در سال‌های اخیر، آموزش عالی در کشور چین از حکومتی به حکومت دیگری منتقل شده است، به‌طوری که تعداد زیادی از مراکز آموزشی در تقسیم دانشگاه‌های جهانی Times 2021 شرکت داده شده‌اند. در این مقاله به بررسی دانشگاه‌های کشور چین خواهیم پرداخت.

دانشگاه‌های کشور چین

با افزایش تعداد دانشگاه‌ها، ممکن است انتخاب محل مناسب برای تحصیل در چین بسیار سخت به نظر برسد؛ زیرا با تعداد بسیاری از این مراکز آموزشی روبرو خواهیم شد.

در زیر مطالبی را در مورد دانشگاه‌های کشور چین و نمونه‌هایی از انواع آن‌ها، عنوان می‌شود.

رشد سریع چین به عنوان قدرت اقتصادی در جهان، با رشد دانشگاه‌های کشور چین همزمان شد. همچنین تعداد متقاضیان تحصیل از خارج در کشور چین در چند دهه گذشته، چندین برابر شده است. در ضمن تعداد برنامه‌های مختلف در سرمایه گذاری برای موضوعات آموزش عالی کشور افزایش چشمگیری داشته است.

سالانه هزاران دانشجو بین‌المللی وارد مراکز و موسسه‌های آموزشی برتر چین شامل دانشگاه Tsinghua و دانشگاه Peking که هر دو در پکن – پایتخت چین – و دانشگاه فودان در شانگهای، همچنین نمونه‌ای از مراکز آموزشی برتر شامل دانشگاه کشاورزی چین و همچنین در دانشگاه پکن و دانشگاه علوم و فناوری چین در Hefei واقع در غرب شانگهای، می‌شوند.

هرچند همه دانشگاه‌های چین، از خارج ار کشور دانشجو نمی‌پذیرند، اما مؤسسات زیادی هم هستند که پذیرشگر دانشجوی خارجی می‌باشند.

دانشگاه‌ها در کشور چین به 5 دسته تقسیم می‌شوند

دانشگاه عمومی، دانشگاه فنی، دانشگاه تخصصی مانند پزشکی، دانشگاه زبان خارجی و دانشگاه آموزش معلمان.

دانشگاه‌های چین چندین سال است که کار پذیرش و تدریس دانشجوهای بین‌المللی را انجام می‌دهند. شاخص CEC، رتبه دانشگاه موردنظر برای دانشجوهای بین‌المللی که قصد دارند درباره دانشگاه‌ها در چین اطلاعات بیشتری کسب کنند، را ارائه می‌دهد.

وزارت آموزش و پرورش جمهوری خلق چین در ماه آوریل 2019، اعلام کرد که در سال 2019، مجموعاً 492185 دانشجوی بین‌المللی در چین به تحصیل اشتغال داشته‌اند.

هرساله کار رتبه‌بندی دانشگاه‌های چین توسط انجمن فارغ‌التحصیلان اعلام می‌گردد، که این یک روش رتبه‌بندی درونی دانشگاه در چین است و مستقل از کار دولت انجام می‌گردد.

 

معیارهای رتبه‌بندی دانشگاه‌های کشور چین شامل موارد ذیل است:

امروزه دانشجویان خارجی نه تنها برای پذیرش در زبان چینی، بلکه برای پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاهی چین تقاضا می‌کنند.

وقتی از هر یک از دانشگاه‌های ملی پذیرش یادگیری زبان چینی درخواست می‌کنید، باید توجه داشته باشید که آن مراکز گاهی الزامات و معیارهای مربوط به خود در رابطه با یادگیری زبان چینی را دارند. همچنین مباحثی چون مهندسی و علوم کامپیوتر، نیاز کمتری به زبان چینی نسبت به دانش مدیریت و قانون، خواهند داشت.

دانشگاه‌های چین در چارچوب رده‌بندی، رتبه 7 از 10 جایگاه برتر را دارا هستند، در این رتبه‌بندی دانشگاه Tsinghua در مقام اول قرار دارد و دانشگاه Peking در رده بعدی جا دارد.

 

بهترین دانشگاه‌های کشور چین

 

درجه‌بندی دانشگاه‌های کشور چین در سال 2021

  1. پکن (Beijing)
  2. چینخوا (Tsinghua)
  3. آکادمی علوم چین ( Chinese Academy of Sciences)
  4. فودان (fudan)
  5. رنمین چین (Renmin (People’s
  6. ژجیانگ (Zhejiang)
  7. شانگهای جیو تانگ (Shanghai Jiao Tong)
  8. نانجینگ(Nanjing)
  9. ووهان(Wuhan)
  10. سان یات سن(Sun Yat-sen)
  11. جیلین(Jilin)
  12. علم و فناوری Huazhong
  13. تیانجین(Tianjin)
  14. سیچوان(Sichuan)
  15. علم و فناوری چین(University of Science and Technology of China)
  16. نانکای(Nankai)
  17. عادی پکن(Beijing Normal)
  18. شیان جیو تانگ(Xi’an Jiaotong)
  19. فناوری هاربین(Harbin Institute of Technology)
  20. مرکزی جنوبی(South Central)
  21. شاندونگ(Shandong)
  22.  ژیامن (Xiamen)
  23. تونجی(Tongji)
  24. جنوب شرقی(Southeast China)
  25. بیهانگ(beihang)
  26. شمال شرقی(northeast)
  27. پلی تکنیک شمال غربی(North Western Polytechnic)
  28. عادی چین شرقی(East China Normal)
  29. فناوری پکن(Beijing University of Technolog)
  30. صنعتی چین جنوبی(South china university of technology)

 

 

پذیرش در دانشگاه‌های کشور چین

برای انتخاب دانشگاه برای تحصیل در کشور چین، باید در ابتدا هدف از تحصیل مشخص شود. به این صورت که برای یادگیری زبان و فرهنگ چینی، باید درخواست را به دانشگاه‌هایی که زبان چینی و دوره‌های فرهنگی تدریس می‌کنند، ارسال کرد.

برای پذیرش در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس، باید ضوابط دانشگاهی و در ادامه، فرصت‌های شغلی آن رشته را در نظر بگیرید. هنگام پذیرش و ورود به مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه‌های برتر کشور چین  از جمله دانشگاه پکن، دانشگاه Tsinghua و دانشگاه فودان، رقابت در پذیرش بین افراد وجود دارد.

بنابراین شما باید در مورد پذیرش در دانشگاه‌های برتر چین، برای بدست آوردن پذیرش تحصیلی دانشگاه موردنظر خودتان، تلاش زیادی را کنید.

برترین رشته‌های دانشگاهی طبق رتبه‌بندی بین سال‌های 2005 – 2021

هنر و طراحی
MBA در چین
MBBS در چین
برنامه آموزش انگلیسی

در زیر اطلاعات مختصری در مورد چند دانشگاه برتر چین ارائه می‌گردد

1) دانشگاه Tsinghua چینخوا

دانشگاه Tsinghua | بنیاد چین
دانشگاه Tsinghua چینخوا

دانشگاه Tsinghua در سال 1911  در شهر پکن تاسیس شده است که در سال 2019، در رتبه 17  دنیا و رتبه یک در بین دانشگاه‌های چین قرار دارد و  در عضویت کانون نخبگان اتحادیه C9 است. این دانشگاه اکنون دارای بیش از 46000 دانشجوی مشغول به تحصیل است که از این تعداد، تقریباً 2700 نفر از افراد متقاضی خارج از کشور چین هستند.

همچنین دانشگاه Tsinghua، برای رشته‌های مهندسی معماری، عمران، برق، مکانیک و علوم مواد، بهترین‌ برنامه‌های آموزشی را برنامه‌ریزی می‌کند.

بیشتر بخوانید: دانشگاه تسینخوا (تسینگوا) چین

2) دانشگاه پکن

دانشگاه پکن چین بهترین دانشگاه‌های چین | بنیاد چین
دانشگاه پکن چین

دانشگاه پکینگ که یکی از مدعیان ثابت‌قدم در بین دانشگاه‌های برتر چین است، در واقع یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در زمینه امور تحقیقاتی است و متعلق به اتحادیه C9 کشور چین است.

این دانشگاه در شهر پکن واقع شده است و بخاطر معماری سنتی بسیار زیبا در بنای خود و همچنین به عنوان ارائه‌دهنده تحصیلات آکادمیک برجسته، دارای اهمیت و معروفیت بسیاری است.

دانشگاه پکینگ که در سال 1898 تأسیس گردید، همه ساله میزبان تعداد زیادی از دانشجویان خارجی که خواستار تحصیل در کشور چین هستند، است که از سال 1981 نیز این دانشگاه با Freie Universität برلین آلمان نیز در زمینه همکاری‌های علمی و ارائه خدمات آموزشی تفاهم‌نامه‌ای را نیز منعقد کرده‌اند.

این دانشگاه دارای رتبه 30 دانشگاه‌های دنیا و جایگاه دوم در چین در رتبه‌بندی اتحادیه  C9 است و دارای 20 موقعیت تحصیلی برای رشته‌هایی همچون شیمی، دندانپزشکی، زبان‌های مدرن، زبان شناسی، علوم مواد است.

دانشگاه فودان چین | بنیاد چین
دانشگاه فودان چین

3) دانشگاه فودان

سومین دانشگاه برتر مطابق با هر دو طبقه‌بندی دانشگاه‌های جهانی (که برای آن در رتبه بندی 44 قرار دارد) و در سرزمین اصلی چین، دارای رتبه‌بندی بالائی نیز است. دانشگاه فودان در شهر شانگهای چین قرار دارد که در زمینه‌های امور مالی و تجارت، یکی از بزرگترین مراکز علمی این کشور  است.

(دانشگاه فودان) عضوی دیگر از C9 است که در حال حاضر در جایگاه و رتبه‌بندی هفتم آسیا قرار دارد که بعلت پذیرش و ثبت نام تقریبا تعداد 32000 متقاضی دانشجو است و به عنوان یکی از معروف‌ترین مراکز علمی در کشور چین شناسائی می‌گردد.

در سال 2019 دانشگاه فودان در بین 50 مرکز علمی برتر دنیا قرار گرفت. این دانشگاه، بهترین رشته‌ها را برای علومی چون زبان‌های مدرن، شیمی، تجارت و مدیریت، علوم مواد و سیاست ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: دانشگاه فودان چین

4) دانشگاه علم و فناوری چین

یک دانشگاه ملی در شهر هیفی- استان آنهویی که انجام کار تحقیقاتی همراه با آموزش و تقویت علوم و فن‌آوری، را عهده‌دار است. دانشگاه ژجیانگ در سال 1897 تأسیس شده و از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های برجسته در کشور چین است.

همچنین، تدریس در رشته‌های علم فیزیک، زندگی، مهندسی نرم افزار و فناوری الکترونوری و رشته های علوم و فناوری را  از طریق 15 مرکز آموزشی، انجام می‌دهد. همچنین دو آزمایشگاه ملی (پرتونگاری سنکروترون) و (آزمایشگاه ملی در ارتباط با علوم فیزیکی Hefei در میکروسکوپا)  هم در این دانشگاه وجود دارد.

علاوه بر موارد مذکور، یک کتابخانه بزرگ و یک شبکه رایانه‌ای بینظیر و  یک بیمارستان برای معاینه و معالجه دانش‌آموزان، کارمندان و خانواده‌های آنها، موجود است.

کشاورزی؛ هنر؛ اقتصاد؛ تحصیلات؛ مهندسی؛ تاریخ؛ قانون؛ ادبیات؛ مدیریت؛ دارو؛ علوم طبیعی؛ و فلسفه، رشته‌های تحقیقاتی هستند که در دانشگاه وجود دارند.

البته شش مرکز تحقیقاتی شامل مراکز تحقیقاتی مهندسی ملی، سه مرکز تحقیقات کلیدی ملی علوم انسانی و علوم اجتماعی و 13 آکادمی مطالعات مستقل در دانشگاه وجود دارند.

در پایان، ضمن سپاسگزاری از توجه شما به این مقاله، چنانچه تجربه‌ی تحصیل در کشور چین را دارید، خواهشمندیم تجارب خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید: دانشگاه علم و فناوری چین

 

[WPSM_AC id=23476]

 

مروری برجزئیات چند دانشگاه برتر چین

 

دانشگاه علم و صنعت جنوب

این دانشگاه به لطف کیفیت آموزش و تجربه برجسته دانشجویی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد، شهرت زیادی کسب کرده است. این دانشگاه به داشتن گروهی ازاستادان با استعداد و با تجربه گسترده در زمینه های علمی خود افتخار می کند و تجربه یادگیری منحصر به فردی را برای همه دانشجویان فراهم می کند. این دانشگاه بیش از ۸۰۰ معلم از سراسر جهان دارد که بسیاری از آن ها جوایز بین المللی دریافت کرده اند.

گزینه های زیادی وجود دارد که به لطف تنوع برنامه ها و رشته های موجود در کالج های دانشگاهی به ویژه دانشکده علوم و مهندسی می توان آن ها را در دانشگاه مورد مطالعه ,قرار داد. تمام سطوح تحصیلی از جمله مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه موجود است.

 

 

شنگن برای دانشجویانی که می خواهند در بخش های مختلف کسب و کار تجربه کسب کنند، طیف گسترده ای از فرصت ها را ارائه می دهد و قطب شرکت های بین المللی و شرکت های فناوری نوآورانه است. این دانشگاه همچنین فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم می کند تا از طریق تعدادی از برنامه های تبادل دانشجویی و مشارکت با دانشگاه های سراسر جهان در اروپا و آمریکا تحصیل کنند.

برای دانشجویانی که مایل به کسب تجربه جامع دانشگاهی هستند، بیش از ۱۰۰ انجمن و باشگاه دانشجویی با موضوعات مختلف مانند: ورزش، رقص، کسب و کار و هنر وغیره وجود دارد. به عبارت دیگر فعالیت هایی برای منافع دانشجویان مختلف در دسترس است. باشگاه های دانشجویی معمولاً در طول سال میزبان گردهمایی ها و رویدادهای اجتماعی هستند و فرصت بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم می کنند تا با دوستان جدید آشنا شوند. بیش از ۷۰ دانشجو با ملیت های مختلف در دانشگاه تحصیل می کنند و جامعه متنوعی را برای تبادل آداب و رسوم و سنت های مختلف در میان دانشجویان فراهم می کنند.

این دانشگاه در منطقه پررونق خلیج بزرگ شنژن قرار دارد، دانشجویان می تواند از آنجا لذت ببرد و از تپه های زیبای منطقه نانشان و چمنزارهای سبز وسیع پراکنده در اطراف پردیس لذت ببرد. مجله آموزش عالی تایمز در سال ۲۰۲۱ این دانشگاه را در رتبه ۸ چین قرار داد.

دانشگاه فناوری اطلاعات پکن

 

کالج فناوری اطلاعات پکن دارای ۹ بخش است و ۳۴ دیپلم تخصصی از جمله مهندسی نرم افزار، مهندسی کامپیوتر، رسانه ها و ادبیات الکترونیکی، مهندسی اطلاعات، مهندسی مکاترونیک، مهندسی الکترونیکی، بخش مالی، زبان های خارجی و مهندسی خودرو ارائه می دهد.

این دانشگاه اعضای زیادی دارد که شامل ۳۰۰ دانشجو از ۶۰ کشور جهان، ۵۸۰ عضو هیئت علمی و ۳۵۰ کارمند اداری می شود.

این دانشگاه نیاز فوری خود را به همکاری با موسسات آموزشی به رسمیت می شناسد و به همین دلیل از هیچ تلاشی برای تقویت رابطه بین فرایند آموزشی و تجربه عملی که نیازهای بازار کار را برآورده می کند، صرف نظر نمی کند، به عنوان مثال مرکز توسعه نرم افزار دانشکده فناوری اطلاعات پکن که دارای ۶۰۰ بخش کاربردی است که هدف آن افزایش تدریس کلاس درس از طریق توسعه موثر نرم افزار است.

دانشگاه فناوری اطلاعات پکن
دانشگاه فناوری اطلاعات پکن

 

این پروژه یک پل گسترده بین دانشگاه و وابستگان آن است و دانشگاه از دیگر شرکت های نرم افزاری دعوت می کند تا حضور خود را در این مرکز ثابت کنند، پروژه های موثر توسعه نرم افزار را پیاده سازی کنند و دانشجویان در کنار تکنسین های نرم افزار کار می کنند و در این راه دانش جویان فرصت های آموزشی حرفه ای و تجربه خوبی را به دست خواهند آورد.

 

دانشگاه مهندسی عمران و معماری پکن

 

دانشگاه مهندسی عمران و معماری پکن که در سال ۱۹۳۶ تأسیس شد، تنها دانشگاه معماری در پکن است. دارای ۸٬۲۱۸ کارورز تمام وقت است که ۷٬۰۱۸ نفر از آن ها در مقطع کارشناسی، ۱۱۴۲ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و ۵۵ دانشجو در خارج از کشور در کالج های مختلف مانند معماری و شهرسازی، دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل، دانشکده محیط زیست و مهندسی انرژی، دانشکده اقتصاد، مدیریت مهندسی، دانشکده بشریت و حقوق تحصیل می کنند.

در حال حاضر ۱۰۲۰ کارمند در این دانشگاه حضور دارند که ۷۱۰ نفر از آن ها استاد  تمام وقت هستند. از ۴۱۰ سخنران عالی با عناوین هنری و حرفه ای بالا، ۱۰۸ نفر استاد هستند. همچنین استادان، کارشناسان، مدیران اجرایی دولت و مدیران ارشد شرکت های معروف ازداخل و خارج از کشوربرای اشتغال به کار پاره وقت استخدام می شوند.

 

 

این دانشگاه بر تدریس تمرکزویژه ای دارد تا کیفیت آموزش را بهبود بخشد وتا به حال ۲۰ جایزه مهم دریافت کرده است که ۸ جایزه ی آن در جوایز آموزشی اخیر پکن در صدر این فهرست قرار گرفت. در مجموع 102 پایگاه برای تمرین و تدریس در محوطه دانشگاه و خارج ساخته شده است. در پنج سال گذشته دانشجویان این دانشگاه ۳۳۶ جایزه محلی و وزارتی در فعالیت های علمی و فرهنگی مانند چلنجر کاپ در پکن و نقاط دیگر چین به دست آمده اند.

در طول سال ها، این دانشگاه به مرکز آموزش برنامه ریزی و ساخت و ساز شهری پکن، مدیریت استعدادها و خدمات علمی، پایگاه پکن برای مطالعات تغییرات آب و هوایی و آموزش استعدادها، و پایگاه ملی مطالعات حفاظت از میراث معماری و آموزش استعداد تکامل یافته است.

 

دانشگاه شادونگ

 

دانشگاه شاندونگ که در سال ۱۸۶۴ تأسیس شد، یک ارائه دهنده آموزشی مستقر در چین است. این دانشگاه دارای ۳۱ کالج است که ۶۰٬۰ دانشجو در برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی شرکت می کنند. برنامه های تدریس شده انگلیسی شامل برنامه های کارشناسی اقتصاد و پزشکی است؛ تحصیلات تکمیلی در علوم دارویی، مدیریت، مهندسی مکانیک و سایر رشته ها؛ و چندین برنامه دکتری از جمله علوم زندگی و ریاضیات. شاندونگ همچنین در همکاری های مختلف تحقیقاتی جهانی نقش دارد.

دانشگاه های کشور چین
دانشگاه های کشور چین

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران در چین

گروه الف:

استان Anhui

 1. Hefei University of Technology
 2. University of Science and Technology of China (Hefei)

استان Beijing

 1. Beihang University
 2. Beijing Forestry University
 3. Beijing Institute of Technology
 4. Beijing Normal University
 5. Beijing University of Chemical Technology
 6. Beijing University of Posts and Telecommunications
 7. Central Academy of Fine Arts صرفاً در رشته‌های هنر و طراحی
 8. Central University of Finance and Economics صرفاً در رشته‌ی اقتصاد
 9. China University of Geosciences
 10. China University of Political Science and Law صرفاً در رشته‌ی حقوق
 11. North China Electric Power University صرفاً در رشته‌های الکترونیک و مهندسی برق
 12. Peking University
 13. The Central Academy of Drama
 14. Tsinghua University
 15. University of Chinese Academy of Sciences

استان Fujian

 1. Xiamen University

استان Guangdong

 1. Shenzhen University
 2. South China University of Technology
 3. southern university of science and technology
 4. Sun Yat-sen University

استانHangzhou

 1. Zhejiang University

استان Heilongjiang

 1. Harbin Institute of Technology
 2. Northeast Agricultural University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری
 3. Northeast Forestry University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری

استان Hubei

 1. Huazhong Agricultural University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری و علوم زیستی
 2. Huazhong University of Science and Technology
 3. Wuhan University

استان Hunan

 1. Central South University
 2. Hunan University

استان Jiangsu

 1. Jiangnan University صرفاً در رشته‌های مهندسی شیمی، کشاورزی، جنگلداری
 2. Nanjing Agricultural University صرفاً در رشته‌های کشاورزی، جنگلداری، محیط زیست، علوم زیستی
 3. Nanjing Forestry University
 4. Nanjing University
 5. Nanjing University of Posts and Telecommunications
 6. Southeast University

استان Shaanxi

 1. North Western Polytechnic University –China
 2. Xi’an Jiaotong University

استان Shandong

 1. Shandong University

استان Shanghai

 1. East China Normal University
 2. Fudan University
 3. Shanghai Institute of Physical Education صرفاً در رشته‌ی تربیت بدنی
 4. Shanghai Jiao Tong University
 5. Shanghai University of Finance and Economics صرفاً در رشته‌های اقتصاد، مالی، مدیریت و علوم اجتماعی
 6. Tongji University

استان  Sichuan

 1. Chengdu University of Technology
 2. Sichuan Agricultural University صرفاً در رشته‌های جنگلداری، کشاورزی
 3. Sichuan University
 4. Southwest Petroleum University
 5. Southwestern University of Finance and Economics

استان  Tianjin

 1. Nankai University
 2. Tianjin Polytechnic University صرفاً در رشته‌ی ریاضیات
 3. Tianjin University

استان  Xuzhou

 1. China University of Mining and Technology Xuzhou صرفاً در رشته‌‌ی مهندسی معدن

 

گروه ب:

استان Anhui

 1. Anhui University

استان Beijing

 1. Beijing Foreign Studies University
 2. Beijing Jiaotong University
 3. Beijing Sport University صرفاً در رشته های علوم ورزشی و تربیت بدنی
 4. Beijing University of Technology
 5. China Agricultural University
 6. China University of Petroleum – Beijing
 7. China University of political Science & Law صرفاً در رشته حقوق در گرایش های مختلف
 8. Renmin (People’s) University of China
 9. University of International Business and Economics (UIBE)
 10. University of Science and Technology Beijing

استان Chongqing

 1. Chongqing University
 2. Southwest University

استان Fujian

 1. Fuzhou University

استان Gansu

 1. Lanzhou University

استان Guangdong

 1. Guangdong University of Technology
 2. Guangzhou University
 3. Jinan University
 4. South China Normal University

استان Guangxi

 1. Guangxi University

استان Guizhou

 1. Guizhou University

استان Heilongjiang

 1. Harbin Engineering University

استان Henan

 1. Henan University
 2. Zhengzhou University

استان Hubei

 1. China University of Geosciences
 2. Huazhong Agricultural University
 3. Huazhong Normal University (Central China Normal University)
 4. Wuhan University of Technology

استان Hunan

 1. Central South University
 2. Hunan Normal University
 3. Hunan University
 4. National University of Defense Technology

 

استان Jiangsu

 1. Hohai University
 2. Jiangsu University
 3. Nanjing Agricultural University
 4. Nanjing Forestry University
 5. Nanjing Normal University
 6. Nanjing Tech University
 7. Nanjing University of Astronautics and Aeronautics (NUAA)
 8. Nanjing University of Information Science and Technology
 9. Nanjing University of Science and Technology
 10. Soochow University

استان Jiangxi

 1. Nanchang University

 

استان Jilin

 1. Jilin University
 2. Northeast Normal University

 

استان Liaoning

 1. Dalian Maritime University
 2. Dalian University of Technology
 3. Northeastern University

 

استان Shaanxi

 1. Northwest A&F University
 2. Northwest University
 3. Shaanxi Normal University
 4. Taiyuan University of Technology
 5. Xidian University

 

استان Shandong

 1. Ocean University of china

استان Shanghai

 1. China Europe International Business School (CEIBS)
 2. East China University of Science and Technology
 3. Shanghai International Studies University (SISU)
 4. Shanghai University
 5. University of Shanghai for Science and Technology (USST)

 

استان Sichuan

 1. Southwest Jiaotong University
 2. University of Electronic Science and Technology of Chin

 

 

Tianjin  استان

 1. Hebei University of Technology

 

استان Yunnan

 1. Yunnan University

 

 

گروه ج:

 

استان Beijing

 1. Beijing Language & Culture University
 2. Capital Normal University
 3. Chinese Academy of Agricultural Sciences
 4. Minzu University of China

استان Guangdong

 1. Guangdong University of Foreign Studies

استان Hainan

 1. Hainan Univeristy

استان Heilongjiang

 1. Heilongjiang University

استانHenan

 1. Henan university of technology

استان Inner Mongolia

 1. Inner Mongolia Agricultural University
 2. Inner Mongolia University
 3. Inner Mongolia University of Science and Technology

استان Jilin

 1. Yanbian University

استان Liaoning

 1. Liaoning University

استان Ningxia

 1. Ningxia University

استان Shanghai

 1. Shanghai Ocean University

استانXinjiang

 1. Xinjiang University

 

نتیجه گیری:

اکثر دانشگاه‌های کشور چین از محبوبیت بالایی بین مردم دنیا برخوردار هستند و افرادی که به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های مطرح دنیا هستند این دانشگاه‌ها را می‌شناسند. در لیست بالا اسامی دانشگاه‌های کشور چین را آورده‌ایم در صورتی که می‌خواهید با هرکدام از این دانشگاه‌ها آشنا شوید و اطلاعات کامل راجب آن دانشگاه بدست بیاورید می‌توانید نام آن دانشگاه را در وبسایت ما جستجو کنید.

منابع:

 

8 پاسخ

  1. بهترین دانشگاه گروه الف می باشد مانند فودان و چین خوا و پکن ولی بسته به رشته هر دانشگا متفاوت می باشد

 1. سلام اسم دانشگاه ها چقدر جالب بود خیلی چینی سخته ولی خوشم اومد فضای دانشگاه هاش از نظر امکانات چطوریه میشه بیشتر توضیح بدید.ممنون

 2. سلام خسته نباشید.برا چین شهریه رو کی باید پرداخت کنیم وآیا میشه هر ترم پرداخت کرد؟و اگه منصرف شدیم شهریه رو بر میگردونن؟

  1. سلام موسسه ما زمان پرداخت شهریه رو برای شما مشخص میکنه و شهریه شمارو پرداخت می‌کنیم.
   خیر در صورت انصراف شهریه کامل رو برنمی‌گردونن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *