در‌این مقاله قرار است همه چیز درباره مهندسی ‏برق ‏و تمامی دانشگاه‌های تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

1

کد پادکست: 980717002-319-01

تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین

اول‌اینکه هیچ فرقی بین رشته تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین با سایر کشور‌ها وجود ندارد. پس بخش‌های از مطالب برای تمامی‌کشور‌ها عمومیت دارد و بخش‌های فقط مختص کشور چین است.

تفاوت بین مهندسی برق و الکترونیک غالباً مبهم است، اما به طور کلی صحیح است که بگوییم مهندسین برق عمدتاً به تولید و توزیع گسترده برق توجه دارند، در حالی که مهندسان الکترونیک بر روی مدارهای الکترونیکی بسیار کوچکتر متمرکز هستند. در مقطع مهندسی الکترونیک، به احتمال زیاد شما می‌توانید درک تخصصی از مدارهای مورد استفاده در رایانه‌ها و سایر فن آوری‌های مدرن را‌ایجاد کنید، و به همین دلیل مهندسی الکترونیک غالباً در کنار علم کامپیوتر تدریس می‌شود. یک مدرک مهندسی برق یا الکترونیک با مهندسی مکانیک و عمران همپوشانی دارد.

رشته برق در کشور چین

2
کد تصویر: 980717002-319-07

کد پادکست: 980717002-319-02

شرایط ورود به تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین

برای تحصیل در رشته تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین، شما نیاز به یک پیش زمینه قوی در موضوعات ریاضیات و علوم (خصوصاً فیزیک) دارید.

با ‌این حال، مانع نشوید. بسیاری از دوره‌ها با برخی از ماژول‌های پایه و اساس شروع به کار می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که ‌این دانش پیش زمینه تا حد استاندارد لازم است. برای دانشگاه‌های پیشرو معمول است که از نمرات برتر درخواست شود. به عنوان مثال، دانشگاه کالج لندن (UCL) از دانشجویان انگلستان می‌خواهد درجه A را بدست آورند، و انتظار می‌رود دانشجویان بین المللی معادل آن را بدست آورند.

با داشتن مدرک مهندسی ‏برق ‏در ‏چین چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

راهنمای اساسی درباره آنچه در دوره تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین خواهید آموخت، آنچه را باید برای تحصیل یاد بگیرید

تا بتوانید جایگاه خود را در یک مدرک بگیرید، و بعد از فارغ التحصیلی چه شغل‌هایی را می‌توانید بدست آورید.

مدرک مهندسی برقکد تصویر: 980717002-319-08

3
کد پادکست: 980717002-319-03

مهندسی برق چیست؟

مهندسی برق طراحی، ساخت و نگهداری سیستم‌های کنترل الکتریکی، ماشین آلات و تجهیزات است. برخی از نگرانی‌های مهندسی برق نیز در مهندسی مکانیک و عمران مشاهده می‌شود.

وکتور برق

کد تصویر: 980717002-319-09

اصطلاح مهندسی برق اغلب شامل مهندسی الکترونیک است.

در حالی که مهندسان برق عمدتاً بر تولید و توزیع برق در مقیاس بزرگ متمرکز هستند، مهندسان الکترونیک به مدارهای الکترونیکی کوچکتر نگران هستند و اغلب نیز با رایانه‌ها و سایر فن آوری‌های مدرن کار می‌کنند.

با‌این حال، هر دوره کارشناسی ارشد شامل عناصر مهندسی برق و الکترونیک خواهد بود. مهندسان برق در شبکه‌های حمل و نقل، روشنایی، گرمایشی، تهویه، سیستم‌های آسانسور، تولید و توزیع برق و انرژی تجدید پذیر، کار می‌کنند. شما برنامه‌های پروژه را تدوین می‌کنید، مقادیر زمانی و هزینه‌های پروژه را برآورد می‌کنید، کار تکنسین‌ها و صنعتگران، نصب آزمایشگاه‌ها، مدیریت تجزیه و تحلیل داده‌ها و از رعایت مقررات بهداشت و‌ایمنی اطمینان می‌دهند.

4
کد پادکست: 980717002-319-04

در رشته تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین چه شغل‌های می‌توانید پیدا کنید؟

بسیاری از مدارک کارشناسی تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین شامل عناصر مهندسی الکترونیک خواهند بود. به طور کلی مهارت‌های طراحی، تحلیلی، فنی و مهندسی را توسعه می‌دهید. دوره‌های سال اول معمولاً در تمام رشته‌های مهندسی شامل ریاضیات، مهندسی ارتباطات و سیگنالها، اصول مهندسی، سیستم‌ها و ارتباطات و مهارت‌های آزمایشگاهی است.

شغل در مهندسی برقکد تصویر: 980717002-319-10

همچنین ماژول‌های خاصی برای مهندسی برق مانند مدارها و میادین، مهندسی کامپیوتر، سیستم‌های بلادرنگ، الکترونیک آنالوگ، پروژه‌های سیستم‌های جاسازی شده و برنامه نویسی مهندسی وجود خواهد داشت. در طول سال دوم، شما به احتمال زیاد در مورد تجزیه و تحلیل داده‌ها، تکنیک‌های احتمالی و عددی، مهندسی پردازش و کنترل سیگنال، ارتباطات از راه دور، مهندسی سیستم آنالوگ، طراحی و اجرای سیستم دیجیتال، الکترونیک منبع تغذیه، طراحی مهندسی نرم افزار، طراحی مهندسی برق، مدیریت صنعتی و سیستم‌های رباتیک خواهد بود.

ماژول‌های سال آخر معمولی ممکن است شامل مدل سازی و کنترل سیستم، الکترومغناطیس، مهندسی برق، ماشین‌های برقی، تبدیل انرژی درایوهای موتور و ژنراتور، امواج میدان و آنتن‌ها، طراحی الکترونیکی، طراحی دیجیتال، محاسبات مبتنی بر وب، سیستم ارتباطات ویدئویی دیجیتال و میکروالکترونیک آنالوگ باشد. اما دوره‌ها بسته به موسسه و کشور مورد نظر خود متفاوت خواهد بود.

در رشته مهندسی ‏برق در  چه مطالبی را باید مطالعه کنیم؟

ریاضیات برای انجام مهندسی برق در دانشگاه ضروری است.

بسیاری از دانشگاه‌ها همچنین از نامزدها می‌خواهند ریاضیات بیشتر یا پیشرفته را انجام دهند. علاوه بر‌این، دانشگاه‌ها می‌خواهند شما فیزیک یا شیمی‌یا یک موضوع فناوری را انجام داده باشید. همچنین اگر می‌توانید با شرکت و کسب نتایج خوب در چالش‌های ریاضیات و فیزیک، علاقه خود را به‌این موضوع ابراز کنید و‌ ایستادگی خود را نشان دهید دوره‌ها یا فعالیت‌های مهندسی فوق برنامه می‌تواند به شما در روند درخواست کمک کنند.

 

ایده‌های کارساز در چین

کد تصویر: 980717002-319-11

اما الزامات دانشگاه متفاوت است، بنابراین مؤسسات مورد نظر خود را بررسی کنید. فراتر از علوم، در دست داشتن یک موضوع علوم انسانی یا یک علوم اجتماعی مهارت‌های ارتباطی را به شما آموزش می‌دهد که در بیشتر مشاغل بسیار مهم است.

5
کد پادکست: 980717002-319-05

کارفرمایان چه خدماتی از ما می‌خواهند؟

کارفرمایان معمولاً به افرادی مانند مشاور مهندسین برق، خدمات عمومی‌یا دولتی، ارتباط از راه دور، مهندسی، محاسبات، ساخت و ساز، انرژی، ساخت، حمل و نقل و تاسیسات و نیروهای مسلح نیاز دارند. با پیشرفت فناوری رایانه و موبایل، آن‌ها نیاز بیشتری به مهندسان برق خواهند داشت.

اما با‌این حال اگر علاقه دارید می‌توانید به صورت آزاد کار کنید. به عنوان یک مهندس برق، محل کار شما بسته به پروژه و مرحله پروژه‌ای که روی آن تمرکز دارید، از آزمایشگاه‌ها تا دفاتر و سایت‌های ساختمان متفاوت خواهد بود. مهندسان برق با پیشرفت در مشاغل خود مسئولیت‌های مدیریتی را بر عهده می‌گیرند. بعضی اوقات آن‌ها مجبورند ساعات کاری اضافی را بخصوص در پایان دوره پروژه‌های خود بگذرانند. مهندس برق بودن ممکن است با مسافرتهای داخلی و بین المللی درگیر شوند.

لیست دانشگاه‌های چینی که رشته مهندسی برق را پشتیبانی می‌کنند:

مهندسی برق فرصت‌های بی پایان را برای شما فراهم می‌کند

مهندس برق فردی است که سیستم‌های الکتریکی جدیدی را طراحی می‌کند و توسعه می‌دهد، مشکلات را حل می‌کند و  برطرف می‌کند. آن‌ها ریاضیات برق، فیزیک، الکترومغناطیس و الکترونیک را در هر دو سیستم در مقیاس بزرگ و کوچک برای پردازش اطلاعات و انتقال انرژی مطالعه و مورد استفاده قرار می‌دهند. آن‌ها با انواع دستگاه‌های الکترونیکی، از کوچکترین دستگاه‌های جیبی گرفته تا ابر رایانه‌های بزرگ کار می‌کنند. دانشجویان مهندسی ‏برق ‏در ‏چین در رشته تحصیل در رشته مهندسی برق در کشور چین ترکیبی از طراحی و آزمایشگاه را می‌آموزند. این ترکیب با کاربرد عملی به دانشجویان اجازه می‌دهد مفاهیم را تجسم کنند و سپس‌ایده‌های خود را در  انواع شرایط واقعی زندگی به کار گیرند. دانش آموزان یاد می‌گیرند که مشکلات را تجزیه و تحلیل و تشخیص دهند و راه حل‌های نوآورانه را توسعه دهند.

6
کد پادکست: 980717002-319-06

مهندسان برق صنایع

مهندسان برق معمولاً با سیستمهای الکتریکی در مقیاس بزرگ مانند کنترل موتور و انتقال نیرو و همچنین استفاده از برق برای انتقال انرژی درگیر هستند. مهندسان برق ممکن است بر روی طیف متنوعی از فناوری مانند طراحی لوازم خانگی، سیم کشی ساختمان‌ها، سیستم‌های مخابراتی، نیروگاه‌های برق و ارتباطات ماهواره‌ای کار می‌کنند.

یکی دیگر از زمینه‌های نوظهور برای مهندسان برق میکروالکترونیک است. طراحی و توسعه سیستم‌های الکتریکی و مدارها در رایانه‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه. اما فارغ التحصیلان فقط به صنایع فوق محدود نمی‌شوند. مدرک مهندسی برق UNSW مهارت‌های عالی حل مسئله و تفکر منطقی را به شما آموزش می‌دهد. دوره‌ها به روش‌هایی ساخته شده‌اند که تفکر تحلیلی را تشویق می‌کنند، به مدیریت زمان شما کمک می‌کنند.

 

طراحی مهندسی ‏برق ‏در ‏چین

نقشه مهندسی‌برقکد تصویر: 980717002-319-12

 

چند نمونه از کاربردها و کاربردهای مهندسی ‏برق ‏در ‏چین عبارتند از:

 مدرک مهندسی برقکد تصویر: 980717002-319-13

 

کد مطلب: 980717002-319

3 پاسخ

  1. سلام . من در رشته انسانی تحصیل کردم و هنوز کنکور ندادم .
    اما دیپلم زبان دارم و از ی چینی شنیدم که با مدرک زبان میتونم اونجا معلم زبان کودکان بشم و هزینه خوبی رو دریافت کنم و همچنین تحصیل کنم . این حرف درسته ایا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *