بورسیه تحصیلی پزشکی در چین

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین

کد مطلب: 991021002-005-03

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، کشور چین از معدود کشورهایی است، که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آن وجود دارد. تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و جراحی (MBBS) به زبان انگلیسی در چین، از سال ۲۰۰۴ آغاز و هرساله بیش از ۱۰.۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا جذب آن می‌شوند. سازمان نظام پزشکی چین و سازمان بهداشت جهانی (WHO) در «راهنمای دانشکده‌های پزشکی جهان»، دانشکده‌های پزشکی و جراحی در کشور چین را به رسمیت شناخته شده‌اند و مدرک لیسانس پزشکی چین در سطح جهانی از اعتبار بالایی برخوردار است.

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، دانشگاه‌های مورد تاییدی که دانشجویان بین‌المللی را برای دوره‌های کارشناسی پزشکی می‌پذیرند، دارای مجوز برای اعطای مدرک کارشناسی ارشد در حوزه‌های پزشکی عمومی و پزشکی بالینی (موضوعات سطح اول) و بیمارستان‌های وابسته در رده III، سطح A نیز می‌باشند.

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین
کد عکس: 991021002-005-01

شهریه تحصیل پزشکی در چین

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، هزینه پذیرش در دانشگاه‌های چین، برای انواع رشته ها در مقاطع مختلف، متفاوت بوده، اما به طور معمول از ۹۰ دلار تا 200 دلار متغیر است. رشته پزشکی و جراحی از جمله گران‌ترین دوره از نظر هزینه پذیرش در کشور چین هستند. بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، در میان تمام دانشگاه‌های چین، دانشگاه ججیانگ ارزان‌ترین دوره MBBS را ارائه می‌دهد که مجموع سالانه هزینه‌های آن، نزدیک به ۲۲.۰۰۰ یوان برآورد شده است و گران‌ترین هزینه نیز با مجموع سالانه ۵۰.۰۰۰ یوان به دانشگاه تونگجی در شانگهای تعلق دارد.

می‌توان گفت به طور متوسط دوره‌های MBBS در کشور چین سالانه حدود ۳۰.۰۰۰ یوان هزینه دربر خواهند داشت، که معادل ۵.۰۰۰ دلار در سال است. البته همواره این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه رده دانشگاه بالاتر باشد، هزینه پذیرش بالاتری نیز خواهد داشت.
همچنین شهریه دانشگاه‌های چین، در مقایسه با کشورهایی نظیر انگلستان و آمریکا بسیار کمتر است

شهریه تحصیل پزشکی در چین
کد عکس: 991021002-005-02

زمان درخواست بورسیه پزشکی در چین

بورسیه تحصیلی پزشکی در چین، هر ساله از ژانویه تا آوریل زمان مناسب برای اقدام جهت اخذ بورسیه تحصیلی درچین هر سال درخواست بورسیه تحصیلی در چین کنید. هر یک از بورسیه‌های تحصیلی در کشور چین دارای مشخصات خاصی است. نتیجه اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی در چین نیز حدود 45 روز بعد مشخص می‌شود. بسیاری از کسانی که‌قصد تحصیل در خارج از ایران را دارند، به دنبال شرایط بورسیه و انواع آن هستند. بورسیه تحصیلی در چین شامل کمک‌های مالی می‌شود که از سوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به دانشجویان داده شده و هیچگونه بازپرداختی نخواهد داشت. اخذ بورسیه تحصیلی در چین ممکن است از سوی دانشگاه، وزارت علوم، دولت و یا از سوی مراکز و شرکت های خصوصی پرداخت گردد.

کد مطلب:

991021002-005

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 
به کمک نیاز دارید؟از من بپرسید
اسکرول به بالا