ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی

ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی

محتوای جدول

محتوای جدول

ارزانترین کشورها برای تحصیل پزشکی

 

آیا به دنبال یک مقصد تحصیلی هستید که بدون هدررفت پولتان، مدرک پزشکی با کیفیت بالایی را ارائه دهد؟ ما در این مقاله تصمیم گرفتیم کارتان را آسان
کنیم و راهنمای نهایی را برای شما گردآوری نمائیم تا ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی را به شما معرفی کنیم.

1
کدپادکست: 991114002-296-01

در ادامه مقاله 5 کشور برتر و البته ارزان برای تحصیل پزشکی را برایتان شرح خواهیم داد:

1. چین

همانطور که می‌دانید چین یکی از سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد جهان است. موسسات آموزشی و دانشگاه‌های چین به غیر از توانمندی‌های اقتصادی‌شان، در حال بدست آوردن رتبه‌های ممتاز جهانی هستند که در اکثر کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده‌اند.

خیابانی در کشور چین

کدتصویر: 991114002-296-06

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

براساس رتبه بندی آسیا در مجله تایمز،72 دانشگاه چینی در این لیست قرار گرفته‌اند. اگر می‌خواهید تحصیلات خود را در رشته پزشکی ادامه دهید،قطعاً چین باید در صدر لیست شما باشد، زیرا نه تنها مقرون به صرفه‌ است، بلکه در مقایسه با سایر موسسات غربی نیز ارزان‌تر است.

 

پس از انجام تحقیقات گسترده، متوجه شده‌ایم که شهریه تحصیل در رشته پزشکی در چین می‌تواند به حداقل 2600 دلار در سال برسد. در اینجا برخی از دانشکده‌های پزشکی چین که مدرک پزشکی با شهریه پائینی را ارائه می‌دهند لیست کرده‌ایم:

 1. دانشگاه فودان
 2. دانشگاه ججیانگ
 3. دانشگاه ووهان
 4. دانشگاه سان یات سن چین
 5. دانشگاه شی ان جیائوتونگ
 6. دانشگاه شیامن

یک فایده منحصر به فرد در مورد تحصیل رشته پزشکی در چین، فرصتی ‌است، برای یادگیری طب سنتی و تکنیک‌های پزشکی باستانی که مطمئنا می‌تواند برای علاقمندان به طبابت از اهمیت بالایی برخوردار باشد. درست ‌است، این شانس بزرگی برای شما‌ست که بتوانید دانش خود را گسترش دهید و شاید در آینده نیز از‌ آن استفاده کنید.

2
کدپادکست: 991114002-296-02

2. روسیه

 

ممکن‌ است برای شما تعجب‌آور باشد، اما آیا می‌دانید تحصیل در روسیه واقعاً ارزان‌تر از آن چیزی‌ است که فکر می‌کنید؟ نه تنها مقرون به صرفه‌ است، بلکه آموزش‌های با کیفیتی نیز ارائه می‌شود که قابل مقایسه با تحصیل در بهترین کشورهای اروپا‌ است.

گفتنی است دولت روسیه 15،000 فرصت بورس تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در روسیه را داشته باشند اختصاص می‌دهد.

 

مکانی دیدینی در کشور روسیه

کدتصویر: 991114002-296-07

حال بگذارید نگاهی بیندازیم به هزینه هایی که هنگام تحصیل در رشته پزشکی در روسیه باید متحمل شوید. آیا در واقعیت، روسیه مقرون به صرفه است؟

تحصیل برای مدرک پزشکی در روسیه می‌تواند به حداقل 2000 دلار در سال و حداکثر 6000 دلار در سال برسد. در اینجا برخی از ارزانترین موسسات برای تحصیل پزشکی در روسیه آورده شده است:

 1. دانشگاه علوم پزشکی Vitebsk
 2. دانشگاه علوم پزشکی Stavropol
 3. آکادمی پزشکی Ivanovo
 4. آکادمی پزشکی Volgagrad
 5. آکادمی پزشکی Ashtrakhan
بیشتر بخوانید:  بررسی محققان چینی در مورد تاثیر الکل و سیگار بر مغز

شاید برایتان جالب باشد بدانید که تحصیل در رشته پزشکی در روسیه توسط بهترین پزشکان این کشور تدریس می‌شود و به شما آموزش می‌دهند. کلیه آموزش‌های عملی نیز در بهترین و مجهزترین بیمارستان‌های روسیه انجام می‌شود. گفتنی است بسیاری از پزشکان بزرگی که در سراسر جهان مشغول به کار هستند، فارغ التحصیل از همین دانشگاه‌های روسیه هستند.

 

[WPSM_AC id=23394]

 

 

3
کدپادکست: 991114002-296-03

معرفی کشورهای مقرون به صرفه برای تحصیل در مقاطع پزشکی

3. اوکراین

کشور سوم از مقاله ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی، همسایه جنوبیِ روسیه، اوکراین است که طی یک دهه گذشته، تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی را در کشور خود جذب کرده است. در سال 2011، 53.664 دانشجوی بین‌المللی در اوکراین وجود داشت، با این حال این تعداد در سال 2020به بیش از 75000 نفر رسید.

تحصیل MBBS در اوکراین به دلیل داشتن دانشگاه‌های پزشکی دولتی در سطح جهانی با قیمت مناسب، به گزینه‌ای محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده‌

است. یکی دیگر از عوامل محبوبیت اوکراین می‌تواند روند ثبت نام بدونِ دردسر آن باشد که الزامی برای قبولی در آزمون ورودی ندارد.

مکانی دیدنی درکشور اوکراین

کدتصویر: 991114002-296-08

در اینجا چند دانشگاه مقرون به صرفه برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در اوکراین را لیست کرده‌ایم که با حداقل 4000 دلار در سال و حداکثر 6000 دلار در سال برایتان هزینه خواهد داشت:

 1. دانشگاه علوم پزشکی Kiev
 2. آکادمی پزشکی دولتی Dnepropetrovsk
 3. دانشگاه ملی پزشکی Vinnitsa
 4. دانشگاه ملی پزشکی Odessa
 5. دانشگاه ملی پزشکی Donetsk
 6. دانشگاه علوم پزشکی Kyiv، پردیس Kyiv
4
کدپادکست: 991114002-296-04

4. قرقیزستان

قرقیزستان به دلیل منظره زیبا و فرهنگ غنی در آسیا بسیار مشهور است. اگر بخواهید مدرک تحصیلات عالی خود را به همراه مسافرت‌های هیجان انگیز تجربه کنید، قرقیزستان یک مقصد تحصیلیِ عالی است.

قرقیزستان طی سال‌های اخیر برای دانشجویانی که مایل به گرفتن مدرک پزشکی بوده‌اند بسیار محبوب شده است. نه تنها شهریه مقرون به صرفه‌ای دارد، بلکه تمامی تجهیزات و امکانات مناسب برای دانشجویان پزشکی فراهم شده است.

دانشگاهی در کشور قرقیزستان

کدتصویر: 991114002-296-09

برای دیدن عکس‌های بیشتر روی عکس کلیک کنید

بیایید نگاهی به چند مورد از دانشگاه‌های مناسب برای دریافت مدرک پزشکی در قرقیزستان بیندازیم؛ دانشگاه هایی با شهریه مناسب از حداقل 3000 دلار در سال تا حداکثر 7000 دلار:

 1. دانشگاه ایالتی اوش
 2. دانشگاه علوم پزشکی جلال آباد
 3. آکادمی پزشکی دولتی قرقیز
 4. دانشکده بین‌المللی پزشکی Ism Bishek
 5. یک خبر جالب دیگر این است که هیچگونه امتحان ورودی برای شما الزامی نیست!
5
کدپادکست: 991114002-296-05

5. فیلیپین

کشور نهایی که آن را در لیست مقاله ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی قرار داده‌ایم، فیلیپین است! بله فیلیپین

نه تنها هزینه کمی به دانشجویان متحمل می‌کند، بلکه از نظر فرهنگی نیز بسیار متنوع است.

تحصیل در رشته پزشکی در فیلیپین یک انتخاب عالی خواهد بود، زیرا این کشور یکی از بهترین سیستم‌های آموزش پزشکی در جنوب شرقی آسیا را داراست.

بیشتر بخوانید:  تبادل دانشجو بین دانشگاه پزشکی چین و چهار دانشگاه ژاپنی

 

دانشگاهی در کشور فیلیپین

کدتصویر: 991114002-296-10

در اینجا چند موسسه آموزش عالی را معرفی خواهیم کرد که شهریه آن‌ها از 7 هزار و 500 دلار در سال تا حداکثر 12000 دلار در سال خواهد بود تا بتوانید مدرک پزشکی‌تان را دریافت کنید!

 1. دانشگاه ایالتی Cagayan
 2. دانشکده پزشکی AMA
 3. دانشگاه Perpetual Help Data یا UPHS
 4. دانشگاه Fatima یا OLFU
 5. دانشگاه مرکزی Manila یا MCU
 6. دانشگاه De La Salle یا DLSHSI

نکته مهم دیگر در مورد تحصیل پزشکی در فیلیپین می‌تواند تدریس به زبان انگلیسی باشد که اکنون همین گزینه، تحصیل پزشکی را برای همه آسان‌تر کرده است!

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید؛ موسسه بنیاد بین‌المللی چین آماده است شما را در ارزانترین کشور برای تحصیل پزشکی راهنمایی کند.

 

 

 

کشورهای دارای دانشکده های پزشکی مقرون به صرفه برای دانشجویان بین المللی

شهریه گران قیمت برای دانشجویان پزشکی همیشه به عنوان یک مانع برای تحصیل در دانشگاه های بین المللی بوده است. دانشکده های پزشکی دقیقاً به خاطر هزینه های بالا در سراسر جهان شناخته شده نیستند. دانشگاه های پزشکی مقرون به صرفه نادر است، و دانشجویان را مجبور به رقابت های دشوار برای پذیرش و رفتن به دانشگاه های دولتی و یا تحصیل در دانشگاه ها و کالج های معتبر،کرده است. با این حال، برخی از دانشگاه ها در خارج از کشور ، با دانشکده های پزشکی به صرفه و ارزان خود ، برای دانشجویان بین المللی ، بهترین مقصد در جهان برای تحصیل ارزان در رشته ی پزشکی می باشد.در اینجا به معرفی آنها می پردازیم :

ارزان ترین کشور برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

همانطور که در بالا ذکر شد تعدادی از کشورها در جهان با ارائه شهریه پزشکی مقرون به صرفه ، برای تحصیل دانشجویان پزشکی مناسب می باشند. برای جذب بیشتر دانشجویان بین المللی، کشورها دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، همچنین این کشورها قابلیت اشتغال دانشجویان را در سراسر جهان افزایش می دهند و زبان انگلیسی در جهان مورد پذیرش جهانی قرار می گیرد. در اینجا  به معرفی کشورهای برتر با مقرون به صرفه ترین دانشکده های پزشکی در جهان می پردازیم :

کالج های پزشکی در روسیه:

روسیه به خاطر کالج های پزشکی و شهریه مقرون به صرفه اش شناخته شده است. با شهریه ارزان قیمت، هیچ مصالحه ای در کیفیت آموزش و پرورش وجود ندارد. کمترین شهریه دانشکده پزشکی می تواند به عنوان پایین ترین میزان ، 4500 $ در سال باشد ، در حالی که شهریه به طور متوسط 4000 $ تا 6000 $ است. در اینجا برخی از کالج های پزشکی روسیه  و شهریه ی آن ها را ذکر میکنیم :

 

ارزان ترین دانشکده های پزشکی در روسیه برای دانشجویان بین المللی

کالج های پزشکی در روسیه شهریه دانشکده پزشکی
دانشگاه ایالتی اوئنبورگ 6000 USD/Year
دانشگاه پزشکی دولتی تیویر 4900-6400 USD/Year
دانشگاه پزشکی دولتی استاروپول 5800 USD/Year
Pirogov روسیه دانشگاه NRM 7883 USD/Year
دانشگاه علوم پزشکی دولتی دجستان 5000 USD/Year
دانشگاه فدرال کریمه 3700 USD/Year
بیشتر بخوانید:  تحصیل کارشناسی ارشد در چین

 

کالج های پزشکی در لهستان:

اگر کسی بخواهد در اروپا تحصیل کند، لهستان یکی از مقرون به صرفه ترین مقصدها برای مطالعات پزشکی است. اگرچه شهریه پزشکی در این کشور به اندازه شهریه در روسیه پایین نیست،اما شهریه پزشکی در لهستان بسیار مقرون به صرفه برای یک کشور اروپایی است. پایین ترین شهریه دانشکده پزشکی برای لهستان چیزی در حدود 11500 دلار آمریکا برای یک سال است، و شهریه به طور متوسط برای تحصیل در لهستان برای کالج پزشکی در حدود 12900 دلار آمریکا در سال است. در اینجا مقرون به صرفه ترین دانشکده های پزشکی در لهستان را ذکر میکنیم:

 

ارزان ترین دانشکده های پزشکی در لهستان برای دانشجویان بین المللی

کالج های پزشکی در لهستان شهریه دانشکده پزشکی
دانشگاه پزشکی گدانسک 11548 USD/Year
دانشگاه پزشکی لودز 12503 USD/Year
دانشگاه ورشو 12390 USD/Year
دانشگاه پزشکی ووکلاو 13060 USD/Year
کالج پزشکی دانشگاه جاگیلونیان 14957 USD/Year

 

کالج های پزشکی در چین

کالج های پزشکی در چین برای دوره های معتبر MBBS، آموزش پزشکی، و شهریه مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان شناخته شده است. چین یکی از بهترین مقصد ها برای مطالعات پزشکی در یک دوره مقرون به صرفه می باشد. در اینجا برخی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های پزشکی در چین را نام می بریم:

 

ارزان ترین دانشکده های پزشکی در چین برای دانشجویان بین المللی

کالج های پزشکی در چین شهریه دانشکده پزشکی
دانشگاه پزشکی آنهویی 4455 USD/Year
دانشگاه پزشکی دیوید تیویلدانی 5000 USD/Year
دانشگاه پزشکی ونژو 4455 USD/Year
دانشگاه پزشکی جیانگ 4455 USD/Year

 

بهترین دانشکده های پزشکی در چین:

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم، حتی دانشگاه های برتر چین بهترین برنامه ها را با هزینه های مقرون به صرفه ارائه می دهند. در اینجا دانشگاه های برتر در چین و شهریه  آن ها برای دوره های پزشکی را بیان می کنیم :

 

QS رتبه بندی موضوع برای پزشکی بهترین دانشکده های پزشکی در چین شهریه دانشکده پزشکی
51-100 دانشگاه پکن 7400 USD/Year
101-150 دانشگاه سون یات سن 7127 USD/Year
101-150 دانشگاه چینهوا 3564 تا 8900 USD/Year
101-150 دانشگاه ژجیانگ 6355 USD/Year
151-200 دانشگاه نانجینگ 5048 USD/Year

 

اینها فقط سه کشور از کشورهایی هستند که ما تحقیق و بررسی کرده ایم، چرا که این کشور ها آموزش با کیفیتی دارند، به غیر از این سه کشور، فیلیپین و اوکراین نیز برنامه تحصیلی مقرون به صرفه ای در خارج از کشور ، برای دانشجویان پزشکی دارند.

 

کتابخانه‌های چین – آشنایی با مهمترین کتابخانه‌های چین

 

کد مطلب: کدپادکست: 991114002-296

5 پاسخ

 1. سلام توی چین برای تامین هزینه های تحصیلی و زندگی امکان کار هم وجود داره ؟

 2. سلام.۲۶ سالمه با دیپلم تجربی..بااین سن امکان اخذ پذیرش تو چین برام وجودداره..یا محدودیت سنی مختص رشته های خاص هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین