اگر در چین تحصیل می‌کنید و محل اسکان‌تان برایتان حائز اهمیت است، این مقاله دقیقا همان چیزی است که باید بخوانید تا در مورد خوابگاه‌های دانشجویی در چین بیشتر بدانید.

کد پادکست: 980627002-333-01

خوابگاه‌های دانشجویی در چین

جستجوی اسکان خودتان می‌تواند یک چالش باشد، اما شما تصمیم گرفته‌اید که در کجای چین زندگی کنید. دانشگاه‌ها معمولاً اسکان را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند، بنابراین قبل از شروع جستجو به‌تنهایی از موسسه خود در مورد گزینه‌ها سوال کنید!

خوابگاه‌ دانشجویی در چین

 

کد تصویر: 980627002-333-06

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

نکاتی برای اخذ اقامت دانشجویی

اگر سوالی در مورد اسکان دارید، همیشه با دانشگاه خود در تماس باشید.

کد پادکست: 980627002-333-02

اسکان در محوطه دانشگاه

خوابگاه‌ها اغلب ارزان‌‌ترین، در‌دسترس ترین و راحت‌ترین گزینه برای دانشجویان است. بسیاری از دانشگاه‌ها خوابگاه‌هایی مخصوص دانشجویان بین‌المللی دارند که تجربه خود را به‌عنوان بیگانگان در چین به اشتراک می‌گذارند.

در بسیاری از دانشگاه‌ها می‌توانید بین یک اتاق یک‌نفره یا توسط دو یا چند نفر مشترک باشید. آن‌ها ممکن است دارای دوش و حمام اختصاصی متصل به یک اتاق یا حمام مشترک با سایر افراد ساکن آپارتمان شما باشند. با این‌حال، اکثر اتاق‌خواب‌ها هیچ آشپزخانه‌ای در اتاق‌ها ندارند، اما یک کافه بزرگ هم در ساختمان وجود دارد که دانشجویان می‌توانند در آن موارد مورد احتیاج را خریداری کنند.

قیمت‌ها از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است و برخی از اتاق‌ها برای کل سال تحصیلی 800 ین هزینه‌ دارند. حتماً از دانشگاه خود اطلاعات بیشتری بخواهید، زیرا برخی از دانشجویان مجبورند هزینه آب و برق را بپردازند، درحالی‌که برخی دیگر مجبور به پرداخت آن نیستند.

کد پادکست: 980627002-333-03

آپارتمان‌های خصوصی

مهم نیست که در کجا تحصیل می‌کنید، تقریباً همیشه فرصتی برای اجاره آپارتمان خوددارید. از آنجا که چین کشور بزرگی است، بسته به‌جایی که می‌خواهید تحصیل کنید، قیمت‌ها متفاوت است. متوسط اجاره در مرکز شهر پکن ماهانه 7.185 ین است. در شهرهای بزرگ‌تر، مانند Shenyang، همان نوع آپارتمان در هرماه 1525، تقریباً 165 ین هزینه خواهد داشت.

قبل از اینکه به دنبال یک آپارتمان خصوصی هستید، لطفاً با دانشگاه خود تماس بگیرید تا ببینید این بهترین انتخاب برای شماست یا خیر. درحالی‌که اجاره یک آپارتمان ممکن است بهتر از اتاق‌خواب باشد، احتمالاً شما به‌عنوان بسیاری از افراد نمی‌شناسید و اگر زبان چینی را هم نمی‌دانید ممکن است کار سخت‌تر باشد.

آپارتمان دانشجویی

کد تصویر: 980627002-333-07

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

[WPSM_AC id=24031]

رایج‌ترین گزینه‌های مسکن

در اینجا فهرستی کلی از قیمت‌های حمل‌ونقل عمومی وجود دارد:

حمل نقل عمومی در چین

کد تصویر: 980627002-333-08

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

هزینه‌های اضافی

کتاب و مطالب درسی: 30 – 50 دلار / ترم؛ اگر می‌خواهید علوم، پزشکی یا هنر مطالعه کنید می‌توانید مبلغ بیشتری بپردازید.
بیمه پزشکی: حدود 60 دلار به مدت شش ماه

سرسراهای اقامت

دانشگاه‌های چین برای دانشجویان بین‌المللی برنامه اقامتگاهی با مدیریت خوبی ترتیب داده‌اند. تالارهای اقامتی معمولاً برای تحقق الزامات دانشجویان متعلق به کشورهای مختلف ساخته می‌شوند. سالن‌های اقامت در نزدیکی پردیس‌های دانشگاه واقع‌شده‌اند و شما در کنار همکاران اساتید خود زندگی خواهید کرد.

امکانات در تالارهای محل اقامت

امکانات عمومی

کد پادکست: 980627002-333-04

خوابگاه‌های دانشجویی در چین

خوابگاه‌ها تقریباً مانند تالارهای محل سکونت دارای امکانات مشابهی هستند اما توسط سازمان خصوصی اسکان دانشجویی اداره می‌شوند و دارای مقاصد تجاری هستند اما وابسته به دانشگاه‌ها و کالج‌ها هستند. دانشجویان متعلق به دانشگاه‌های مختلف را در یک خوابگاه خواهید یافت. ازآنجاکه آن‌ها توسط سازمان‌های خصوصی دانشجویان مسکن اداره می‌شوند. شما باید از اتاق‌های زیبایی و مبلمان مدرن در خوابگاه‌ها اطمینان حاصل کنید. خوابگاه‌ها همچنین در نزدیکی دانشگاه‌ها و کالج‌های اصلی چین واقع‌شده‌اند اما به‌اندازه سالن‌های اقامتی نزدیک نیستند. برای رزرو اتاق در خوابگاه، می‌توانید از بخش اسکان دانشگاه چینی میزبان خود کمک بگیرید یا آن را به‌تنهایی اجاره دهید. از شما خواسته می‌شود که اجاره‌نامه 3 ماه قبل را به‌عنوان ورودی واریز کنید.

خوابگاه های دانشجویی

کد تصویر: 980627002-333-09

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

امکانات

امکانات عمومی

انواع خوابگاه‌های دانشجویی کشور چینخوابگاه‌های چین

کد تصویر: 980627002-333-10

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

خوابگاه‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

  1. دسته اول خوابگاه‌های دانشجویی دولتی است، دانشگاه‌های دولتی برای هر ترم تحصیلی هزینه کمتری نسبت به خوابگاه‌های خصوصی (دسته دوم) دریافت می‌کنند، اما دولتی بودن به این معنا نیست که تجهیزات قدیمی یا کم باشد.
  2. دسته دوم خوابگاه‌های دانشجویی هستند که خارج از دانشگاه قرار دارند. این خوابگاه‌ها خصوصی هستند، پس به همین دلیل امکانات بیشتری داشته و هزینه بیشتری را نیز در مقابل از دانشجویان دریافت می‌کنند.

 

 

کد پادکست: 980627002-333-05

اقامت در خانه

اقامت در خانه ‌یکی دیگر از گزینه‌های مسکن خارج از دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در چین است. آگهی‌های مربوط به اقامت در خانه را می‌توانید در وب‌سایت‌ها مشاهده کنید، همچنین اخبار و نمایندگان املاک و مستغلات نیز می‌توانند به شما دریافتن خانه کمک کنند.

اقامت در منزل برای دانشجویانی است که ترجیح می‌دهند در خانواده زندگی کنند و می‌توانند از قوانین و مقررات تعیین‌شده توسط خانواده میزبان خود پیروی کنند. این یک روش عالی برای یادگیری فرهنگ چین و تیز کردن مهارت‌های زبان چینی است. اما قبل از رزرو محل اقامت در خانه به خاطر داشته باشید که حریم شخصی شما به خطر می‌افتد و شما نمی‌توانید دوستان را به ‌طور مکرر به محل زندگی خود دعوت کنید زیرا ممکن است آسایش خانواده میزبان را مختل کنید.

اقامت در خانه

کد تصویر: 980627002-333-11

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

امکانات

هزینه

اجاره محل اقامت در خانه حدود 23 تا 40 دلار در هر شب خواهد بود. قبض‌های مصرفی برق، آب و گاز با توجه به میزان مصرف شما از صورتحساب کل تقسیم
می‌شوند.

هزینه مسکن و خورد و خوراک در چین

اما جدا از شهریه دانشگاه و خوابگاه هزینه مهم بعدی، هزینه خورد و خوراک از جمله هزینه‌های ضروری در زمان تحصیل است. هزینه خوردوخوراک بیشتر بسته به سلیقه و امکان آشپزی برای دانشجو دارد.

هرچقدر دانشجو بتواند با آشپزی خورد و خوراک خود را تأمین کند، هزینه‌های خورد و خوراک پایین می‌آید. به‌طور متوسط هزینه خورد و خوراک بین ماهیانه 600 تا 1200 یوان معادل 150 تا 300 دلار در ماه متغیر است.

دانشگاه ووهان چین

کد تصویر: 980627002-333-12

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

خلاصه خوابگاه دانشجویی در چین ، هزینه و شرایط

پس از تصمیم گیری در مورد تحصیل در کشور چین و اخذ پذیرش از دانشگاه های چین، قدم بعدی پیدا کردن خانه دانشجویی در چین است. دانشجویان باید با توجه به وقت و زمان خود، جستجو برای پیدا کردن یک مسکن دانشجویی در چین را آغاز کنند. اقامتگاه انتخابی،در شرایط زندگی دانشجویان در چین تاثیر به سزایی بسیاری دارد. تعدادی از دانشگاه های چین ارائه کننده ی خوابگاه دانشجویی در چین هستند. این خوابگاه ها اغلب در پردیس دانشگاه واقع شده اند. برای بسیاری از شما، مسکن دانشجویی در چین احتمالا اولین تجربه از داشتن یک خانه مستقل است. پس انتخاب درست آن اهمیت زیادی دارد.

چین، کشوری پر جمعیت است و در آن انواع مختلفی از مناطق حومه ای، شهری و روستایی وجود دارد. هر یک از این مناطق، هزینه های تحصیل و اجاره متفاوتی دارد و امکانات خاصی ارائه می کند. در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم به بررسی انواع خانه دانشجویی در چین پرداخته ایم. سپس امکاناتی که هر یک از انواع خوابگاه دانشجویی در چین ارائه می کنند را نام می بریم. در نهایت نیز هزینه هر یک از این مسکن های دانشجویی در چین را به شما اعلام می کنیم. با ما همراه باشید.

تعدادی از دانشگاه های چین ارائه کننده ی خوابگاه دانشجویی در چین هستند. این خوابگاه ها اغلب در پردیس دانشگاه واقع شده اند.

 اقامت گاه های دانشجویی که داخل پردیس دانشگاه هستند:

کشور  چین جمعیت بالایی از دانشجویان بین المللی را در خود جای داده است. به همین دلیل، این کشور همواره در تلاش بوده تا شرایط زندگی دانشجویی در چین را بهبود ببخشد. هر ساله، هزاران دانشجو برای رسیدن به اهداف اکادمیک خود تصمیم به تحصیل در چین می گیرند و دانشگاه های چین تلاش می کنند تا برای تمام آن ها یک خوابگاه دانشجویی در چین ارائه کنند. خوابگاه هایی که در پردیس دانشگاه قرار دارند معمولا مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین نوع مسکن دانشجویی در چین هستند؛ به خصوص برای دانشجویانی که اولین بار است که به کشور جدیدی سفر می کنند. مسکن هایی که در پردیس دانشگاه ها ارائه می شوند معمولا به دو نوع هستند: اقامتگاه ها و خوابگاه ها.

 

 

اقامتگاه های دانشجویی در چین:

همانطور که قبلا هم گفتیم، دانشگاه های چین برنامه ی ویژه ای را برای تهیه مسکن دانشجویی در چین ترتیب داده اند. اقامتگاه ها معمولا به شیوه ای هدفمند ساخته می شوند تا بتوانند نیاز دانشجویان مختلف از کشورهای مختلف را برآورده کنند. این یکی از دلایلی است که شرایط زندگی دانشجویان در چین در سطح بسیار خوبی قرار دارد. اقامتگاه ها معمولا در نزدیک پردیس های دانشگاه واقع شده اند. در نتیجه دانشجویان در میان هم دانشگاهی های خود زندگی خواهند کرد.

امکاناتی که در اقامتگاه ها ارائه می شوند:

امکانات عمومی:

 

 

امکانات اتاق یک نفره یا مشترک:

دانشجویان در اقامتگاه های دانشجویی در چین می توانند با توجه به سلایق خود یک اتاق یک نفره و یا اتاق مشترک را در سالن های اقامت دانشجویی اجاره کنند. بدیهی است که مقدار اجاره میان اتاق یک نفره و اتاق های مشترک متفاوت خواهد بود؛ اما امکانات ارائه شده در هر دو مورد یکسان است.

دانشجویان در اقامتگاه های دانشجویی در چین می توانند با توجه به سلایق خود یک اتاق یک نفره و یا اتاق مشترک را در سالن های اقامت دانشجویی اجاره کنند.

 هزینه اجاره اقامتگاه دانشجویی در چین:

هزینه اتاق تک نفره اقامتگاه دانشجویی در چین، 21900 یوان در سال و هزینه اتاق مشترک 10950 یوان در سال است. در چین، شهرهایی مانند شانگهای، پکن و گوانگژو از نظر مسکن گران ترین شهرها محسوب می شود. لازم به ذکر است که برای رزرو یا اجاره یک خانه، مجوز اقامت موقت دانشجو در چین درخواست می شود.

 

خوابگاه های دانشجویی در چین:

خوابگاه دانشجویی در چین، تقریبا تسهیلاتی مشابه تالارهای اقامت را ارائه می کنند. این خوابگاه ها به وسیله ی سازمان اقامت دانشجویی خصوصی مدیریت می شوند و اغلب اهداف دانشجویی دارند. با این حال، همچنان وابسته به دانشگاه ها در چین هستند. در این خوابگاه ها، اغلب دانشجویانی از دانشگاه های مختلف زندگی می کنند. از آنجایی که این خوابگاه ها توسط سازمان های خصوصی اسکان دانشجویان مدیریت می شوند در صورت انتخاب آنها، می توانید سطح بالایی از کیفیت زندگی دانشجویی در چین را انتظار داشته باشید. اغلب اتاق ها مبلمانی مدرن و زیبا دارند.

هاستل ها نیز معمولا در نزدیکی دانشگاه ها و کالج های مهم چین واقع شده اند اما در مقایسه با اقامتگاه های دانشجویی در چین، فاصله ی بیشتری با دانشگاه دارند. برای رزرو یک اتاق در هاستل، شما می توانید شخصا و یا با کمک بخش اقامت دانشگاه مقصد، اقدام کنید. به طور معمول، از دانشجویان خواسته می شود که اجاره سه ماه اول را به عنوان ضمانت پرداخت کنند. خوابگاه ها معمولا فضایی مشابه با اقامتگاه ها دارند اما سطح نظارت و سخت گیری در آن ها کمتر است.

 امکانات خوابگاه های دانشجویی در چین:

از آنجایی که این خوابگاه ها توسط سازمان های خصوصی اسکان دانشجویان مدیریت می شوند در صورت انتخاب آنها، می توانید سطح بالایی از کیفیت زندگی دانشجویی در چین را انتظار داشته باشید.

 امکانات عمومی خوابگاه های دانشجویی در چین:

اتاق های تک نفره و اتاق های مشترک:

مانند اقامتگاه ها، در خوابگاه های دانشجویی در چین، دانشجویان می توانند اتاق های یک نفره و یا اتاق های اشتراکی را اجاره کنند. هر دو نوع اتاق از امکانات یکسانی برخوردار هستند با این حال اجاره بها در اتاق های اشتراکی نصف اجاره ی یک اتاق مستقل است. بنابراین پیشنهاد می شود که اگر از ارتباط با دیگر افراد لذت می برید گزینه ی اتاق مشترک را انتخاب کنید تا در کنار پیدا کردن دوستان جدید، در هزینه های تحصیل خود در چین نیز صرفه جویی کنید.

هزینه:

هزینه اجاره ی اتاق یک نفره با توجه به محل اقامت و شهری که در آن تحصیل می کنید متفاوت است. اما به طور متوسط، هزینه اجاره ی یک اتاق یک نفره 50 یوان در ماه و هزینه ی اجاره ی یک اتاق مشترک 25 یوان در ماه است.

 انواع خانه خارج از پردیس دانشگاه:

دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در چین هستند مجاز به زندگی در تسهیلات مسکن ارائه شده توسط دانشگاه هستند. با این حال، اگر مایل به تحصیل در این مسکن ها نیستید، برای پیدا کردن خانه دانشجویی در چین راه های بسیاری وجود دارد. شما می توانید از طریق دانشگاه، وب سایت های معتبر اجاره خانه، آزانس های املاک و مستغلات یک خانه دانشجویی در چین پیدا کنید. حتی گروه های دانشجویی بین المللی نیز  وجود دارد که می توانند شما را در این کار یاری کنند. عواملی مانند موقعیت خانه و شهر محل تحصیل شما در تعیین میزان اجاره تاثیر به سزایی دارند.

 

یک نکته که در هنگام اجاره خانه دانشجویی در چین باید در نظر بگیرید؛ آشنایی با شهر است. موسسه اعزام دانشجو بنیاد آماده است که شما را در  زمینه اجاره خوابگاه و خانه دانشجویی در چین یاری دهد. در خارج از دانشگاه، انواع مختلفی از اقامتگاه ها مانند آپارتمان های شخصی، استدیوها و گزینه های مختلف دیگری وجود دارد که هر کدام اجاره و امکانات مختلف دارند. بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از اشنایی بیشتر با چین و یافتن دوستان جدید و قابل اعتماد، نسبت به اجاره خانه دانشجویی اقدام می کنند. شما می توانید از طریق اجاره خانه با دوستان و هم دانشگاهی های خود، علاوه بر زندگی مستقل، هزینه های ماهیانه زندگی در چین را  نیز کاهش دهید.

آپارتمان دانشجویی در چین برای آن دسته از دانشجویان مناسب است که فضای خصوصی را ترجیح می دهند و برای تمرکز بر روی تحصیلات خود به یک محیط ساکت نیاز دارند.

 آپارتمان خصوصی:

لازم است بدانید که اجاره یک آپارتمان مبله سه خوابه در شهرهایی مانند پکن و شانگهای بسیار گران است. برای پیدا کردن یکی از آن ها می توانید از آژانس های املاک، وب سایت های مختلف و روزنامه های خبری استفاده کنید. آپارتمان دانشجویی در چین برای آن دسته از دانشجویان مناسب است که فضای خصوصی را ترجیح می دهند و برای تمرکز بر روی تحصیلات خود به یک محیط ساکت نیاز دارند. در خانه و خوابگاه دانشجویی چین، محیط اغلب شلوغ است و  آزادی محدودی وجود دارد (البته فواید خاص خود را نیز دارد). در یک آپارتمان خصوصی، شما می توانید آنگونه که دوست دارید زندگی تان را مدیریت کنید. می توانید در هر زمان از شبانه روز دوستان خود را دعوت کنید و برای ساعت ورود و خروج شما محدودیتی وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر، حفظ امنیت کاملا به عهده ی شماست.

 امکانات آپارتمان دانشجویی در چین:

هزینه اجاره اپارتمان دانشجویی در چین:

میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان خصوصی یک خوابه در شهرهای مختلف چین حدود 435 دلار در ماه است. این مبلغ شامل قبض های برق، اینترنت و گاز نمی شود. علاوه بر اجاره ماهیانه، دانشجویانی که قصد اجاره خانه دانشجویی در چین را دارند باید اجاره 3 ماه را پیش پرداخت کنند. علاوه بر آن، باید مبلغ مشخصی را به عنوان کارمزد به مشاور املاک بپردازند.

آپارتمان: استودیو

چین یکی از کشورهای پیشرفته است که رشد بسیار سریعی را تجربه می کند. زیرساخت های این کشور به دلیل نیازهای طبقه کارگر به شیوه ای مدرن طراحی شده اند. همین نکته شرایط زندگی دانشجویان در چین را بسیار تسهیل کرده است. به عنوان یک دانشجو، شما به راحتی می توانید یک آپارتمان استودیوی مدرن را برای زندگی در چین پیدا کنید.

 امکانات:

هزینه:

هزینه اجاره یک آپارتمان استودیویی در چین حدود 435 الی 573 دلار در ماه است. لازم به ذکر است که مبلغ اجاره شامل قبض اینترنت، برق، گاز و آب نمی شود.

 زندگی با یک خانواده چینی:

زندگی با یک خانواده چینی یکی دیگر از گزینه های مناسب پیدا کردن خانه دانشجویی در چین است. تبلیغات مربوط به اجاره چنین خانه هایی در وب سایت های مربوط به اجاره خانه به راحتی پیدا می شوند. روزنامه ها و آژانس های املاک نیز می توانند شما را در یافتن خانه دانشجویی مناسب در چین راهنمایی کنند. زندگی با یک خانواده چینی برای دانشجویانی که زندگی در یک فضای خانوادگی را ترجیح می دهند و می توانند از قوانین و مقررات احتمالی که توسط خانواده میزبان تعیین می شود، پیروی کنند؛ مناسب است. علاوه بر این، زندگی با یک خانواده ی چینی یک فرصت عالی برای آشنایی با فرهنگ چینی و یادگیری زبان چینی است. اما باید بدانید که در این خانه ها انجام بسیاری از کارها، مانند دعوت مکرر دوستان، با محدودیت هایی مواجه است. در هنگام زندگی با یک خانواده چینی شما ملزم به پیروی از قوانین آن ها هستید.

 

امکانات:

 هزینه:

اجاره یک محل اقامت در کنار یک خانواده ی چینی، 23 الی 40 دلار به ازای هر شب است. قبض های برق، آب و گاز در اساس میزان استفاده ی شما محاسبه و تقسیم می شوند.

نکاتی برای اجاره خانه دانشجویی در هنگام تحصیل در چین:

بنیاد چین

کد مطلب: 980627002-333

3 پاسخ

  1. درود بر شما ، من ۲۶ سالم هست کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۵ دارم مقاله دارم اما isi نیست . میخواستم بدونم امکان گرفتن بورس تحصیلی رایگان یا با هزینه کم در چین رو دارم برای ارشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *