دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

تحصیل در دانشگاه شیان (شی آن) جیائوتونگ چین

زمان مطالعه: 9 دقیقه
کد تصویر: 980810002-159-01

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

کد ویدئو: 980810002-159-02

دانشگاه شیان جیائوتونگ دانشگاه کلیدی تحت مدیریت مستقیم وزارت آموزش و پرورش چین و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های چین است. که دارای یک دانشگاه تحقیقاتی ارائه دهنده برنامه‌های جامع در حوزه: علوم، مهندسی، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، علوم انسانی، حقوق، فلسفه، آموزش و هنر و 26 دپارتمان دیگر است.

همچنین این دانشگاه دارای پنج آزمایشگاه ملی و دو مرکز تحقیقات مهندسی ملی است.هشت بیمارستان وابسته به دانشگاه شی ان در چین وجود دارد.

این دانشگاه مرکز اتحادیه جاده ابریشم تحت عنوان One Belt است.

تاریخچه دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

در اواخر قرن نوزدهم میلادی،آخرین دولت فئودال چین،در اثر جنگهای چین و ژاپن در طی سالهای 1894-1895 سقوط کرد و کشور را به بحرانی بزرگ دچار کرد.در آن زمان شنگ هوانهوای Sheng Xuanhuai که یک کارخانه دار و استاد مشهور در چین مدرن است،کالج نانیانگ Nanyang را در سال 1896 در شانگهای تاسیس کرد.او این کار را با هدف ارتقا آموزش پرورش برای رشد و توسعه استعدادها انجام داد تا ملت دوباره قوای خود را بدست آورد و از نو ساخته شود.در سال 1921 این کالج به دانشگاه جیائوتونگ تغییر نام داد.چشم انداز و هدف دانشگاه “آموزش مهارتهای عملی و توسعه صنایع” بود. دانشگاه  هدف “فرهنگ سازی رهبری درجه یک”،”آموزش درجه یک”، “توسعه سرمایه گذاری درجه یک” و “پرورش استعدادهای درجه یک” را دنبال می کرد.در طی دهه 1920 تا 1930 این دانشگاه به خاطر رشته های متمایزش به ” علوم پایه،مهندسی و مدیریت” ارتقا یافت و به عنوان دانشگاه MIT شرقی شهرت یافت. در طول جنگ دفاعی در برابر تجاوز ژاپن بخشی از دانشگاه به شهرک های خارج از شانگهای منتقل شد و بخش دیگر برای ادامه آموزش به چانگ کینگ Chongqing نقل مکان کرد.برای مقابله و دفاع در برابر تجاوز بسیاری از دانشجویان ترک تحصیل کرده و به ارتش پیوستند.قبل از تاسیس چین جدید در 1949، دانش آموزان و معلمان برای ایجاد یک کشور مستقل در انقلاب دموکراتیک مشارکت کردند،به همین سبب دانشگاه به عنوان افتخاری “قلعه دموکراسی” نائل گشت.

 در سال 1956 ، قسمت اصلی دانشگاه جیائوتونگ طبق تصمیم شورای دولتی به شیان منتقل شد و این قسمت منتقل شده از دانشگاه جیائوتونگ بعداً در سال 1959 رسماً به دانشگاه شیان جیائوتونگ تغییر نام یافت. در همان سال ، این دانشگاه به عنوان یکی از 16 دانشگاه اصلی و کلیدی چین به شمار آمد. شیان جیائوتونگ، به عنوان یکی از اولین گروه های دانشگاهی در چین ، در “پروژه 211” و “پروژه 985”  برای قرار گرفتن در کلاس جهانی توسط دولت مرکزی پشتیبانی شد. اکنون، دانشگاه شیان جیائوتونگ در لیست دانشگاه‌های کلاس A جهانی قرار دارد.

هدف گذاری کلی دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

دانشگاه  شیان اکنون 40346 دانشجوی تمام وقت ، از جمله 19،629 دانشجوی تحصیلات تکمیلی دارد. این دانشگاه 87 رشته کارشناسی را ارائه می دهد و 31 رشته سطح اول مجاز به اعطای مدرک دکترا هستند و 45 رشته سطح اول مجاز به اعطای مدرک کارشناسی ارشد و 2 رشته مجاز به اعطای مدرک دکترا حرفه ای ، 20 رشته مجاز  کارشناسی ارشد حرفه ای و 25 ایستگاه تحقیقاتی پس از دکتری وجود دارد. 8 رشته مهم در سطح دولتی کلاس A ،پنج آزمایشگاه ملی مهم ، 7 مرکز تحقیقات ملی فناوری مهندسی ، 3 آزمایشگاه ملی مهندسی ، 5 پایگاه همکاری بین المللی علوم و فناوری ، 1 مرکز نوآوری مشترک (2011) و 115 مرکز تحقیقاتی کلیدی در سطوح استانی و وزارتی وجود دارد .همچنین موسسه تحقیقات انرژی غرب چین و موسسه کیفیت علوم و فناوری غرب چین اینجا واقع شده اند.

دانشگاه شیان جیائوتونگ در طول بیش از 120 سال سابقه خود ، اصول توسعه آموزش را برای تبدیل چین به یک دولت قوی ، پیشگام در سخت کوشی ، دفاع از فضایل و عمل گرایی ، جستجوی بورس تحصیلی و پیگیری تعالی ، حفظ کرده است. این سنت های زیبا مانند عشق به چین و دانشگاه ، جستجوی حقیقت ، مداوم کار کردن و وجدان کاری داشتن ، سخت کوشی و زندگی ساده را ایجاد کرده است .

دانشکده‌ها و کارکنان دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

 9 دانشکده برای مقاطع کارشناسی و 20 بیمارستان آموزشی وابسته. این دانشگاه دارای هیئت علمی و کارکنان 6137 نفر شامل 3،081 معلم تمام وقت است که 45 نفر از آنها اعضای آکادمی علوم چین و / یا آکادمی مهندسی چین ، 6 استاد برجسته ملی ، 93 استاد برجسته در برنامه دانش پژوهان رودخانه یانگ تسه هستند. ، 42 دریافت کننده صندوق علمی ملی دانشمندان جوان ممتاز ، 23 کارشناس ملی با مشارکت برجسته ، 29 دانشمندی که در برنامه ملی صد ، هزار و ده هزار استعداد و برنامه ملی صد ، هزار و ده هزار استعداد ثبت شده اند ، 29 دانشمندی که به عنوان رهبران تیم نوآوری پشتیبانی را به دست آوردند ، 234 دانشمندی که برنده برنامه پشتیبانی از استعدادهای عالی قرن جدید اداره شده توسط وزارت آموزش و پرورش شدند و 493 متخصص که کمک‌های برجسته‌ای به ملت کرده اند و کمک هزینه ویژه شورای دولتی را دریافت می‌کنند.

روابط  بین دانشگاهی

در حال حاضر 1020 دانشجو از 51 کشور جهان در XJTU در حال تحصیل میباشند.این دانشگاه از سال 2000 روابط بین دانشگاهی با 145 دانشگاه جهان در 42 کشور از جمله آمریکا، ژاپن، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، نیوزیلند و کره جنوبی برقرار کرده است. 900 متخصص خارجی در دانشگاه به کار گمارده شده اند.شیان تنها دانشگاهی است که عضو کمیته “برترین مدیران صنعتی اروپا” به اختصار T.I.M.E میباشد.این دانشگاه در سه برنامه تبادلی زیر نظر اتحادیه اروپا “برنامه همکاری خارجی اراسموس” بیش از هر دانشگاهی در چین همکاری داشته است.

بودجه سالیانه

دانشگاه سیستم گسترده ای از بودجه و بورسیه شامل سالانه 12 میلیون یوان در مقطع کارشناسی؛ به علاوه پشتیبانی سالانه در قالب وام به مبلغ 14.4 میلیون یوان را پرداخت می کند.دانشگاه همچنین برای پشتیبانی دانشجویان تحصیلات تکمیلی “فاند نوآوری” را ایجاد کرده است که سالیانه 50 میلیون یوان را پرداخت میکند.دانشگاه همچنین برای دانشجویان ، آموزش بهداشت روانشناختی و مرکز مشاوره مدرنی ارائه می دهد.

دانشکده آموزش های بین الملل: School of International Education (SIE):

این دانشکده که از سال 2006 شروع به کار کرده است،مسئول امور اداری دانشجویان بین المللی است.SIE  سیاست های دانشجویان بین المللی را تدوین و نظارت می کند و مسئولیت پذیرش ، مدیریت ، اسکان و هماهنگی کار دانشگاهی آنها را بر عهده دارد. SIE برنامه لیسانس زبان چینی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و همچنین مسئولیت آموزش زبان چینی برای همه دانشجویان بین المللی را دارد. علاوه بر این ، SIE مسئول موسسات کنفوسیوس است که بین XJTU و دانشگاه های خارجی همکاری می کنند.

 SIE دارای پنج آفیس و یک دپارتمان شامل دفتر اداری ، دفتر پذیرش دانشجویان بین المللی ، دفتر امور دانشجویان بین المللی ، دفتر اسکان دانشجویان بین المللی ، دفتر امور موسسه کنفوسیوس و دپارتمان مدیریت امور آموزشی است.

این دانشکده دارای 31 کارمند اداری و 25 استاد هیئت علمی است. XJTU یکی از اولین دانشگاههایی است که توسط وزارت آموزش و پرورش  Ministry of Education  (MOE) برای گرفتن دانشجویان بورسیه دولت چین تعیین شده است. تحصیلات بین المللی XJTU به سال 1959 برمیگردد و هزاران دانشجوی بین المللی را از سراسر جهان آموزش داده است. در سال 2016 ، XJTU اولین گواهینامه کیفیت ملی برای تحصیل در چین را با کسب نتایج عالی با موفقیت دریافت کرد. XJTU در سال 1995 آموزش پزشکی به زبان انگلیسی را در چین آغاز کرد. در سال 2005 ، با تصویب وزارت آموزش و پرورش ، XJTU مقررات موقت استانداردهای کنترل کیفیت آموزش پزشکی به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی  در چین تدوین کرد.در سال 2020 تعداد کل دانشجویان بین الملل از 134 کشور 2891 نفر بوده است. در میان آنها 2659 دانشجو موفق به گرفتن مدرک شده اند که این تعداد شامل 1106 دانشجوی کارشناسی،893 دانشجوی تحصیلات تکمیلی و 660 دانشجوی دکتری است. علاوه بر این ، XJTU به ترتیب سه موسسه كنفوسیوس را برای همكاری با دانشگاه نبراسکا لینکلن در آمریکا University of Nebraska-Lincoln ، دانشگاه لیورپول در انگلستان، دانشگاه یاماناشی گاکوین در ژاپن Yamanashi Gakuin تأسیس كرده است.

 

پردیس‌ها و زندگی دانشجویی دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

نگاهی به آمار دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

0
تعداد کل دانشجویان
0
رشته کارشناسی
0
رشته کارشناسی ارشد
0
رشته دکتری
0
دانشجوی خارجی
0
از چند کشور جهان
کد ویدئو: 980810002-159-03

تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

هزینه‌های ‌ تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ چین

هزینه زندگی ماهیانه بین 1000 تا 3000 یوان است .

نرخ شهریه

دوره‌های کوتاه مدت (Non-Degree)

150 تا 50000 یوان

کارشناسی

30000 تا 50000  یوان

کارشناسی ارشد

39000 تا 50000 یوان

دکتری

34000 تا 50000 یوان

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه شیان چین2021

زمان پذیرش :

برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان‌هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت است. شما می‌توانید برای اطلاع از دقیق ترین زمان برای تحصیل در چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقاطع دریافت بورس :

 بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است.

رشته تحصیلی:

کمک هزینه تحصیلی برای یادگیری هر یک از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه اعطا می‌شود.

مزایای بورس تحصیلی:

 

دانشگاه شیان چین

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰یوان برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ یوان برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ یوان برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.
ملیت دانشجو: شهروندان غیر چینی
تعداد بورس تحصیلی: برای این بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه های کشور چین برای گرفتن دانشجو آزادانه عمل می‌کند.

بر طبق گزارشات منتشر شدۀ, دو رشته دانشگاه شیان جیائوتونگ در رتبه ی برتر و ۱۴ رشته ی دیگر در ۱% ممتاز در لیست ESI تا تاریخ مارس ۲۰۱۸ قرار گرفته اند. دانشگاه شیان جیائوتونگ تا الان موفق شده ۶۷ جایزه در سطح ملی در زمینه کیفیت تدریس فوق العاده دریافت کندو توانسته که به سی و پنج دوره به دوره های ملی، بیست و سه دوره به دوره های اشتراک گذاری منابع و یازده دوره آزاد ویدئو در سطح ملی ، دوازده مرکز نمایشی تجربیات آموزشی، نه تیم آموزشی در سطح ملی ارتقا پیدا کند.

گزارشات در زمینۀ علم و تکنولوژی در همین دانشگاه به دلیل پاسخگویی به نیازهای اصلی جامعه و بهبود عملکرد در زمینه های رقابتی در عرصۀ فناوری می باشد. از سال ۲۰۰۰، دانشگاه شیان جیائوتونگ رهبری ۲۱ پروژۀ تحقیقاتی “برنامه ۹۷۳″و ۴,۸۳۰ پروژۀ تحقیقاتیِ بنیاد ملی علوم طبیعی چین را عهد دار بوده است.

بیشتر بخوانید: روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه شیان چین 2021

نحوه درخواست:

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

 

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

کد مطلب: 980810002-159

4 Reviews

5
5
5
5

Write a Review

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا