آزمون HSK

محتوای جدول

محتوای جدول

چگونه در آزمون HSK شرکت کنیم؟

آزمون HSK
کد مطلب: 991012002-001-01

برای دیدن گالری تصاویر، روی تصویر بالا کلیک کنید

در سیستم جدید آزمون HSK هر چهار مهارت زبانی فرد (نوشتن، خواندن، صحبت کردن و شنیدن) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که مهارت‌های نوشتن، شنیدن و خواندن در آزمون Written و مهارت صحبت کردن در آزمون Oral که به صورت جداگانه برگزار می شوند، مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند. متقاضیان با توجه به نیاز خود که توسط دانشگاه یا کارفرما تعیین شده است (مثلاً HSK3) در یکی از سطح های زیر شرکت می کنند.

آزمون Written شامل 6 سطح است که عبارتند از:

کد مطلب: 991012002-001-02

سوالات قسمتهای نوشتن، شنیدن و خواندن هر کدام دارای 100 امتیاز هستند ولی با توجه به اینکه قسمت نوشتن در سطح I و II وجود ندارد در نتیجه نمره کلی در این سطوح از 200 محاسبه می‌شود که نمره 120 به عنوان نمره قبولی محسوب می‌شود، در بقیه سطوح (III – IV – V – VI) نمره کلی از 300 محاسبه و نمره قبولی 180 است.

آزمون گفتاری نیز شامل سه سطح است که عبارتند از:

سابقه و هدف آزمون زبان چینی HSK

آزمون های زبان چینی HSK از 1984 در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن شروع شده و در 1992 این ازمون به عنوان آزمون اصلی ملی استانداردسازی شده چین به حساب می امد . تا در سال 2005 بیشتر از 120 کشور در دنیا میزبان اجرای منظم این ازمون شده بودند و آزمون زبان چینی HSK بیش از  100 میلیون بار به اجرا در امد که البته از این اجرا ها تنها 1.9 میلیون آن متقاضیانی بودند که در کشور هایی از خارج چین بودند. در 2011 کالج بین المللی چین نخستین مرکزی بود که این ازمون را به صورت آنلاین برگزار کرده بود. تست زبان چینی HSK برایچینی زبان ها همانند تافل برای زبان انگلیسی شده و از محبوبیت زیادی برخوردااست و مدرک آن بدون هیچ محدودیتی در چین قابل قبول می باشد .هدف این آزمون این است که به میزان

مهارت‌های زبانی افراد برای اهداف تحصیلی و شغلی گواهی دهد.hsk به زبان ماندرین (زبان رسمی چین) و الفبای ساده شده طراحی شده است.

این تست هم بر مبنای نوشتار (paper based) و هم بر مبنای اینترنت (internet based) بسته به مرکز برگزارکننده تست، اجرا می‌شود که اگر HSK برمبنای نوشتار باشد می‌توانید

بین نوشتن با الفبای ساده یا سنتی انتخاب کنید. در آزمون بر مبنای اینترنت بخش نوشتن ساده‌تر است چون فقط باید آواها را بنویسید و کاراکتر درست را از صفحه کلید انتخاب کنید اما در آزمون برمبنای نوشتار (کاغذ) باید تمام نشانه‌ها را به یاد داشته باشید و بنوسید.

مکان و زمان آزمون HSK

آزمون HSK در کشور چین و در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‌شود. متاسفانه این آزمون در کشور ایران برگزار نمی‌شود و متقاضیان ایرانی برای شرکت در این آزمون میتوانند مستقیماً به چین یا کشورهایی مانند امارات، ترکیه یا ارمنستان سفر کنند.

آزمون Written معمولاً ماهی یکبار در مراکز مجاز آزمون برگزار می‌شود. برای ثبت نام و رزرو صندلی در آزمون کاغذی باید 30 روز زودتر و برای آزمون کامپیوتری باید 10 روز زودتر اقدام نمایید. نتایج آزمون 30 روز پس از تاریخ برگزاری منتشر می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در چین به زبان انگلیسی را بخوانید.

کد مطلب:

991012002-001

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین