شما بهتر است که به این شاخه مهم زیست شناسی توجه ویژه ای در رشته فیزیوتراپی داشته باشید؛ چراکه برای درک هرچه بهتر اعمال حیاتی ویژگی‌های خاصی برای آنها مشخص می شود و فیزیو لوژی یکی از علوم پایه در پزشکی محسوب می‌شود که به آناتومی بدن انسان مربوط می شود و به عملکرد اندامهای گوناگون بدن می پردازد.

رشته فیزیوتراپی که شما قرار است در پایان از لیسانس فیزیولوژی آن را دریافت کنید، شامل دروس اجباری و دروس اختیاری خاصی است که هر کدام را باید به نحو احسنت پشت سر گذاشته تا بتوانید دوره سه ساله خود را به اتمام برسانید.

رشته فیزیوتراپی در چین

زبان چینی (ماندرین)

آموزش زبان چینی که بدون هیچ شکی شما برای تحصیل فیزیوتراپی در چین آن را فرا بگیرید، شاید در نظر بسیاری از افراد سخت ترین زبان دنیا باشد. اما شما با تلاش، پشتکار و هدفی که در ذهن دارید می توانید هر چه سریعتر این زبان خاص را یاد بگیرید.

این زبان فوق العاده خاص از جمله زبان هایی است که هر کلمه آن را شما باید با یک تلفظ خاص یاد بگیرید. برخی از کلمات را چنانچه شما به درستی تلفظ نکنید، چه بسا در دوران تحصیل مشکلات بسیاری را برای شما به وجود بیاورد.  حتی زبان ماندرین در کشورهای اندونزی، سنگاپور و تایوان ایک زبان رمس است.

زبان ماندارین زبان رسمی کشور چین محسوب می شود و خبر خوش برای دانشجویانی که قصد تحصیل فیزیوتراپی در چین را دارند شاید این موضوع مهمی باشد که بدانند زبان ماندرین گرامر بسیار ساده و آسانی دارد و به همین خاط،ر شما می توانید به راحتی این زبان را فرا گرفته و در دوران آموزش خود مورد استفاده قرار دهید؛ چرا که گرامر زبان در مقایسه با گرامر زبان های انگلیسی و فرانسوی بسیار آسان است.

دانشجویان عزیزی که قصد تحصیل فیزیوتراپی در چین را دارند، باید بدانند که با یاد گرفتن زبان ماندرین این افراد از دو نیمکره مغز خود استفاده می کنند. افرادی که به یادگیری زبان انگلیسی مشغول هستند، تنها از یک نیمکره برای یادگیری استفاده می‌کنند.

رشته فیزیوتراپی چینی

بورسیه دولت چین

برای تحصیل فیزیوتراپی در چین اگر بورسیه تحصیلی چین را داشته باشید، می توانید هزینه کمتری را به عنوان شهریه و بسیاری از خدمات دیگر در حین تحصیل دریافت کنید. کشور چین از جمله کشورهای بسیار عالی برای قبول انواع دانشجویان نخبگان است و بدین ترتیب ظرفیت بالایی را برای پذیرش خود در نظر گرفته است.

شما می توانید خدمات و قابلیت های قابل توجهی را از دولت چین برای تحصیل دریافت کنید. دولت چین برنامه های کاربردی خاصی را برای تحصیل دانشجویان و استادان در نظر گرفته است تا افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن کرد تنها به درس خود بپردازند. چین که برای حمایت دانشجویان خدمات قابل توجهی را ارائه میدهد بورسیه های خاصی را معرفی میکند. شما میتوانید برای اینکه به زبان بومی صحبت کنید دوره های HSK شرکت کنید و آزمون معبر HSK را بدهید برای اطلاع بیشتر در این وبلاگ تحصیلی کلیک کنید

تحصیل فیزیوتراپی در چین

بورسیه دو جانبه

بورسیه دو جانبه به این معنی است که این بورسیه بیشترین هزینه های تحصیلی دانشجو را تقبل می کند و به واسطه موافقتنامه دولت چین با دیگر موسسات و دانشگاه‌ها شما میتوانید این بورسیه را برای کارشناسی به راحتی مورد استفاده قرار دهید

بورسیه تحصیلی دانشگاه های چین

تمامی هزینه های تحصیلی را پوشش میدهد تا دانشجویان شاخص برای تحصیل خود بدون استرس و مشکل به تحصیل بپردازند. این نوع بورسیه را جدی بگیری که این بورسیه ویژه یونسکو است و از دانشجویان پژوهشگر حمایت می کند.

بورسیه اتحادیه اروپا

بورسیه اتحادیه اروپا که در مقاطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و عمومی ارشد مورد استفاده قرار می‌گیرد برای ترغیب دانشجویان برای مطالعه و پژوهش بیشتر در چین مورد استفاده است.

رشته فیزیوتراپی در چین

تحصیل فیزیوتراپی در چین و بورسیه دانشگاه ها

تحصیل فیزیوتراپی در چین را با آموزش زبان چینی باید در نظر بگیرید؛ چراکه برای دوره کارشناسی زبان چینی، زبان مهمی است. اگر شما بتوانید نمره قبولی را دریافت کنید، به شما بورسیه های تحصیلی و تکمیلی ارائه داده می شود و شما میتوانید در ۲۷۹ دانشگاه بورسیه تحصیلی را مورد استفاده قرار دهید.

مؤسسۀ تکنولوژی هاربین- بورسیۀ تحصیلی دانشجویان ممتاز ‌‌‌‌‌بین‌المللی (بورسیۀ HIT)
بورسیۀ تحصیلی دانشگاه‌‌‌‌‌های نانجینگ
بورسیۀ تحصیلی پرزیدنت برای دانشجویان ‌‌‌‌‌بین‌المللی SWUFE
کالج زبان چینی و مطالعات خارجی بیجینگ- بورسیۀ تحصیلی معلمان خارج از کشور چین
دانشگاه مطالعات خارجی گواندونگ- بورسیۀ تحصیلی دانشجویان خارجی
دانشگاه ژجیانگ- بورسیۀ تحصیلی رهبران آیندۀ آسیا
بورسیۀ تحصیلی دانشگاه دریایی ژجیانگ

بورسیه تحصیل فیزیوتراپی در چین به گونه ای است که شما می‌توانید به صورت کامل رایگان یعنی معاف از شهریه و به صورت رایگان اقامت خود را در یکی از خوابگاه های دانشگاه در نظر بگیرید. صد در صد عدم پرداخت شهریه می تواند به شما کمک کند که هر چه سریعتر بتوانید تحصیل خود را بدون دغدغه به پایان برسانید و همچنین از هزینه خوابگاه خود دور نگه دارید. دانشگاه به صورت رایگان اقامت شما را در خوابگاه فراهم می‌کند.

دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانند از بورسیه کامل تحصیلی برای  تحصیل فیزیوتراپی در چین استفاده کنند. شما از کمک هزینه ماهیانه نیز میتوانید استفاده کنید. بورسیه زبان چینی از طرف موسسه زبان چینی کنفیسیوس به افراد داده می‌شود که از اوایل ژانویه تا اواخر ماه مارس است.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

ویزای تحصیلی چین

دانشجویان عزیزی که متقاضی تحصیل فیزیوتراپی در چین هستند می توانند به صورت قانونی به اخذ ویزا اقدام نمایند و از خدمات آن نهایت استفاده را ببرند؛ چراکه ویزای ‌تحصیلی چین یکی از ویزاهای مهمی است که افراد می‌توانند از به بهترین شکل ممکن استفاده کنند و در مدت اقامت خود درکشور چین که  دومین کشور بزرگ دنیا است، ما بتوانید با ویزای X در نظر بگیرید. با توجه به وجود دانشگاه های معتبر شما می توانید به واسطه این دانشگاه‌ها هر چه سریع تر ویزای خود را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با تحصیل رشته طراحی لباس در چین

مجوز تحصیلی در چین باعث می‌شود تا شما بتوانید به صورت نیمه وقت به کار بپردازید. که البته دولت چین به نیروی کار خارجی نیازی ندارد و این دولت چنانچه متوجه شود که شما بیش از حد کار می کنید و یا در یک شرکت چینی مشغول به کار هستید، حکم اخراج و تعلیق شما از دانشگاه را صادر می کند.

شما زمانی که به تحصیل فیزیوتراپی در چین می پردازید، تنها در تعطیلات تابستانی می توانید در این کشور کار کنید و از انواع ویزای X استفاده کنید. شما اگر از ویزای X2 استفاده کنید بیشتر از ۶ ماه می توانید در این کشور حضور داتشه باشید.

برای دریافت ویزای تحصیلی شما پاسپورت خود را با یک صفحه خالی در کنار فرم درخواست ویزای تحصیلی و سک قطعه عکس به عنوان مدرک ارائه دهید .همچنین مدرک زبان انگلیسی که نمره خوبی باید در آن درج شده باشد، یزاس دریافت ویزای تحصیلی مهم است. پرونده معاینه پزشکی شما نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

انگیزه نامه خود را تکمیل کنید و با یک گواهی که بر اساس تمکن مالی است ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید. هزینه ویزای تحصیلی چین بعد از بررسی مدارک برای شما برآورده می شود و برای صدور ویزا شما باید ۵ تا ۷ روز کاری را در نظر گرفته و به مبلغ ۱۴۲ دلار را پرداخت کنید.

هزینه پست ۲۹ دلار است. پست معمولی ۲۵۸ و پست پیشتاز ۳۸۶ دلار و پست پیشتاز پلاس ۳۷۵ دلار هزینه دارد. شما برای اینکه خانواده خود را بتوانید در چین ملاقات کنید باید برای آن ها نیز ویزا در نظر گرفته شده است.

فارغ التحصیلی در رشته فیزیوتراپی

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین

یکی از دلایل مطرح که تحصیل فیزیوتراپی در چین را بسیار مهم قلمداد می‌کند، توسعه و پیشرفت کشور چین استو. شما می توانید سطح کیفیت بالایی را در آموزش در نظر بگیرد و به خاطر داشته باشید بیشتر از ۲۰۰۰ دانشگاه در چین وجود دارد که حتی بیشتر از 6000000 دانشجو از ۱۸۰ کشور جهان در دانشگاه های چین مشغول به تحصیل هستند.

خاطر نشان میکنم بعد از آمریکا و انگلستان از لحاظ جذب دانشجویان خارجی در رده سوم این کشور قرار دارد. بسیاری از دانشگاه های آسیایی خصوصا برای تحصیل فیزیوتراپی در چین در این کشور از ویزای تحصیلی استفاده می کنند.

انواع رشته های پزشکی با رتبه اول را در چین می توانید جستجو کنید و در نظر بگیرد که حدود ۱۰ درصد از دانشجویان خارجی به راحتی می توانند از دولت چین مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند. این دولت ۱۵۰ میلیارد دلار را در سال تنها در سطح آموزشی خود پیاده می کند.

بدین ترتیب با تقویت عالی تجهیزات به صورت مدرن سیستم آموزشی خود را ارتقا میدهد. بعد از رشته پزشکی در چین، داروسازی، دندانپزشکی و رشته فیزیوتراپی جزء محبوب ترین ها در دانشگاههای چین محسوب می‌شوند که صددرصد انتخاب شما برای تحصیل فیزیوتراپی شما می تواند کاملا به جای مناسب باشد.

چین از جمله کشورهایی است که هزینه زندگی و تحصیل در آن بسیار کم و ناچیز است و حتی بورسیه های تحصیلی باعث می شود تا شما بدون دغدغه بتوانید در این کشور تحصیل کنید. اما برای تحصیل فیزیوتراپی در چین به خاطر ظرفیت محدودی که دارد، شما هر چه سریعتر اگر اقدام کنید، بسیار بهرت است.

زبان چینی یکی از مهمترین زبان هایی است که شما باید حتما آن را فرا گرفته باشید و یا قصد آموزش آن را داشته باشید؛ چرا که بیشتر دروس های آموزشی دانشگاه ها برای رشته فیزیوتراپی زبان چینی است.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل پزشکی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

مدارک ثبت نام فیزیوتراپی در دانشگاه چین

مدارک خاصی مانند فرم ثبت نام دانشگاه را به عنوان مدارک مورد نیاز برای تحصیل فیزیوتراپی در این کشور در اختیار داشته باشید. همچنین مدرک تحصیلی دیپلم و  پیش دانشگاهی را نباید از یاد ببرید که جزء مدارک مهم به حساب می‌آید.

تمامی ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی را باید شما در اختیار داشته باشید و همراهان ۶ قطعه اندازه گذزنامه درکنار اعتبار گذرنامه که برای مدارک مورد نیاز ثبت نام فیزیوتراپی در دانشگاه چین جزء مهم ترین‌ها هستند. قطعا تمامی مدارک شما باید به زبان چینی و انگلیسی ترجمه شده باشد.

انگیزه نامه مبنی بر اینکه هدف شما برای تحصیل در این رشته چیست را حتما در نظر بگیرید. تمامی دانشگاه های چین هزینه خاصی را برای تحصیل فیزیوتراپی در نظر می گیرند، شما می توانید کلیه مدارک را به واسطه مشاوره و راهنمایی افراد ماهر و کارشناس برای تحصیل فیزیوتراپی در چین ارسال کنید.

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در چین

توجه داشته باشید که در مورد مزایای فیزیوتراپی در چین شما باید اطلاعات پرباری را به دست اورید . چین از لحاظ هزینه بسیار کشور مقرون به صرفه ای است و لازم نیست هزینه بالایی را برای زندگی و تحصیل در نظر بگیرید.

شاید یکی از دلایل پیشرفت مردم چین به خاطر اقتصاد فوق العاده ای است که برای زندگی خود از آن استفاده می کنن و بدون شک دومین اقتصاد دنیا به کشور چین مربوط است. تمامی دانشگاههای چین کیفیت بالایی برای آموزش را دارند و شما میتوانید در این کشور همان دانشگاه های اروپا، استرالیا و آمریکا امکانات قابل توجهی را مشاهده و مورد استفاده قرار دهید.

آینده شغلی شما چنانچه در چین قصد کار داشته باشید صددرصد بسیار خاص و درخشان است، چرا که جمعیت این کشور بالاست و به همین دلیل به نیروی پزشکی بیشتری نیاز دارد و شما اگر به دنبال یک راه موفقیت در زمینه کسب و کار خود بعد از تحصیل فیزیوتراپی در این کشور هستید میتوانید به یک کار مناسب در این کشور بپردازید.

دانشگاه های برتر برای تحصیل فیزیوتراپی در چین

چین یکی از مقصدهای محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال تحصیل در رشته‌های پزشکی و به ویژه فیزیوتراپی هستند. دانشگاه‌های برتر چین به دلیل امکانات پیشرفته، کادر علمی مجرب و برنامه‌های آموزشی با کیفیت، مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این مقاله به معرفی تعدادی از برترین دانشگاه‌های چین برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی می‌پردازیم. که میتوانید جغرافیای این دانشگاه ها را در این بلاگ تحصیل ببینید .

دانشگاه چینهوا

دانشگاه چینهوا از جمله دانشگاه‌های است که در پکن وجود دارد، شما برای تحصیل فیزیوتراپی در چین میتوانید در این دانشگاه به تحصیل بپردازید؛ چرا که یکی از دو دانشگاه برتر چین محسوب می‌شود و در سال ۲۰۲۰ در رده ۱۶ دنیا و اول چین قرار گرفته است و خاطر نشان میکنم که تایمز این دانشگاه را در رده ۲۳ بهترین دانشگاه دنیا قرار داده است و در سال ۱۹۱۱ این دانشگاه فعالیت‌های خود را شروع نموده است.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین

دانشگاه پکینگ

دانشگاه پکینگ که در شهر هایدیان است به عنوان معتبرترین دانشگاه چینشناخته می شود و این دانشگاه از جمله مراکز مهم تحقیقات و البته اولین دانشگاه مدرن محسوب می‌شود که در سال ۱۸۹۸ دانشگاه تاسیس و در سال ۱۹۲۰ به پذیرش دانشجوی دختر اقدام کرد.

  • 30 کالج
  • ۱۲ دپارتمان
  • ۲۱۶ مرکز تحقیقاتی

را می توانید در دانشگاه پکینگ برای تحصیل فیزیوتراپی در چین در نظر بگیرید. کتابخانه دانشگاه پکن جزء بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی آسیا است که شما در دو بخش شرقی و غربی با مساحت ۵۳ هزار متر مربع می توانید، این کتابخانه این دانشگاه را در نظر بگیرید و در سال ۲۰۱۲ در رده 44 دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه فودان

دانشگاه فودان یکی دیگر از دانشگاههای فوق‌العاده برای تحصیل فیزیوتراپی در چین است که در سال ۱۹۰۵ تاسیس گردید و در رتبه 116 دانشگاه های برتر دنیا قرار دارد. این دانشگاه در شهر شانگهای چین تاسیس شده است.

۷۰ رشته در مقطع کارشناسی را در خود جای داده شما و 11 بیمارستان وابسته به این دانشگاه را با تجهیزات پیشرفته می‌توانید در نظر بگیرید؛ چرا که در 5 کتابخانه تخصصی در زمینه علوم پایه پزشکی دارد و ۵ آزمایشگاه ملی و ۳۳ آزمایشگاه استانی را میتوان از این دانشگاه در نظر گرفت.

دانشگاه ژجیانگ

دانشگاه ژجیانگ در سال ۱۸۹۷ تأسیس و رتبه جهانی ۸۷ را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های آموزش عالی محسوب می‌شود و شما می‌توانید با توجه به دستاوردهای قابل قبول این دانشگاه آن را برای تحصیل فیزیوتراپی در چین انتخاب کنید. خوابگاه دانشجویی به بهترین شکل ممکن در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

سلف دانشگاه تمیز و قابل قبول با محوطه زیبا و لاکچری دانشگاه باعث شده است که با وجود مراکز فوق العاده دیدنی که در اطراف دانشگاه وجود دارد، صددرصد شما  از انتخاب این دانشگاه پشیمان نشوید.

برای دریافت مشاوره رایگان بورسیه تحصیلی چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

دانشگاه ووهان

دانشگاه ووهان که شما می‌توانید بورسیه دولتی را نیز در نظر بگیرید در سال ۱۸۹۳ تاسیس شد و جزء دانشگاه های مدرن محسوب می‌شود که این دانشگاه با تحقیقات علمی، آزمایش های کلیدی در سطح وزارت پرورش توانسته به عنوان یک دانشگاه جامع خدمات قابل قبولی را ارائه دهد. وشما ۵۳ هزار دانشجو را می توانید در این دانشگاه برای تحصیل در نظر بگیرید.

دانشجویان دانشگاه ووهان هرکدام به بهترین شکل ممکن رشته های خاصی را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ادامه می دهند .۱۳۰ رشته در مقطع کارشناسی و 200 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۰۰ رشته در مقطع دکترا را شما برای ثبت‌نام تحصیل فیزیوتراپی در چین باید از ۵ آگوست برای ثبت نام خود مدنظر داشته باشید.

در طول چهار سال مقطع کارشناسی خود را تمام کنید. موسسات پژوهشی وابسته و کالج ها هر کدام به نحوی با این دانشگاه در ارتباط هستند.

بیشتر بخوانید:  انتخاب دانشگاه مناسب برای بورسیه

سخن پایانی

تحصیل فیزیوتراپی در چین را میتوانید با شرایط ویژه ای در نظر بگیرید. به خاطر بازار کار فوق العاده ای که این رشته دارد شما با روش های گوناگون قانونی بهتر است به این کشور مهارجت و به تحصیل ادامه دهید؛ چرا که در پایان تحصیل در دانشگاه مورد نظر لیسانس فیزیولوژی را به شما ارائه می دهند. تا بتوانید به راحتی حتی با ارائه مدرک کارشناسی به بازار کار چین وارد شوید و میتوانید برای دکترا گرفتن در این رشته برای اطلاعات تکمیلی میتوانید به بلاگ تحصیلی مراجعه کنید .

چین به دلیل اقتصاد قدرتمند خود می‌تواند انتخاب عاقلانه برای زندگی و کار باشد. در این بین شما بهتر است زبان ماندارین را فرا بگیرید. صددرصد در روند تحصیل در چین و زمینه کاری شما موثر است. بورسیه های دولتی چین هر کدام از مزایای خاصی شما را بهره مند میکنند که شما قادر باشید برای دانشگاه های متفاوت آن را در نظر بگیرید.

اما در مورد ویزای تحصیلی و مزایای تحصیل در این کشور برای شما اطلاعات کاملی را عنوان کردیم تا بدون هیچگونه مشکلی به تحصیل در این کشور اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین