دانشگاه سیچوان چین

تحصیل در دانشگاه سیچوان چین

دانشگاه سیچوان چین Sichuan University

Sichuan University logo

کدتصویر: 981006002-134-08

شهر

چنگدو

تحصیل در دانشگاه سیچوان چین
کدتصویر: 981006002-134-10

دانشگاه سیچوان

کدپادکست: 981006002-134-01

کدپادکست: 981006002-134-02

دانشگاه سیچوان (SCU) یکی از دانشگاه‌های برتر چین است که وابسته به وزارت آموزش و پرورش است. رئیس دانشگاه سیچوان، لی یانرونگ است

رشته‌های تحصیلی دانشگاه سیچوان چین

علوم انسانی

علوم پایه

مهندسی

پزشکی

اقتصاد

مدیریت

حقوق

تاریخ

فلسفه

کشاورزی

آموزش و پرورش

هنر

دانشگاه سیچوان دارای طیف گسترده ای از رشته ها است که 12 رشته را شامل می شود: علوم انسانی، علوم، مهندسی، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، حقوق، تاریخ، فلسفه، کشاورزی، آموزش و هنر. این دانشگاه از 34 کالج تشکیل شده است ، از جمله کالج تحصیلات تکمیلی و کالج آموزش خارج از کشور. در مجموع 45 رشته توسط ایالت مجاز به اخذ مدرک دکترا شده‌اند. روی هم رفته، این دانشگاه 354 برنامه دکترا، 438 برنامه کارشناسی ارشد، 32 برنامه کارشناسی ارشد حرفه‌ای، 138 دوره کارشناسی و 37 ایستگاه تحقیقاتی پس از دکتری ارائه می‌دهد. همچنین دارای 46 رشته اصلی ملی و 4 رشته اصلی پرورش ملی است.

کدتصویر: 981006002-134-09

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

کدپادکست: 981006002-134-03

کدپادکست: 981006002-134-04

موقعیت دانشگاه سیچوان چین

دانشگاه سیچوان در چنگدو ، پایتخت تاریخی و فرهنگی مشهور استان سیچوان واقع شده است که به عنوان سرزمین فراوانی شناخته می شود. از سه پردیس دانشگاهی تشکیل شده است. وانگ جیانگ، هونیش و جیانگ‌آن، مساحت 470 هکتار و 2.515 میلیون متر مربع فضای کف. پردیس‌های دانشگاه با محیط مساعد و چشم انداز زیبا، مکانی فوق العاده برای یادگیری و تحقیق ایجاد می کنند.

ساختار دانشگاه Sichuan

دانشگاه سیچوان موسسه ای است که شامل سه دانشگاه ملی سابق است: دانشگاه سیچوان سابق ، دانشگاه علم و صنعت سابق چنگدو و دانشگاه علوم پزشکی سابق چین غربی. تاریخچه دانشگاه سیچوان به مدرسه چینی و غربی سیچوان برمی گردد که توسط لو چوانلین ، فرماندار سیچوان در سال 1896 به دستور امپراتور گوانگسو تأسیس شد. این اولین موسسه مدرن آموزش عالی در جنوب غربی چین است. دانشگاه علم و صنعت سابق چنگدو یکی از اولین دانشگاههای مهندسی چند رشته ای بود که از طریق برنامه تجدید ساختار کالج ها و دانشگاه ها تأسیس شد. دانشگاه علوم پزشکی غرب چین سابق ، دانشگاه اصلی اتحادیه غرب چین ، توسط مبلغان مسیحی غربی در چنگدو در سال 1910 تاسیس شد. این دانشگاه نه تنها یکی از اولین دانشگاههای سنت غربی بود ، بلکه یکی از دانشگاه های پیشگام برای ارائه تحصیلات تکمیلی برنامه‌ها در چین.

تاریخچه دانشگاه سیچوان چین

دانشگاه سیچوان دارای سابقه طولانی در آموزش و پرورش است و بسیاری از محققان مشهور در این دانشگاه فعالیت می‌کنند. در طول قرن گذشته، دانشگاه، استادانی چون جی جیانگ مورخ، نویسنده لی جیرن، زیبایی شناس Zhu Guangqian، فیزیکدان وو دیو، گیاه شناس Fang Wenpei، متخصص بهداشت عمومی‌C. C. CHEN و ریاضیدان Ke Zhao را جذب کرده است.

در سال 1994، دانشگاه سابق سیچوان و دانشگاه علم و صنعت سابق چنگدو در دانشگاه سیچوان یونایتد ادغام شدند و سپس در سال 1998، به دانشگاه سیچوان تغییر نام یافت. رهبران CPC و ایالت ها از جمله جیانگ زمین و لی پنگ پیام‌های تبریک نوشتند و بهترین آرزوها را برای ادغام دو دانشگاه داشتند. دومین ادغام در سال 2000 هنگامی صورت گرفت که دانشگاه سیچوان و دانشگاه علوم پزشکی سابق چین غربی به هم پیوستند. دانشگاه سیچوان پیشگام اصلاح نهادی آموزش عالی است. لی لانکینگ، معاون سابق نخست وزیر اظهار داشت: این یکی از اولین دانشگاه‌هایی است که اصلاح می‌شود و کمک‌های تاریخی به اصلاحات آموزش عالی در چین داشته است. در دوره امداد 12 زلزله ونچوان ، CPC و رهبران ایالتی از جمله وو بانگگو و ون جیابائو از دانشگاه سیچوان بازدید کردند.

افتخارات دانشگاه سیچوان

دانشگاه سیچوان به مجموعه بزرگی از دانشمندان و اساتید برجسته خود افتخار می‌کند. در پایان سال 2016، 5،324 معلم تمام وقت وجود داشت. در میان آنها، 1767 استاد، 14 دانشگاهی آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین، 6 استاد برجسته، 80 متخصص از طریق برنامه هزار استعداد (از جمله 46 تا هزار برنامه استعدادهای جوانان و 2 نفر از طریق برنامه جذب جهانی کارشناسان، 41 استاد برجسته و 14 استاد کرسی برنامه دانش پژوهان چانگ جیانگ، 45 برنده صندوق علوم ملی دانش پژوهان برجسته جوان، 9 دانشمند ارشد 973 پروژه که 12 پروژه تحقیق بنیادی ملی را هدایت کردند، 30 برنده پروژه کلیدی صندوق برنامه علوم اجتماعی ملی، 12 برنده جایزه ملی معلمان برجسته، 11 برنده طرح ملی استعدادهای نوآوری، استعدادهای برتر نوآوری علمی و فناوری جوانان و 123 متخصص جذب شده از هزار طرح استعدادهای درخشان استان سیچوان.

دانشگاه سیچوان به طور فعال توسعه اقتصادی و اقتصادی ملی و منطقه ای را ارتقا داده و دائماً ظرفیت خود را برای خدمت به جامعه و جامعه ایجاد می کند. این دانشگاه یکی از شش مرکز ملی انتقال فناوری در سال 2008 است و در میان چهار دانشگاه اول مفتخر به عنوان موسسه مدل یا شرکت حمایت از حق مالکیت معنوی در سال 2009 بوده است. پارک علم و فناوری دانشگاه سیچوان یکی از اولین 15 کشور ملی است پارک‌های آزمایشی دانش و فناوری کالج مورد تأیید کشور. در سال 2012، پارک ملی علم و فناوری دانشگاه کلاس  Aنامگذاری شد و بیش از 335 بنگاه علمی و فناوری از جمله یک شرکت دارای فهرست عمومی را جوجه کشی کرده است. در سال 2016، یکی از اولین پایگاه مدل نوآوری و کارآفرینی انبوه، یکی از اولین دانشگاه مدل تعمیق اصلاح آموزش نوآوری و کارآفرینی تأیید شد. در سالهای اخیر، این دانشگاه با بیش از 6000 شرکت بیش از 20 استان (مناطق خودمختار و شهرداری ها) و بیش از 150 شهر در داخل و خارج از کشور در زمینه تولید، آموزش و تحقیقات روابط همکاری برقرار کرده است. علاوه بر این، این دانشگاه حدود دویست سیستم سطح بالای دانشگاه و بنگاه اقتصادی برای تولید، آموزش و تحقیقات ایجاد كرده است. طی پنج سال گذشته، بیش از 13000 پروژه در زمینه توسعه فناوری، انتقال، خدمات و مشاوره برای مشاغل داخلی و خارجی انجام داده است. مجموعه‌ای از پروژه‌های مهم علمی و فن‌آوری منجر به استفاده از فناوری‌های پیشرو در صنایع مرتبط شده است. معلمان و دانش آموزان مدارس با تکیه بر دستاوردهای علمی بیش از 60 شرکت با حقوق مالکیت ایجاد کرده‌اند. در سال 2009، این دانشگاه یکی از سیزدهمین پایگاه دانشگاه ملی آموزش و پرورش کادر تأیید شد. این بیمارستان دارای 4 بیمارستان وابسته به طور مستقیم از وزارت بهداشت است که نقش مهمی در درمان بلایای طبیعی جدی مانند زلزله ونچوان و زلزله یوشو در استان چینگهای ایفا می‌کند و سهم قابل توجهی در توسعه مراقبت‌های بهداشتی ملی و سطح بهداشت مردم دارد. .

کدپادکست: 981006002-134-05

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه سیچوان چین 2021

  • برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان‌هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از دقیق ترین زمان برای تحصیل در چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  • بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است.

  • کمک هزینه تحصیلی برای یادگیری هر یک از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه اعطا می‌شود.

  • و پیراپزشکی

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.
ملیت دانشجو:

شهروندان غیر چینی
تعداد بورس تحصیلی:

برای این بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه‌های کشور چین برای گرفتن دانشجو آزادانه عمل می‌کند.

کدپادکست:981006002-134-06

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه سیچوان چین 2021

نحوه درخواست

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

 

جهت آشنای بیشتر توصیه میکنم مقاله‌ی بورسیه تحصیلی در دانشگاه سیچوان چین را بخوانید.

کدپادکست: 981006002-134-07

خوابگاه‌های دانشگاه سیچوان

دانشگاه سیچوان چین دارای دو پردیس است که همه آنها در چنگدو هستند.

 

نکات مهم :

جابه‌جایی به کمپ در یک هفته قبل از ثبت نام مجاز است.
اجاره خانه خارج از محوطه دانشگاه مجاز است.
خدمات ثبت نام 24 ساعته
پرداخت در ترم به صورت نقدی

شهریه دانشگاه سیچوان چین

هزینه زندگی ماهیانه بین 1000 تا 3000 یوان می‌باشد.

نرخ شهریه

دوره‌های کوتاه مدت (Non-Degree)

800 تا 16500 یوان

کارشناسی

17500 تا 45000  یوان

کارشناسی ارشد

22000 تا 50000 یوان

دکتری

26000 تا 60000 یوان

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

کدمطلب:981006002-134

0 Reviews

Write a Review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به کمک نیاز دارید؟از من بپرسید
اسکرول به بالا