تحصیل در چین به زبان انگلیسی

رفتن به ‌یک کشور دیگر برای تحصیل می‌‌تواند تجربه‌ای بسیار سرگرم کننده و بی‌نظیر باشد‌. ما در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط تحصیل در چین به زبان انگلیسی آشنا کنیم.

اگر شما مایل به تحصیل در چین به زبان انگلیسی هستید اکنون بهترین زمان برای مطالعه در سریع‌ترین اقتصاد در حال توسعه‌ی جهان است‌.

به زبان انگلیسی در چین تحصیل کنید

چین با حدود دو ‌هزار دانشگاه دارای بزرگترین شبکه دانشگاه‌ها‌‌‌ در جهان‌است که با وجود 500،000 دانشجوی بین‌المللی که در سال 2018 در چین مشغول به تحصیل بودند‌، اکنون سومین کشور بزرگ پذیرا‌ی دانشجویان خارجی (پس از آمریکا و انگلیس) است‌.

درس خواندن در چین‌ یک ماجراجویی خواهد بود که هرگز فراموش نخواهید کرد؛ همچنین امکان خوبی‌را برای رشد اقتصادی‌، کسب مهارت‌ها‌‌‌ و تجربیات ناب فرهنگی در اختیارتان قرار می‌‌دهد‌.

با این حال‌، دانشجویان خارجی ممکن است در کشورهای غیر انگلیسی زبانی مانند چین‌، خود را به سختی تطبیق دهند‌. در بسیاری از کشورهای آسیایی مانند چین‌ یا ژاپن‌، امکان برقراری ارتباط به زبان انگلیسی وجود دارد‌، اما همه افراد جامعه از آن استفاده نمی‌کنند و برخی حتی با انگلیسی آشنا نیستند‌.

به طور خاص برای‌ یک دانشجوی بین‌المللی‌ که با زبان اصلی تدریس در کلاس آشنایی ندارد، درس خواندن می‌‌تواند دشواری‌هایی به همراه داشته باشد.

با این حال‌، اجازه ندهید که این مساله شما را از ادامه‌ تحصیل در چین باز دارد‌. اگر چینی نمی‌دانید و علاقه‌مندید در یکی از دانشگاه‌ها‌ی چین مشغول به تحصیل شوید، این امر امکان‌پذیراست.

بسیاری از دانشجویان در دنیا از این واقعیت اطلاع ندارند‌، اما با این‌که انگلیسی زبان اصلی کشور چین نیست‌، چندین دانشگاه در چین دوره‌ها‌‌‌یی را ارائه می‌‌دهند که کاملا به زبان انگلیسی تدریس می‌‌شوند‌.

حال سوال اصلی این است که از کجا باید جستجوی خود را آغاز کنید؟

کاری که باید انجام دهید این‌است که جستجوی خود را به دانشگاه‌ها‌‌‌‌یی اختصاص دهید که عناوین درسی مورد علاقه‌ی شما را به زبان انگلیسی ارائه می‌‌کنند‌.

توجه داشته باشید که چون کلاس‌ها‌‌‌‌ی انگلیسی بیشتر مورد توجه دانشجویان خارجی‌است اگر تصمیم تحصیل در چین به زبان انگلیسی بگیرید، بیشتر هم‌کلاسی‌ها‌ی شما غیر چینی خواهند بود؛ این واقعیت می‌‌تواند نکته‌ی مهمی‌ در تصمیم‌گیری شما باشد‌.

مسئله دیگری که باید در نظر بگیرید‌، در دسترس بودن دوره مورد نظر شماست‌‌. ممکن است پیدا کردن دانشگاه‌ها‌‌‌ی چینی که کلاس‌ها‌‌‌ی انگلیسی ارائه می‌‌دهند آسان باشد اما پیدا کردن دوره‌ها‌‌‌یی که مباحث مورد علاقه‌ی شما را برگزار می‌‌کنند ممکن است کار را دشوارتر کند‌.

شما ممکن است در نهایت مجبور به انتخاب دانشگاه دیگری شوید ‌یا رشته اصلی خود را به کلی تغییر دهید زیرا دانشگاه، دوره‌ها‌‌‌ی مورد علاقه‌ی شما را به زبان انگلیسی را ارائه نمی‌دهد‌.

بنابراین‌، کسب تحصیل در چین به زبان انگلیسی محدودیت‌ها‌‌‌ی خود را دارد‌ اما اگر دانشگاه‌ها‌‌‌ی خوبی در چین پیدا کنید که رشته‌ها‌‌‌ی اصلی خود را به انگلیسی ارائه دهند‌، مطمئناً نیاز کمتری به‌یادگیری زبان چینی خواهید داشت‌.

البته اگر وقت و نیز تمایل به ‌یادگیری زبان چینی دارید‌،‌ یادگیری آن اکیداً توصیه می‌‌شود زیرا فرصت‌ها‌‌‌ی بیشتر و بهتری را در این کشور پیش‌روی شما قرار خواهد داد‌.

شرایط زندگی در چین برای دانشجویان بین‌المللی چگونه است؟

شرایط زندگی در چین
کد تصویر: 981229002-016-01

بهتر است بدانید که بیش از 500،000 دانشجوی خارجی در چین وجود دارد که این آمار هر ساله 10٪ افزایش می‌‌یابد‌. چین با بیش از 2000 عنوان درسیکه به انگلیسی تدریس می‌‌شوند،‌‌ در حال تبدیل شدن به‌ یکی از محبوب ترین مقاصد برای اخذ تحصیلات آکادمیک در جهان است‌.

زندگی در چین‌ یک تجربه جذاب است و می‌‌تواند انواع مختلفی از افراد را در خود جای دهد‌. با وجود سرعت زیاد رشد اقتصادی‌، فرصت‌ها‌‌‌ی بسیاری برای کار ‌یا تجارت وجود دارد‌. همچنین رفتار مردم چین با افراد خارجی بسیار دوستانه و گرم است‌.

فردریک لکلارک‌ یک دانشجوی انگلیسی در دانشگاه CUPL چین که در رشته‌ی حقوق تحصیل کرده از تجربه‌ی حضور خود در این دانشگاه انگلیسی زبان چنین می‌‌گوید:

CUPL در دنیای علم حقوق اعتبار بسیار خوبی دارد و مطالعه حقوق در اینجا و به خصوص در پکن جالب و هیجان انگیز است‌. حضور در‌یک دانشگاه معتبر چین فرصتی عالی است و من نمی‌توانم به مکانی بهتر از CUPL فکر کنم‌.

کلاس‌ها‌‌‌ی من در اینجا همیشه جذاب و چالشی است‌، دانشجویان این دانشگاه از فرهنگ‌ها‌‌‌ و پیش زمینه‌ها‌‌‌ی حقوقی مختلفی هستند که با حضور آن‌ها‌‌‌ و همچنین اساتید عالی دانشگاه‌، بحث‌ها‌‌‌‌ی کلاسی همیشه مفید روشنگر خواهد بود.

چند دانشگاه برتر چین با دوره‌ها‌‌‌ی انگلیسی

نحوه درخواست برای دوره‌ها‌‌‌ی انگلیسی در دانشگاه‌ها‌‌‌‌ی چین

باید بدانید که پیدا کردن دانشگاهی که معیارهای مورد نظر شما را برآورده کند‌، فقط آغاز کار است‌. مرحله بعدی کسب پذیرش در آن موسسه است‌. بررسی درخواست‌ها‌‌‌ و اعلام نتایج به متقاضیان می‌‌تواند فرآیندی زمان‌ بر باشد‌.

برای شروع‌، باید تحقیقات بیشتری در مورد ‌‌دانشگاه‌ انتخاب شده‌ی خود انجام دهید‌. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‌توانید به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید‌ تا الزامات خاص دانشگاه‌، مدارک برای ارسال و از همه مهمتر شهریه آن‌ها‌‌‌ را بررسی کنید‌. همچنین باید در صورت وجود‌، برنامه‌ها‌‌‌ی مخصوص دانشجویان بین‌المللی دانشگاه را نیز به دقت بخوانید.

‌‌‌‌برخی از دانشگاه‌ها‌‌‌‌ی چین بورسیه‌ها‌‌‌ی تحصیلی ارائه می‌‌دهند که شامل مبلغی برای شهریه و مسکن است‌. این موارد می‌‌توانند زمان‌بر باشند‌، به خصوص اگر قصد دارید برای مدت طولانی در این کشور بمانید‌ یا تامین هزینه‌ها‌‌‌ برایتان مشکل است‌.

کار دیگری که باید انجام دهید تحقیق راجع به خود منطقه‌ای است که قصد دارید در آن‌جا زندگی کنید‌. هزینه‌ها‌‌‌ی مسکن‌، مخارج زندگی روزمره‌، هزینه‌ها‌‌‌‌ی رفت و آمد به دانشگاه و‌‌… می‌‌توانند بوجه‌ی شما را خیلی زود تمام کنند‌. این مبالغ‌‌‌ (و اینکه آیا توانایی پرداخت آن‌ها‌‌‌ را دارید یا نه) باید قبل از نهایی کردن برنامه‌هایتان‌‌‌ در حساب شما موجود باشد‌.

نتیجه

تصمیم گیری برای تحصیل در کشوری دیگر مخصوصا با زبانی متفاوت می‌‌تواند بسیار دشوار باشد و جاده‌ای طولانی خواهد بود که بعضی اوقات حتی ممکن است ناامیدکننده به نظر برسد.

این امر به شما بستگی دارد که توانایی شروع کردن زندگی دانشجویی خود در جای دیگری از جهان را داشته باشید یا نه، ‌‌‌اما اگر برای ادامه تحصیل در چین به زبان انگلیسی مصمم هستید‌، مطمئن باشید در چین تجربه‌ای عالی و بی نظیر خواهید داشت. البته همه‌ی اینها مستلزم اشتیاق شما برای دیدن جهان و کسب تجربه‌ها‌‌‌‌ی جدید است‌.

به گفته‌ی چارلز مک لئود‌، مدیر منابع انسانی‌ در PricewaterhouseCooper

ارزش تجربه‌ای که یک ‌‌دانشجو‌ی بین‌المللی کسب می‌‌کند‌ فراتر از تحصیل علم است و باعث ایجاد توانایی در درک مسائل کاری و شخصی از دید فرهنگ‌ها‌ی متفاوت در آن‌ها می‌‌شود.”

اگر شما نیز تجربه‌ی درس خواندن در یکی از دانشگاه‌های چین را دارید تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

کد مطلب:

981229002-016

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

0 Reviews

Write a Review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا