دانشگاه شاندونگ چین

کد تصویر: 980910002-137-05

تحصیل در دانشگاه شاندونگ چین
کد تصویر: 980910002-137-06

ساختار دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شاندونگ از ادغام چند مؤسسه سازماندهی شده است. این مؤسسات در طول زمان به بیش از دوازده نهاد دانشگاهی رسیده است. قدیمی‌ترین مؤسسه در دانشگاه شاندونگ، دانشگاه Cheeloo، می‌باشد که توسط سازمان‌های آمریکایی و انگلیسی در اواخر قرن نوزدهم (به‌عنوان کالج هنرهای آزادی) تأسیس شد. کالج Tengchow اولین مؤسسه مدرن آموزش عالی در چین بود. دانشگاه شاندونگ در تاریخ نوامبر ۱۹۰۱ به عنوان دومین دانشگاه ملی مدرن در کشور تاسیس شد.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه Shandong

دانشگاه شاندونگ تمام رشته‌های تحصیلات عالی اعم از علوم انسانی، علوم مهندسی و همچنین پزشکی را پوشش می‌دهد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای ۴ بیمارستان وابسته، ۳ بیمارستان غیر وابسته و ۱۱ بیمارستان آموزشی است. دانش آموزان تمام وقت این دانشگاه بالغ بر ۶۰،۰۰۰ نفر هستند که ۴۱،۱۰۳ در مقطع کارشناسی، ۱۶۶۰۷ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۸۱۳ دانشجوی خارجی هستند. همچنین شاندونگ دارای هیات علمی‌عالی از ۱۱۰۷ استاد، از جمله ۹۰۷ استاد دکتری است.

علاوه بر این، پروفسور پیتر گرنبرگ، فیزیکدان آلمانی و برنده جایزه نوبل فیزیک ۲۰۰۷، به دانشگاه شاندونگ به عنوان استاد دوره تخصصی در سال ۲۰۱۲ پیوست. پروفسور مویان، سرپرست تحصیلات تکمیلی دانشگاه Shandong، جایزه نوبل ادبیات را در اکتبر ۲۰۱۲ دریافت کرد.

دانشگاه شاندونگ دارای ۲ رشته اصلی مهم در سطح ملی (شامل ۸ رشته سطح دوم) و ۱۴ رشته مهم در سطح می‌باشد که این رشته‌ها از گروه‌های هنر، مهندسی و پزشکی شامل می‌شود.  سیستم انضباطی جامع دانشگاه به آن کمک می‌کند تا به توسعه هماهنگ ، بین رشته‌های مختلف دست یابد.

این دانشگاه دارای هشت پایگاه علمی‌تحقیقاتی دولتی است، از جمله یک آزمایشگاه ملی، مرکز تحقیقات فن آوری‌های دولتی، یک آزمایشگاه مهندسی دولتی و مرکز ارتقاء فن آوری‌های دولتی و ۴ پایگاه اصلی تحقیقات علوم اجتماعی، تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش، و تعداد زیادی از آزمایشگاه‌های مهم و مراکز پژوهشی فناوری مهندسی است.

.

اطلاعات کوتاه درباره دانشگاه شاندونگ چین

دانشگاه شاندونگ دارای هشت دانشگاه است که همه آنها در دو شهر استان جینان قرار دارند. جدیدترین این دانشگاه‌ها در شمال شرقی شهر بندر چینگدائو واقع شده است. این دانشکده در سپتامبر ۲۰۱۶ افتتاح شد و توسعه آن همچنان ادامه دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۰ توسط وزارت آموزش و پرورش چین به عنوان یک دانشگاه کلیدی معرفی شده است.

مقاطع تحصیلی دانشگاه شاندونگ چین

دانشگاه شاندونگ یکی از بزرگترین دانشگاه‌های تحصیلی در چین است. در حال حاضر ۱۲ رشته عمومی‌برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، یعنی فلسفه، اقتصاد، حقوق، تحصیل، ادبیات، تاریخ، علوم، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، مدیریت و هنرهای زیبا وجود دارد. ۴۰ برنامه درسی در سطح ابتدایی، ۵۵ برنامه کارشناسی ارشد، ۳ برنامه حرفه ای دکترا، ۲۷ برنامه حرفه‌ای کارشناسی ارشد، ۱۱۸ برنامه برای کارشناسی، ۳۸ ایستگاه تحقیقاتی پس از دکتری و یک سیستم کامل برای پرورش استعداد وجود دارد.

پیشرفت دانشگاه شاندونگ چین 

رشد دانشگاه در طول سال‌ها، SDU را به خط مقدم بسیاری از زمینه‌های چین رهنمون ساخته است. در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰، زمانی که دانشگاه شاندونگ در چینگدائو واقع شد، این دانشگاه خانه بسیاری از محققان مشهور بود که راه موفقیت بزرگی را در زمینه ادبیات و تاریخ به راه انداخت. تا به امروز، دانشگاه شاندونگ به خاطر برنامه‌های قوی لیبرال خود شناخته شده است و مجله علمی‌معتبر، ادبیات، تاریخ و فلسفه بسیاری منتشر کرده است. این دو دوره همچنین پایه خوبی برای دانشگاه در علوم طبیعی بود.

هدف دانشگاه شاندونگ چین

در مواجهه با فرصت‌های بی سابقه، دانشگاه Shandong هدف بزرگ آموزشی قرار گرفته است: در ابتدا به تولد ۱۲۰ سالگی خود رسیده و به یک دانشگاه جهانی تبدیل شده است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه شاندونگ چین 2020

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه شاندونگ چین 2020

نحوه درخواست

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید

خوابگاه‌های دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شاندونگ دارای چهار پردیس است که همه آنها در جینان هستند.

 

نکات مهم :

جا به جایی به کمپ در یک هفته قبل از ثبت نام مجاز است
اجاره خانه خارج از محوطه دانشگاه مجاز است
خدمات ثبت نام 24 ساعته
پرداخت در ترم به صورت نقدی

شهریه دانشگاه شاندونگ چین

هزینه زندگی ماهیانه بین 2000 تا 2500 یوان می‌باشد.

نرخ شهریه

دوره‌های کوتاه مدت (Non-Degree)

1000 تا 18000 یوان

کارشناسی

18000 تا 45000  یوان

کارشناسی ارشد

 22000 تا 61500 یوان

دکتری

26000 تا 36000 یوان

 

 

دانشگاه پزشکی شاندونگ

در این دانشگاه بیشتر رشته های پزشکی ، بافت شناسی ، جنین شناسی ، زنان و زایمان و ژنتیک تدریس می شود و در دنیا از اعتبار خواصی بر خوردار است. همچنین این دانشگاه موفق شده که در سال 2013 رتبه چهارم  چین را در بین دانشگاه های پزشکی چین به به خود اختصاص دهد.

 همچنین می توان به امکانات این دانشگاه همچون تعداد 27 کلینیک و موسسه پژوهشی ، تعداد  13آزمایشگاه و 8 بیمارستان اشاره نمود.

در این دانشگاه تعداد کارمندان بخش آموزش دانشگاه پزشکی شامل 1143 نفر هستند که از این نفرات حدود 335 پروفسور جهت تدریس، 136 سرپرست دکتر و  744 آموزگار کارشناس ارشد می باشند .فعل حال 1393 دانشجوی پزشکی محلی و بیش از 600 دانشجوی بین المللی در دانشگاه شاندونگ مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه شاندونگ چین بر خلاف دانشگاه های دیگر چین تجربه نسبتا مناسبی در تدریس به زبان انگلیسی را نیز دارد .کار تدریس به زبان انگلیسی از سال 1979 در این دانشگاه آغاز شده است.

 دانشگاه پزشکی شاندونگ در سال 2002 برای جذب دانشجویان پزشکی اقدام نمود و توانست در سال 2007 مدرک MOE  را اخذ نموده و واجد شرایط شناخته شود .

 دانشگاه پزشکی شاندونگ توسط WHO  (سازمان بهداشت جهانی) به رسمیت شناخته شده و فارغ التحصیلان این دانشگاه در رشته های MBBS و DBSآمادگی شرکت در آزمونهای پزشکی سایر کشور ها از جمله آزمون های MCL , PMDC , USMLE , HPCSA و SCHSN را دارا خواهند بود.

دانشگاه شاندونگ

[WPSM_AC id=23015]

دانشگاه علم و صنعت شاندونگ (SDUST ) چین

دانشگاه علم و صنعت شاندونگ (SDUST  (که در سال ۱۹۵۱ تأسیس شد، آموزش های چند رشته ای در مهندسی، علوم، مدیریت، ادبیات، حقوق، اقتصاد و آموزش را با ویژگی های مهندسی منحصر به فرد ارائه می دهد. این دانشگاه ساخت و ساز کلیدی استان شاندونگ برای پرورش پرسنل با توانایی های عملی و یک دانشگاه سطح بالا است.

پردیس دانشگاه علم و صنعت شاندونگ

دانشگاه علم و صنعت شاندونگ  برای دانشجویان بین المللی دارای پردیس می باشد ، این دانشگاه هم اکنون دارای سه پردیس است که به ترتیب در چینگدائو، تایان و جینان قرار دارند و مساحت کل آن ۲۵۳ هکتار با فضای کف ۱٫۴۶ میلیون متر مربع است.

دارایی های دانشگاه علم و صنعت شاندونگ

 ارزش کل دارایی های ثابت دانشگاه به ۳ میلیارد یوان رسید و ارزش کل ابزار و تجهیزات تدریس و تحقیق ۸۰۰ میلیون یوان است. این دانشگاه شامل ۳۳ کالج دانشگاهی و ۵ مؤسسه تحقیقاتی است. 9 مرکز برای مطالعات پس از دکترا ،در این دانشگاه وجود دارد, 10 رشته ردیف اول مجاز به ارائه مدارک دکترا و 31 رشته درجه اول مجاز به ارائه مدارک کارشناسی ارشد; ۱۹ رشته برای ارائه کارشناسی ارشد و ۹۶ رشته در مقطع کارشناسی دارد. این دانشگاه دارای ۱ رشته کلیدی دولتی (در حال ساخت)، ۴ رشته سطح هیگ در استان شاندونگ، ۵ رشته درجه یک در استان شاندونگ و ۱۹ رشته کلیدی در استان شاندونگ و شهر چینگدائو است.

رشته های مهندسی، ریاضیات، شیمی، علوم مواد علوم زمین و علوم کامپیوتر این دانشگاه وارد ۱٪ برتر ESI در جهان شده اند. همچنین یک پایگاه آزمایشگاه کلیدی دولتی که توسط استان شاندونگ و وزارت آموزش و پرورش تأسیس شده است، ۲ مرکز مهندسی مشترک دولتی-محلی، ۱ آزمایشگاه مهندسی ملی و ۹۲ آزمایشگاه وزارتی/چینگدائو در سطح شهر (پایه) و مرکز تحقیقات مهندسی (فناوری) وجود دارد.

اعداد و ارقام و افتخارات با ارزش در مورد دانشگاه علم و صنعت شاندونگ

SDUST در حال حاضر بیش از ۳۲۳۰۰ دانشجوی تمام وقت در مقطع کارشناسی و بیش از ۹۰ نامزد کارشناسی ارشد و دکتری ثبت نام می کند. این دانشگاه در میان هیئت علمی و کارکنان خود که  بیش از ۳۳۰۰ نفر می باشند، ۳۶۰ استاد، که شامل 4 عضو از دانشگاهیان آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین،  ۱۲عضو از دانشگاهیان دو استخدامی، ۱ عضو از دانشگاه خارجی آکادمی مهندسی ژاپن، ۲۱ نامزد استادان برنامه یانگتسه، محقق برجسته جوان و میلیون ها پروژه استعدادیابی می باشد.

این دانشگاه همچنین دارای 2 استعداد پیشرو در تیم استعدادهای درخشان رشته های تحقیق و پژوهشی، 31 کارشناس در پروژه کوهنوردی تایشان، کارشناسان ویژه و کارشناسان جوان، و 18 کارشناس جوان و میانسال با ویژگی های  برجسته در استان شاندونگ وجود دارد. 4 استاد مدل ملی، 7 استاد عالی ملی، 1 استاد مشهور ملی، 17 استاد عالی استانی وجود دارد. ۱ تیم ملی تدریس، ۱ برنامه درسی سطح ملی تیم تدریس ایدئولوژیک و سیاسی، ۸ تیم آموزشی استانی وجود دارد. 2 تیم نوآوری وزارت آموزش و پرورش، 2 تیم نوآوری استان شاندونگ، 19 تیم نوآوری جوانان در علم و فناوری موسسات آموزش عالی استان شاندونگ، 11 تیم نوآوری در طرح معرفی استعداد وجود دارد.

در این دانشگاه 19 عضو ملی درجه یک در مقطع کارشناسی رشته ساخت و ساز سایت ، 8  عضو رشته های ویژه و برنامه های جامع نوسازی خلبانی ، 11 برنامه مورد تصویب گواهینامه مهندسی ، 10 برنامه ردیف اول درسی کارشناسی ، 1 برنامه درسی تظاهرات ایدئولوژیک و سیاسی ، . 10 دوره ی به اشتراک گذاری منابع و دوره های عالی، 18 برنامه  برجسته با نام تجاری، 9 گروه پروژه برنامه گرا در سطح بالا،5  برنامه ردیف اول درسی کارشناسی و 11 برنامه درسی در مورد تظاهرات ایدئولوژیک و سیاسی دارد.

این دانشگاه با ۱۲۰ دانشگاه و پژوهشکده در ۲۳ کشور و منطقه ارتباط علمی و تعاونی برقرار کرده است و با موفقیت در «طرح نوآوری انضباطی و استعدادیابی دانشگاه ها» انتخاب شد. هر ساله نزدیک به ۱۰۰ کارشناس خارجی به این دانشگاه پیوستند و بیش از ۶۰۰ دانشجوی بین المللی  از بیش از ۶۰ کشور جهان برای تحصیلات دانشگاهی و اخذ مدرک یا تحصیلات کوتاه مدت به SDUST می آیند.

در برابر آینده، همه معلمان و دانشجویان دانشگاه پایبند به شعار مدرسه “به دنبال حقیقت و نوآوری” و اتوس مدرسه “وحدت، تلاش، حقیقت طلبی و نوآوری”، حمل روح دانشگاه “پشتکاری و تلاش” ، حمل سنت دانشگاه “عشق، فداکاری و کار عملی”، تلاش برای یک عصر جدید، به دست گرفتن فرصت های جدید، تحقق جهش های جدید، و تلاش برای ساخت دانشگاه را به مهندسی گرا و متمایز، دانشگاه سطح بالا در سال های آینده است.

 

بورسیه دانشگاه شاندونگ با تامین مالی کامل در چین  2022

بورسیه های دانشگاه شاندونگ برای برنامه های لیسانس، کارشناسی ارشد، و دکترا می باشد. شاندونگ از جمله دانشگاه های پیشرو چین است. رتبه بندی ملی دانشگاه شاندونگ در رده ۱۶ قرار دارد. بورسیه این دانشگاه  تمام هزینه های شما را در قالب یک تعهد، به صورت ماهانه پوشش خواهد داد. دوره ها به دو زبان انگلیسی و چینی تدریس خواهد شد.

این یک فرصت خوب برای یک دانشجوی بین المللی است که به دنبال تحصیل خود در چین از طریق بورس تحصیلی با بودجه کامل ، می باشد.

مدت زمان

 • برای لیسانس: 4 سال
 • برای کارشناسی ارشد: 2-3 سال
 • برای دکترا: 3-4 سال

درباره بورسیه دانشگاه شاندونگ 2022

 • کشور: چین
 • برنامه بورس تحصیلی: Bachelors, Masters & D.
 • نوع بورس تحصیلی:  تامین مالی به طور کامل.
 • آخرین مهلت: مارس 31, 2022

برنامه های موجود

در اینجا دوره های موجود برای بورس تحصیلی را برای شما ذکر می کنیم :

 • تجاری
 • علوم طبیعی
 • مهندسی
 • رشته های پزشکی
 • قانون
 • روزنامه نگاری
 • تحقیقات زیست محیطی.
 • سیاست

مزایای بورسیه

همانطور که در بالا ذکر شد، بورسیه های دانشگاه شاندونگ به طور کامل تامین مالی می شوند و تمام هزینه ها را پوشش خواهند داد.

این هزینه ها شامل موارد زیر می باشد:

 • شهریه.
 • پرداخت ماهانه برای دانشجویان لیسانس: CNY 2500.
 • پرداخت ماهانه برای دانشجویان کارشناسی ارشد :CNY 3000 
 • پرداخت ماهانه برای دانشجویان دکترا: CNY 35،00
 • اسکان رایگان.
 • امکانات پزشکی.

معیارهای واجد شرایط بودن بورسیه دانشگاه شاندونگ چین

 • متقاضیان باید شهروندان غیر چینی باشند.
 • شما باید سلامت جسمی خوبی داشته باشید.
 • حد سنی به ترتیب ۲۵، ۳۵ و ۴۰ سال برای برنامه های لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا است.
 • تجربه کاری ترجیحداده خواهد شد.
 • سابقه تحصیلی خوب، چرا که انتخاب بر اساس سابقه تحصیلی و بر اساس تجربیات شما خواهد بود.
 • متقاضی تا به حال از هيچ بورسيه اي در چين استفاده نکرده باشد.
 • توانایی تحقیق.

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *