اقامت در چین

شرایط اخذ اقامت در چین سال 2021


هزینه‌های پایین، دانشگاه‌های معتبر و اقتصاد رو به رشد چین در سالهای اخیر مهاجرت به این کشور را افزایش داده است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، کاری و تحصیلی صورت می‌گیرد و به دلیل روابط دوستانه ایران و چین، ایرانی‌ها به راحتی می‌توانند اقامت را اخذ کنند، این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت در چین می‌پردازیم.

کد پادکست: 980619002-338-01

چگونه اقامت بگیریم؟

برای ورود به چین ابتدا نیاز به ویزا دارید. انواع مختلف ویزا وجود دارد که می‌توانید از طریق آن وارد خاک کشور چین شوید مانند ویزای توریستی، تحصیلی، کاری، بیزینسی و … . هر کدارم از این ویزاها برای مدت زمان مشخص و محدودی تعریف می‌شوند. برای اینکه بتوانید مدت زمان بیشتری را بدون دغدغه در این کشور سپری کنید باید اقدام به اخذ اقامت دائم یا موقت کنید.

جمعیت چین بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون نفر است. این جمعیت زیاد مهاجرت از طریق کاری را دشوار کرده است. اما در صورتی که توانایی لازم را در کار مورد نظر خود داشته باشید برای شما پیشنهاد‌های کاری خوبی وجود خواهد داشت.

کد پادکست: 980619002-338-02

اقامت تحصیلی

بهترین روش مهاجرت به چین تحصیل در این کشور و سپس یافتن شغل است. به این منظور باید از یکی از دانشگاه‌های چین پذیرش بگیرید. دانشگاه‌های کشور چین به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می‌شوند. چین دارای 2409 دانشگاه دارد که تقریبا 70 دانشگاه آن موردتائید وزات علوم می‌باشند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود در این کشور می‌توانند با جلب نظر کارفرمایان مشغول به کار شوند و از اقامت کاری بهره ببرند.

 

اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری روشی متداول در تمام دنیا می‌باشد، شما در چین می‌توانید با سرمایه گذاری اقدام به اخذ اقامت چین نمایید. سرمایه گذاری شما باید حداقل 500 هزار دلار برای نواحی غرب چین و یا مناطقی که دولت مشخص می‌کند، سرمایه گذاری حداقل یک میلیون دلار در بخش مرکزی چین و یا سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلاری باشد.

 

سرمایه گذاری در چین

کد تصویر: 980619002-338-04

برای دیدن عکس های بیشتر روی عکس کلیک کنید

اقامت چین از طریق ازدواج

افرادی که همسر تبعه چین دارند نیز می‌توانند اقامت دائم اخذ کنند. همچنین فرزندی که حداقل یکی از والدینش تبعه چین باشد می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

 

اقامت در چین از طریق ازدواجکد تصویر: 980619002-338-05

برای دیدن عکس های بیشتر روی عکس کلیک کنید

 

کد پادکست: 980619002-338-03

اقامت به لحاظ مدت زمان به 3 دسته زیر تقسیم می‌شود:

  • اقامت دائم در چین

که به اصطلاح به آن little green booklets می‌گویند. این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت دائم دارند و برای ورود اولیه آنها به چین است و هر 10 سال باید تمدید شود.

  • اقامت موقت در چین

که 6 تا 12 ماه است و معمولا برای کسانی صادر می‌شود قصد پژوهش یا کارآموزی در این کشور را دارند.

  • اقامت اتباع خارجی چین

که سالانه باید تمدید شود. اکثر اتباع خارجی که در چین مشغول به کارند این نوع اقامت را دارند.

[vc_row el_class=”bc-cta”][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”فرم اخذ پذیرش تحصیلی” color=”green” size=”lg” align=”right” link=”url:http%3A%2F%2Ftahsil.bonyad.org%2Fadmission-request-form%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_btn title=”فرم مشاوره تحصیلی” color=”primary” size=”lg” align=”left” link=”url:http%3A%2F%2Ftahsil.bonyad.org%2Facademic-advice%2F||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row]

کد مطلب: 980619002-338

0 Reviews

Write a Review

3 دیدگاه دربارهٔ «شرایط اخذ اقامت در چین سال 2021»

    1. دکتر ایرج وثوقی

      سلام. با توجه به سطح شما بررسی میشود. اما اگر از صفر بخواید شروع کنید 2 ساله هست و هم امکان کلاس حضوری هست هم آنلاین. که با توجه به سطح و دوره تماس بگیرید تا مبلغ دقیق شهریه رو خدمتتون اعلام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا