تحصیل رایگان در چین

تحصیل رایگان در چین

محتوای جدول

محتوای جدول

 

در این مقاله در مورد بورسیه‌های تحصیلی در کشور چین و تحصیل رایگان در چین برایتان توضیحاتی را ارائه می‌کنیم. اگر بتوانید از طریق یکی از راه‌های اخذ ویزای تحصیلی چین بورسیه تحصیلی را دریافت کنید، می‌توانید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، به طور رایگان یا با هزینه بسیار کم، در کشور چین تحصیل کنید.

 

بررسی شرایط تحصیل رایگان در چین

رتبه دانشگاه های چین هر ساله در رنکینگ جهانی جایگاه بهتری پیدا می کند.برای تحصیل رایگان در چین می توانید با کسب بورسیه های تحصیلی اقدام به تحصیل در دانشگاه های این کشور کنید. بورسیه های تحصیلی در کشور چین تنوع بسیار زیادی دارند.

مانندبورسیه چین بدون مدرک زبان و برای تحصیل در این کشور می توانید از آنها استفاده کنید.اخذ بورسیه ی تحصیلی نیازبه پرداخت هزینه ی خاصی ندارد.که در ادامه این مقاله به شرح آنها می پردازیم.

۱. کشورچین

کشور چین، پر جمعیت ترین کشور دنیاست ودر حال حاضر به گونه ای پیشرفت کرده است که به بزرگترین رقیب ابرقدرت های جهان در زمینه ی اقتصادی تبدیل شده است.تلاش مردم این کشور برای پیشرفت در زمینه های مختلف شغلی قابل ستایش است که موجب ظهور و پیدایش زمینه های مختلف شغلی در این کشور شده است .به همین دلیل این کشور به یکی از مقاصد برای تحصیل رایگان و مهاجرت در دنیا تبدیل شده است.این کشورعلاوه بر فرصت های شغلی و تحصیلی بازدید و سفر به شهرهای چین می تواند برای مسافران جالب و لذت بخش باشد. پکن با میدان تیان آن من و شهر ممنوعه، دیزنی لند شانگهای،معبد آسمانی،منطقه حفاظت شده پاندای چینی در نزدیکی چِنگدو،سربازان سفالی،قصر تابستانی و دیوار چین از جمله جاهای دیدنی است که برای سفر به چین می توانید انتخاب کنید.

2. مزایای تحصیل در چین

      1.اقتصاد پایدار 

از آنجا که کشور چین دارای اقتصاد پایداری است این امر یکی از مزیت های آن برای تحصیل در این کشور محسوب می شود چون دانشجویان با سفر به این کشور بدون دغدغه اقتصادی می توانند در آنجا تحصیل کنند و حتی به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند.همچنین به دلیل اقتصاد مناسب آن دارای امکانات بسیاری است.

      2.شناخته شده بودن در سطح جهانی

کیفیت دانشگاه‌های چینی بر هیچ کسی پوشیده نیست. آموزش در این کشور از استانداردهای بالایی برخوردار است که سازمان آموزش چین برای آن بسیار هزینه می کند و به همین دلیل تحصیلات رایگان  و آموزش آنلاین را به برخی از دانشجویان ارائه می دهد.

      3.خدمات آموزشی و کمک‌های مالی

دانشگاه های بین المللی چین به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد.

      4.تمایلات نژادی کم

نژادپرستی بیشتر در کشورهای اروپایی و آمریکایی رواج دارد ولی درکشور چین این موضوع کمتر اتفاق می افتد.بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند در کشوری تحصیل کنند که از لحاظ جانی و مالی امنیت داشته باشند.

      5. محیط چند فرهنگی

کشور چین از کشورهای مختلف دانشجو می پذیرد به همین دلیل کشوری چند فرهنگی می باشد که دارای امکانات کلاس های جهانی است.در واقع تحصیل رایگان در کشور چین باعث حضور دانشجویان زیادی در این کشور می باشد. 

بیشتر بخوانید:  مزایای تحصیل در چین + آشنایی با دلایل آن

      6. شرایط تحصیل رایگان در چین

در تمامی مقاطع تحصیلی امکان تحصیل رایگان وجود دارد و فقط باید دانشجویان واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چین باشند.

      7.امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی

علاوه بر موارد فوق شما می توانید در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنید و نیازی به آموزش زبان چینی قبل از ورود به این کشور ندارید.بعضی از دانشگاه های این کشور نیاز به مدرک ایلتس وتافل دارند برای پذیرش در برخی از دانشگاه های این کشور نیز باید در ازمون زبان شرکت کنید.شما با داشتن مدرک زبان معتبر می توانید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و بتوانید بورسیه تحصیلی این کشور را کسب کنید.

      8.شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین

به منظور تحصیل در چین باید از دانشگاه مربوطه نامه پذیرش تحصیلی دریافت کنید که با این نامه را به سفارت چین در محل زندگیتان ارسال کنید.متقاضیان تحصیل رایگان در چین باید ویزای X1 دریافت کنند.بعد از ورود به کشور چین 30 روز برای دریافت کارت اقامتتان مهلت دارید.

      9. هزینه تحصیل در چین

بسته به شهر محل تحصیل و نوع دانشگاه انتخابی هزینه تحصیلی در چین محاسبه می شود.

    10.شرایط تحصیل رایگان در چین

شما برای تحصیل رایگان در چین باید درخواستتان را ثبت کنید سپس دانشگاه موردنظرتان شرایطتان برای تحصیل در چین را بررسی می کند.برای اخذ بورسیه تحصیلی می توانید با ارزیابی قیمت ها و انتخاب تحصیل در دانشگاه های ارزان ترشانس خودتان را برای تحصیل رایگان در چین افزایش دهید.

3.تقویت رزومه علمی و کاری

شما باداشتن یک رزومه تحصیلی و کاری قوی می توانید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چین را فراهم کنید و شانس تان برای تحصیل رایگان در چین را افزایش می دهید.شما با کسب نمرات بالاتر در دروس اصلی، قبولی و کسب رتبه های برتر در آزمون هایی که برخی دانشگاه های چین برگزار می کنند می توانید بورسیه تحصیلی رایگان را کسب کنید.دانشگاه های چین وضعیت علمی دانشجویان واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی را بررسی می کنند و در صورت داشتن صلاحیت و با بررسی شرایط مالی دانشجو، دانشجویان واجد شرایط را انتخاب می کنند.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل پزشکی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

4. بورسیه تحصیلی چین

با دریافت بورسیه تحصیلی می توانید کمک قابل توجهی به کاهش هزینه هایتان کنید.با  داشتن بورسیه تحصیلی چین هزینه ها برایتان به ۳ شکل پرداخت می شوند:

پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه اسکان و هزینه زندگی ،هزینه بیمه درمانی.

 

تحصیل رایگان در چین از طریق بورسیه

کشور چین سالانه چندین بورسیه در رشته ها و دانشگاه های مختلف در نظر میگیرند و از دانشجویان خارجی استقبال شدیدی میکنند. بورسیه های دولت چین شامل فول فاند و هف فاند هستند که هر یک مزایای ویژه ای دارند.

بیشتر بخوانید:  تحصیل کارشناسی در چین

فول فاند شامل تمام هزینه های زندگی از جمله شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه و غذاست.

 نیم فاند فقط شامل بخشی از هزینه هاست برای مثال فقط شهریه دانشگاه یا هزینه زندگی است.

علاوه بر بورسیه روش های دیگری نیز برای کاهش هزینه های تحصیل است .برای مثال میتوان درصدی از هزینه ها را تخفیف گرفت. این مورد نیز گرچه تمام هزینه های تحصیل را پوشش نمیدهد، برای تحصیل فرصت ویژه ای در اختیار دانشجویان قرار میدهد.

انتخاب دانشگاه مناسب برای بورسیه از جمله اقدامات مهم برای دریافت بورسیه می باشد. شما در ادامه می‌توانید با اطلاعات گفته شده، انتخاب درست داشته باشید.

انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی در کشور چین وجود دارد که در ادامه آن‌ها را با توضیحات ارائه خواهیم کرد:

1.بورس تحصیلی دولت کشور چین

برای تحصیل رایگان در چین، دولت، شش برنامه برای بورسیه تحصیلی دانشجویان بین‌المللی دارد. این برنامه‌ها شامل برنامه دو جانبه، برنامه دانشگاه چینی، برنامه دیوار چین، برنامه اتحادیه اروپا، برنامه کشورهای آسیایی، برنامه بهبود عملکرد (PIF: Performance Improvement Framework) است. بورسیه تحصیلی شامل هزینه‌های کامل تحصیل، زندگی و بیمه درمانی است. 

2. بورس تحصیلی موسسه کنفوسیوس 

بورسیه تحصیلی موسسه کنفوسیوس، هزینه تحصیل دانشجویان بین‌المللی را فراهم می‌کند.

دارندگان این بورس تحصیلی از پرداخت هزینه تحصیل، هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه و بیمه جامع، معاف هستند.

 

3.برنامه مطالعات کنفوسیوس

در این برنامه، کمک هزینه دکترای پژوهشی و دکتری در برنامه‌های تحصیلی کشور چین ارائه می‌شود. این بورسیه شامل موارد زیر است:

(1) هزینه‌های اقامت و زندگی در کشور چین 80،000 یوآن در سال

(2) هزینه پژوهشی و تحقیقاتی 20،000 یوآن در سال

(3) بلیط سفرهای بین‌المللی

(4) شهریه دانشگاه

(5) ارائه پشتیبانی‌های دیگر توسط دانشگاه

(6) هزینه‌های زندگی و بیمه‌های پزشکی در کشور چین

(7) فعالیت‌های گروهی و تجربه فرهنگی

4.بورسیه‌های تحصیلی محلی در کشور چین

 • بورس تحصیلی دولتی شهر شاندونگ
 • بورس تحصیلی دولتی شهر پکن
 • بورس تحصیلی دولتی شهر لیائونینگ
 • بورس تحصیلی شهر شانگهای
 • بورس تحصیلی دولتی شهر یوننان
 • بورس تحصیلی دولتی شهر هیلونگجیانگ
 • بورس تحصیلی استان جیلین
 • بورس تحصیلی دولتی شهر فوجیان
 • بورس تحصیلی جیانگ سو یاسین
 • بورس تحصیلی دولتی شهر لیائونینگ
 • بورس تحصیلی استان سیچوان
 • بورس تحصیلی گوانگزی برای دانشجویان آسیایی
 • بورس تحصیلی شهرداری چنگکینگ
 • بورس تحصیلی دولتی شهر هیلونگجیانگ
 • بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی شهر پکن، برای دانشجویان سال اول
 • بورس تحصیلی دولتی شهر جیانگشی
 • بورس تحصیلی دولتی شهر سین کیانگ
 • بورس تحصیلی منطقه خودمختار نینگشیا هوابورس تحصیلی دانشگاه‌های کشور چین

تحصیل رایگان در چین

 

 • بورس تحصیلی موسسه بین المللی تکنولوژی‌هاربین (HIT)
 • بورس تحصیلی رئیس دانشگاهان نانجینگ
 • بورس تحصیلی دانشگاه ججیانگ – فویچر لیدر آسیا (Asia Future Leaders)
 • بورس تحصیلی دانشگاه ججیانگ – دانشجویان بین المللی
 • بورس تحصیلی دانشکده زبان و فرهنگ چینی پکن – مخصوص معلمان زبان چینی بین الملل
 • بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشگاه گوانگدونگ
 • بورس تحصیلی دانشگاه اوشن ججیانگ (Zhejiang Ocean University)
 • بورس تحصیلی رئیس جمهور برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های مالی جنوب غربی کشور چین (SWUFE :Southwestern University of Finance and Economics)
بیشتر بخوانید:  رتبه بندی دانشگاه های چین در سال 2023

5.بورس تحصیلی دولت‌های خارجی

 • بورس تحصیلی دانشگاه شیان جیائوتونگ
 • بورس تحصیلی “فولبرایت هیز”

انواع بورسیه دولتی چین

 

در صورتی که بورسیه کامل دولتی چین را بتوانید کسب کنید، هزینه های زیر توسط بورسیه تحصیلی چین ارائه می گردد:

شهریه دانشگاه.

هزینه اسکان.

هزینه زندگی.

هزینه بیمه درمانی.

شش بورسیه هستند که به طور کامل ارائه می شوند:

بورسیه دوجانبه

این بورسیه به این دلیل دو جانبه نامیده می شود بر اساس موافقتنامه های همکاری آموزشی بین دولت چین و دیگر دولت ها، سازمان های بین المللی،مؤسسه‌ها و دانشگاه ها صورت می گیرد.برای دریافت این بورسیه باید از طریق سازمان های اعزام کننده بورسیه در کشور خودتان اقدام کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل داروسازی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

 بورسیه تحصیلی دانشگاه های چین

بورسیه تحصیلی دانشگاه های چین تمام هزینه های تحصیلی را شامل می شود و برخی دانشگاه ها آن را ارائه می دهند تا دانشجویان برتر بین المللی را شناسایی و جذب کنند. این بورس تحصیلات تکمیلی را شامل می شود.متقاضیان باید از طریق دانشگاه های منتخب اقدام کنند.

 بورسیه گریت وال

این بورسیه ویژه یونسکو بوده و تمام هزینه ها را شامل می شود.یونسکو این کار را با هدف حمایت از دانشجویان و پژوهشگران کشورهای در حال توسعه انجام میدهد.این بورس برای پژوهشگران عمومی و پژوهشگران ارشد قابل دریافت است . برای اخذ این بورسیه داوطلبین واجد شرایط باید به کمیسیون ملی یونسکو در کشور خود مراجعه کنند.

بورسیه اتحادیه اروپا

این بورسیه تحصیلی تمام هزینه های تحصیلی را شامل می شودو به منظور تشویق دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مطالعه و پژوهش در چین ارائه می گردد.داوطلبین این بورسیه موظفند از طریق دفاتر فرهنگی چین در اتحادیه اروپا اقدام کنند.

بورسیه AUN

این بورسیه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی می باشد و برای دریافت آن میبایست به  دبیرخانه AUN مراجعه کرد.متعلق به دانشگاه آسه آن می باشد و دانشجویان، استادان و پژوهشگران کشورهای عضو آسه آن به تحصیل در چین تشویق می کند.

بورسیه PIF

به منظور حمایت از دانشجویان کشورهای جزیره پاسفیک به منظور مطالعه در چین این بورسیه تعلق می گیرد.دانشجویان کارشناسی،تحصیلات تکمیلی، پژوهشگران عمومی و پژوهشگران ارشد می توانند از این بورسیه استفاده کنند و متقاضیان باید به دبیرخانه Pacific Islands Forum درخواست دهند.

برنامه WMO

بورسیه WMO بورسیه ای کامل می باشد که توسط سازمان هواشناسی جهانی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد که شامل هزینه شهریه، هزینه خوابگاه و هزینه درمانی می باشد که به منظور حمایت از دانشجویان بین المللی برای تحقیقات در زمینه ی هواشناسی ارائه می گردد.

برای خواندن مقالات در مورد تدریس خصوصی در چین و کار و فرصت های شغلی به دیگر صفحات ما مراجعه کنید.

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

10 پاسخ

 1. من معدل دبیرستانم پایینه میتونم با گرقتن دیپلم یه رشته دیگه غیر از رشته خودم و گرفتن hsk4بورسیه فول فاند شم؟از کجا بدونم باید چیکارکنم؟

 2. سلام دخترم تو مقطع دیپلم هست میخواستم ببینم چطورمیتونم بفرستم چین برای تحصیل؟

 3. سلام چرا باید تحصیل رایگان بدهد .دلیل خاصی دارد ؟خوب تو کشورهای دیگر هم دارد ولی به نظرم با توجه به اقتصاد چین که جای خوبی برای پیشرفت دارد اگر مهیا بشه بریم در اینده خیلی خوبه من چی کار کنم تا بت نم رایگان تحصیل کنم؟

 4. سلام من ۲۲ سال دارم و دانشجوی زبان روسی هستم. میخواهم رشته زبان چینی را در چین بخوانم ایا میتوانم بورس بگیرم؟میخواهم کارشناسی زبان چینی را بخوانم . ایا باید اول در ایران کنکور دهم؟
  چه شرایطی باید داشته باشم تا بتوانم زبان چینی بخوانم؟

  1. سلام بله میتونید لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 09122880015 تماس بگیرید

 5. دانشجوی پزشکی ترم یک چطور میتونه بورسیه تحصیل پزشکی چین رو بگیره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین