تحصیل در دانشگاه ججیانگ (ژجیانگ) چین

Zhejiang University

محتوای جدول

محتوای جدول

دانشگاه ججیانگ چین Zhejiang University of China

وبسایت دانشگاه ججیانگ

در بنیاد بین‌المللی مطالعات چین تمامی خدمات مربوط به چین را یکجا دارید
با بنیاد بین‌المللی مطالعات چین رایگان به چین رفته و تحصیل کنید
تحصیل در دانشگاه ژجیانگ چین
کد تصویر: 980822002-124-07

دانشگاه ججیانگ چین

کدپادکست: 980822002-124-04

1-اطلاعات کوتاه درباره دانشگاه ججیانگ

دانشگاه ججیانگ (ZJU) یکی از برترین موسسات آموزش عالی چین و همچنین یکی از قدیمی ترین آنها است. ریشه‌های آن را می‌توان به سال 1897 و تأسیس آکادمی کیوشی ریشه داد.

این دانشگاه در هانگجو – یکی از زیباترین شهرهای چین – واقع شده است و در هفت دانشکده و 37 مدرسه سازمان یافته است. این دانشگاه 3941 عضو هیئت علمی تمام وقت شامل 50 عضو آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین را در خود جای داده است . دانشگاه ججیانگ  62،122 دانشجو (از جمله دانشجویان نیمه وقت) دارد که بیش از 54٪ آنها دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند.

ججیانگ با ادعای چندین زمینه از قدرت تحقیق، در حال حاضر در میان سه رتبه برتر سرزمین اصلی چین و در میان 100دانشگاه  برتر در رتبه بندی معروفیت جهانی Times Higher Education و رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی QS قرار دارد. هجده رشته ZJU برای طرح ” درجه اول” رتبه سوم در چین و 39 رشته در ارزیابی ملی اخیر (1 در چین) درجه A انتخاب شده اند.

این دانشگاه به فرهنگ نوآوری و کارآفرینی افتخار می کند. محققان دانشگاه ژجیانگ در بسیاری از زمینه های اولویت دار که چالش های جهانی را برطرف می‌کنند، از جمله هوش مصنوعی، فناوری مونتاژ هواپیماهای بزرگ، انرژی پاک، فناوری اقیانوس ها، فناوری کنترل صنعتی و ابتکارات جهانی بهداشت جهانی در زمینه پیشگیری و درمان بیماری‌های عفونی تأثیر دارند. ججیانگ همچنین به دلیل تعداد مبتدیان کسب و کار معروف است. بیش از 100 نفر از فارغ التحصیلان آن در راس شرکت‌های داخلی یا خارج از کشور قرار دارند و این دانشگاه مترادف با برتری و رهبری است.

کدپادکست: 980822002-124-05

2-درباره دانشگاه ججیانگ

دانشگاه Zhejiang یک دانشگاه جامع تحقیقاتی و بین‌المللی در چین است. تحصیل در دانشگاه ججیانگ شامل 12 رشته : کشاورزی، هنر، اقتصاد، تحصیلات، مهندسی، تاریخ، حقوق، ادبیات، مدیریت، پزشکی، علوم طبیعی و فلسفه است. دانشگاه ژجیانگ در رتبه بندی علوم ضروری (ESI) در رتبه بندی 22 قرار دارد.
این دانشگاه در میان 15 رشته در رتبه بندی برتر قرار دارد و در چهار رشته در موسسات برتر علمی‌جهان ثبت شده است.

کدپادکست: 980822002-124-06

3-هدف دانشگاه ججیانگ چین

تمرکز اصلی دانشگاه ججیانگ بر مطالعات و تحقیقات مستمر، و علم و نوآوری در حوزه تکنولوژی است. این دانشگاه تعدادی از پلتفرم‌های آکادمی‌ بین‌المللی را راه اندازی کرده است و دانش آموزان و دانش پژوهان و گروه‌های تحقیقاتی در سطوح مختلف را در رشته‌های مختلف جمع‌آوری کرده است.
در سال‌های اخیر، دانشگاه ژجیانگ در زمینه شاخص‌های خروجی از جمله نشریات، اختراعات و غیره، دارای موقعیت پیشرو در چین است و موفقیت‌های مهمی‌را در علوم، فن آوری، علوم انسانی و علوم اجتماعی به دست آورده‌است.
دانشگاه ججیانگ همواره ابتکار عمل خود را برای تامین نیازهای ملی و منطقه‌ای آغاز می‌کند و خود را برای تبدیل شدن به یک منبع با نفوذ، در سطح بالا از نوآوری و استعداد است. در سال 2011، صندوق تحقیقاتی دانشگاه ژجیانگ به مبلغ 2 میلیارد یوان رسید.

Zhejiang University

کدتصویر: 980822002-124-02

دستاورد‌های دانشگاه ججیانگ

ZJU به عنوان دانشگاهی که در آسیا پیشرو است، تعهد طولانی مدت در جهت پیشرفت علم و نوآوری دارد.
این دانشگاه عمیقا متعهد به پرورش نوآوران و رهبران آینده برای یک جهان یکپارچه است.
در طول تاریخ 120 ساله، ZJU در پویایی و پیشرفت کشور تلاش کرده است، تا جایی که خواسته‌های دانشگاهی و تفکر رو به جلو به عنوان یک دارایی ارزشمند شناخته شده است.

 

چشم انداز آموزشی دانشگاه ججیانگ Zhejiang

ججیانگ متعهد است چین و جهان را از طریق تعامل فعال متحول کند. پیشرفت های عمده ابتکاری شامل ایجاد بستر سطح بالایی برای تبادل مالکیت معنوی و همچنین تشکیل تعدادی اتاق فکر از جمله آکادمی توسعه مناطق غربی چین، مرکز تحقیقات ملی توسعه کشاورزی و روستایی و موسسه سیاست‌های عمومی، که برای گسترش دامنه تحقیقات ZJU در علوم اجتماعی وجود دارد.

ججیانگ با بیش از 190 موسسه از بیش از 30 کشور در سراسر جهان همکاری دارد. از جمله موسسات برجسته ای مانند کالج امپریال لندن، دانشگاه سیدنی و دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین هستند.

دانشگاه ژجیانگ چین

کدتصویر: 980822002-124-03

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه ججیانگ چین

همچنین در این دانشگاه رشته‌های دیگری اعم از

 • علوم اجتماعی
 • مطالعات ارتباطات و رسانه ها
 • جامعه شناسی
 • مطالعات بین المللی
 • هنر و علوم انسانی
 • باستان شناسی
 • معماری
 • تاریخ
 • فناوری مهندسی
 • مهندسی عمومی
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی عمران
 • علوم زیستی
 • علوم بیولوژیکی
 • کشاورزی
 • علوم ورزشی
 • علوم دامپزشکی

نیز تدریس می‌شوند.

امکانات دانشگاه ججیانگ

هزینه‌های ‌ تحصیل در دانشگاه ججیانگ چین

هزینه زندگی ماهیانه بین 400 تا 3000 یوان می‌باشد .

نرخ شهریه
دوره‌های کوتاه مدت (Non-Degree)3200 تا 18000 یوان
کارشناسی19800 تا 42800  یوان
کارشناسی ارشد18400 تا 100000 یوان
دکتری29800 تا 60000 یوان

 

تحصیل در دانشگاه ژجیانگ چین

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه ژجیانگ چین 2021

زمان پذیرش :

برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان‌هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت است. شما می‌توانید برای اطلاع از دقیق ترین زمان برای تحصیل در چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقاطع دریافت بورس:

 بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است.

رشته تحصیلی:

کمک هزینه تحصیلی برای یادگیری هر یک از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه اعطا می‌شود.

مزایای بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.
ملیت دانشجو: شهروندان غیر چینی
تعداد بورس تحصیلی: برای این بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه های کشور چین برای گرفتن دانشجو آزادانه عمل می‌کند.

 

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه ژجیانگ چین 2021

نحوه درخواست: 

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده
IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

[WPSM_AC id=23584]

تاریخچه دانشگاه جنگجو

ادغام سه دانشگاه

دانشگاه جیانگجو یا جنگجو در اصل در سال ۱۹۵۶ تأسیس شد، سپس این دانشگاه در ۱۰ ژوئیه ۲۰ با ادغام سه دانشگاه بازسازی شد، به عنوان مثال دانشگاه جیانگژو، دانشگاه پزشکی هنان، و دانشگاه فناوری جیانگژو به همدیگر پیوستند و دانشگاه جنگجو را تشکیل دادند. هدف از تأسیس مجدد، ایجاد یک مرکز آموزشی درجه یک بود که طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را پوشش می داد که مجهز به امکانات تحقیقاتی عالی برای انقلابی در آموزش عالی در مرکز چین و استان هنان به طور خاص بود. دانشگاه جیانگژو از زمان تأسیس مورد توجه بیشتر وزارت آموزش و پرورش چین و دولت مردم استان هنان از نظر حمایت دولت، تأمین بودجه، همکاری نهادی و همکاری های تحقیقاتی قرار گرفته است.

تاریخ قبل از ادغام

دانشگاه پزشکی هنان به آموزش پزشکی در دانشگاه ملی پنجم سون یات سون برمی گردد که در سال ۱۹۲۸ ساخته شد (که پیش از دانشگاه ملی هنان بود که در سال ۱۹۴۲ تأسیس شد). این دانشگاه ملی در سال ۱۹۵۲ به شهر جیانگژو نقل مکان کرد و کالج پزشکی هنان (اولین مدرک دکترا) را تأسیس کرد که ارائه دهنده آموزش عالی پزشکی در استان هنان بود.

دانشگاه جیانگژو اولین دانشگاه جامعی است که توسط شورای دولتی دولت چین در سال ۱۹۵۴ تأسیس شد. به گفته شورای دولتی، گروهی از اعضای هیئت علمی دانشگاه شاندونگ، دانشگاه پکن، دانشگاه جیانگ و دانشگاه شمال شرقی به شهر جیانگژو نقل مکان کرده اند. این استادان در سال ۱۹۵۴ دانشگاه جیانگژو را تأسیس کردند. این دانشگاه در سال ۱۹۹۶ در پروژه ۲۱۱ پذیرفته شد.

دانشگاه صنعتی ژنگو به عنوان یک دانشگاه بزرگ ملی تحت مدیریت مستقیم وزارت صنایع شیمیایی چین، در سال ۱۹۶۳ تأسیس شد.

پردیس دانشگاه جیانگژو

دانشگاه جیانگژو هم اکنون دارای چهار شعبه است. پردیس اصلی ۷۹۹ هکتار زمین در خیابان ساینس و جاده چانگچون در بخش شمال غربی شهر جیانگژو را پوشش می دهد. این دانشگاه یکی از زیباترین دانشگاه های چین با هزینه ای بیش از ۲ میلیارد یوان برای ساخت است. اکثریت مدارس و کالج ها در پردیس اصلی قرار دارند.

پردیس شرقی دانشگاه پزشکی هنان سابق در مرکز شهر بین جاده ژونگیوان و جاده جیانکسی است. مرحله بالینی آموزش پزشکی در این پردیس برگزار می شود. اولین بیمارستان دانشگاه جیانگژو ، بزرگترین بیمارستان جهان است.

پردیس جنوبی دانشگاه سابق جیانگژو در منطقه مرکز شهر جاده داکسو است.

پردیس شمالی دانشگاه فناوری سابق جیانگژو در مرکز شهر جاده ونهوا است.

کارکنان ، برنامه ها ، دانشجویان

پس از سال ها توسعه متعادل، دانشگاه جیانگژو هم اکنون یک نهاد چند رشته ای با ۱۲ رشته مانند علم، مهندسی، پزشکی، ادبیات، تاریخ، فلسفه، حقوق، اقتصاد، علوم مدیریت، آموزش، کشاورزی و هنر است. در حال حاضر شش رشته بزرگ ملی در این دانشگاه وجود دارد، فیزیک مواد فشرده، مهندسی پردازش مواد، تاریخ چین باستان، شیمی آلی، فناوری شیمیایی، آسیب شناسی و فیزیولوژی؛ ۷ رشته در رتبه بالاترین درصد در جهان قرار گرفتند؛ ۲۱ رشته سطح اول  مجاز به اعطای دکترای، ۳ دکترای سطح دوم مستقل، ۵۵ رشته کارشناسی ارشد سطح اول، و ۲۴ ایستگاه تحقیقاتی پسا دکترا در این دانشگاه موجود می باشند. ۵۱ دانشکده و بخش و همچنین ۹ بیمارستان وابسته در دانشگاه جیانگژو وجود دارد. دانشکده دارای بیش از ۶۰ هیئت علمی، ۴۰ عضو دانشگاهی، ۳۷ دانشگاهی از آکادمی علوم و مهندسی چین (۱۵ دانشکده تمام وقت، ۲۲ پاره وقت، ۴ نفر از خارج از کشور)، ۷۴۷ استاد و ۱۶۰۰ دانشیار است.

بنیاد تحقیقاتی دانشگاه جنگجو یا جیانگژو

دانشگاه جیانگژو دارای یک بنیاد تحقیقات علمی محکم است، و هم اکنون بیش از ۳۳۰ موسسه تحقیقاتی علمی از تمام سطوح دارد، شامل 1 مرکز ملی تحقیقات مهندسی، 1 مرکز ملی ارتقاء تحقیقات فناوری، مرکز ملی مهندسی ایمنی شیمیایی، مرکز ملی تحقیقات ارزیابی ایمنی دارو، 2 پایگاه تحقیقات بالینی برای داروهای ملی، 3 آزمایشگاه بزرگ تحت وزارت آموزش و پرورش، دو مرکز تحقیقاتی مهندسی در وزارت آموزش و پرورش، یک پایگاه تحقیقاتی بزرگ برای دانشکده علوم انسانی و اجتماعی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش و استان، و یک پایگاه بزرگ تحقیقاتی برای دانشکده علوم انسانی و اجتماعی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش و استان، و یک پایگاه تحقیقاتی در وزارت آموزش و پرورش، تحقیقات فرهنگ ورزشی زیر نظر مرکز تحقیقات توسعه فرهنگ ورزشی اداره کل دولتی ورزش، یک پایگاه ملی آموزش آی پی و ۶ مرکز نوآوری تعاونی در استان هنان؛ آزمایشگاه های بزرگ استانی، مراکز تحقیقاتی فناوری مهندسی، آزمایشگاه های بین المللی متحد، پایگاه های تحقیقاتی علوم انسانی و اجتماعی بزرگ، دانشگاه ها و کالج های منطقه ای، اصول کلیدی آزمایشگاه های باز، مراکز تحقیقاتی فناوری مهندسی و پایگاه های بزرگ کشت آزمایشگاهی دولتی در مجموع ۱۰۴، استان های علمی و علمی اصلی تعداد کل موسسات تحقیقاتی را به ۱۲۵ نهاد می برند که نشان دهنده ظرفیت قوی برای تحقیقات پایه، تحقیقات کاربردی و توسعه علم و فناوری است. کتابخانه او با مجموع مساحت ساخت و ساز ۸۴٬۰ متر مربع شامل مجموعه ای از کتاب های بیش از ۷٫۹۷۱ میلیون نفر است. این دانشگاه انتشاراتی خاص خود را دارد و ۱۴ مجله دانشگاهی منتشر می کند.

برنامه های بورسیه

به عنوان بزرگترین دانشگاه چین، دانشگاه جیانگژو میلیون ها دلار برای حمایت مالی صدها متقاضی بورس تحصیلی کامل و بورسیه جزئی برای پیگیری تحصیلات و مدرک در دانشگاه جیانگژو در هر سال فراهم می کند. این تنها دانشگاه چینی است که کرسی های بورسیه زیادی دارد.

در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰۰دانشجوی تازه استخدام شده از طریق انواع مختلف بورسیه ها مانند کمک هزینه رئیس جمهور، کمک هزینه دولت هنان، کمک هزینه دولت چین و کمک هزینه کنفوسیوس حمایت مالی شدند. این کمک های بلاعوض معمولاً موارد زیر را پوشش می دهند:

 1. بخش اکثریت شهریه برای برنامه لیسانس.
 2. شهریه کامل برای برنامه کارشناسی ارشد؛
 3. شهریه، اقامت و کمک هزینه زندگی برای برنامه پزشکی

دانشکده آموزش بین المللی (SIE)

دانشکده آموزش بین المللی (SIE) مسئول آموزش بین المللی در دانشگاه جیانگژو است. حدود ۱۷۰۰ دانشجوی خارجی از ۷۰ کشور یا منطقه وجود دارد که شامل ۸۰٪ دانشجویان متقاضی تحصیل ، و بیش از ۱۰٪ دانشجویان حمایت شده توسط یک بورس تحصیلی کامل است.

کالج آموزش بین المللی همچنین دارای یک پایگاه آموزش زبان چینی (معتبر توسط دفتر شورای دولتی امور خارج از کشور چین) و یک پایگاه ارتقاء بین المللی چینی در استان هنان است که تعدادی از برنامه های زبان چینی از آموزش کوتاه مدت به دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. دانشکده آموزش بین المللی مدرسه کنفوسیوس را با مشارکت مؤسسه فناوری ویلور هند و کلاس کنفوسیوس با مدرسه سنت مری در ایالات متحده آمریکا اداره می کند.

دانشگاه جیانگژو به انجام اشکال مختلف همکاری و مبادلات با دانشگاه های مشهور خارج از کشور، جذب برنامه های آموزش پیشرفته و پیگیری هدف بین المللی شدن اختصاص دارد.

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین