معماری در کشور چین

تحصیل در رشته معماری در کشور چین

زمان مطالعه: 6 دقیقه

تحصیل در رشته معماری در کشور چین

 

رشته معماری در کشور چین : دانشجویان علاقمند به ریاضیات کاربردی می‌توانند در رشته معماری در کشور چین به تحصیل بپردازند. بسیاری از این کلاس‌ها به دانشجویان می‌آموزد چگونه با تکیه بر اصول مهندسی و تکنیک‌های حل مشکلات، خانه و ساختمان‌های مقرون به صرفه، چشم نواز و به لحاظ ساختار مناسب و عملی بسازند.

درس خواندن در دانشگاه‌های معروف چین مثل دانشگاه‌های پکن و شانگهای و … فرصتی استثنایی است که دانشجویان با ورود به کشور چین می‌توانند پله‌های پیشرفت و ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند  در حوزه کاری خودشان نیز به تخصص‌های مورد نیاز برسند. با توجه به اینکه چین با تحولات بی سابقه و همچنین افزایش همکاری حرفه ای، صنعتی و علمی‌با شرکای بین المللی، پیشرفت می‌کند، این برنامه نسل‌های آینده معماری را آموزش می‌دهد که آگاهی متقابل فرهنگی، مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی، توانایی خلاقانه و انتقادی، شایستگی فنی و نگرش حرفه ای برای فعال کردن و تعریف تغییرات در حال انجام و آینده در محیط داخلی در داخل و بین المللی را دارد.

این برنامه با تمرکز و درگیر شدن با محیط چینی و محیط زیست محلی، بر اساس بالاترین استانداردهای بین المللی تمرکز دارد.

معماری در کشور چین

تاریخچه‌ی معماری در چین

معماری چین دارای یک تاریخچه آشکار معماری است که به 2500 سال پیش باز می‌گردد. سبک‌های غنی معماری آن بازتاب دوران قدیم به عنوان دیوار بزرگ چین و شهر ممنوعه است. با ورود به قرن بیست و یکم، چین گام‌های بلندی را در ترکیب طرح‌های سنتی شاهنشاهی با مقیاس گذاری معماری مدرن از طریق محله‌ها و مناطق روستایی نشان داده است. این امر مستلزم استعدادهای جوان در زمینه معماری، ساخت و ساز و برنامه ریزی برای روشن کردن این برنامه‌ها است.

بازار رشد خلاق

نمره بازار با دستمزد پایین فرصتی را برای معماران فراهم می‌کند تا نوآوری ایجاد کرده و برنامه ها و ساختارهای طراحی ایجاد کنند. وقتی این پروژه های ساختمانی تصویب شوند، ممکن است سال های کمتری طول بکشد تا ساخته شود.

چشم انداز رقابتی

بازار چین به طور فزایندهای چشم انداز معماران خارجی در چین را برای اجرای پروژه‌های بلند پروازانه در این کشور می‌گذراند. این می‌تواند به دانشجویان و متخصصان معماری اجازه دهد تا با دیگران رقابت کنند و در همان خط مملو از کارآیی بیشتری در رویکرد خود باشند. اگرچه تا حد زیادی منفی دیده می‌شود، اما بازار قوی و رو به رشد ساخت و ساز در چین را اثبات می‌کند.

نمایشگاه‌های تجاری غنی

در چین، بزرگترین نمایشگاه معماری و ساختمان و نمایشگاه‌های تجاری برای شرکت در آن برگزار می‌شود. این مراکز نوآورانه در حال ایجاد بستری برای ارائه بینشی از فن آوری ساختمان و نمایش محصولات در بازار هستند. همچنین این نمایشگاه داخل و سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد.

چه نوع مهارت‌هایی برای دانشجوی رشته معماری در کشور چین، ساختمان و برنامه‌ریزی بهترین است؟

 

مهندسی و ریاضیات

افراد حرفه‌ای باید از اصول مهندسی و ریاضی قوی برخوردار باشند. مهارت در احتمال و آمار می تواند به معماران در تجزیه و تحلیل بهتر جمع آوری داده‌ها از مشخصات ساختاری کمک کند. لباس‌های محکم و حساب شده فیزیک به معماران کمک می‌کند تا مسائل ساختاری را محاسبه کنند و در همان مماس، می‌توانند ابعاد مناسب مواد را طراحی کنند.

 

مهارت‌های طراحی

افراد حرفه‌ای برای تفکر و نوآوری در مدلهای معماری که ترکیبی از عملکرد و طراحی زیباشناختی است، به مهارتهای هنری نیاز دارند. آنها با تاریخچه معماری فنی مختلف آشنا هستند و می توانند آثار بدیعی خلق کنند.

 

مهارت‌های مدیریت پروژه

متخصصان معماری به مهارت‌های رهبری قوی نیاز دارند. این امر به افراد ضروری نیاز دارد تا به طور کامل از یک پروژه تا پایان ساخت، پروژه را به طور کامل هدایت کنند.

مدیریت پروژه کار ساده‌ای نیست بلکه مدیریت پروژه شامل چندین کار نه چندان ساده می‌شود؛ از جمله شروع، برنامه‌ریزی، اجرا، کنترل و بسته‌شدن یک پروژه. قسمت دشوار کار آنجا است که پروژه با توجه به اهداف خاص برای دستیابی به یک جدول زمانی مشخص در محدوده بودجه تعیین شده، به تیمی محول می‌شود که شما انتخاب می‌کنید.

 

مهارت‌های ارتباطی

در طول تحولات پروژه، به یک جریان روان از افراد با زمینه‌ها و سطوح مختلف آموزشی نیاز دارد. این مهم است که مشخصات طراحی ، مواد و قراردادهای قانونی پروژه را اعلام کند.

دوره‌های ارائه شده در رشته‌های معماری، ساختمان و برنامه‌ریزی چیست؟

تعدادی تخصص در معماری برای لیسانس ارائه شده است. هر یک از برنامه‌های درسی و نتیجه یادگیری متفاوت را انجام می دهد. زمینه‌ها عبارتند از:

 • برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای
 • مطالعات معماری
 • مقدار سنجی
 • معماری منظر
 • هنرهای کاربردی و طراحی

معماری در چین

فرصت‌های شغلی با مدرک معماری چیست؟

فارغ التحصیلان با داشتن یک گواهینامه علمی در زمینه معماری، ساختمان و برنامه ریزی، بسته به آنچه در طول تحصیل تخصص دارند، می توانند تعدادی از مشاغل خود را تأمین کنند. معماری به مناطق مختلفی تقسیم می شود و هر رشته تمرکز متفاوتی را بر مسئولیت های شغلی خود پوشش می‌دهد. در زیر لیست مشاغل معماری آورده شده است:

برنامه‌ریز شهری

برنامه ریز شهری کسی است که مسئول توسعه زمین ها برای کمک به ایجاد جوامع است. مراقبت از امکانات موجود در شهرها برای سازگاری بهتر رشد جمعیت.

طراحی داخلی

طراحی داخلی یک رشته محبوب در بین دانشجویان معماری در دانشگاه ها است. مسئولیت های شغلی یک طراح داخلی شامل ایجاد طرح‌هایی از فضاهای داخلی است. آنها همچنین اطمینان حاصل میکنند که طرح‌هایی که ایجاد کرده‌اند برای آنها مناسب و کاربردی است.

 

تحصیل در رشته معماری در کشور چین

معماری چین دارای یک تاریخچه آشکار معماری است که به 2500 سال پیش باز می‌گردد. سبک‌های غنی معماری آن بازتاب دوران قدیم به عنوان دیوار بزرگ چین و شهر ممنوعه است. با ورود به قرن بیست و یکم، چین گام‌های بلندی را در ترکیب طرح‌های سنتی شاهنشاهی با مقیاس گذاری معماری مدرن از طریق محله‌ها و مناطق روستایی نشان داده است.
افراد حرفه‌ای باید از اصول مهندسی و ریاضی قوی برخوردار باشند. مهارت در احتمال و آمار می تواند به معماران در تجزیه و تحلیل بهتر جمع آوری داده‌ها از مشخصات ساختاری کمک کند. لباس‌های محکم و حساب شده فیزیک به معماران کمک می‌کند تا مسائل ساختاری را محاسبه کنند و در همان مماس، می‌توانند ابعاد مناسب مواد را طراحی کنند.
برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای مطالعات معماری مقدار سنجی معماری منظر هنرهای کاربردی و طراحی
فارغ التحصیلان با داشتن یک گواهینامه علمی در زمینه معماری، ساختمان و برنامه ریزی، بسته به آنچه در طول تحصیل تخصص دارند، می توانند تعدادی از مشاغل خود را تأمین کنند. معماری به مناطق مختلفی تقسیم می شود و هر رشته تمرکز متفاوتی را بر مسئولیت های شغلی خود پوشش می‌دهد. در زیر لیست مشاغل معماری آورده شده است:
هزینه تحصیل در چین ممکن است متفاوت از سایر کشورها باشد. هزینه دوره به موسسه‌ای که برای تحصیل انتخاب می‌کنید و رشته‌هایی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید بستگی دارد. به طور معمول ، دانشجویان کارشناسی انتظار می رود که برای برنامه‌های هنری بین 10،000 - 20،000 RM در سال بپردازند. با این حال، برای برنامه‌هایی مانند پزشکی، مهندسی و تجارت، ممکن است شهریه در محدوده 100000 - 50000 RM در سال باشد.

 

 

 

معمار منظر

یک معمار منظر امکانات فضای باز را برای فضاهای عمومی مانند مناطق مسکونی، پارک ها، باغ‌ها و پردیس‌های دانشگاه طراحی می‌کند.

در تعریف این رشته اختلافاتی وجود دارد اما آنچه به طور کلی می شود گفت این است که معماری منظر شاخه ای از معماری است که با درک 3 محور جایگاه محیط زیست و طبیعت ، رابطه آن با انسان و توجه به زیبایی شناختی هنری، به سازماندهی زمین و ساختمان ها و فضاهای بیرونی می پردازد .

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و همین طور افرادی که در بازار کار به دنبال آینده شغلی مناسب هستند، اطلاعات زیادی شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های که رشته معماری منظر را اموزش می دهند، معرفی سایر رشته های ارشد و دکترای معماری (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارائه داده شده است.

 

 

معمار تحقیق

امروزه با پیشرفت مفاهیم معماری، تغییرات زیادی از نظر طراحی فیزیکی در سراسر جهان اتفاق می افتد. این همان‌جایی است که یک معمار تحقیق مسئولیت خود را به عهده می‌گیرد. تحقیقات کامل درباره چگونگی انجام معماری در عصر دیجیتال باید انجام شود تا از مطابقت آن با روند فعلی اطمینان حاصل شود.

هزینه‌ی این دوره چقدر است؟

هزینه تحصیل در چین ممکن است متفاوت از سایر کشورها باشد. هزینه دوره به موسسه‌ای که برای تحصیل انتخاب می‌کنید و رشته‌هایی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید بستگی دارد.
به طور معمول ، دانشجویان کارشناسی انتظار می رود که برای برنامه‌های هنری بین 10،000 – 20،000 RM در سال بپردازند. با این حال، برای برنامه‌هایی مانند پزشکی، مهندسی و تجارت، ممکن است شهریه در محدوده 100000 – 50000 RM در سال باشد.
درباره رئوس مطالب درسی خاص موسسه مورد علاقه خود در وب سایت دانشگاه ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چه مدت دوره طول می کشد؟

برای رسیدن به یک معمار حرفه‌ای، چندین سال طول می کشد تا به سطح بالایی برسید. مانند سایر شرایط علمی در سایر کشورها، تکمیل دوره کارشناسی معماری در چین حدود 5 سال طول می کشد. در مورد مدرک لیسانس پیش حرفه‌ای در هر رشته معماری در کشور چین ، 4 سال طول می کشد تا انجام شود.
گذراندن دوره کارآموزی یک امر ضروری است زیرا بخشی از الزامات است. پس از گذشت سالها، کلیه دانشجویان معماری برای کسب گواهینامه رسمی موظف به شرکت در امتحان هستند.

بهترین دانشگاه‌های معماری در چین

شما می توانید دانشگاه‌هایی را پیدا کنید که دوره‌های معماری را در مناطق مختلف چین ارائه می‌دهند:

دانشگاه شیان جیائوتونگ

معماری در چین

دانشگاه شیان جیائوتونگ-لیورپول در سال 2006 به عنوان یک دانشگاه بین‌المللی سرمایه گذاری مشترک در چین تاسیس شد. این همکاری با مشارکتی که بین دانشگاه شیان جیائوتونگ و دانشگاه لیورپول شکل گرفت تأسیس شد.

بیشتر بخوانید:تحصیل در دانشگاه شیان جیائوتونگ

دانشگاه ناتینگهام نینگبو چین

معماری در چین

دانشگاه ناتینگهام نینگبو چین بهترین دانشگاه انگلیسی است که در چین مستقر است. دوره ها به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و مدارک توسط دانشگاه ناتینگهام انگلیس معتبر شناخته می‌شوند محوطه دانشگاه UNNC با طراحی خیره کننده و امکانات درجه یک به زیبایی برای دانش آموزان محوطه سازی شده است.

بیشتر بخوانید: بهترین دانشگاه‌های معماری چین

دانشگاه سیچوان

معماری در چین
دانشگاه سیچوان مستقر در چنگدو، یکی از دانشگاه‌هایی است که تحت نظر وزارت آموزش و پرورش چین اداره می‌شود.

بیشتر بخوانید:تحصیل در دانشگاه سیچوان

 کد مطلب: 980713002-322

 3,151 total views,  1 views today

1 Review

5

Write a Review

5 دیدگاه دربارهٔ «تحصیل در رشته معماری در کشور چین»

 1. سلام
  برای اینکه بتونیم بورسیه تحصیلی چین و بگیریم برای رشته مهندسی معماری مقطع کارشناسی باید شرایط معدل در دبیرستان چجوری باشه

  1. سلام و عرض ادب جهت دریاقت مشاوره رایگان میتونید با شماره 09122880015 تماس بگیرید

 2. سلام،نمرات دروس تخصصی ام بالاتر از ۱۶ است و معدلم بالای۱۹،آیا برای پذیرش پزشکی دانشگاه فودان مناسبه؟؟وضعیت دانشجویان مسلمان در دانشگاهایش چطوره؟؟با تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا