کار ضمن تحصیل در چین | چگونه حین تحصیل کار پیدا کنیم؟

کار ضمن تحصیل در چین

محتوای جدول

محتوای جدول

کار ضمن تحصیل در چین ممکن است برای بسیاری از دانشجویانی که در چین تحصیل می‌کنند، یک مبحث مهم باشد و یا کسانی که قصد تحصیل دارند و مایل هستند تا ساعت خاصی را به کار دانشجویی بپردازند. به همین دلیل ما در این مقاله سعی داریم تا فرصت های کاری که می تواند در چین برای دانشجویان فرصت مناسبی باشد را برای شما عنوان کنیم؛ چرا که تحصیل در چین صددرصد می‌تواند مزایایی فوق العاده داشته باشد.

اما کار ضمن تحصیل در چین را باید در شرایط خاصی در نظر بگیرید و همانگونه که میدانید هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور به شدت پایین است و قانونی که وجود دارد این است که دانشجویان خارجی اجازه ساعت کاری بیش از حد را ندارند. به این خاطر که به نیروی کار داخلی چین آسیبی وارد نشود.
چین به خاطر موقعیت جغرافیایی و اقتصادی بی نظیری که دارد شما را از انتخاب این کشور برای تحصیل پشیمان نمیکند. تنها کافیست خدمات قابل توجهی را در نظر بگیرید و به واسطه آن بتوانید علاوه بر تحصیل عالی و بورسیه تحصیلی چین منبع درآمد قابل قبولی را به دست آورید.

کار حین تحصیل در چین

آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی جز فرایندهایی است که شما به عنوان کار ضمن تحصیل در چین می توانید به انجام آن اقدام کنید. اما شما نباید در یک شرکت به خصوص این کار را انجام دهید؛ چرا که دولت چین این کار یک تخلف می داند. سعی کنید به عنوان شغل پاره وقت در دوران دانشجویی خود در ابتدای کار، به آموزش زبان انگلیسی بپردازید؛ چرا که حتی بسیاری از چین ها خود علاقه دارند تا زبان انگلیسی را فرا بگیرند. اگر کیفیت کار و آموزش شما در سطح بالایی باشد، صددرصد مشتریان خود را پیدا می‌کنید و مشتریان شما یک تبلیغ اساسی محسوب میشوند و این چنین شاید درآمد قابل قبولی را نیز به دست آورید.

توصیه ما به شما این است که سعی کنید به واسطه آموزش زبان انگلیسی مهارت های خود را بالا ببرید و به عنوان یک شغل دانشجویی پردرآمد به آن بنگرید؛ چرا که شاید بسیاری از دانشجویان آنچنان که نیاز است از زبان انگلیسی خود رضایت نداشته باشند. شما در اینجا میتوانید به یک منبع درآمد قابل قبول دست پیدا کنید. به عنوان کار ضمن تحصیل در چین یک گزینه عالی محسوب می‌شود.
شما در هر کدام از دروس توانایی بیشتری دارید می توانید به عنوان مدرس فعالیت کنید؛ چرا که این کار می‌تواند علاوه بر دستمزد قابل توجه برای شما یک شغل پاره وقت بدون دردسر محسوب شود پس به این شغل نیز بیندیشید.
به تدریس خصوصی با استفاده از ترفند ها و امکانات خاصی که وجود دارد بپردزاید. اما شما باید شاگرد را جذب کنید تا بتوانید با جذب دیگر شاگردان کیفیت کار خود را بالا ببرید. روش های متفاوتی وجود دارد که شما بتوانید در کلاس خصوصی به درآمد بالایی دست پیدا کنید که شناخت عوامل مهم صددرصد باعث میشود تا شما بتوانید از تدریس خصوصی استفاده کرده به منبع درآمد قابل قبولی در کار ضمن تحصیل در چین دست پیدا کنید.

 

خدمات همیشه به روز ترجمه

کار ضمن تحصیل در چین را شما می توانید از خدمات ترجمه شروع کنید؛ چراکه اگر شما به چند زبان تسلط دارید می توانید به راحتی از این توانایی خود استفاده کنید و به عنوان یک مترجم از هتل ها و مکان های دیگر برای ارائه خدمات استفاده کنید. امروزه بسیاری از هتل ها و آژانس مسافرتی برخی نیاز مبرم به مترجم دارند.

بیشتر بخوانید:  مقایسه زندگی دانشجویی در چین و روسیه

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

برای زیر نویس انواع سریال، رمان، نمایشنامه، قرارداد ها، کتب به مترجم نیاز است که شما در این بین می توانید از خدمات ترجمه خود به عنوان کار ضمن تحصیل در چین شروع و ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که این کار می تواند به نفع شما باشد؛ چراکه ساعت کاری آن اصولا به دست شما است و لازم نیست تا ساعت های طولانی را به کار بپردازید. این موقعیت ویژه را از دست ندهید.

 

دستیار هتل

کار ضمن تحصیل در چین را به عنوان دستیار هتل می توانید شروع کنید؛ چرا که شما به راحتی می توانید به مکاتبات ورودی و خروجی مهمان‌ها رسیدگی کنید و همچنین برنامه مهمان ها را مورد ارزیابی قرار دهید. رزرو بلیط هواپیما؛ هتل؛ رستوران و یا هر کار دیگری را اصولا دستیار انجام می‌دهد و در تنها کاری که باید مهارت بسیار بالایی داشته باشید راهنمایی و توصیه به افرادی است که در هتل نمی دانند باید چه کنند. اصولا برای رفاه حال مشتریان در هتل باید خدمات قابل قبولی را ارائه داد. پس شما می توانید به راحتی به عنوان دستیار هتل فعالیت کنید.
شما حتی می توانید از انواع سایت‌های کاریابی که در چین وجود دارد، برای کار ضمن تحصیل در چین اقدام کنید. آنچنان که باید و شاید دانشجویان در چین دست بازی برای انتخاب شغل ندارند، اما در هر صورت شغل‌هایی وجود دارد که شما بتوانید به نحو احسن از آن ها استفاده کنید و منبع درآمد حتی اندکی داشته باشید.

تور لیدر

از دیگر کار ضمن تحصیل در چین انتخاب شغل لذت بخش تور لیدر است. به واسطه جذابیت های چین همیشه تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر می کنند. شما به عنوان تور لیدر می‌توانید درآمد خوبی را در این زمینه به دست آورید. اما باید بدانید که تور لیدر صددرصد توانایی های خاصی باید داشته باشند. مانند اینکه دقیقا چه حرفی را در لحظه باید کجا بزند. همچنین مدیریت قابل قبولی بر روی جمع کردن افراد داشته باشد.

از لحاظ ارتباطی مهمترین کاری که تور لیدر باید به آن توجه کند حفظ خونسردی و بالا بردن سطح کیفی اطلاعات خود است. کیفیت زمانیکه شما به عنوان تورلیدر فعالیت می کنید باید مکانهای گردشگری خاصی را انتخاب کنید و از تمامی ویژگی‌ها و خصوصیات مکان به نحو احسن صحبت صحبت کنید. بهداشت فردی احساس، مسئولیت، توجه به خواسته‌های دیگران در کمال ادب و متانت از جمله ویژگی های یک لیدر قدرتمند است. شما باید از لحاظ علمی نیز سطح خود را بالا ببرید و عوامل جغرافیایی، سیاست، جامعه و بسیاری از موارد دیگر را به راحتی شناخته و مدیریت کنید. به هیچ عنوان نباید درآمد تور لیدر را نادیده گرفت در کنار لذتی که در جمع کسب میکند.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با اساتید دانشگاه‌های چین

مدلینگ

از جمله جذابترین شغل ها می تواند برای کار ضمن تحصیل در چین حرفه مدلینگ باشد. شما در این ها حرفه می توانید به بهترین شکل ممکن خدمات قابل توجهی را ارئه دهید و وابسته به مدل و مکانی که در این حوزه فعالیت می کنید، درآمد خوبی را کسب کنید.

بدون شک کار ضمن تحصیل در چین آنچنان آسان نیست؛ چرا که شما نمی توانید در شرکتهای چینی کار کنید و همچنین کار بیش از حد باعث تعلیق و اخراج شما از این کشور می‌شود اما خدماتی مانند مدلینگ و حرفه های این چنینی علاوه بر این که می‌تواند روحیه شما را شاد نگه دارد تا حدودی شما در ساعات متفاوتی که به درس و تحصیل نمی پردازید میتوانید از در این شغل و حرفه فعالیت کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل پزشکی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

روزنامه نگاری

روزنامه نگاری یکی دیگر از فعالیت هایی است که شما به عنوان کار ضمن تحصیل در چین میتوانید آن را به ثمر برسانید. کافیست تا در حرفه عکاسی و یا نویسندگی مهارت داشته باشید تا به این شکل بتوانید به صورت پاره وقت یک شغل چالش برانگیز را برای کار ضمن تحصیل در چین درنظر بگیرید. اما امروزه تمام مردم در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند و شما حتی میتوانید به عنوان یک منبع درآمد به این نوع فضاها بیندیشید پس سعی کنید از قابلیت هایی مانند مدیریت پیج و بسیاری از موارد اینچنینی استفاده کنید.

کار حین تحصیل در چین

 

فروشندگی بوتیک یا منشی باشگاه

فروشندگی لباس جز شغل‌های پاره وقتی است که شما برای کار ضمن تحصیل در چین می توانید آن را انجام دهید. تنها کافیست شخصیت و ظاهری مرتب و آراسته داشته باشید و بتوانید از فن بیانی عالی به نحو احسن استفاده کنید. فروشندگی از جمله شغل های خاصی است که دانشجویان در دوران تحصیل خود به خاطر پاره وقت بودن به دنبال آن هستند. شما اگر در مرکز فروش و فروشگاه های باکلاس و لاکچری چین به کار فروشندگی بپردازید. درآمد خوبی نصیب شما خواهد شد.

به عنوان منشی نیز در یک مطب و باشگاه میتوانید استخدام شوید؛ چرا که امروزه نیز به واسطه وجود باشگاه های ورزشی و رواج بیش از اندازه آن به فردی به عنوان منشی برای برنامه‌ریزی کلاس‌ها و احتیاج است. منشی می تواند خدمات قابل توجهی را ارائه دهد و به عنوان شغل پاره وقت منشی یک شغل ایده آل و بدون دردسر است.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل داروسازی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

کار در فروشگاه های غذایی

کار ضمن تحصیل در چین را شما می‌توانید به عنوان صندوقدار در رستوران، ابمیوه فروشی، ساندویچی و یا بسیاری از مکان های این چنینی مشغول به کار شوید. صددرصد در چین به خاطر وسعت بسیاری که دارد احتیاج است تا به عنوان صندوقدارو یا گارسن به بهترین شکل ممکن از خدمات اتسفاده کرده و هرچه سریعتر پول در بیاورید. شما باید یک تایم خاص را به کار اختصاص دهید؛ چراکه کار بیش از حد خلاف قوانین چین محسوب می شود

مدیریت رسانه های اجتماعی

به جزء کارکردن در انواع مواد غذایی شما می توانید به مدیریت رسانه های اجتماعی، کارآموزی بازاریابی نیز فکر کنید. حتی امروزه وبلاگ نویسی از جمله فعالیتهای است که شما میتوانید از راه دو نیز فعالیت کنید و حقوق بگیرید. هرچقدر خلاقانه تر عمل کنید صددرصد پول بیشتری به دست می آورید. اما دانشجویان عزیز برای کار ضمن تحصیل می توانند به عنوان دستیار کتابخانه به عنوان شغل پاره وقت حساب کنند.

بیشتر بخوانید:  دانشگاه‌های کشور چین - معرفی دانشگاه های برتر

حتی برای کنترل امنیت خوابگاه نیز میتوانید فعالیت کنید و در آخر پول خوبی را به عنوان درآمد کسب کنید. البته برخی از دانشجویان نیست با مراقبت از کودکان و سالمندان کار ضمن تحصیل در چین را برای خود اینگونه برآورد می کند. در هر صورت شما اگر به قوانین احترام بگذارید کار کردن شما هیچ مشکلی نخواهد داشت. اما باید سعی کنید بیش از حد کار نکنید و به دنبال شغل های خطرناک نیز نباشید.
کار ضمن تحصیل در چین را شما با پروژه دانشجویی چنانچه توانایی این کار را دارید می توانید انجام دهید. به گونه ای که برخی از دانشجویان به خاطر کمبود وقت شاید نتواند پروژه‌های خود را آنچنان که باید و شاید مدیریت کنند. شما می توانید از استعداد خود استفاده کرده و به عنوان مشاور حتی به یک تبلیغ پر بازده بیندیشید.

مزایای تحصیل در چین

چین از جمله کشورهایی است که به خاطر مزایای خاصی که برای تحصیل دارد. شما در زمان تحصیل لازم نیست تا هزینه های زندگی و تحصیل پایینی را در اختیار داشته باشید.

اما باز هم انسان باید کار کند تا بتواند به دیگر مایحتاج خود نیز رسیدگی کنند. توصیه ما به شما این است که سعی کنید همیشه به دنبال شغل های نیمه وقت با درآمد پایین باشید. با امنیت بالا ،گزینه قابل توجه را به خاطر بسپارید که امنیت بیشتر از هر چیری مهم است.

هر کدام از دانشگاه های چین اعتبار بالایی دارند و صددرصد دانشجوی بیشتری را قبول میکند پس صددرصد شما باید به جمعیت بالای دانشجویان که جویای کار هستند بی توجه نباشید.

سخن پایانی

ما در این مقاله که در مورد کار ضمن تحصیل در چین صحبت نمودیم. به شما یاد آوری کردیم، که شما می‌توانید از خدمات قابل توجهی که عنوان شد به نحو احسن استفاده کنید. با اینکه چین کشور پهناوری است اما کارکردن در آن شاید مقداری سخت باشد. اما باز هم پیدا کردن شغل ممکن است. در چین شرایطی شما با استفاده از سایت های کاریابی این اختیار را دارید که بخواهید هر چه سریعتر یک کار مطمئن را پیدا کرده و مشغول شوید .

اما شغل هایی مانند دستیار هتل و منشی باشگاه، لیدر تور، دستار کتابخانه، فروشندگی و تدریس و آموزش زبان از حمله خدماتی هستند که شما میتوانید به نحو احسن به انجام آن بسپارید.
سعی کنید در شرکت های چینی کار نکنید. چرا که دولت چین این کار را خلاف مقررات معرفی کرده است. به همین علت از نیروی کار چینی به شدت کم می‌شود و شما نمیتوانید مدت زیادی را به کار و فعالیت بپردازید. آموزش زبان انگلیسی و خدمات ترجمه جزء شغلهایی هستند که درکنار بسیاری از خدمات دیگر نیز می تواند به عنوان یک شغل پاره وقت دانشجویی محسوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین