شنزن چین که احتمالا نامش را بسیار شنیده اید، از جمله شهرهای اقتصادی چین است که در استان گوانگ دونگ قرار گرفته است. نکته جالب بازرگانی و تجارت بینظیر این شهر است که جزء مهم ترین شهرها به شمار می‌آید. بدون هیچ اغراقی شما به عنوان یک توریست و یا حتی دانشجو می توانید این شهر را برای اقامت و یا سفر خود انتخاب کنید؛ چرا که جاذبه‌های فوق‌العاده‌ای این شهر برهیچکس پوشیده نیست. دانشگاه‌های معتبر شهر شنزن به خاطر هزینه‌های پایینی که دارد بسیار برای دانشجویان مورد توجه است. شنزن دارای ساختار های متفاوتی است که در اقتصاد و پیشرفت چین نقش بسزایی داشته است و شاید به خاطر جاذبه ها و دیدنی های فوق العاده ای که دارد یکی از مناطق گردشگری عالیه چین به حساب می آید. جمعیت شنزن چین ۱۵ میلیون نفر است که حدودا شما می‌دانید سه و نیم میلیون نفر را در حاشیه شهر برای زندگی در نظر بگیرید.

در مورد آب و هوای شنزن چین این شهر دارای آب و هوای شرجی است. در فصل زمستان تقریبا یک آب و هوای معتدل و در بهار تابستان حدود ۲۲ درجه سانتیگراد را می‌توانید برای این شهر در نظر بگیرید. در حالت کلی بهار و تابستان این شهر می تواند انتخاب مناسبی باشد. البته جذابیت فصل پاییز را نمی‌توان نادیده گرفت. بسیاری از دانشجویان به خاطر سرد نبودن فصل زمستان شاید شرایط بهتری را بتوانند در نظر بگیرند.

 

هزینه زندگی در شنزن

 

برای اعزام دانشجو به چین دانشجویان باید در مورد هزینه های زندگی در این شهر نیز اطلاعات قابل قبولی را به دست بیاورند. به خاطر اقتصاد کلانی که  شنزن چین دارد، هزینه کمتری را برای زندگی میتوان براورد کرد.  اگر شما دانشجوی باهوشی باشید به راحتی می توانید در یک دانشگاه معتبر تحصیل و حتی بعد از آن به کار و فعالیت در همین کشور بپردازید.  عمدتا شما اگر هزینه محل سکونت را در نظر نگیرید حدود ۱۸ دلار را می توانید برای هزینه شخصی خود در نظر بگیرید .

هزینه خرید از بازار مانند خرید شیر، تخم مرغ، برنج، گوشت هر کدام به صورت مجزا می‌تواند برای شما هزینه خاصی را در بر داشته باشد. هزینه حمل و نقل مانند هزینه اتوبوس، تاکسی نیز برای هر مسیری به صورت خاصی برآورد می‌شود و اما در مورد هزینه محل سکونت مانند آپارتمان های یک خوابه و سه خوابه هر مرکز شهر قیمت های خاصی را به خود اختصاص می‌دهد.

شهر شنزن چین در هر صورت می‌تواند شهری مقرون به صرفه برای زندگی و تحصیل به حساب آید. در صورتی که شما بدانید چگونه و به چه نحوی باید سبک زندگی خود را مدیریت کنید. این شهر که ساکنان آن به زبان هاکایی صحبت می کنند به خاطر مهاجرین زیادی که در خود جای داده است، زبان ماندارین را نیز جزء زبان رسمی خود می شناسند. فرصت های شغلی و تنوع فرهنگی شنزن از جمله دلایلی است که بسیاری از دانشجویان، این شهر را برای تحصیل انتخاب می کنند. حمل و نقل و قطارهای سریع‌السیر را نمی‌توان به هیچ عنوان نادیده گرفت. به این دلیل که اقتصاد شهر شنزن چین اقتصادی کلان، رو به رشد و توسعه یافته است که صددرصد شما از انتخاب این شهر پشیمان نمیشوید.

 

هزینه زندگی در شنزن

موقعیت اقتصادی

 

در مورد اولین منطقه ویژه اقتصادی در شنزن شین بهتر است بدانید که در سال ۱۹۸۰ میلادی این شهر به عنوان اولین منطقه توانسته در بین ۵ منطقه ویژه انتخابی انتخاب شود و مساحت ۳۲۷ کیلومتر مربع را به راحتی مدیریت کند. بخش های مانند نان شان، یانتیان، فوتیان و لهو در این منطقه اقتصادی قرار داشتند. آرمان های سوسیالیسم توانسته با مشخصه های چینی اقتصاد خاصی را پرورش دهد. بائوان در سال ۱۹۸۲ که در قسمتی از شنزن چین  تاسیس شد. بعدها خود را یک منطقه ویژه اقتصادی جدید نامید.

در سال ۱۹۸۳ شنزن عنوانی زیرمجموعه استانی را از ان خود کرد. اما در سال ۱۹۸۸ توانست حق اقتصادی را بدست آورد. به واسطه جمعیت بالا و مهمتر از همه تعداد زیاد مهاجرین در سال ۲۰۰۸ میلادی به یکی از شهرهای اقتصادی و بزرگ در چین تبدیل شد و حتی هتل شنزن  پذیرای مجلس موقت و شورای مجریه چین بود ودر سال ۱۹۹۷ در آنجا برگزار شود و رشد توسعه یافته شنزن باعث شد تا در سال ۱۹۹۱ ۱۶ هزار نفر به صورت غیرقانونی که از مرز خارج می شدند دستگیر شود و به همین خاطر در سال ۲۰۱۰ شنزن به عنوان یک منطقه اقتصادی شناخته شد. تاریخ ۲۰۱۱ برگزاری بیست و ششمین دوره بین‌المللی چند ورزشی در این شهر به بهترین شکل برگزار شد.

 

موقعیت اقتصادی

[WPSM_AC id=23373]

 

جاذبه های گردشگری

 

 مرکز خرید رین بو شنزن

 

در مورد جاذبه‌های گردشگری شنزن چین شما در ابتدای کار می‌توانید به مرکز خرید رین بو شنزن مراجعه کنید. دراین مرکز خرید صددرصد می توانید تمامی خریدهای خود را به نحو احسن انجام دهید؛ چراکه هرآنچه که بخواهید در این مرکز خرید موجود است.  شعبه های متفاوت آن به اعتبار این مرکز و گسترده بودن آن اشاره واضحی دارند.

 

پارک سافاری

 

پارک سافاری که  شما این پارک را می توانید در کنار دریاچه زیبا و فوق العاده شیملی مشاهده کنید. اولین پارکی است که به عنوان حیات وحش بدون هیچ گونه قفسی در چین جذابیت های فوق العاده ای را به نمایش می گذارد. شما صد درصد این اختیار دارید که با رعایت احتیاط، جذابیت های این پارک فوق‌العاده که بیشتر از ۳۰۰ گونه حیوانی را در خود جای داده است. مشاهده کنید.

 

• مرکز خرید رین بو شنزن

 

 پارک پنجره رو به جهان

 

پارک پنجره رو به جهان یکی دیگر از پارک های زیبا و فوق العاده است که ۱۳۰ نمونه از اماکن دیدنی در ۴۳ کشور دنیا را شما می توانید در این پارک مشاهده کنید. بسیاری از افرادی که از پایین پنجره رو به جهان شنزن چین دیدن کرده‌اند، این احساس را داشته اند که همانند توریست به نقاط مختلفی از دنیا سفر کرده‌اند.

 

دریاچه عسل

 

دریاچه عسل که شما می توانید یک معماری شیک، سنتی و خاص را برای این دریاچه مشاهده کنید با ترکیب معماری غرب توانسته جذابیت های فوق العاده‌ای را به نمایش بگذارد و جزء بهترین مکان های تفریحی و البته اقامتی برای توریست‌ها به حساب می آید. شاید بسیاری از دانشجویان در هنگام اوقات فراغت خود این دریاچه را برای دورهمی انتخاب کنند.

 

دهکده فرهنگ

 

دهکده فرهنگ شنزن چین که مساحت ۲۰۰ هزار متر مربعی دارد را شما با وجود خانه های خاصی که در طراحی های بی نظیری ساخته شده است، مرتبط با ۲۴ روستا و ۵۶ ملیت کشور چین می توانید مشاهده کنیدو این مکان همانگونه که از نام آن پیداست از فرهنگ و آیین مردم چین شما را مطلع می کند. صد در صد دیدن این دهکده برای دانشجویان می تواند هیجان انگیز و خاص باشد.

 

دهکده فرهنگ

دره شادی

 

دره شادی یکی دیگر از پارک های فوق العاده شنزن چین است که به خاطر امکانات رفاهی فوق العاده صددرصد باعث می شود این شهر جزء شهرهای شاد به حساب آید و یکی از مراکز تفریحی بی نظیر به حساب آید.جنگل های شانگری لا را می توانید در این پارک جستجو کنید و همراه پارک آبی پلایا مایا جذابیت های ویژه ای را به نمایش می گذارد.  شما در صبح هنگام می توانید کروکودیل، طوطی و مارمولک را در این پارک مشاهده کنید.  شب هنگام حیوانات قطبی خود را به نمایش می گذارند. به هر دلیل امکانات این پارک شما را متعجب میکند.

 

پارک لیچی

 

اگر به دنبال یک پارک مرکزی هستید ما به شما پارک لیچی را در شنزن چین معرفی می کنیم که شما 30 گونه گیاهی را می‌توانید در کنار یک سبک خاص معماری سنتی و گلخانه های زیبا به راحتی مشاهده کنید. لیچی را به عنوان یک درخت همیشه سبز می شناسند که شما می توانید چشم انداز زیبا را در این پارک به واسه لیچی مشاهده کنید.

 

پارک لیچی

باغ گیاه شناسی دریاچه پری

 

باغ گیاه شناسی شیانهو   که آن را  به عنوان باغ گیاه شناسی دریاچه پری نیز می‌شناسند، در پایین ترین زاویه کوه وتونگ واقع شده است که با 546 هکتار مساحت توانسته ۸ هزار گونه گیاهی را به راحتی به نمایش بگذارد. شما ۱۲ قسمت مصنوعی را در این پارک می توانید مشاهده کنید که باغ های بونسای، هلو، گیاهان دریایی، بامبو و منگولیا خودنمایی می‌کند. البته اگر به دنبال معبد هونگفا هستید در این پارک میتوانید این معبد را نیز مشاهده کنید.

 

• باغ گیاه شناسی دریاچه پری

خیابان انگلیسی ها

 

خیابان انگلیسی ها در شنزن چین را می توان یکی از خیابان‌های خاص معرفی کرد که عمدتا انگلیسی زبان های بسیاری در این خیابان سکونت دارند. بسیاری از بازارهای متفاوت در این خیابان ساخته شده است. به همین دلیل مراکز خرید معتبری را میتوانید در این  خیابان در نظر بگیرید.

 

دنیای مینسک

 

شنزن چین یکی از مکان های خاص دیگر خود را همانند دنیای مینسک  را برای شما به نمایش میگذارد. دنیای مینسک از جمله پارک هایی هست که به عنوان دومین پارک فوق‌العاده این شهر شناخته می‌شود و شما امکانات هواپیمایی خاصی را در این پارک مشاهده می‌کنید. دنیای مینسک که در سال ۱۹۷۲ راه اندازی شد، با تمام شدن جنگ کشورها به عنوان یک مرکز گردشگری توانسته جذابیت فوق العاده ای را به نمایش بگذارد و بسیاری از گردشگران و دانشجویان این مکان را یک مکان فوق العاده میشناسند و حتی برای علوم نظامی این پارک به عنوان یک مرکز شناخته می شود که شما یک طول ۹۰ متری و عرض ۱۰ متر را می توانید برای این پارک در نظر بگیرید.

 

پارک ‌مینیاتوری

 

اگر نام پارک‌مینیاتوری را شنیده باشید صددرصد نمی توانید از آن دیدن نکنید؛ چراکه بسیاری از نقاشی های دوره باستان در این پارک به نمایش گذاشته شده است. معماری باستانی اما مهمتر از همه آداب و رسوم و بسیاری از فرقه های قومی چین به راحتی در این پارک مشاهده می شود و پارک مینیاتوری را در کنار سواحل خلیج شنزن چین قرار داده اند. قدیمی ترین پل سنگی جهان، قدیمی ترین رصدخانه، موزه مجسمه بودا، آرامگاه مینگ و چنگیزخان در این پارک وجود دارد. بسیاری از مراسمات امپراطوری در نزدیکی این پارک برگزار شده است.

 

پارک ‌مینیاتوری

بازار الکترونیکی اس ای جی

 

دانشجویانی که به چین اعزام می‌شوند و در شهر شنزن چین به تحصیل می‌پردازند بهتر است بازار الکتریکی اس ای جی را بشناسند؛ چراکه این بازار از جمله بازارهای مطرحی است که به صورت عمده به فروش لوازم الکترونیکی می پردازد. قیمت اجناس الکترونیکی در این بازار فوق‌العاده پایین است؛ چرا که بسیاری از کارخانه ها به صورت مستقیم اجناس خود را در این بازار به فروش می رسانند که شما به عنوان یک دانشجوی باهوش همیشه باید به دنبال خرید های به صرفه باشید و اگر حتی مایل هستید خریدهای برند داشته باشید، ما به شما مراجعه به بازار الکترونیکی را پیشنهاد می کنیم. بدون اغراق شما در این بازار هیچگونه هزینه اضافه را پرداخت نمی‌کنید.

 

بازار الکترونیکی اس ای جی

مرکز خرید دونگمین شنزن

 

اما به جز بازار الکترونیکی شنزن چین مرکز خرید دونگمین نیز میتواند انتخابی قابل قبول باشد؛ چرا که این مرکز خرید یکی دیگر از بازارهای معروف شنزن به حساب می آید که رستوران های فوق العاده غذاهای چینی و بین‌المللی توانسته این مرکز خرید را به یکی از بهترین ها تبدیل کند. شما اگر قصد داشته باشید به خرید گوشی همراه، لپ تاپ و کامپیوتر بپردازید. این مرکز خرید نیز می تواند قیمت قابل توجهی را به شما ارائه دهد.

 

دانشگاه های معتبر شنزن

 

برای اعزام دانشجو به چین این شهر دانشگاه های معتبری را در خود جای داده است. هر کدام از این دانشگاه‌ها به واسطه استانداردهای معتبر جهانی خود می‌تواند مقصد تحصیلی بسیاری از دانشجویان بین‌المللی باشد؛ چرا که هر ساله شما می توانید دانشجویان فراوانی را برای تحصیل در دانشگاه شنزن ملاقات کنید. در ادامه در مورد هر کدام از دانشگاه‌ها توضیح مختصری را ارائه می‌دهیم.

 

دانشگاه های معتبر شنزن

دانشگاه شنزن

 

دانشگاه شنزن درسال ۱۹۸۳ تاسیس شد. یکی از بهترین دانشگاه هایی است که شما می توانید رشد قابل توجهی را برای مدت زمان کوتاهی در نظر بگیرید. این دانشگاه شنزن چین جزء 100  دانشگاه فوق العاده برتر چین قرار گرفته است. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تمام وقت فقط می تواند دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد، پزشکی، دانشجوی بین المللی، دانشجوی کارشناسی نیمه وقت، دانشجوی تحصیلات عالی را در خود جای دهد. در مورد هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی شما باید ۲۶ هزار یوان تا ۴۰۰۰ یوان را در سال پرداخت کنید. در مقطع کارشناسی ارشد ۳۰ هزار تا ۴۵ هزار یوان در سال نباید فراموش شود و برای مقطع دکترا ۳۴ هزار تا ۴۰ هزار یوان مدنظر است و برآورد هزینه مسکن نیز شما باید به سبک زندگی خود توجه کنید.

 

دانشگاه پلی تکنیک شنزن

 

این دانشگاه که در سال ۱۹۳۸ تاسیس شد با رتبه جهانی ۲۰۱ دانشگاه های فوق العاده از وابسته به وزارت آموزش و پرورش چین می باشد. شما حتی می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی در این دانشگاه نیز در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و زبان چینی استفاده کنید؛ چرا که بورس تحصیلی باعث میشود تا هزینه تحصیل، خوابگاه و بیمه درمانی برای شما رایگان و یا نصف هزینه برآورد شود و تمامی شهروندان غیر چینی می توانند از این بورسیه استفاده کنند.در مورد شهریه شما می توانید برای مقطع کارشناسی ۱۸ هزار یوان برای کارشناسی ارشد ۲۴ یوان و برای دکترا ۳۲ هزار یوان پرداخت کنید.

 

دیگر دانشگاه ها

 

 

دانشگاه های شنزن چین

سخن پایانی

 

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با جذابیت های شهر شنزن چین آشنا کنیم؛ چرا که این شهر فوق العاده از جمله شهرهای بازرگانی،تجاری و آموزشی با سطح بالا شناخته میشود که برای اعزام دانشجو می‌تواند خدمات قابل توجهی را به نمایش بگذارد. چنانچه شما سبک زندگی مدیریت شده را در دست بگیرید می‌توانید در این شهر به نحو احسن به تحصیل و زندگی بپردازید.

البته شما برای مهاجرت باید سعی کنید از یک شرکت معتبر کمک بگیرید تا اعزام شما را هرچه سریعتر به ثمر برساند؛ چراکه تنها به واسطه راه‌های قانونی شما این اختیار را دارید که با ذهنی آرام بتوانید به تحصیل و اقامت خود ادامه دهید. همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد بسیاری از جاذبه‌های گردشگری مانند مراکز خرید، انواع پارک، دریاچه، بازار، بازار های الکترونیکی و… باعث شده است که شنزن به یکی از شهرهای فوق العاده زیبا تبدیل شود و دانشگاه های معتبری مانند دانشگاه پلی تکنیک و دانشگاه شنزن هرکدام حرف های زیادی برای گفتن دارند. به خاطر داشته باشید که هزینه زندگی تنها به برنامه‌ریزی شما اشاره واضحی می‌تواند داشته باشد.

اما در هر صورت شنزن جزء شهرهایی است که این شهر بهترین‌ مناطق گردشگری به حساب می آید که به واسطه موقعیت اقتصادی شما از انتخاب این شهر برای تحصیل و اقامت پشیمان نمی شوید و بخاطر داشته باشید که چیت از لحاظ اقتصادی کشوری قدرتمند است و شما برای هرکدام از شهرهای آن که قرار است مهاجرت خود را عملی کنید، معقولانه ترین کار این است که از یک شرکت معتبر که سابقه و تجربه بالایی دارد در این زمینه کمک بگیرید. بدین جهت انتخاب عالی، به صرفه و معقولانه را میتوانید تجربه کنید.

 

تحصیل رایگان در چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *