تحصیل در رشته زبان چینی در چین

تحصیل در رشته زبان چینی در چین

محتوای جدول

محتوای جدول

 

 

رشته زبان چینی در چین:

دلایل متعددی در خصوص لزوم یادگیری زبان چینی وجود دارد و در این متن بر آنیم در زمینه بورسیه رشته زبان چینی در چین اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

رشته زبان چینی در چین

زبان ماندارین چینی اصلی ترین زبان دنیا است و تقریبا 900 میلیون نفر در سراسر دنیا این زبان را به عنوان زبان مادری خود می‌شناسند و بیش از یک میلیارد نفر به این زبان تکلم می‌کنند.

زبان چین قدمت بسیار زیادی دارد در حقیقت زبان چینی نشان دهنده یک تاریخ غنی از سنت‌های فرهنگی است و شامل تنوع وسیع مردمان، مکان‌ها و چشم اندازها می‌شود. در زمینه اخذ بورس این زبان در کشور چین می‌توانید اطلاعات تکمیلی را از طریق کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کسب نمایید.

آزمون HSK

 

 

لزوم یادگیری زبان چینی

زبان چینی زبانی متنوع است و شامل بسیاری از گویش‌ها و لهجه‌های متداول ناشناخته است، در این میان اما زبان چینی ماندارین به عنوان یک استاندارد واقعی پذیرفته شده است. به راحتی می‌توانید ببینید که چرا زبان چینی با چنین تقاضای بالایی در سراسر جهان رو به رو است.

اقتصاد رو به رشد چین در سراسر جهان در مکان هایی مانند مالزی، سنگاپور، تایوان و البته چین، که زبان ماندارین چینی را به عنوان یک مولفه اصلی در بر دارد لزوم یادگیری این زبان را به همگان یادآور می‌شود.

به عنوان کشور تولید کننده تکنولوژی اتصال شرق و غرب اهمیت می‌یابد. امروزه بیشتر آمریکایی‌ها در حال یادگیری زبان چینی هستند تا به طور موثر در بازار جهانی شرکت کنند و حرفه‌های بین المللی را در زمینه‌های مختلف مانند باستان شناسی، مالی، جامعه شناسی و پزشکی دنبال کنند.

برنامه CLS دانشجویان را با زبان ماندارین چینی آشنایی می‌دهد، همچنین این برنامه فرصتی برای دانشجویان برای تعامل با فرهنگ محلی متنوع چین فراهم می‌کند.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل پزشکی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

آموزش زبان از طریق بورسیه رشته زبان چینی در چین

برای تحصیل در رشته زبان چینی در چین و اخذ بورسیه زبان چینی در چین می‌توان گفت که سه فرصت عمده وجود دارد که از طریق دولت چین، ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های مختلف در چین و همچنین مهمتر از همه موسسه زبان چینی کنفسیوس اعطا می‌شود.

تمام این راه‌ها به طور بالقوه در اختیار متقاضیان قرار دارد.

دوره اعطا و دریافت بورس تحصیلی بدین صورت است که برای اخذ بورسیه زبان چینی در چین، شما می‌توانید از اوایل ژانویه تا اواخر ماه مارس هر سال درخواست کنید گرچه فرصت 2019 پایان یافته اما برای ثبت نام در ژانویه سال 2020 خود را آماده نمایید. در نظر داشته باشید که موعدها را به طور مرتب از وبسایت دانشگاه‌های چین چک کنید.

برای بررسی مراحل مهم و اخذ ویزای کشور چین می‌توانید با موسسه بنیاد بین‌المللی مطالعات چین تماس بگیرید. این مهم را در نظر داشته باشید که برخی از موسسات برای اعطای بورسیه زبان چینی در چین در اواسط ماه مه و ژوئن، و برخی دیگر در اواخر ماه جولای و آگوست اطلاع رسانی می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در دانشگاه الکترونیک و فناوری چین

چنانچه نتوانستید بورس تحصیلی دولت چین را دریافت کنید همچنان می‌توانید امیدوار باشید که برخی از دانشگاه‌ها نیز به صورت پراکنده بورسیه اعطا می‌کنند. هشدار از ماه می‌تا سپتامبر سایت برای اعطای بورس تحصیلی دولتی باز است.

 

معرفی دانشگاه زبان چینی در چین

یکی از بهترین دانشگاه‌های زبان در کالج میدلبروری در ورمونت است. اساتید و کارکنان آنها متخصصانی با سطحی بالا در حوزه‌های خود هستند و به پیشرفت زبان آموزان خود اهمیت دارند.

هنگام یادگیری یک زبان مانند ماندارین، به سادگی چگونگی خواندن و نوشتن آن را نخواهید آموخت مگر اینکه توسط اساتید خبره اموزش ببینید.

استادان دانشگاه میدلبروری بر این باورند که بهترین راه برای یادگیری کامل زبان چینی، یادگیری نحوه صحبت کردن با آن در بستر فرهنگی است. دانش آموزانی که ماندارین را مطالعه می‌کنند در تای چی، میگیرگان، پخت و پز و پیاده روی شرکت می‌کنند.

Middlebury بورس تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی برای زبان آموزان واجد خود ارائه می‌دهد. موسسه دیویس به طور کامل مسکن، اتاق و هزینه تحصیل را در اختیار دانشجویان تحت پوشش یک دوره تابستانی ماندارین قرار می‌دهد. این بورسها مبتنی بر شایستگی هستند و تنها بهترین دانشجویان انتخاب خواهند شد.

همانطور که در این متن در زمینه بورسیه زبان چینی در چین دیدیم، دانشگاه‌ها و موسسات بسیاری برای بسط فرهنگ و زبان چین حاضر به اعطای بورسیه به متقاضیان بین المللی هستند.

تحصیل در رشته زبان چینی در چین

 

تحصیل در چین به زبان چینی چه شرایطی دارد؟

بسیاری از دوره ها در چین به زبان چینی (ماندارین) به جای انگلیسی تدریس می شود – بنابراین، اگر شما قصد تحصیل به زبان چینی دارید، نیاز به ارائه گواهی قبولی در امتحان برای چینی هانیو شویی پینگ KAUSHIVI یکی از سطوح از 3 به 8 وجود دارد. این گواهی معمولاً از طریق یک دوره فشرده یادگیری ماندارین دو ساله به دست می آید.

این کار شما را قادر خواهد ساخت تا سخنرانی ها را درک کنید و با جمعیت چین به طور کلی در تمام مسائل زندگی ارتباط برقرار کنید. با این حال، از آنجا که اکثر دانشجویان معمولاً انتخاب می کنند که مطالعات دانشگاهی را به زبان انگلیسی دنبال کنند، ممکن است باز هم نیاز به یادگیری ماندارین وجود دارد، اگرچه ممکن است شما ملزم به اثبات گذراندن آزمون انگلیسی از طریق آزمون تافل یا آیلتس باشید.

ویزای دانشجویی در چین:

زمانی که نامه پذیرش دانشگاه برای چین دریافت می شود، نوع ویزایی که دانشجو باید برای آن درخواست کند تعیین می شود. ویزای دانشجویی در چین به دو بخش X1 و X2 تقسیم می شود. X1 برای دانش جویانی در نظر گرفته شده است که می خواهند بیش از شش ماه تحصیل کنند، در حالی که X2 برای کسانی است که کمتر از شش ماه در کشور تحصیل خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:  بورسیه کارشناسی ارشد در چین

پس از آن دانشجویان باید برای درخواست ویزا به کنسولگری یا سفارت چین در کشورهای خود بروند، و مدارک زیر را بیاورید: – نامه پذیرش دانشگاه – عکس به روز -فرم درخواست ویزا – ثبت نام معاینه پزشکی – گذرنامه اصلی.

 

 

پس از درخواست و تصویب ویزای خود، می توانید برای شروع تحصیلات خود به چین سفر کنید. وقتی دانشجو به این کشور می رسد، باید به دفتر قرنطینه مراجعه کند تا سابقه معاینه پزشکی بررسی شود. اگر نتایجی بر خلاف آنچه پیشاپیش تحویل داده شده است یافت شود، از دانشجو خواسته خواهد شد که معاینه پزشکی را در چین دوباره بررسی کند.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل داروسازی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

تعدادی از زبان ها و گویش های چینی

 

زبان چینی یکی از سخت ترین زبان های جهان و در عین حال یکی از محبوب ترین زبان ها، با بیش از ۱٫۲ میلیون سخنران است.

– چین گویش ها و زبان های زیادی دارد که با یکدیگر متفاوت هستند اما در تلفظ مشابه هستند، از جمله:

ماندارین: این زبان ، زبان کشور مبدا است و توسط مردم سنگاپور و تایوان صحبت می شود .

Cantone: زبانی که از زبان اصلی چینی گرفته شده است.

-وو: در چین بسیار گسترده است.

 

– مین نان

-تایوانی

-هاکا: این زبان در مردم هاکا چین تخصص دارد.

-شیانگ

– جین

-شيانگ

تحصیل در رشته زبان چینی در چین

اهمیت مطالعه چینی

مطالعه چینی بسیار مهم است:

در حال حاضر برای همه ما شناخته شده است که کشوری مانند چین در بسیاری از زمینه ها توسعه ویژه ای دارد و از لحاظ اقتصاد ، یکی از بزرگترین کشورهای اقتصادی در جهان است، آینده شغلی دانشجویانی که چینی مطالعه می کنند آینده روشنی است و زبان چینی به طرز وسیعی در سراسر جهان در حال گسترش است.

 

روش های مطالعه زبان چینی

روش های مطالعه زبان چینی در خارج از کشور نامتعارف است، چرا که این زبان در یک سیستم خاص نوشته می شود و زبان آموز، آموزش می بیند تا نمادها را به روش های بسیار نوآورانه ای ترسیم و شکل دهد و زمانی که دانش آموز بر روش ترسیم نمادهای چینی تسلط داشت از قدرت بزرگی برای یادگیری واژگان زیادی بهره مند شده است.

دانشگاه های آموزش زبان چینی در چین

به خوبی میدانیم که هیچ چیز بهتر از یادگیری زبان از ریشه های اصلی آن وجود ندارد، و اگر شما در نهایت تصمیم به یادگیری چینی دارید، با وجود این که امکان یادگیری این زبان حتی در خارج از کشور چین نیز امکان پذیر می باشد، اما دانشگاه ها و موسسات در چین برای آموزش چینی بهترین گزینه برای یادگیری می باشند و در این دانشگاه ها و موسسات کشور چین، میتوان در زمان کمتر و با تسلط بیشتری به یادگیری زبان چینی پرداخت.

بیشتر بخوانید:  بورسیه تحصیلی در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن

برای دریافت مشاوره رایگان بورسیه تحصیل در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

دوره ها در تمام سطوح ارائه می شوند بنابراین لازم نیست نگران باشید اگر چیزی در مورد زبان نمی دانید، این موسسات دوره هایی دارند که با یادگیری از ابتدا تا حرفه ای بودن زبان شروع می شود.

کلاس های کالج درتمام طول سال شروع می شوند، بنابراین شما می توانید در هر زمان به آن ها بپیونید.

همچنین سطوح متعددی را  ارائه می دهد  که شما قادر به پیوستن به سطحی که مناسب شماست می باشید.

یکی از موسسات زبان چین به نام ef اطلاعات زبانی زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و همچنین فعالیت های مختلف زیادی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد، بنابراین به دانش آموز تجربه زبان یکپارچه داده می شود.

 

اگر تصمیم به تحصیل در چین بگیرم کجا زندگی کنم؟

گزینه های بسیاری در دسترس کسانی که می خواهند در چین ، زبان چینی را یاد بگیرند وجود دارد:

موسساتی هستند که محل اقامت دانش جویان را فراهم می کنند به طوری که در هنگام درخواست در موسسه، دانشجو می تواند به محل اقامت خود بپیوندد تا به کلاس های درس خود نزدیک باشند.

 

 

 

چین خانواده هایی دارد که می توانند میزبان دانش جویان باشند و به همین دلیل اگر تصمیم بگیرید با یکی از این خانواده های میزبان باشید، فرصت بسیار خوبی برای شما خواهد بود که زبان را با زبان مادری خود تمرین کنید و همچنین در مورد آداب و رسوم، سنت ها و فرهنگ مردم چین چیزهای زیادی یاد بگیرید و تلاش کنید که حتی بورسیه چین بدون مدرک زبان بگیرند.

اطلاعات جالب در مورد زبان چینی

– قدیمی ترین زبان نوشته شده در جهان است و ۶۰ سال پیش شناخته شده بود.

– پر استفاده ترین زبان از نظر تعداد سخنرانان.

– یکی از ۶ زبان رسمی سازمان ملل متحد.

– دیکشنری چینی شامل بیش از ۲۳۰۰۰ بخش است.موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

کد مطلب: 991111002-270

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

 

 

 

https://tahsil.bonyad.org/the-benefits-of-tutoring/

 

4 پاسخ

  1. سلام بازبان چینی آشنایی نداشتم ولی با خوندن مقاله شما ازاین زبان خوشم اومد اگربخوام یادبگیرم باید چکارکنم؟

  2. سلام اتفاقا دنبال این موضوع مقاله شما بودم تو یکی از آگهیهاتون این خبر رو شنیدم من خیلی دوست دارم برم چی کار باید انجام مراحلش رو میفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین