10نکته درباره تحصیل دندانپزشکی در چین:

 

 

کشور چین یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینه پزشکی است و سابقه طب سنتی و پزشکی به هزاران سال قبل در این کشور می‌رسد. دولت چین برای جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل دندانپزشکی در چین از سال 2007 به برخی از دانشگاه‌‌های خود مجوز ارائه دروس به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی داده است.

 

1
کد پادکست: 980701002-329-01

تحصیل دندانپزشکی در چین

در حال حاضر 45 دانشگاه دارای این مجوز می‌باشند که سالانه هزاران دانشجو برای تحصیل زیر شاخه‌‌های گروه پزشکی به این کشور سفر می‌کنند.دانشگاه‌‌های چین در رنکینگ QS و در آسیا از رتبه‌‌های بالایی برخوردار هستند و در سال 2020 شش دانشگاه چین در میان 100 دانشگاه برتر جهان جای گرفتند.

وسایل دندانپزشکی

کد پادکست: 980701002-329-08

تحصیل در دانشگاه‌‌های این کشور در زیر شاخه دندانپزشکی با عنوان لیسانس بهداشت و دهان ارائه می‌شود و تعداد کمی‌از دانشگاه ها دوره‌‌های BDS که مطابق با واحد‌‌های درسی برخی کشور ها و ایران هستند ارائه می‌کنند. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در چین 6 سال است که 4 سال آموزشی و 2 سال کارآموزی در بیمارستان‌‌های مربوط به دانشگاه و مراکز دندانپزشکی می‌باشد.دقت کنید دوره ها در ماه سپتامبر (اواخرماه شهریور) شروع و در ژوئن و جولای (خرداد و تیر) سال بعد ادامه دارد و بهترین زمان برای ثبت نام در هر سال در ماه‌‌های بهمن تا اردیبهشت می‌باشد.

2
کد پادکست: 980701002-329-02

آزمون ورودی و دوره ها

آزمون ورودی رشته دندانپزشکی در چین

کد تصویر: 980701002-329-09

خوشبختانه دندانپزشکی در چین تا الان بدون آزمون ورودی پذیرش دانشجویان انجام شده و امیدواریم به همین روند ادامه داشته باشد. در موسسه بنیاد بین‌المللی مطالعات چین توانسته‌ایم در سال‌‌های گذشته تعداد زیادی متقاضیان ایرانی را در این رشته پذیرش کنیم. توجه داشته باشید که متقاضی با هر شرایطی نمی‌تواند پذیرش بشوددر ابتدا باید سن شما زیر 25 سال و نمرات دروس اصلی شما که شامل (زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک، و زبان انگلیسی) هستند بالا باشد که پذیرش و عدم پذیرش شما را تعیین می‌کند.

در برخی دانشگاه‌‌های چین آزمون‌‌های پیش دندانپزشکی به صورت اخیاری برگزار می‌شود و در برخی دیگر دوره‌‌های اصلی برگزار می‌شودکه دانشجو یک ترم زودتر از شروع دوره اصلی درچین حضور پیدا می‌کند و در مدت 5 ماه بایددروس پایه رشته خود را مانند زیست، شیمی، زبان انگلیسی و زبان چینی را بگذراندو بعد از قبولی در دروس ارائه شده در دوره اصلی دانشگاه پذیرفته می‌شود. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در چین توجه داشته باشند که در سال‌‌های اخیر دانشگاه ها اولویت خاصی برای جذب این گروه از متقاضیان قائل می‌شوند.این دوره ها در ماه‌‌های اسفند و فروردین شروع می‌شود.

4
کد پادکست: 980701002-329-04

 

 

چرا شما باید چین را به عنوان یک مقصد برای تحصیل انتخاب کنید

 

سیستم آموزش و پرورش چین یکی از بهترین در جهان است، با دانشگاه های چین به طور مداوم در حال توسعه برنامه های درسی و سیستم های آموزشی، و آنها به طور کامل توسط دولت چین حمایت می شود، ساخت شهریه در دانشگاه های چین بسیار پایین علاوه بر هزینه پایین زندگی، و این عوامل با هم چین را به یک مقصد یادگیری متمایز با کارکنان دانشگاهی با تجربه و یک جامعه دانشجویی متنوع است.

از لحاظ دیگر چین یکی از توسعه یافته ترین کشورهای صنعت است، اقتصاد و پزشکی، دومین قدرت بزرگ اقتصادی در جهان، و آن را آهنربا برای بسیاری از دانشجویان از تمام کشورهای جهان می نامند،  بیش از 500،000 دانشجوی خارجی، در حال تحصیل در دانشگاه های چین می باشند، و قابل ذکر است که 40 دانشگاه چینی در میان بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده است، که 6 دانشگاه از آنها در میان 100 دانشگاه برتر در سراسر جهان با توجه به شاخص جهانی QS وجود دارد. این موارد باعث شده تا دندانپزشکی در چین به یکی از موقعیت‌های ایده‌آل تبدیل شود.

 

َ

[WPSM_AC id=23801]

 تحصیل در چین

 

تحصیل در چین بسته به نوع روند تحصیلی که انتخاب می کنید، چه نوع دانشگاهی هستید و در کدام دوره تحصیلی و چه رشته ای را انتخاب می کنید، می تواند بسیار متفاوت به نظر رسد.

کسانی که تنها به عنوان دانشجوی مبادله ای به چین می آیند معمولاً آزادی بیشتری برای انتخاب دوره ها نسبت به کسانی دارند که تمام مطالعات خود را در چین می گذرانند. دلیل این امر این است که شما به عنوان یک دانشجوی بورسی در یک دوره آموزشی خاص ثبت نام نمی کنید و همچنین می توانید موضوعاتی را که طبق علاقه خودتان و به رشته نزدیک تر به برنامه خودتان تعلق دارند، دریافت کنید. شما باید از این فرصت برای گسترش افق های خود بیشتر استفاده کنید.

نه تنها با سیستم و فرهنگ متفاوتی آشنا می شوید ، بلکه می توانید در زمینه دیگری که به آن علاقه مند هستید نیز تخصص کسب کنید. کسانی که تمام وقت در چین تحصیل می کنند، از سوی دیگر در برنامه خاصی ثبت نام می کنند و باید دوره های لازم را انجام دهند.

در حالی که فرهنگ و سفر به همان اندازه ی دستاوردهای تحصیلی برای تبادل دانشجویان مهم است، تمرکزدر این کشور برای دانش جویان موقت نیز کمی متفاوت از دانش جویان تمام وقت است. شما زمان کمتری برای دانستن قوانین کشور و آشنایی با تمام موارد لازم برای زندگی  خواهید داشت و تا حد امکان باید به سرعت یادگیری را انجام دهید. حتی نباید از دانشگاه غفلت کنید، این تجربیات به اندازه نمرات خوب مهم هستند.

زندگی دانشجویی در چین

اگر چندین سال در چین هستید، می توانید در طول تعطیلات ترم در حین تحصیل دندانپزشکی در چین چنین سفرهایی را انجام داده و زمان بیشتری را در طول ترم به مطالعات خود اختصاص بدهید.

این که زندگی دانشجویی در چین چگونه به نظر می رسد نیز بستگی به دانشگاه محل تحصیل شما دارد. محل تحصیل تفاوت زیادی در نگرش شما ایجاد می کند که آیا شما در یک دانشگاه کوچکتر ثبت نام کرده اید و یا در یکی از دانشگاه های بزرگ و برتر کشوربه تحصیل می پردازید.

 

در دانشگاه های بزرگ شما اغلب گزینه های بیشتری برای انتخاب دوره هایی دارید که می توانید شرکت کنید. پیشنهادهای اضافی و تخصص های ویژه ، در این دانشگاه های بزرگ ارائه می شود که لزوماً در دانشگاه های کوچکتر چنین نیست. انتخاب یک دانشگاه برتر، ایجاد یک سابقه روشن درتحصیلات شما را آسان تر می کند. از سوی دیگر در دانشگاه های کوچک ممکن است نسبتا محدود باشید و فقط تعداد مشخصی از دوره ها ارائه می شود.

مزیت دانشگاه‌های کوچکتر

از سوی دیگر مزیت دانشگاه های کوچکتر این است که می‌توانید انتظار حمایت شخصی بیشتری از استادان را داشته باشید. اندازه کلاس ها اغلب به طور قابل توجهی کوچکتر از دانشگاه های بزرگ است و در دوره های پیشرفته خاصی گاهی تنها پنج تا ده نفر در این دوره وجود دارد. این امر به شما این فرصت را می دهد که فضای یادگیری فشرده تری را تجربه کنید و استادان می توانند برای هر فرد زمان بیشتری را صرف کنند.

با شروع بین المللی شدن دانشگاه های چین، بیشتر دوره های تحصیلی، من جمله تحصیل دندانپزشکی، نیز به زبان انگلیسی ارائه می شود. اگر در یادگیری زبان چینی تازه وارد هستید، ابتدا باید با دوره های انگلیسی را شروع کنید و دوره های یادگیری زبان چینی را درکنارآن ، فرا بگیرید. زبان چینی یکی از سخت ترین زبان های دنیاست و به خصوص برای  یادگیری این زبان در زمینه فنی ممکن است در ابتدا اوقات سختی داشته باشید.

 در حالی که در پکن شما احتمالا خالص ترین و درست ترین  زبان چینی را یاد می گیرید، می توانید در طول اقامت در یک روستای کوچکتر با لهجه های خاصی آشنا شده و بعداً آنها را بهتر درک کنید. این موضوع در هنگام انتخاب دانشگاه و شهر نیز باید در نظر گرفته شود.

هزینه‌ تحصیل 

هزینه تحصیل در چین برای یک سطح آموزشی، بسیار پایین تر از هزینه دانشگاه های آنگلوساکسون است. از سوی دیگر، مثلا به طور متوسط بیشتر از هزینه مطالعات وتحصیل درکشور فرانسه است.

اما به طور کلی و نسبت به هزینه ی تحصیل در بسیاری از نقاط جهان، قیمت بسیار مقرون به صرفه جهانی تحصیل ومطالعات در چین، در سطح جهانی، به آن ها اجازه می دهد تا دانشجویان خارجی بیشتر و بیشتری را به طور خاص جذب کنند.

هزینه های درخواست

در مورد هزینه های درخواست:

شهریه

هزینه ثبت نام که معادل پذیرش در آموزش است، بسته به دانشگاه، نوع آموزش و سطح تحصیل بین ۱۸۰۰ تا ۴۵۰۰ یورو است. باید توجه داشت که:

 

دندانپزشکان در چین بر اساس دسته بندی حرفه ای

 

 

در میان دانشگاه های برتر چین به موارد زیر اشاره می شود:

دانشگاه‌های

 1. پکن
 2. فودان
 3. ژجیانگ
 4. نانجینگ
 5. شانگهای جیائو تانگ
 6. ووهان
 7. جیانگ چین
 8. جیلین
 9. سیچوان

 

 

دانشگاه چاینامدیکال:

طول دوره 5سال

شهریه 40000 یوان در سال

دانشگاه موردتایید وزارت بهداشت ایران

 

شیان:

طول دوره 6 سال

شهریه 50000یوان در سال

دانشگاه موردتایید وزارت بهداشت ایران

 

سیچوان:

 

طول دوره 5 سال

شهریه 38000 یوان در سال

دانشگاه موردتایید وزارت بهداشت ایران

 

تحصیل در دانشگاه سیچوان چین

 

جنگجو:

طول دوره 6 سال

شهریه 35000 یوان در سال

دانشگاه موردتایید وزارت بهداشت ایران

 

تحصیل در دانشگاه جنگجو چین

 

دالیان:

 

طول دوره 5 سال

شهریه 45000 یوان در سال

دانشگاه موردتایید وزارت بهداشت ایران

 

دانشگاه پزشکی چین

 

نانتونگ:

طول دوره 5 سال

شهریه 26000 یوان

دانشگاه موردتایید وزارت بهداشت ایران

شاخه ها یا تخصص ها

ارتودنسی

پریودنتیکس

جراحی دهان

اندودنتیکس

پدودنتیکس

آسیب شناسی دهان و دندان

پروتزهای دندانی

علوم زیست مواد

 

هزینه‌‌های تحصیل در چین

 

هزینه‌‌های تحصیل دندانپزشکی در چین

کد پادکست: 980701002-329-12

 

با توجه به بزرگی چین و تعداد زیاد دانشگاه‌‌های چین در شهر‌‌های مختلف این کشور نمی‌توان هزینه‌‌های دقیقی از زندگی و تحصیل بدست آورداما می‌توان گفت که هزینه تحصیل و زندگی در چین نسبت به کشور‌‌های دیگر کمتر است.شهریه دانشگاه ها طبق آماری که در سال 2018 منتشر شده هزینه شهریه تحصیل دندانپزشکی در چین به طور متوسط 6000 تا 7000 دلار در سال است.

که در چین به شکل یوان دریافت می‌شود که معادل 35000 تا 50000 یوان است.توجه کنید که تمام مبلغ شهریه هر سال قبل از شروع دوره و یکجا از شما دریافت می‌شود.هزینه دوره پیش دندانپزشکی نصف هزینه ی یکسال خواهد بود.تقریبا تمام دانشگاه ها به دانشجویان خارجی بخصوص تازه وارد ها خوابگاه ارائه می‌کنندو همچنین با کسب مجوز از اداره مهاجرت و اتباع خارجی اجازه زندگی در خارج از دانشگاه امکان پذیر است.هزینه زندگی در شهری مثل پکن که یکی از شهر‌‌های گران قیمت چین است بین 1000 تا 1200 دلار در ماه استاکثر دانشگاه‌‌های دندانپزشکی چین در شهر‌‌های شیان، ‌‌‌‌‌شاندونگ و خنان که کم تراکم تر از شهر‌‌های صنعتی و بزرگ چین هستندواقع شده اند که باتوجه به این موضوع هزینه ی شما در یک ماه از 500 تا 700 دلار می‌شود.

مقایسه‌ی هزینه‌ها

شایان به ذکر است که تحصیل رشته پزشکی در کشور چین 70 در صد ارزانتر و پایین تر از کشور های انگلستان یا امریکا می باشد. برای مثال تحصیل دندان پزشکی در کشور امریکا بدون 4 سال دوره پیش پزشکی در بهترین حالت حدود 200.000 – 160.000 دلار می باشد. در حالی که شما قادر خواهید بود دوره کامل 6 ساله را با هزینه ای حدود 50.000 – 30.000 دلار به پایان برسانید و در مقایسه با کشور های دیگر نیز چین در  الویت میباشد .

همچنین دولت کشور چین به اساتید دانشگاها نیز کمک هزینه پرداخت خواهد کرد و امکان ارائه تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط را برای آنان فراهم میکند.

5
کد پادکست: 980701002-329-05

بورسیه دندانپزشکی

دولت برای جذب دانشجویان بیشتر، بورسیه تحصیلی در جهت تامین بخشی از هزینه ها و در شرایطی حتی تامین کل هزینه‌‌های تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است. در ادامه می‌پردازیم به برخی از دانشگاه ها و بورسیه‌‌های تحصیلی متناسب با تحصیل دندانپزشکی که ارائه می‌دهند.

دانشگاه‌‌هایی که بورسیه‌‌های دولتی، دانشگاهی، دولت محلی را ارائه می‌دهند:

Wenzhou Medical College

دانشگاه‌‌هایی که بورسیه‌‌های دولتی، دانشگاهی، دولت محلی را ارائه می‌دهند:

Anhui Medical University ، Fujian Medical University ، Guangzhou Medical University ، Nanjing Medical University ، Ningxia Medical University ، Xinjiang Medical University

دانشگاه‌‌هایی که بورسیه‌‌های دولتی، دولت محلی را ارائه می‌دهند:

Capital Medical University ، Chongqing Medical University ، Southern Medical University ، Guangxi Medical University ، Tianjin Medical University ، Kunming Medical University

دانشگاه‌‌هایی که بورسیه‌‌های دانشگاهی، دولت محلی را ارائه می‌دهند:

Harbin Medical University ، Xuzhou Medical College

دانشگاه‌‌هایی که بورسیه‌‌های دولتی را ارائه می‌دهند:

Hebei Medical University ، Liaoning Medical University

6
کد پادکست: 980701002-329-06

ویزای تحصیلی کشور چین

دو نوع ویزای تحصیلی داریم که نوع اول آن یعنی X1 که برای اقامت بیشتر از 180 روز می‌باشد.و نوع دوم آن یعنی X2 که برای اقامت کمتر از 180 روز می‌باشد که اعتبار ویزاها تا 90 روز پس از صدورشان می‌باشند و هزینه صدورشان از 100 تا 140 دلار است.

نکات مهم ویزا

شما بدون نیاز به آزمون ورودی میتوانید به تحصیل دندانپزشکی در چین بپردازیدو برای دانشجویان ایرانی داشتن مدرک پیش دانشگاهی در رشته‌‌های تجربی و ریاضی ضروری است.ترجمه رسمی‌ریز نمرات در دیپلم و پیش دانشگاهی و گواهینامه هر یک به زبان انگلیسی برای تحصیل ضروری است.در نظر داشته باشید که ابتدا باید در یکی از دانشگاه ها پذیرش شده باشید و بعد به نزدیک ترین سفارت چین رفته و در خواست ویزای (X-VISA) بدهید.حتما باید مدرک زبان انگلیسی معتبری مانند آیلتس و تافل خود را ارائه بدهید.

کد پادکست: 980701002-329-07

 

 

مدارک پذیرش تحصیل

مزایای تحصیل در چین

 1. شهریه‌‌های مناسب
 2. بدون آزمون ورودی
 3. هزینه زندگی کم و خوابگاه رایگان
 4. تحصیل به زبان انگلیسی
 5. دانشگاه‌‌های دارای مجوز از وزارت بهداشت ایران
 6. دوره‌‌های پیش دندانپزشکی انتخابی
 7. ویزای تضمینی و صدور سریع

بیشتر بخوانید: مزایای تحصیل در چین

معایب تحصیل در چین

 1. پذیرش گزینشی و رقابتی
 2. ضرورت یادگیری زبان چینی برای 2 سال آخر
 3. تفاوت بین فرهنگ و آداب و روسوم

تحصیل در چین – آنچه شما برای تحصیل در چین نیاز به دانستن دارید:

رشد سریع و افزایش باور نکردنی چین به عنوان یک ملت صنعتی ، بسیار چشمگیر است و به این کشور کمک می کند تا توجه فزاینده ای را در بازارهای بین المللی به خود جلب کند.

شرکت های متعددی در چین، چندین شعبه دارند و در حال گسترش ارتباطات خود با این کشور هستند. کسانی که با کشور و فرهنگ چین آشنا هستند شانس خوبی برای گرفتن یک کار هیجان انگیز دارند. لذا دوستداران تحصیل دندانپزشکی می‌توانند چین را به عنوان یکی از بهترین مقاصد خود در نظر بگیرند. 

چرا تحصیل در خارج از کشور (در چین)  منطقی است؟

دلایل اقامت در کشور چین بسیار زیاد و متفاوت می باشد، از تجربیات زندگی در یک فرهنگ خارجی گرفته تا صلاحیت های منحصر به فردی که می توان در این مدت به دست آورد.

 

نفوذ چین به عنوان یک ملت صنعتی و قدرت جهانی ،باعث شد که چین به کشوری تبدیل شود که داستان موفقیت غیرقابل مقایسه ای داشته باشد. تنها در چند سال، این کشور جایگاهی به عنوان دونده جلو در اقتصاد جهانی به دست آورده است. شرکت هایی از سراسر جهان هم اکنون با شرکای چینی یا شرکت های تابعه همکاری می کنند. بنابراین تقاضای فزاینده ای برای کارگرانی که به زبان چینی صحبت می کنند و همچنین با فرهنگ چینی تجربه و آشنایی دارند وجود دارد. کسانی که در این کشور تحصیل میکنند ، شانس خوبی برای پیدا کردن شغلی دارند که در آن به سرعت مسئولیت زیادی را بر عهده می گیرند. اگر شما می خواهید حرفه ی خود را در طول تحصیلات خود آغاز کنید، شما باید در نظر بگیرید که رفتن به چین برای تکمیل تحصیلات ، بهترین کار ممکن می باشد.

آینده‌ای روشن در انتظار شما است

موفقیت ، جاه طلبی و آینده ی روشن ؛ ویژگی های مهمی هستند که چین به عنوان یک کشور و همچنین تک تک چینی ها برای آن تلاش می کند. پس جای تعجب نیست که موسسات آموزشی چین نیز در بالاترین سطح قرار دارند و چیزی کمتر از عملکرد برتر و نتایج برجسته دانش جویان خود مطالبه نمی کنند. هر کسی که در یک دانشگاه چینی تحصیل می کند به شدت به چالش کشیده می شود و حتی اگر گاهی به ویژگی های اکتسابی خود دقت کنید ، می توانید مطمئن باشید که پس از تحصیل در این کشور، بسیار بالغ تر و ثروتمندتر هسستید وصاحب بسیاری از تجربه های ارزشمند و دارای ثروت و دانش عمیقی هستید. هر کسی که در یک دانشگاه چینی موفق است نه تنها تحصیلات عالی دارد، بلکه می تواند مطمئن باشد که برای دنیای کار آماده شده است.

موفقیت به عنوان یک ذهنیت ، رشد سریع این کشور را شکل داده است. نوع دیگری از انضباط و انتظارات مختلف نیز در این کشور وجود دارد که  ریشه در سنت های آن ها دارد. در این کشورارائه ی عملکرد و موفقیت از همگان انتظار می رود و بسیار ارزشمند می باشد. اگر شما تا حدودی این ذهنیت را اتخاذ کنید، می توانید در کشورتان امتیاز وموفقیت کسب کنید و چیزهای زیادی که در زندگی تان می خواهید را به دست ییاورید.

تحصیل در چین و لذت بردن از فرهنگ چینی

همچنین  با تحصیل در چین ، خود را در یک فرهنگ هزاره غوطه ور کنید ، فرهنگ چینی منحصر به فرد و هیجان انگیز است. سنت ها و آداب و رسوم را می توان در طول هزاره های زیادی ردیابی کرد و تاریخ این کشور بسیار چشمگیر است. اگر مدتی در چین زندگی می کنید، نه تنها می توانید به تمام سایت های تاریخی جذاب و نفس گیر مراجعه کنید، بلکه واقعا می توانید تجربه کنید که این فرهنگ چگونه می باشد. شما می توانید جشنواره ها و آداب و رسوم را به طور مستقیم تجربه کنید و فرهنگ این کشور به بخشی از شخصیت خودتان تبدیل خواهد شد و همچنین شخصا غنی سازی بزرگی را تجربه خواهید کرد.

 

 

مسیرهای اصلی برای تحصیل در چین

به طور کلی دو مسیر اصلی امکان پذیر است:

 

آزمون ها و پیش نیازها برای تحصیل در چین

زبان مورد نیاز برای تحصیل در چین

یادگیری زبان ماندارین آسان نیست، اما نکته ی مثبت و عالی در این کشور این است که تسلط بر این زبان برای تحصیل در تمام دانشگاه های این کشوراجباری نیست بلکه شما می توانید در برخی دانشگاه ها دوره های آموزشی خود را به زبان انگلیسی انتخاب کنید.

 

پیوستن به یک دانشگاه چینی پس از کارشناسی

دانشجویان خارجی معمولاً بر اساس پرونده و سابقه ی درسی و علمی خود جذب می شوند، اما بیشتر دانشگاه های چین، دانشجویان بین المللی را ملزم به شرکت در آزمون ورودی می کنند. این آزمون به طور معمول باید در چین گرفته شود، مگر اینکه در غیر این صورت موافقت شود.

به طور مثال دانشگاه شانگهای جیائو تانگ این فرصت را به دانشجویان اروپایی ارائه می دهد تا در آزمون ورودی بریتانیای خود شرکت کنند.

علاوه بر این از دانشجویانی که درخواست تحصیل می دهند،موارد زیر نیزمطالبه می شود:

اصل واساس پذیرش به این صورت است، اما همه دانشجویانی که پس از مدرک کارشناسی مایل به تحصیل در چین هستند، ملزم به قبولی در آزمون ورودی نیستند.

بیمه درمانی درچین

 

حتی در خارج از کشور نیز در برابر بیماری یا تصادف مصون نیستید و به همین دلیل باید پوشش بیمه ای جامعی داشته باشد.

به عنوان یک قاعده، یک بیمه درمانی  باید برای تمام مدت اقامت در خارج از کشور در نظر گرفته شود و همچنین باید شامل هزینه های حمل و نقل به بیمارستان ها و بازگشت از بیمارستان نیز باشد. در حالی که در شهرهای بزرگ بیمارستان های مجهز و بین المللی وجود دارد، در یک شهر کوچک در حومه شهر متاسفانه می تواند کاملا متفاوت باشد. همچنین می توانید بفهمید که آیا دانشگاه بیمارستان دانشگاهی دارد یا نه. نرخ ها برای دانشجویان و دارندگان بورسیه یا دانش پژوهان متفاوت است.

اگر برای تحصیل دندانپزشکی در چین بورسیه دریافت می کنید، باید بپرسید که آیا یارانه بیمه درمانی وجود دارد یا نه، در غیر این صورت باید این هزینه ها را در محاسبه خود برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، اغلب این طور است که شما ابتدا باید هزینه ها را خودتان در بیمارستان یا در دکتر بپردازید و پس از آن، پول بازپرداخت شده توسط بیمه را دریافت کنید. بنابراین همیشه باید به اندازه کافی پول نقد یا کارت اعتباری با خود داشته باشد.

شرکت های بیمه دانشگاه اغلب تنها هزینه درمان با پزشکان در محوطه دانشگاه را پرداخت می کنند. 

 

سخن آخر: دندانپزشکی در چین در مجموع چگونه است؟

برای تحصیل دندانپزشکی در کشور‌‌های رده اول در دنیا شامل هزینه ها و زمان زیادی هستاز سوی دیگر برای ادامه تحصیل در کشور‌‌های نه چندان قوی مانند مجارستان، روسیه، جمهوری چک و… که سیستم آموزشی خوبی ندارندو همراه داشتن دوره‌‌های غیر ضروری پیش پزشکی همراه خواهد بود در نتیجه چین یکی از کشور‌‌های مقصد برای ادامه تحصیل شده چرا که با توجه به هزینه‌‌های کمتر و بورسیه‌‌هایی که دولت در نظر گرفته است برای متقاضیان شرایط خوبی را محیا کرده است.

دندانپزشکی در چین

کد تصویر: 980701002-329-14

 

کد مطلب: 980701002-329

100020031602980701

 

 

رتبه‌بندی دانشگاه‌های چین در سال 2023

21 پاسخ

  1. بله اما فقط موسسه ی ما قادر است برای اپلای مدرک بدون مدرک اقدام کند.

 1. من که تو ایران نتونستم تو این رشته موفق بشم ولی به نظرم گزینه خوبیه برای تحصیل .میتونید در مورد رنکینگ دانشگاه ها بفرمایید چون دوست دارم تخصص در اروپا بخونم شاید دانشگاه هاش رو دیدم نظرم برگرده نمیدونم ممنون

 2. سلام روز بخیر می خواستم بدونم با زبان انگلیسیم میشه فول فاند گرفت؟

 3. سلام
  میخواستم بدونم با سن 24 سال و معدل دیپلم بالای 17 و پیش دانشگاهی 15 و خورده ای امکانش هس بورسیه دندانپزشکی یا پزشکی دانشگاه های چین رو گف

  1. سالم معدل دیپلم تون یه مقدار پایین هست و یکم کار رو پیچیده تر کرده و همینطور نیاز هست به اچ اس کی .
   برای مشاوره ی بیشتر با شماره ی 09122880015

 4. می خواستم بدونم آیا بدون داشتن مدرک زبان چینی‌ام میشه بورسیه شد؟

  1. سلام بله لطفا برای راهنمایی کامل تماس بگیرید یا در واتساپ پیام دهید.

  1. سلام و عرض ادب لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید راهنماییتون میکنند.

 5. سلام من معدل کتبی ۱۸/۵۰ دارم ایا می تونم پذیرش دندانپزشکی تخفیف شامل حالم بشه و اینکه این تخفیف ها چه اندازست و شرایط دادنش به متقاضی چی هست

  1. با کارشناسان ما از طریق واتس اپ تماس بگیربد راهنماییتون میکنن. سپاسگزار از همراهیتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *