کد مطلب: 991021002-005-03

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، کشور چین از معدود کشورهایی است، که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آن وجود دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و جراحی (MBBS) به زبان انگلیسی در چین، از سال ۲۰۰۴ آغاز و هرساله بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا جذب آن می‌شوند. سازمان نظام پزشکی چین و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در «راهنمای دانشکده‌های پزشکی جهان»، دانشکده‌های پزشکی و جراحی در کشور چین را به رسمیت شناخته شده‌اند و مدرک لیسانس پزشکی چین در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردار است.

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، دانشگاه‌های مورد تاییدی که دانشجویان بین‌المللی را برای دوره‌های کارشناسی پزشکی می‌پذیرند، دارای مجوز برای اعطای مدرک کارشناسی ارشد در حوزه‌های پزشکی عمومی و پزشکی بالینی (موضوعات سطح اول) و بیمارستان‌های وابسته در رده III، سطح A نیز می‌باشند.

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین
کد عکس: 991021002-005-01

شهریه تحصیل پزشکی در چین

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، هزینه پذیرش در دانشگاه‌های چین، برای انواع رشته ها در مقاطع مختلف، متفاوت بوده، اما به طور معمول از ۹۰ دلار تا 200 دلار متغیر است. رشته پزشکی و جراحی از جمله گران‌ترین دوره از نظر هزینه پذیرش در کشور چین هستند. بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، در میان تمام دانشگاه‌های چین، دانشگاه ججیانگ ارزان‌ترین دوره MBBS را ارائه می‌دهد که مجموع سالانه هزینه‌های آن، نزدیک به ۲۲.۰۰۰ یوان برآورد شده است و گران‌ترین هزینه نیز با مجموع سالانه ۵۰.۰۰۰ یوان به دانشگاه تونگجی در شانگهای تعلق دارد.

می‌توان گفت به طور متوسط دوره‌های MBBS در کشور چین سالانه حدود ۳۰.۰۰۰ یوان هزینه دربر خواهند داشت، که معادل ۵.۰۰۰ دلار در سال است. البته همواره این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه رده دانشگاه بالاتر باشد، هزینه پذیرش بالاتری نیز خواهد داشت.
همچنین شهریه دانشگاه‌های چین، در مقایسه با کشورهایی نظیر انگلستان و آمریکا بسیار کمتر است

شهریه تحصیل پزشکی در چین
کد عکس: 991021002-005-02

زمان درخواست بورسیه پزشکی در چین

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، هر ساله از ژانویه تا آوریل زمان مناسب برای اقدام جهت اخذ بورسیه تحصیلی درچین هر سال درخواست بورسیه تحصیلی در چین کنید. هر یک از بورسیه‌های تحصیلی در کشور چین دارای مشخصات خاصی است. نتیجه اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی در چین نیز حدود 45 روز بعد مشخص می‌شود. بسیاری از کسانی که‌قصد تحصیل در خارج از ایران را دارند، به دنبال شرایط بورسیه و انواع آن هستند. بورسیه تحصیلی در چین شامل کمک‌های مالی می‌شود که از سوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به دانشجویان داده شده و هیچگونه بازپرداختی نخواهد داشت. اخذ بورسیه تحصیلی در چین ممکن است از سوی دانشگاه، وزارت علوم، دولت و یا از سوی مراکز و شرکت های خصوصی پرداخت گردد.

کد مطلب:

991021002-005

اعزام دانشجو پزشکی به کشور چین

مدت زمان دوره دندانپزشکی و هم چنین پزشکی در حدود ۶سال خواهد بود و زبان تدریس در این دانشگاه های چین معمولا به دو صورت کلی می باشد :

  1. ۲سال ابتدائی انگلیسی + ۲سال میانی انگلیسی -چینی + دو سال آخر چینی
  2. ۴سال اول انگلیسی + سال پنجم انگلیسی – چینی + سال آخر به زبان چینی

دانشجویان که قصد ادامه تحصیل پزشکی در کشور چین و سپس قصد بازگشت به ایران را دارند باید بدانند که باید دارای معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ( تجربی یا ریاضی )  حداقل بالای 16 باشند و در غیر این صورت بعد از اتمام دوره پزشکی و بازگشت به ایران مدرک تحصیلی آنها مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نخواهد گرفت.

بورسیه دولتی CSC

 

در این مدل از بورسیه تحصیلی در کشور چین به دو طریق نیمه و یا فول فاند (به صورت کامل) ارائه داده می شود. اما باید به این نکته توجه نمود که CSC رشته های MBA را پوشش نداده و MBB دارای تعداد کمتری بورسیه در کشور چین خواهند بود. این در صورتی می باشد که رشته های دانشگاهی در این کشور دارای شهریه نصبتا بالا در چین نیز شامل دریافت این بورسیه نخواهند شد .معمولا متقاضیان مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکترا در کشور چین که واجد شرایط اخذ فاند دولتی CSC می شوند، یک کمک هزینه ای به صورت ماهانه در کنار معافیت از پرداخت شهریه و امکان استفاده نمودن از خوابگاه دانشجویی به صورت رایگان را دریافت خواهند کرد.

بورسیه یپزشکی در کشور چین

بورسیه پزشکی در کشور چیندر شرایط فعلی ، 279 دانشگاه گوناگون در کشور چین از این بورسیه پشتیبانی می کنند. اگر تمایل به اپلای داشته باشید، در زیر فرم را پر کنید و منتظر تماس کار شناسان ما باشید .کمک هزینه CSC یکی از متداول ترین اسکالرشیپ ها و فاندهای در دسترس برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود. این نوع از فاند دولتی توسط شورای بورسیه تحصیلی چین ارائه می شود و به عنوان ابتکاری از جانب وزارت آموزش چین برای ارتقای سطح آموزش، تبادل فرهنگ، تعاملات سیاسی و درک مشترک بین سایر کشورها با چین به شمار می آید.

شورای بورسیه تحصیلی چین دارای چندین نوع کمک هزینه زیر است:

* تایپ A – برنامه دو جانبه
* تایپ B – برنامه دانشگاهی چین
* برنامه دیوار بزرگ

شروع سال تحصیلی در دانشگاه های پزشکی کشور چین از ماه سپتامبر / اکتبر خواهد بود و مهلت ثبت نام و ارسال مدارک تا پایان ماه جولای می باشد.

[WPSM_AC id=22994]

 

درباره ی کشور چین

چین که جز یکی از کشورهای آسیای شرقی است، بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد. دولت این کشور به خاطر جمعیت بالا و تعداد افرادی که نیاز به شغل و تحصیل دارند، طی چند سال اخیر طوری کشور خود را اداره کرده که حالا کشور چین از نظر رونق اقتصادی در درجه دوم قرار گرفته است. این کشور به عنوان دومین اقتصاد برتر دنیا به متخصصان واجد شرایط با مدرک تحصیلی خوب نیاز دارد.

از این جهت برای پرورش این متخصصان در بین افراد کشورهای مختلف، بورسیه‌‌های تحصیلی با شرایط ویژه‌‌ای را ارائه داده است. این کشور طی سال‌‌های اخیر برای سیستم آموزشی خود هزینه‌‌های بسیاری کرده است و بورس‌‌های تحصیلی کاملی را برای دانشجویان بین‌‌المللی در نظر گرفته است. دانشجویان نیز با انتخاب این دانشگاه ها برای ادامه تحصیل می‌‌توانند از تجهیزات و امکاناتی که برای جذب دانشجویان سرمایه‌‌‌گذاری و نوسازی شده نهایت استفاده را ببرند.

 

بورسیه دولتی چین

بورسیه تحصیلی چین که آن را با نام بورسیه CSC می‌‌شناسند، برای حمایت از دانشجویان و اساتید و دانشمندان بین‌‌المللی به وجود آمده است. افراد می‌‌توانند در هر مقطعی چون (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) برای اخذ بورسیه تحصیلی این کشور اقدام نمایند. بورسیه CSC در واقع بورسیه فول‌‌فاند چین است. این بورسیه در هر سال تحصیلی جدید به دانشجویان اعطا می‌‌گردد که سهم کشور ایران در این بورسیه 4 دانشجو به عنوان نفرات اصلی و 3 دانشجو به عنوان جایگزین است. بورسیه CSC خود شامل سه نوع A، B، C است که در نوع A هزینه ثبت‌‌نام، اقامت، بیمه درمانی اولیه، کمک هزینه برای هزینه‌‌های شخصی بین 350 تا 500 دلار پوشش داده می‌‌شو.. در نوع B فقط کمک هزینه برای هزینه‌‌های شخصی کم می‌‌شود و دیگر شرایط آن مانند بورسیه نوع A است و در نوع C بورسیه ارائه شده به فرد بورسیه تحصیلی جزئی با مزایای اندک است. اخذ بورسیه نوع A در بین افراد بسیار رقابتی بوده و شرایط دریافت آن دشوارتر از دو نوع دیگر است. افرادی که توانایی پرداخت برخی از هزینه‌‌ها را دارند می‌‌توانند برای دریافت بورسیه نوع  B و C اقدام نمایند.

حال که با انواع بورسیه های CSC آشنا شدید، بهتر است با انواع دیگر بورسیه‌‌های دولتی این کشور آشنا گردید. بورسیه تحصیلی چین انواع بسیار زیادی دارد که در زیر به انواع این بورسیه‌‌های تحصیلی پرداخته‌‌ایم.

انواع بورسیه تحصیلی چین

بورسیه تحصیلی چین به بورسیه دو جانبه، بورسیه تحصیلی چین، بورسیه اتحادیه اروپا، بورسیه گریت وال، بورسیه PIF، بورسیه WMO، بورسیه AUN تقسیم می‌‌شود که توضیحات مختصری درباره آن در زیر آمده است.

بورسیه دو جانبه: این بورسیه دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دانشمندان ارشد و پژوهشگران عمومی و را پشتیبانی می‌‌کند. شرایط این بورسیه به این صورت است که همه هزینه‌‌های تحصیلی به صورت کامل و یا طبق توافق نامه‌‌ای که بین دولت چین با دیگر دولت‌‌ها نوشته شده را پوشش می‌‌دهد.

بورسیه تحصیلی چین

این نوع بورسیه نیز برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است. این بورسیه هزینه کلی چون: معافیت شهریه، اقامت، بیمه درمانی و حق بیمه را شامل می‌‌شود. این بورسیه تحصیلی برای دانشگاه های معین شده در چین است که افراد برای دریافت این بورسیه باید به دانشگاه های تعیین شده چینی که این برنامه را ارائه می‌‌دهند، درخواست دهند.

بورسیه اتحادیه اروپا

این نوع بورسیه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، مقاطع کارشناسی، پژوهشگران عمومی و دانشمندان ارشد ارائه شده و به طور کلی هزینه‌‌های تحصیل را پوشش می‌‌دهد. این بورسیه برای تشویق دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

 

 

 

بورسیه گریت وال

این بورسیه که همه هزینه‌‌ها را شامل می‌‌شود، تنها برای دانشمندان ارشد و پژوهشگران عمومی در نظر گرفته شده است. این بورس توسط سازمان آموزشی، علمی وفرهنگی سازمان ملل متحد ارائه می‌‌‌شود.

بورسیه   PIF

این بورس تحصیلی شهریه، اقامت، کمک هزینه و بیمه درمانی را در بر می‌‌گیرد. علاوه بر این اولین بلیط برای ثبت‌‌نام و آخرین بلیط هواپیما (کلاس اقتصادی) پس از فارغ‌‌التحصیلی به افراد ارائه می‌‌شود. البته ناگفته نماند که این نوع بورسیه برای افرادی است که از کشورهای جزیره اقیانوس آرام برای تحصیل کشور چین را انتخاب می‌‌کنند.

 

 

بورسیه  WMO

این بورسیه که به دانشجویان بین‌‌المللی برای انجام تحقیقات در هواشناسی، هیدرولوژی و مدیریت بر منابع آب ارائه می‌‌شود، در اختیار سازمان جهانی هواشناسی (WMO) است. این بورس تحصیلی شامل شهریه، اقامت، هزینه‌‌های زندگی و بیمه درمانی می‌‌شود.

بورسیه  AUN

این بورسیه برای شبکه دانشگاه ASEAN (AUN) است که برای تحصیلات تکمیلی بوده و به دانشجویان، دانشمندان، اساتید کشورهای عضو تعلق می‌‌گیرد.

تا اینجا با انواع بورسیه ‌‌های کشور چین آشنا شدید، بهتر است بدانید که برای اخذ این بورسیه‌‌ها باید بین اوایل ژانویه و اوایل آوریل اقدام نمایید. البته برای دریافت بورسیه AUN بین نوامبر تا ژانویه و برای بورسیه WMO بین اوایل نوامبر و فوریه باید اقدام کرد. علاوه بر بورسیه‌‌هایی که در بالا به آن اشاره شد، بورسیه‌‌های زیاد دیگری نیز برای مقاطع مختلف وجود دارند که در زیر به برخی دیگر از این بورسیه‌‌ها برای مقاطع کارشناسی و دکترا اشاره کرده‌‌ایم.

 

 

به طور مثال: در دانشگاه تیانجین چین که از قدیمی‌‌ترین دانشگاه های این کشور است، در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه csc و ریاست جمهوری به دانشجویان تعلق می‌‌گیرد و این بورسیه، شهریه و هزینه خوابگاه را به طور کامل شامل می‌‌شود. همچنین دانشجویان می‌‌توانند از خدمات درمانی به طور رایگان بهره‌‌مند شوند.

یا بورسیه تحصیلی دانشگاه شیان جیاوتونگ به دانشجویان بین‌‌المللی که قصد تحصیل در مقطع فوق‌‌لیسانس را دارند تعلق می‌‌گیرد. این بورسیه شامل شهریه و خوابگاه و کمک هزینه ماهیانه بوده و بیمه‌‌های پزشکی را شامل می‌‌شود.

علاوه بر این دانشگاه های زیادی در این کشور وجود دارند که بورسیه برای مقطع کارشناسی به دانشجویان ارائه می‌‌دهند.

از جمله بورسیه‌‌ های محلی چین عبارتند از:

بورسیه تحصیلی دولت پکن نیز نوع دیگری از بورسیه در این کشور است که برای افرادی که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در شهر پکن زندگی می‌‌کنند، در نظر گرفته شده است. این بورسیه نیز شامل شهریه کامل و یا بخشی از شهریه است.

بورسیه تحصیلی دولت جیانگ سو ، برای افرادی که در این استان قصد تحصیل دارند، در نظر گرفته شده است که این بورسیه شامل تمامی هزینه‌‌ها می شود.

بورسیه تحصیلی استانی هوبئی که برای دانشجویانی که قصد تحصیل در هر مقطعی را دارند، قرار داده شده است و این بورسیه شامل کلیه رشته‌‌ها می‌‌شود.

همچنین برای تحصیل پزشکی در چین بورسیه‌‌های متنوعی وجود دارد. مثلا بورسیه تحصیلی پزشکی چین به افرادی تعلق می‌‌گیرد که دوره‌‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را با نمرات عالی و ممتاز در کشور چین گذرانده‌‌اند و قصد دارند که در همین کشور برای دریافت مدرک بالاتر ادامه تحصیل دهند. این بورسیه شامل 5 سال تحصیل است و این بورسیه به افرادی تعلق می‌‌گیرد که به زبان چینی تحصیل می‌‌کنند. از دیگر دانشگاه هایی که در رشته پزشکی بورسیه تحصیل ارائه می‌‌دهند، می‌‌توان به دانشگاه هایی چون: دانشگاه پزشکی لیائونینگ، دانشگاه پزشکی گوانگشی، دانشگاه پزشکی گوانگژو، دانشگاه پزشکی کونمینگ، دانشگاه پزشکی آنهویی، دانشگاه پزشکی دالیان، دانشگاه پزشکی فوجیان و … اشاره کرد.

 

مدارک مورد نیاز برای چین عبارتند از:

برای درخواست بورسیه تحصیلی از چین فرد ابتدا باید بورسیه مورد نظر خود را طی تحقیقاتی که انجام داده، انتخاب نماید و بعد از پر کردن فرم‌‌ها مدارک زیر را ارائه دهد.

 موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

 

 

 

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

 

تحصیل رایگان در چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *