دانشگاه شیامن چین xiamen university

کد تصویر: 980902002-151-01
تحصیل در دانشگاه شیامن چین
کد تصویر: 980902002-151-03

‌دانشگاه شیامن چین


دانشگاه شیامن

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

کد تصویر: 980902002-151-02

دانشگاه شیامن، در سال ۱۹۲۱، آقای Tan Kah Kee، رهبر چینی مشهور میهن پرستی در خارج از چین، دانشگاه شیامن را تاسیس کرد، که اولین دانشگاهی بود که توسط چینی‌های خارج از کشور در تاریخ آموزش مدرن چین ساخته شد. XMU  در میان دانشگاه‌های برجسته چین در پروژه ملی “۲۱۱” و “پروژه ۹۸۵” که حمایت ممتاز از توسعه پایدار و استراتژیک آن را فراهم می‌کند، ذکر شده است. دانشگاه شانگهای مالزی اولین دانشگاه خارج از کشور است که توسط یک دانشگاه معتبر چینی تاسیس شده است.

دانشجویان و اساتید

دانشگاه  Xiamen دارای تعداد تقریبا ۴۰۰۰۰ دانشجوی تمام وقت (از جمله ۱۷۰۰ دانشجوی بین‌المللی)، یعنی ۲۰۰۰۰ دانشجوی کارشناسی، ۱۷۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ داوطلب دکترا است.

دانشگاه  Xiamenدر حال حاضر دارای بیش از ۲۵۰۰ معلم و پژوهشگر تمام وقت است که ۲۲ نفر از اعضای آکادمی‌علوم چین یا آکادمی‌مهندسی چین هستند.

XMU با بیش از ۳۰۰ دانشگاه در کشورهای انگلیس، ایالات متحده، ژاپن، فرانسه، روسیه و غیره، مشارکت کرده است و همچنین مناطق اداری ویژه چین مانند هنگ کنگ و ماکائو و استان تایوان و ۱۶ موسسه کنفوسیوس را با همکاری دانشگاه‌های محلی در ۱۳ کشور تاسیس کرده است.

محیط زیست و زیبایی

XMU به عنوان “زیباترین دانشگاه” چین معروف است. علت این نامگذاری امکانات عالی آموزش و محیط زیست و زیبای شناخته آن است که در بین تپه‌های سبز و دریا آبی قرار دارد. محوطه اصلی یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در Xiamen است، خود یک مقصد گردشگری محبوب است.

موقعیت‌ جغرافیایی

محوطه اصلی دانشگاه Xiamen در منطقه سیمینگ در جنوب غربی Xiamen واقع شده است. در قله کوه‌ها، در مقابل اقیانوس و در نزدیکی خلیج Xiamen احاطه شده است. محوطه دانشگاه با منظره زیبا و پارک زیبا شده است.

سازه‌های اصلی دانشگاه Xiamen دارای مساحتی حدود ۲.۶ کیلومتر مربع است و کتابخانه‌های آن ۳.۵ میلیون جلد کتاب دارد.

این دانشگاه همچنین دارای مدارس در ناحیه Xiang’an Xiamen   و در Zhangzhou، فوجیان است.

اهداف ‌دانشگاه

در سپتامبر ۲۰۱۲، دانشگاه Xiamen عملیات خود را در Xiang’an، واقع در ۳۴ کیلومتری دانشگاه اصلی در ناحیه سیمینگ آغاز کرد. سه هدف  دانشگاه جدید فراهم کردن امکانات برای “توسعه رشته‌ها و موضوعات کاربردی” از قبیل علوم زیست شناسی و انرژی، ایجاد “پلتفرم‌های نوآوری برای علوم کاربردی” و اداره مرکزی جنوب مؤسسه کنفوسیوس اعلام شده است.

به‌عنوان یک دانشگاه مهم ملی که مستقیماً به وزارت آموزش‌وپرورش چین وابسته است. HUST آزمایشگاه‌های ملی Wuhan برای Opto-Electronic WNLO را مدیریت می‌کند که یکی از پنج آزمایشگاه ملی چین است.

HUST همچنین یکی از چهار دانشگاه چینی است که واجد شرایط اجرای آزمایشگاه ملی و زیرساخت‌های اصلی علوم و فناوری ملی هستند. دانشگاه علم و صنعت Huazhong یکی از دو دانشگاه چینی بود که توسط جامعه مهندسین تولیدکننده  SME جایزه رهبری دانشگاه را دریافت کرد و توسط مجله علمی Nature ، “مؤسسه تحقیقاتی چین” به عنوان “ده مؤسسه تحقیقاتی برتر چین” انتخاب شد.

در سال 1952 دولت مرکزی چین به دنبال ساخت یک سیستم آموزشی عالی جدید برای توسعه سریع اقتصاد علم و فن‌آوری پس از جنگ داخلی چین بود که در سال1953 موسسه هوژنگ افتتاح شد و تمامی برنامه‌های مربوط به مهندسی قدرت به موسسه هوژنگ سپرده شد.

این موسسه واقع در جنوب شهر وجهان قرار دارد. دانشگاه‌ هاست چین با روش‌های نوین که به کار می‌برد یکی از پیشگامان در بین بقیه دانشگاه‌ها است و جالب بدونید این دانشگاه 72 درصد آن فضایی سبز دارد که به دانشگاه جنگل نیز شهرت دارد.

تعداد دانشجو های دانشگاه شیامن

0
کارشناسی
0
کارشناسی
0
دکتری

تحصیل در دانشگاه شیامن چین

شهریه دانشگاه شیامن چین

هزینه زندگی ماهیانه بین 400 تا 3000 یوان است.

نرخ شهریه
دوره‌های کوتاه مدت (Non-Degree)5000 تا 26000 یوان
کارشناسی24000 تا 38000  یوان
کارشناسی ارشد26000 تا 69000 یوان
دکتری30000 تا 55000 یوان

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه شیامن

زمان‌ ‌پذیرش:

برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان‌هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت است. شما می‌توانید برای اطلاع از دقیق ترین زمان برای تحصیل در چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقاطع دریافت بورس دانشگاه شیامن:

 بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است.

رشته تحصیلی:

کمک هزینه تحصیلی برای یادگیری هر یک از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه اعطا می‌شود.

مزایای بورس تحصیلی دانشگاه شیامن:

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.
ملیت دانشجو: شهروندان غیر چینی
تعداد بورس تحصیلی: برای این بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه های کشور چین برای گرفتن دانشجو آزادانه عمل می‌کند.

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه شیامن:

نحوه درخواست:

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی (فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی (فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی‌ ارشد)

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

 

 

مهم ترین دلایل برای تحصیل در دانشگاه شیامن چین

 

دانشگاه شیامن XMU) ) یکی از معتبرترین دانشگاه های چین است. این نهاد بزرگ جامع آموزشی است که در جزیره شیامن در استان زیبای فوجیان واقع شده است.

XMU آموزش های با کیفیتی به دانشجویان محلی و بین المللی ارائه می دهد. به همین دلیل شهرت زیادی  در بین دانشگاه های چین دارد. XMU همچنین دارای امکانات و ساختمان های مدرن است.

چرا دانشگاه شیامن یکی از بهترین دانشگاه ها برای  تحصیل در خارج از کشور است؟

1. “قدرت علمی”

دانشگاه شیامن که در سال ۱۹۲۱ توسط آقای تان کاه کی، رهبر مشهور میهن پرست چینی های خارج از کشور تأسیس شد، اولین موسسه آموزش عالی چینی بود که توسط یک چینی خارج از کشور تأسیس شد.

همچنین اخذ رتبه بالای 15 در میان بیش از 2،000 دانشگاه در سرزمین چین ، باعث شده است که XMU در مسیر صعود برای تبدیل شدن به یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور جهان پیش برود . این دانشگاه متعهد به ایجاد یک محیط دانشگاهی بین المللی و فرهنگ غنی می باشد و به عنوان یک نهاد ملی درجه یک برای یادگیری ، با شهرت بین المللی به عنوان یک مرکز تعالی علمی شناخته می شود.

در سال ۲۰۱۷ XMU به عنوان دانشگاه نوع A طبقه بندی شد.

2. پردیس های خاص و زیبای دانشگاه شیامن

پردیس های XMU در اطراف خلیج شیامن در ساحل غربی تنگه تایوان واقع شده اند، با دیدگاه های نفس گیر از تپه های سبز undulating و گستره ی گسترده ای از آب های دریایی، محیط بی نظیری را پدید آورده اند. این پردیس ها را در میان زیباترین پردیس های جهان رتبه بندی می کنند. پردیس سیمینگ که در نوک جنوبی جزیره شیامن قرار دارد، در نزدیکی چندین مکان مورد علاقه و در مجاورت یک ساحل شنی قرار دارد.

پردیس شیانگ آن که به تازگی ساخته شده است در منطقه شیامن واقع شده است که توسط منطقه شیانگشان در شمال و دریا در جنوب محدود شده است. پردیس XMU ، دارای باغ های زیبا و چشم انداز, با دریاچه های آرام, درختان با شاخ و برگ سرسبز و ساختمان های با شکوه با سبک های معماری خاصی ، می باشد.

3. اساتید بسیار حرفه ای دانشگاه شیامن و رشته های عالی و متنوع

این دانشگاه تعداد زیادی از استادان رده بالا را به خدمت گرفته است که بسیاری از آن ها دانشمندان برجسته و دانش پژوهان پیشرو هستند.

XMU جایگاه خود را به عنوان یک مرکز برجسته یادگیری از طریق توسعه مداوم منابع انسانی حفظ می کند.

XMU در حال حاضر دارای دانشکده ای ۲۶۶۲ نفر است که ٫۸۷٪ آن ها دارای مدرک دکترا هستند. XMU اولویت بالایی برای تنوع و بین المللی شدن ترکیب دانشکده خود دارد. استادان و محققان این دانشگاه دارای دکترای اعطا شده توسط دانشگاه های خارج از کشور می باشند و نقش بسیار مهمی در XMU ایفا می کنند. XMU طیف جامعی از رشته ها را در علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، مدیریت، علوم هنری و علوم پزشکی ارائه می دهد.

دانشگاه شیامن یک دانشگاه قابل توجه است که طیف گسترده ای از برنامه ها را در رشته های مختلف ارائه می دهد. برخی از معتبرترین برنامه های این دانشگاه عبارتند از:

کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی (MBBS)
کارشناسی ارشد OneMBA

دکترای تجارت بین المللی در روابط بین الملل

 

4.مشارکت و تبادل جهانی و همکاری پیوسته

دانشگاه شیامن (XMU ) به طور فعال در برنامه های مبادله ای و پروژه های تحقیقاتی مشارکتی شرکت می کند، و به طور منظم میزبان برنامه های مشارکت بین المللی است. این موسسه ۱۵ مؤسسه همکاری را در ۵ قاره تأسیس کرده و مشارکت هایی را با بیش از ۲۴۰ موسسه آموزشی در سطح  بالاتر در سراسر جهان ایجاد کرده است.

این دانشگاه با نزدیک به ۵۰ دانشگاه از ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان به همکاری فعالی مشغول می باشد و نقش فعالی در سکوهای همکاری چند جانبه مانند بورس جهانی آموزش مهندسی (GE3)، کنسرسیوم جهانی U8، اراسموس موندوس اتحادیه اروپا، کنسرسیوم دانشگاهی جاده ابریشم دریایی قرن بیست و یکم و شبکه دانشگاه آسه آن داشته است .

دانشجویان دانشگاه شیامن (XMU ) در طول تحصیل در دانشگاه فرصت هایی برای شرکت در برنامه های مختلف تبادل دانشگاهی یا پیگیری مطالعات بیشتر در دانشگاه های مشهور جهان دارند.

5. هزینه های تحصیل مقرون به صرفه و بورسیه های مختلف

شهریه و هزینه زندگی در XMU در مقایسه با بیشتر دانشگاه های بزرگ دیگر در چین و فراتر از آن نسبتاً پایین است.

دانشگاه شیامن انواع خوبی از بورسیه ها را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند، از جمله بورسیه های دولتی چین، بورسیه های ستاد موسسه کنفوسیوس، بورسیه های دولتی استان فوجیان، بورسیه های شیامن تان کاه کی و بورسیه های دانشگاه شیامن است. بورسیه ها هزینه ی کامل شهریه، محل اقامت، کمک هزینه زندگی و هزینه های بیمه را پوشش می دهند، در حالی که بورسیه های جزئی یک یا چند مورد را به طور کامل پوشش می دهند.

۶- امکانات درجه یک

دانشگاه شیامن (XMU ) دارای طیف جامعی از امکانات تدریس و تحقیقات و یک سیستم خدمات عمومی کارآمد است. کتابخانه این دانشگاه مجموعه ای بیش از ۴٫۳ میلیون کتاب کاغذی و ۷٫۱ میلیون کتاب الکترونیکی در اختیار دارد. علاوه بر این، شبکه اطلاعاتی پرسرعت این دانشگاه از پیچیده ترین شبکه های چین است. XMU دانش پورتال منابع را ارائه می دهد دانشجویان این دانشگاه دسترسی به اطلاعات عظیمی از ادبیات آنلاین. از طریق کتابخانه این دانشگاه دارند، دانشجویان می توانند از کتابخانه های دانشگاه های مشهور دیگر در چین و فراتر از آن بازدید کنند.

XMU طیف جامعی از امکانات ورزشی و فرهنگی از جمله زمین های فوتبال، زمین تنیس، زمین بدمینتون، استخرهای شنا، محدوده بازی گلف، اتاق های پیانو، و سالن های کنسرت را در اختیار دانش جویان قرار می دهد.

7 مراقبت و توجه به دانشجویان

دانشجویان بین المللی دانشگاه شیامن می توانند توجه و مراقبت توسط دانشگاه را مانند زمانی که در کشورهای خود تحصیل می کردند، احساس کنند. هر دو هفته یک بار ، برنامه ی سرو صبحانه با رئیس دانشگاه وجود دارد که طی آن رئیس دانشگاه به دنبال بازخورد دانشجویان خواهد بود.

مسابقه پل چینی، مسابقه بین المللی ماراتن شیامن و مسابقه کارائوکه خارجی XMU از محبوب ترین مسابقات در محوطه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی هستند.

این دانشگاه میزبان جشن هایی برای تعطیلات بزرگ توسط دانشجویان بین المللی مانند جشنواره بهار و جشنواره آب پاشی است. یکی از مناظر منحصر به فرد در محوطه دانشگاه ، که بسیاری از دانشجویان بزرگ بین المللی راغب آن می باشند ، تمرین بوکس تای چی و شمشیر  می باشد که به کمک استاد فورونگ انجام می شود.

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

کد مطلب: 980902002-151

2 پاسخ

  1. وقت بخیر، میخواستم بپرسم برای اتباع افغانستانی ساکن در ایران که دارای کارت آمایش هستند،بورسیه داده میشود؟
    ممنون میشوم پاسخ بدهید.

    1. سلام لطفا با شماره 09122880015 و یا هرکدام از شماره های درون وبسایت تماس بگیرید کارشناسان ما شمارا راهنمایی می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *