ما در این مقاله تمامی اطلاعات درباره تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین را برایتان باز می‌کنیم و سعی می‌کنیم هر ابهامی که در ذهن شما وجود دارد را برطرف کنیم؛ پس ما را دنبال کنید تا هر اطلاعاتی که نیاز دارید کسب کنید.

کدپادکست: 981023002-310-01

تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین

 

دانشگاه داروسازی

کدتصویر: 981023002-310-06

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

واحدهای رشته داروسازی در چین به دودسته تقسیم می‌شوند:

دانشجویان رشته داروسازی در دو سال اول تحصیل خود به فراگیری علوم پایه در رشته خود می‌پردازند. علوم پایه در رشته‌های داروسازی شامل دروس زیست‌شناسی و شیمی است و در ترم اول در سال سوم تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجویان وارد زمینه‌های تخصصی‌تری می‌شوند و باید زمینه خود را انتخاب کنند. دانشجویان باید پس از فارغ‌التحصیلی خود، در طول تحصیل دروس اصلی، دروس آزمایشگاهی و کارآموزی خود را بگذرانند تا پایان‌نامه خود را ارائه دهند.

دروس رشته داروسازی – تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین

 

 

کدتصویر: 981023002-310-07

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

دروس عمومی

دروس تخصصی

داروسازی

کدتصویر: 981023002-310-08

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

لیست 5 دانشگاه برتر دارای رشته داروسازی

 1. دانشگاه پکینگ (Peking University)
 2. دانشگاه داروسازی چین (China Pharmaceutical University)
 3. دانشگاه فودان (Fudan University)
 4. دانشگاه ژجیانگ (Zhejiang University)
 5. دانشگاه شانگ‌های جیاو (Shanghai Jiao Tong University)

 

داروخانه در چین

کدتصویر: 981023002-310-09

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

2

کدپادکست: 981023002-310-02

دانشگاه داروسازی چین

دانشگاه داروسازی چین، واقع در شهر تاریخی و فرهنگی نانجینگ. دانشگاه وابسته به وزارت آموزش و پرورش چین است و به عنوان پروژه 211 ساخته شده بود. این شهر به دلیل قدمت طولانی و نقش رهبری در زمینه دانشگاهی داروسازی چین شناخته شده است.

این دانشگاه در سال 1936 به عنوان اولین کالج ملی مستقل داروسازی چهار ساله چین و اولین موسسه دولتی برای آموزش عالی داروسازی در چین تأسیس شد. در پایان سال 2015، دانشگاه داروسازی چین میزبان بیش از 15000 دانشجوی تمام وقت است که در آن حدود 12000 نفر کاندیدای لیسانس یا کاردانی هستند. بیش از 3600 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد هستند. دانشکده آن شامل 910 معلم تمام وقت است.

محققان رودخانه یانگ تسه” پشتیبانی می‌شوند، 2 نفر توسط “هزاران استعداد آکادمی علوم چین” پشتیبانی می‌شوند. دانشگاه داروسازی چین رشته‌های مختلفی از جمله علوم، داروسازی، پزشکی، مهندسی، اقتصاد، مدیریت، هنر و حقوق را ارائه می‌دهد. برنامه‌های داروسازی بالینی ما 1٪ را در جهان به خود اختصاص داده‌اند. نشریات فارماکولوژی و سم شناسی رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داده است. دانشگاه داروسازی چین 25 برنامه کارشناسی ارشد، 5 برنامه کاردانی (پلی تکنیک)، 24 برنامه کارشناسی ارشد دکتری پژوهش محور را در دو رشته سطح اول داروسازی و داروسازی سنتی چینی و 36 برنامه کارشناسی ارشد پژوهش محور تحت 5 رشته سطح اول ارائه می‌دهد. دانشگاه داروسازی چین نوآوری در تحقیقات را ترویج می‌کند و هدف از آن ایجاد داروهای جدید برای بهداشت عمومی است.

 

تحصیل داروسازی در چین

کدتصویر: 981023002-310-10

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

کدپادکست: 981023002-310-03
3

تحصیلات با رشته داروشناسی در چین

به‌عنوان یکی از قدرت‌های مالی جهان، یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته های داروشناسی چین این فرصت را برای تحصیل در قلب یک اقتصاد پررونق فراهم می‌کند.چین مایل است خود را به‌عنوان گزینه‌ای برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی خارجی مطرح کند. چندین پروژه مهم توسط دولت چین برای بهبود سیستم آموزش عالی آغازشده است و تعداد بیشتری از دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی معتبر می‌شوند.

ما برای پاسخ‌گویی به سؤالات شما در مورد تحصیلات تکمیلی در چین، با اطلاعات مربوط به دانشگاه‌ها، شهریه، فرصت‌های بودجه و ویزاهای دانشجویی پاسخ می‌دهیم. 


فرصت‌های تحصیلات تکمیلی در چین:

چشم‌انداز متنوع چین، اقتصاد پررونق و‌سرمایه‌گذاری‌های سنگین دولت در آموزش عالی، آن را به مکانی خارق‌العاده برای تحصیل کارشناسی ارشد تبدیل کرده است. این‌که آیا شما علاقه‌مند به دنبال یک‌رشته علوم و فناوری یا علوم انسانی هستید، گزینه‌های زیادی برای تحصیلات تکمیلی برای متناسب با اهداف شغلی خود خواهید یافت.


در اینجا فقط چند دلیل برای تحصیل کارشناسی ارشد در چین آورده شده است:

جزئیات رشته دندانپزشکی در چین – جزئیات اصلی

کلاس های داروسازی

کدتصویر: 981023002-310-11

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

کدپادکست: 981023002-310-04
4

انواع دوره واحدهای داروسازی – تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین

درجه‌های رشته‌های دندان‌پزشکی به‌طورکلی در مؤسسات معتبر چینی محبوبیت بیشتری دارد. در موضوعات هنر و علوم انسانی کمتر مورد تأکید قرار می‌گیرد، اما الگوی آموزشی هنرهای لیبرال آمریکایی با افزایش تعداد کالج‌های چین مورد استقبال قرار می‌گیرد. کارشناسی ارشد تحقیق و کارشناسی ارشد برای هر یک از مدارک تحصیلی، ازجمله مدرک MA، MSc، MRes و MBA در دسترس است. دولت چین با بسیاری از کشورها ازجمله انگلستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن و بیش از 50 کشور دیگر توافقنامه‌های شناخت متقابل را برای مدارک تحصیلات عالی امضا کرده است. با این‌وجود، شما هنوز هم باید با دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی که در آن امیدوارید تحصیل کنید، بررسی کنید تا ببینید صلاحیت آن‌ها بین‌المللی شناخته‌شده است یا خیر.

سال تحصیلی معمولاً از ماه مارس آغاز می‌شود و در ژانویه به پایان می‌رسد. دوره‌ها به‌صورت ترم‌های جداگانه سازمان‌دهی می‌شوند و بسته به موسسه و دوره‌ای که در آن تحصیل می‌کنید. مرخصی تحصیل در تابستان به‌طورکلی بین چهارتا هشت هفته به طول می‌انجامد. سال نو چینی نیز عاملی برای تعیین تاریخ ‌ترم است.

کدپادکست: 981023002-310-05
5

هزینه‌ها و بودجه در رشته داروسازی در چین

 

هزینه های کارشناسی ارشد

کدتصویر: 981023002-310-12

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

 

هزینه تحصیل و زندگی در چین نسبتاً کم است. در حقیقت، بسیاری از ملزومات روزمره شما ممکن است بسیار ارزان‌تر از کشور خود باشد. شهریه بسته به موسسه و موضوع متفاوت است، بنابراین مقایسه برنامه‌های مختلف همیشه ایده خوبی است.

شهریه

شهریه معمولی برای مدرک کارشناسی ارشد چینی 29,000 تا 95,000 دلار خواهد بود. اما هزینه‌های دقیق می‌تواند بر اساس دوره و موسسه متفاوت باشد. برنامه‌های MBA و سایر مدارک تخصصی در سطح بالایی این مقیاس قرار خواهند گرفت.

هزینه‌های اقامت

دانشگاه‌های بزرگ‌تر و مدرن‌تر چین ممکن است برای دانشجویان بین‌المللی مسکن اختصاص دهند. اما اجاره‌نامه‌های خصوصی نیز در دسترس خواهد بود. قیمت متوسط بسته به نوع محل اقامت موردنیاز و قیمت‌های منطقه شما می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

بورس‌های تحصیلی و سایر بودجه ها

فارق التحصیلان چینی

کدتصویر: 981023002-310-13

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

برای کمک به دانشجویان خارج از کشور که در چین تحصیل می‌کنند، چندین برنامه بورسیه ایجاد شده است، از جمله چندین مورد که توسط CUCAS اداره می‌شود . سایر فرصت‌ها عبارت‌اند از:

همچنین ممکن است شما بتوانید مستقیماً از دانشگاه خود بودجه دریافت کنید. بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی در دسترس خواهند بود که برخی از آن‌ها برای جذب و حمایت از دانشجویان بین‌المللی طراحی‌شده‌اند.

امیدوارم از مقاله ما با نام تحصیل در رشته داروسازی در کشور چین لذت برده باشید.

 

منابع

isacteach

healthcarestudies

ucl.ac.uk

cucas

کد مطلب: 981023002-310

3 پاسخ

 1. با سلام
  ببخشید دوره داروسازی درچین به عنوان دکتری داروسازی ترجمه میشود یا به عنوان لیسانس داروسازی؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدهید

 2. شرایط دقیق بورسیه ها چجوریه؟
  با معدل ۱۴ برق دانشگاه صنعتی اصفهان شانسی هست بشه برای ارشد بورسیه گرفت؟

  1. سلام. لطفا فرم مربوط به مشاوره رو در سایت پر کنید. تا مشاوران ما بررسی و با شما تماس گیرند. بله شرایطش رو دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *