کشور چین:

 

تعداد استان

۲۲ استان

جمعیت

۱/۳۰۹/۰۰۰/۰۰۰ نفر

 

کد پادکست: 980820002-314-01

پایتخت کشور چین : پکن

تعداد جمعیت : طبق سرشماری‌های انجام شده تعداد جمعیت حال حاضر کشور چین ۱٬۳۹۰٬۰۸۹٬۳۱۰ است.

نوع حکومت : حکومت فعلی کشور چین دولت سوسیالیستی تک‌حزبی است.

مساحت کشور چین : کشور چین یکی از بزرگترین کشور‌های جهان است، این کشور هم از نظر جمعیت و هم از نظر مساحت بی رغیب است.

مساحت این کشور ۹٬۵۹۶٬۰۰۰ کیلومتر مربع است.

زبان رسمی  : ماندارین

واحد پول : یوان

 

 

می توان گفت که پرجمعیت ترین کشور جهان، طولانی ترین رودخانه آسیا، بلندترین فلات جهان، ۱۸ منطقه آب و هوایی مختلف، این کشور با بیشترین صادرات و بزرگترین شهر جهان از نظر مساحت؛ واقعا یک کشور فوق العاده است! با وجود شرایط دشوار ورود، پادشاهی میانه در سال های اخیر از محبوبیت فزاینده ای در میان مهمانان از نزدیک و دور برخوردار بوده است.

کشور چین همیشه برای گردشگران دارای جذابیت‌های فراوانی بوده است و با توجه به سفرهای زیادی که گردشگران به این کشور پهناور داشته‌اند، همچنان سفر به چین برایشان اشتیاق‌آور است.

در این مقاله با زبان ساده و کوتاه از فرهنگ، زبان، ورزش، مذهب، مکان‌های تفریحی و تحصیل در چین و شرایط اقامت و هر آنچه که به آن نیاز دارید و جذاب است، برای شما مطالبی را بیان می‌کنیم.

اطلاعات کوتاه و مفید درباره کشور چین

پایتخت کشور : پکن

تعداد استان‌ها : دارای ۲۲ استان است. نام این استان‌ها :

Anhui، Fujian، Gansu،Guangdong

، Guizhou، Hainan، Hebei، Heilongjiang

، Henan، Hubei، Hunan ، Jiangsu

، Jiangxi، Jilin، Liaoning، Qinghai

، Shaanxi ، Shandong، Shanxi، Sichuan

، Yunnan، Zhejiang

است.

استان‌های چینکد تصویر: 980820002-314-06

 

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

2
کد پادکست: 980820002-314-02

فرهنگ کشور چین

 

فرهنگ در این کشور جایگاه قدیمی و با ارزشی دارد. این کشور مانند کشور ایران دارای تاریخ غنی و پیچیده ای است. از آداب و رسوم فرهنگی برجسته چین می‌توان به شیوه غذا خوردن، شکل خانه‌ها، شیوه زندگی و نظم فوق العاده آن اشاره کرد. حتما در مقاله دیگری در رابطه با نظم موجود در کشور چین برای شما مطالبی را ارائه خواهیم داد.

 

[WPSM_AC id=23462]

 

 

آشنایی با زبان مردم چین

با توجه به تعداد جمعیت کشور، زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیا است. تمام ۱۴ زبان استفاده شده در چین را در پایین برای شما نام می‌بریم.

با توجه به تعداد جمعیت چین این مقدار زبان بسیار قابل قبول است. اما برای شمایی که می‌خواهید یکی از زبان‌های پر استفاده چین را یاد یگیرید و از آن در کسب و کار‌های تجاری و سفر خود به چین استفاده کنید، زبان ماندارین گزینه خوبی است. این زبان بیش از ۸۰ درصد در میان مردمان چین در حال استفاده است و با فرا گیری آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.

3

کد پادکست: 980820002-314-03

ورزش محبوب چینی‌ها

کنگ‌فو ورزش محبوب چینکد تصویر: 980820002-314-07

حتما شما نیز از افرادی هستید که تا به امروز کونگ فو را ورزش اصلی کشور چین می‌دانستید. شاید جالب باشد که بدانید چین به اندازه جمعیت ایران ورزشکار پینگ پونگ یا تنیس روی میز دارد. در کل می‌توان ورزش‌های مورد علاقه و پر استفاده چین را به چند ورزش پینگ پونگ، بدمینتون، کونگ فو و بسکتبال تقسیم کرد.

چین به دلیل جمعیت بالا و داشتن ورزشکاران زیاد با توجه به ورزش پایه، در تمام رشته‌ها حرفی برای گفتن خواهد داشت.

4
کد پادکست: 980820002-314-04

مذهب کشور چین چیست؟

مذهب کشور چین

کد تصویر: 980820002-314-08

تمام کشور‌های دنیا برای خود دارای مقدسات خاصی هستند. مذاهب زیاد و عجیبی در جهان وجود دارد که افراد زیادی آنها را دنبال می‌کنند. اما تنها چند دین است که تمام دنیا آنها را می‌شناسند.

بیشترین دین مردم چین بی دینی است. بیش از ۷۰ درصد این کشور علاقه ای به داشتن دین ندارند. اما ۱۵ درصد دیگر دارای مذهب بودایی و ۱۵ درصد دیگر نیز به دین‌های دیگری از جمله اسلام گرایش دارند.

 

مکان‌های دیدنی کشور چین

کشور چین با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوای فوق العاده و ۴ فصل و داشتن ارتفاعات هیمالیا مناطق دیدنی طبیعی فراوانی دارد. این کشور سالانه میلیون‌ها توریست را به دلایل مختلف وارد خاک خود می‌کند. ما می‌توانیم مکان‌های دیدنی را به ۲ قسمت تاریخی و طبیعی تقسیم کنیم.

برای مکان‌های تاریخی می توان به دیوار چین، معبد‌های بزرگ در ارتفاعات تبت، کاخ پوتالا، گنبد سلسله مینگ و … اشاره کرد.

مکان‌های طبیعی و دیدنی که تعداد بسیاری نیز دارند به طور خلاصه

Zhangjiajie

Jiuzhaigou

Huanglong Scenic

Mount Emei

Wulingyuan

Mount Tai

را می‌توان نام برد.

5
کد پادکست: 980820002-314-05

غذا‌های محبوب چینی

غذاها همیشه موضوع مورد علاقه تمام انسان‌ها است. حتما شما هم قبل از رفتن به مکانی برای تفریح درباره مبحث غذا فکر می‌کنید. غذای چینی‌ها بسیار متنوع است و برای شمایی که به دنبال آشنایی با کشور چین می‌باشید و قصد تحصیل در این کشور را کرده اید باید بدانید که فقط در سلف دانشگاه ۳۰۰ نوع غذا برای شما آماده شده است و شما می‌توانید از هر کدام که دوست دارید میل بفرمایید.

باید به این مورد نیز توجه کرد که یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور همین مصرف غذا‌های عجیبش است و افراد زیادی برای تست کردن این غذا‌ها به این کشور سفر می‌کنند. مردم چین بیشتر از غذا‌های دریایی در رژیم غذایی خود استفاده می‌کنند. به دلیل فواید و ارزش غذایی بالایی که گوشت سفید دارد، همواره مردمان این کشور پهناور دارای سلامتی بسیار هستند و میانگین سنی آنها بالاتر از ۷۵ سال است.

دانشگاه الکترونیک و فناوری چینکد تصویر: 980820002-314-09

برای دیدن تصاویر بیشتر کلیک کنید

جاذبه های گردشگری کشور چین

 

دیوار چین ‏‏ ‏‏‎

 

‏ یکی ازجاذبه های گردشگری کشور چین که معروفیت زیادی دارد و از شاهکارهای آن به شمار می اید دیوار چین می باشد که یکی از هفت اعجاز جهان به شمار می آید که این دیوار مانند سدی بزرگ از شرق تا غرب کشور چین کشیده شده است و قدمتی برابر با ۲۷۰۰ سال دارد. این دیوار ‏در ایالات “یان”، “زائو” و “کین”  به عنوان یک دیواره دفاعی و یک دژ محکم در برابر حمله مغولان به شهرها ساخته شده است.برای ساختن این دیوار، از مصالح و نیروهای انسانی بسیاری استفاده شده است.چیزی که بسیار قابل توجه است این است که در ساخت این دیوار از آرد برنج  استفاده گردیده است .چون آرد برنج موجب افزایش استحکام آجرها و دیوار می گردد. بیشترین بخش این دیوار در زمان امپراطوری “مینگ” ساخته شد که از استان های ‏Liaoning ‎، ‏Hebei ‎، ‏Beijing ‎، ‏Tianjin ‎، ‏Shanxi ‎، ‏Inner Mongolia ‎، ‏Ningxia ‎، ‏Shaanxi‏ و ‏Gansu‏ عبور می کند.‏این دیوار به طول 7000 کیلومتر امتداد دارد.

در تاریخ دو هزار و اندی ساله چین، امپراتوری ها در دوران مختلف ‏به ساخت دیوار چین پرداختند که حدود 200 سال ساخت آن به طول انجامید تا اینکه طول دیوار به 50 هزار کیلومتر رسید. که به اندازه گردش به دور کره زمین است . دیواری که اکنون مردم مشاهده می کنند ، دیوار متعلق به سلسله مینگ است از غرب به دروازه ” جایو گوان ” در ‏استان گان سو چین و از شر ق به ساحل رود یالو جیان در استان لیائو نینگ در شمال شرقی چین منتهی می شود و درمیان آن 9 استان و شهر و ‏ناحیه خود مختار به طول 21000 کیلومتر وجود دارد و مردم آن را دیوار طولانی می نامند ارتفاع آن 10 متر می باشد.

 

دیوار چین

شهر ممنوعه ‏‏ ‏‏‏‏‏‎‏

 

‏شهر ممنوعه تقریبا جزء یکی از کامل‌ترین مجموعه های معماری چوبی در جهان بشمار می‌ آید.ساخت این شهر به ‏دستور جودی دومین امپراتورسلسله مینگ در سال ۱۴۰۶ میلادی ساخته شد و ساخت آن ۱۴ سال به طول انجامید. نزدیک به ۵۰۰ ‏سال ۲۴ امپراتور سلسله مینگ در این شهر اقامت کردند و بر چین فرمانروایی کردند. بازدید از این مجموعه به عنوان کاخ موزه از سال ۱۹۲۴ برای ‏عموم آزاد گردید. طول این شهر ۹۶۱ متر در امتداد شمال به جنوب می باشد و عرضی برابر با ۷۵۳ متر در امتداد شرق به غرب دارد. شهر ممنوعه  بر اساس نظام تشریفاتی سلسله‌های فئودالی و اصول طبقاتی ساخته شده است.این شهر دارای سه قصر باشکوه می باشدکه شامل قصر تای حه، قصر جون حه و قصر بایو ‏حه هستند که مراسمات مهم و بزرگ در آنجا برگزار می گردید.

در فرهنگ چینیان ، اژدها نماد قدرت امپراتوری می باشد و امپراتور اژدهای حقیقی نامیده می‌شود. داخل قصر تای حه در بالا و ‏پایین با  ۱۳ هزار اژدها تزیین شده اند.‏از دیگر جاذبه های گردشگری این شهر دروازه نیروی ایزدی ، معبد سلطنتی اجدادی ، میدان هارمونی ، دروازه و قصر صلح و آرامش ،دروازه پاکی بهشتی، قصر پاکی بهشتی، باغ های کاخ سلطنتی ،دروازه گلباران غربی ، ومن(دروازه نیمروز) ،دونگ هوامن(دروازه گلباران شرقی) ، دوان من می باشد.

 

شهر ممنوعه چین

قصر تابستانی ‏

 

طراحی بی نظیر باغ های این قصر موجب معروفیت آن گردیده است و به عنوان آثار ملی در یونسکو ثبت گردیده است باغی که در حال حاضر مشاهده می کنیم ماحصل تغییراتی در دوران سلسله کینگ است.این کاخ محل استراحت پادشاهان در فصل تابستان بوده است.کاخ تابستانی پکن دارای 3 تپه و 5 باغ می باشد این مجموعه دارای مساحتی نزدیک به 3 کیلومتر مربع می باشد، هنرمندانی که ساخت این مجموعه را بر عهده داشتند با الهام گرفتن از طبیعت،آثاری شگفت انگیز و عمارت‌هایی خاص پدید آوردند که شاهکار معماری جهان و چین به شمار می آیند.قصر تابستانی پکن که ‏حول محور برج بخورات بودایی ساخته شده است، دارای جیزی بیش از 3 هزار سازه و بنای کوچک و بزرگ از جمله پل‌ها، راهروها، تالارها، برج‌ها و… را در ‏خود جای داده است. این مجموعه را می‌توان به چهار محوطه اصلی که عبارتند از: محوطه تپه پیشین، محوطه تپه پسین و پشت دریاچه، محوطه ‏بارگاه و محوطه جلوی دریاچه تقسیم کرد. ‏

در سال 1924، زمانیکه بعد از بیرون کردن آخرین امپراتور این کشور از شهر ممنوعه بازدید از قصر تابستانی ‏پکن برای عموم آزاد شد.

 

قصر تابستانی

پارک بی های

 

این پارک در منطقه شیچنگ پکن قرار گرفته و قدمتی برابر با 1000 سال دارد و در زمان 5 سلسله حکومتی ساخت آن به طول انجامیده است .این پارک مساحتی در حدود 69 هکتار دارد که نیمی از این باغ توسط آب احاطه شده است.

معبد یونگان بزرگترین مجموعه این پارک به شمار می آید که به معبد صلح مشهوراست.معبد یونگان مکانی برای عبادت خدایان بوده است. سمبل این پارک معبد لامائی می باشد که 2 ‏قطعه از بدن بودا در این محل نگهداری می گردد. در قسمت جنوبی پارک ،شهر مدور قرار گرفته که دیواری آن را احاطه کرده است. پادشاهان سلسله مینگ ازسالن ‏Chengguang‏ مراسم های مختلف و گوناگونی از جمله آتش بازی را تماشا می کرده اند. در سالن اصلی این کاخ  یک مجسمه ‏بودا از جنس سنگ یشم مرغوب قرار گرفته است.‏سالن 9 اژدها و 5 اژدها از جمله جاهای دیدنی این پارک است .

 

پارک بی های چین

ارتش سرخ چین

 

یکی از جاذبه های دیدنی دیگر در چین مجسمه های سربازان سفالی است که این مجسمه ها را کشاورزان در حالی که حفاری چاه را انجام می دادند در اطراف شهر ژیان در سال 1970 میلادی پیدا کردند  ، ارتش سرخ در بیش از سه چاله بزرگ زیرزمینی قرار گرفته و به منظور حفاظت از آرامگاه امپراتور اول، بیش از ۸۰۰۰ جنگجو، ۵۲۰ اسب و ۱۰۰ ارابه با تعداد زیادی از شخصیت های غیر نظامی که حدود ۲۸۰ سال قبل از میلاد میزیسته اند ساخته شده است.

سربازان سفالی چین

منطقه حفاظت شده پاندای چینی در نزدیکی چِنگدو

 

حیوان بومی در منطقه مرکز غرب و جنوب غربی چین پاندای چینی است .که یکی از بامزه ترین و پرطرفدارترین حیوانات می باشد که به خاطر عظیم الجثه بودن سریع قابل تشخیص است نفوذ تصاویر این خرس سیاه و سفید را می توان در تمام جنبه های زندگی مردم چین مشاهده کرد. از این حیوان بیشتر به عنوان سفیرهای حسن نیت کشور چین استفاده می گردد.

پاندای چینی

معبد آسمانی

 

‏ معبد آسمانی در جنوب شهر ممنوعه قرار گرفته و ‏مساحتی 4 برابر شهر ممنوعه دارد .از بزرگ ترین و کامل ترین قربانگاه های باستانی در چین می توان به معبد آسمانی در این کشور اشاره کرد.امپراطوری های مینگ و چینگ هر ساله در این مکان ‏مراسم های مجللی را برای افزایش برکت در محصولاتشان برگزار می کردند. پادشاهان در کشورچین فرزندان آسمان نامیده می شدند. بنابراین برگزاری مراسم قربانی آسمان در اختیار شاه بوده است. جنوبی ترین دیوار معبد آسمانی به صورت چهار گوش است که نشانه زمین می باشد و شمالی ترین ضلع این دیوار به صورت نیم دایره می باشد که نشانه ‏آسمان است .معبد آسمانی به دو قسمت معبد داخلی و ‏خارجی تقسیم می شود و دو دیوار گرد در اطراف آن قرار گرفته است. ساختمانهای اصلی در یک خط از جنوب تا شمال معبد داخلی قرار گرفته اند که شامل یوان چیو ،خوان چون یو و سالن چی نیان می باشد .‏

یوان چیو، یک سکوی سنگی است که دارای سه طبقه می باشد، نصب قطعات سنگهای پله ای و نرده ها به صورت عدد نه در نه می باشد .عدد نه ‏نماد آسمان ها می باشد سکوی یوان چیو ،مکان اصلی برای نیایش آسمانی است .‏

‏خوان چون یو ،سالن بزرگ دایره ای شکل با ترکیبات چوبی می باشد و از دیدنی های جالب این سالن ؛ شنیدن انعکاس صدا از دیوار سنگ می باشد .با ایستادن ‏دو نفر متفاوت در دو طرف دیوار شرقی و غربی صحبت کنند؛ امواج صدای آنان به طور کاملا واضح به ‏گوش طرف مقابل خواهد رسید.

مجلل ترین سالن در ساختمان معبد آسمانی سالن چی نیان است.که در زمان امپراطوری های قدیم چین هر ساله در این سالن مراسم برکت محصولات فراوان برگزار می گردید.‏

 

 

معبد آسمانی

پل مارکوپولو

 

این پل که در نزدیکی شهر پکن قرار گرفته به پل ‏Guangli‏ موسوم می باشد که آن را به نام پل Lugou صدا می زنند پس از عبور مارکوپولو از روی این پل نامش به پل مارکوپو معروف شد.مارکوپولو در سفرنامه اش به این موضوع اشاره می کند که روی رودخانه ینگ دین یک پل سنگی مقاوم قرار گرفته، که در هیچ کجای جهان مانند آن پیدا نمی کنید.

پیشینه ساخت این پل به قرن یازده میلادی برمی گردد. با وجودیکه طی سال ها چندین بار این پل با آمدن سیل و بالا آمدن آب رودخانه خسارت هایی را متحمل شد ولی در قرن های ۱۴ و ۱۶ میلادی مرمت و بازسازی گردید.بسیاری برای پیاده روی و بعضی نیز برای دوچرخه سواری به روی این پل می روند. ۴۸۵ شیر سنگی در دو طرف این پل قرار گرفته که هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند.این شیرها از دوره ها و سلسله های مختلف چین در اینجا قرار داده شده اند،به اعتقاد مردم محلی این شیرها برای محافظت از پل قرار داده شده اند.

 

پل مارکوپولو

دیزنی لند شانگهای

‏ ‏‎‏
در سال 2016 میلادی پارک مشهور دیزنی لند،به عنوان ششمین پارک این کمپانی در جهان با بهترین امکانات ‏تفریحی و رفاهی در شانگهای چین راه اندازی شد. پارک دیزنی لند پس از گذشت مدت زمانی در حال حاضر به یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تبدیل ‏شده و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

 

دیزنی لند شانگهای

میدان تیان آن من

‏ ‏‏ ‏‏‎

‏در مرکز شهر پکن میدانی قرار گرفته که آن را تیان من می نامند و بزرگترین میدان شهری دنیا است که مساحتی برابر با 440.000 متر مربع دارد .‏ که با این مساحت میتوان برای 10.000.000 چینی خانه تهیه کرد.درون این میدان گل های بسیار زیادی کاشته شده است بناهای بسیاری از جمله بنای قهرمانان سالن یادبود مائوتسه تونگ وموزه ملی چین وتالار بزرگ خلق ‏چین در این میدان قرار گرفته اند.‏

در مرکز این میدان بنایی به یاد قهرمانان ملی این کشورساخته شده است.‏بنای ممنوعه در جنوب این میدان قرار گرفته است. سالن یادبود مائو تسه تونگ اولین رئیس جمهور چین نیز در جنوب این میدان قرار دارد.‏در شرق این میدان موزه ملی چین قرار گرفته که بیش از ‏‏3.000.000 میلیون اثر تاریخی و 4500 مقاله و سند تاریخی را در خود جای داده است و بیانگر تاریخ و فرهنگ وتمدن کشور چین است.

تالار بزرگ خلق چین در غرب این میدان قرار دارد که سال ساخت آن به سال 1959 بر می گردد وعلت نامگذاری آن به این نام به دلیل برگزاری کنگره خلق چین دراین تالاراست.این بنا در قسمت ورودی دارای ستونهای بلند مرمر سفید با لوسترهای کریستال بزرگ است.‏‏

 

میدان تیان آن من

آرامگاه یا معبد مینگ ‏‏ ‏‎

 

‏این آرامگاه در منطقه ‏Changping‏ در 50 کیلومتری شمال غرب شهر پکن قرار گرفته است.این آرامگاه از 13 آرامگاه از ‏پادشاهان سلسله مینگ تشکیل شده است که دارای 7 معبد می باشد.این معبد به ثبت جهانی یونسکو رسیده است.

این سیزده آرامگاه از لحاظ معماری و تزئینات کاملا یکدیگرهستند و تنها اندازه آنها با یکدیگر تفاوت دارد.در میان آنها معبد ‏چانگ لینگ از همه بزرگتر و‏ معبد یونگ از همه کوچکتر است .راه ارتباطی این معابد از طریق مسیری به نام راه مقدس است.قدیمی ترین معبد آن آرامگاه چانگ می باشد که جزء بزرگترین معابد چوبی چین است‏ سومین ‏امپراطور سلسله مینگ  در این مکان دفن گردیده است و به مدت چهار سال ساخت آن طول کشید درون این معبد 3 حیاط قرار دارد که سالنهای آن با کاشی های لعابدار تزئین گردیده اند. این معبد دارای 3 حیاط میباشد که کف و سالنهای آن با کاشیهای لعابدار تزئین شده است.تنها آرامگاهی که عملیات باستانشناسی بر روی آن انجام شده آرامگاه ‏دینگلینگ است که در همان محل آثار بدست آمده از آن ‏نمایش داده می شود.‏

 

آرامگاه یا معبد مینگ ‏‏ ‏

شهر قدیمی تاریخی پینگیائو در کشور چین

تاریخ چین هزاره های زیادی را در بر می گیرد؛ چه چیزی می تواند بهتراز بازدید از بهترین شهر باستانی حفظ شده این کشور باشد؟ پینگیائو ۲۷۰۰ سال سن دارد و به خاطر معماری باستانی، به عنوان محل اولین بانک چین و همچنین به عنوان مرکز مالی این کشور در قرن ۱۹ شناخته می شود.

در حدود ۵۷۰ کیلومتری جنوب غربی پکن، پینگیائو جذابیت تاریخی خود را حفظ کرده است و امروزه خود را با تحمیل دیوارهای شهر، کوچه ها، ساختمان ها و معابد آراسته به فانوس در معماری روستایی و همچنین برج های باستانی نشان می دهد. شانگهای به عنوان مهم ترین مرکز اقتصادی و تجاری این کشوراست، شانگهای در دلتای جیانگته قرار دارد و دروازه ورود به چین محسوب می شود. جذابیتی که امروز می توان در این شهر احساس کرد، مدیون گذشته استعماری خود است؛ این سرزمین در طول قرن ها توسط بریتانیایی ها، فرانسوی ها، آمریکایی ها و ژاپنی ها اشغال و اداره می شد.

به گزارش مارکو پولو، با قطار پرسرعت تنها یک ساعت بعد از شانگهای به «زیباترین و باشکوه ترین شهر جهان» هانگژو خواهید رسید. مرکز استان یکی از هفت پایتخت باستانی است که در جنوب دلتای جیانگته نیز قرار دارد و سابقه ای ۲۵۰۰ ساله دارد. غنی از میراث فرهنگی و مناظر طبیعی دلربا، هانگژو نسبتا مکانی برای اوقات فراغت است.

هانگژو همچنین به عنوان مهد فرهنگ ابریشم چینی و به خاطر مزارع چای سبز برنده جایزه ای بزرگ شناخته می شود که مزه های مختلفی را نیز ارائه می دهد.

 

 

 باغ مدیر فروتن، سوژو

 

در نزدیکی شانگهای و هانگژو معمولاً از سوژو نیز یاد می شود. محل اقامت تابستانی سابق سلسله های اسکله ای که در مرکز دلتای جیانگته قرار دارد، مردم این خطه به طور ویژه از آب غنی آن بهره می برند. کانالی بزرگ، شش شهر مختلف تاریخی آب، از جمله Zhouń به طور خاص، و باغ های کلاسیک متعدد در اطراف موضوع آب واقع شده است.

heyday از باغ های کلاسیک از اوایل قرن 16 می باشد این باغ ها در ابتدا به عنوان باغ های خصوصی توسط اشراف، علما و بازرگانان ایجاد شد. ۶۰ نفر از آن ها امروزه هنوز در این شهر ساکن هستند، که ۹ تا از آن ها میراث جهانی هستند. باغ مدیر فروتن، باغ ساکن و باغ استاد خالص  به صورت ویژه ای محبوب هستند. مناظر طبیعی و مصنوعی ترکیبی و زیبایی در این باغ از طریق معماری، نقاشی و باغبانی به تصویر کشیده شده است.

باغ مدیر فروتن، سوژو
باغ مدیر فروتن، سوژو

 

 کوه های زرد، هوانگشان

حدودا در جنوب غربی هانگژو، شما شهر هوانگشان و رشته کوه همسایه به همین نام راپیدا مشاهده میکنید. سنگ های ناهموار و گاهی عجیب شکل، با بالا رفتن از درختان کاج در وسط دریایی از ابرها که توسط چشمه های آب گرم در دره های کوهستانی شکل گرفته اند؛ این کوه را به منطقه ای بسیار زیبا و دیدنی تبدیل کرده است به این دلیل است که کوه های هوانگشان قرن هاست که توصیف شده اند و توسط نقاشان چینی طراحی شده اند.

کوه های زرد، هوانگشان
کوه های زرد، هوانگشان

 

“کوه های زرد” نام خود را به سادگی از ترجمه تحت اللفظی خود از زبان چینی دریافت کرده است . ۷۲ قله هوانگشان از مناظر زیبای چین به ویژه در زمان طلوع و غروب آفتاب هستند؛ نور خورشید سنگ ها را در نور زرد قرار می دهد که نام آن ها از آن مشتق شده است. مسیرهای پیاده روی مختلفی از طریق پله هایی که به خوبی توسعه یافته اند وجود دارد به سمت قله های این کوه وجود دارد.

 

 

به صدا درآوردن زنگ معبد لانگ هوا

 

کد مطلب: 980820002-314

2 پاسخ

  1. سلام چه جالب مگه اونجا هم ما کو پولو داریم ولی جالب بود فکر کنم چین جاهای دیدنی خوبی داشته باشه دوست دارم ب م چین بازم میشه از این مراکز دیدنی بزارین ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *