رشته فیزیک دانشگاه جیائوتونگ شانگهای

تحصیل در دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین

زمان مطالعه: 7 دقیقه

کدپادکست: 980929002-080-02

کدتصویر: 980929002-080-01

برای دیدن تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

تحصیل در دانشگاه شانگهای جیائوتونگ چین
کد تصویر:980929002-080-06

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین Shanghai Jiao Tong University

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین در سال 1986 در شهر شانگهای تاسیس شده است، دانشگاه تحت نظارت مستقیم، آموزش و پرورش چین است. این دانشگاه عضو “پروژه 211” و “پروژه 985” است.

کدپادکست: 980929002-080-03

موسسات وابسته به دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین Shanghai Jiao Tong University

موسسه علم و صنعت هوافضا

 

موسسه تحقیقاتی علوم و فناوری نانو / میکرو

 

موسسه انرژی

 

بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین

بیمارستان بهداشت زنان و زایمان بین‌المللی صلح

 

بیمارستان ریجین

 

بیمارستان رنجی

 

بیمارستان شینخوا

 

مرکز پزشکی کودکان شانگهای

 

بیمارستان قلب شانگهای

 

گروه تجربی

کدپادکست: 980929002-080-04

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین 2020

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین 2020

نحوه درخواست

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می شود.

کدپادکست: 980929002-080-05

خوابگاه‌های دانشگاه جیائو تونگ شانگهای

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای دارای چهار پردیس است که همه آنها در شانگهای هستند.

 

نکات مهم :

جا به جایی به کمپ در یک هفته قبل از ثبت نام مجاز است
اجاره خانه خارج از محوطه دانشگاه مجاز است
خدمات ثبت نام 24 ساعته
پرداخت در ترم به صورت نقدی

دانشگاه شیان جیائوتونگ  یا همان XJTU ، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در خارج از شیان، شاآنشی ، چین مستقر است.  ، این دانشگاه پیشرو ملی با نقاط قوت خاص در مهندسی ، فن آوری ، اقتصاد کاربردی ، مدیریت ، و علوم زندگی است.  این دانشگاه سطح A یعنی در دو سطح اول توسط وزارت آموزش و پرورش تعیین شده است. دانشگاه XJTU   ، یک دانشگاه بسیار جامع می باشد که دارای بیست دانشکده برای ارائه بسیاری از رشته های دانشگاهی می باشد.

XJTU پنج آزمایشگاه کلیدی دولتی، چهارآزمایشگاه ویژه دولتی، و دو مرکز تحقیقاتی مهندسی دولتی را در خود جای داده است. بیمارستان های آموزشی وابسته به آن در میان ۱۰۰ بیمارستان برتر چین قرار دارند.  

 

تاریخچه دانشگاه جیائوتونگ

در سال ۱۸۹۶ مدرسه عمومی نانیانگ درشانگهای بر اساس یک حکم امپراتوری صادر شده توسط امپراتور گوانگ شو ، تحت نظر دفتر کسب و کار و تلگراف های دولت امپراتوری تأسیس شد. در ابتدا چهار مدرسه تأسیس شد: یک مدرسه عادی،یک مدرسه مطالعات خارجی، یک مدرسه راهنمایی، و یک دبیرستان. شنگ شوانهوایی ماندارین که این ایده را به امپراتور گوانگچو پیشنهاد کرد، اولین رئیس جمهوراین منطقه شد و به همراه جان کالوین فرگوسن مربی مبلغ، بنیان گذار این دانشگاه تلقی می شوند.

 

 

در سال ۱۹۰۴ وزارت بازرگانی این مدرسه را در دست گرفت و در سال ۱۹۰۵ نام خود را به کالج پلی تکنیک امپریال وزارت بازرگانی تغییر داد. در سال ۱۹۰۶ این کالج تحت نظر وزارت صنعت این کشور قرار گرفت و نام آن به کالج صنعتی شانگهای ، تغییر یافت. هنگامی که جمهوری چین تأسیس شد، کالج تحت وزارت ارتباطات قرار گرفت و نام آن بار دیگر به مؤسسه دولتی فناوری وزارت ارتباطات تغییر کرد.

جمهوری چین در سال ۱۹۱۸ مدرسه مدیریت را تأسیس کرد. در سال ۱۹۲۰ مؤسسه دولتی فناوری وزارت ارتباطات با دو کالج دیگر ادغام شد و نام خود را به کالج نان یانگ چیائو تونگ تغییر داد. در سال ۱۹۳۸ وزارت آموزش و پرورش این دانشگاه را به دست گرفت و نام آن را به دانشگاه ملی چیائو تونگ  تغییر داد.

در طول جنگ ضد ژاپن، این دانشگاه به امتیاز فرانسه درآمد، و در سال ۱۹۴۰ شعبه دولتی دانشگاه جیائوتئونگ در چونگکینگ راه اندازی شد.

در سال ۱۹۴۱ برای جلوگیری از تصاحب دانشگاه توسط دست نشانده وانگ، این دانشگاه فعالیت  خود را با نام دانشگاه خصوصی نانیانگ ادامه داد. در سال ۱۹۴۲ دولت وانگ مدرسه شانگهای را در دست گرفت. بنابراین بخش آموزش و پرورش دولت گوئومین شعبه چونگکینگ را به عنوان مقر دانشگاه جیائوتونگ انتخاب کرد.

در سال ۱۹۴۳ دانشگاه تحصیلات تکمیلی تأسیس شد. پس از پیروزی در جنگ ضد ژاپن، مقر چونگکینگ دوباره به شانگهای رفت و با دانشگاه شانگهای ادغام شد. در سال ۱۹۴۶ نام دانشگاه دولتی جیائوتونگ بازیابی شد.

پس از شکست کومینتانگ در سال ۱۹۴۹، بخشی از دانشکده با چیانگ کای شیک به تایوان عقب نشینی کرد و در سال ۱۹۵۸ دانشگاه ملی چیائو تونگ اپونیموس در تایوان را تشکیل داد. نهادی که در شانگهای باقی ماند به دانشگاه چیائو تونگ تغییر نام داد تا این واقعیت را منعکس کند که تمام دانشگاه های تحت دولت سوسیالیستی جدید علنی خواهند بود. در دهه ۱۹۵۰ سیستم رومی سازی پینین در سرزمین اصلی چین توسعه یافت و دانشگاه چیائو تونگ نام انگلیسی خود را به دانشگاه جیائو تانگ تغییر داد.

در سال 20۲۰ شورای دولتی ، ادغام دانشگاه پزشکی شیان و مؤسسه مالی و اقتصاد شاآنشی را در دانشگاه شیان جیائوتونگ تصویب کرد.

دانشگاه شیان جیائوتونگ بخشی از تمام تلاش های عمده دولت برای تأسیس دانشگاهی در چین در سطح جهانی بوده است.

 

هیات علمی و کارکنان دانشگاه شیان جیائوتونگ  یا همان XJTU

هیئت علمی و کارکنان دانشگاه XJTU ، بیش از ۵۵۰۰ نفر می باشند که دوازده نفر آن عضو آکادمی ملی مهندسی چین و ۹ نفر از آن ها نیز عضو آکادمی ملی علوم چین می باشند؛ از دیدگاه تدریس نیز ، هیئت علمی و کارکنان XJTU ، شامل پنج دریافت کننده جوایز تدریس ملی، ۱۴۲ شرکت کننده در برنامه ” استعدادهای جوان و نابغه قرن جدید ” ، و ۵۴۷ نفر آن ، خیرین علمی برای کمک های برجسته به دولت چین می باشند.

 

 

 

دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه شیان جیائوتونگ

تعداد اعضای دانشجویی قوی این دانشگاه ،۳۰٬۰ نفر می باشند که شامل ۱۵٬۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و بقیه این اعضای دانشجویی،در رشته هایی نظیر: ۸۴ رشته کارشناسی، ۲۰۰ رشته کارشناسی ارشد و ۱۱۵ رشته دکتری تحصیل می کنند. در این میان هشت رشته از سوی دولت چین به عنوان رشته های کلیدی درجه یک تعیین می شوند.

 

دانشجویان بین المللی:

در حال حاضر بیش از 400 دانشجوی خارجی از سراسر جهان عمدتا از پاکستان، مالزی، روسیه، بنگلادش، نپال، کشورهای آسه آن، کشورهای خلیج فارس، کشورهای آسیای مرکزی، استرالیا، نیوزیلند و کشورهای اروپایی وجود دارد.

 

پردیس و زندگی دانشجویی دانشگاه شیان جیائوتونگ

خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه

دانشگاه شیان جیائوتونگ  دارای سه پردیس Xingqing، Yanta، و Qujiang  می باشد که بیش از ۲۵۰ هکتار را پوشش می دهند. کتابخانه چیان یانگزن (پردیس شینگچینگ) ۵ میلیون کتاب، ۴۱۰۰ دوره ای فعلی، ۳۰٬۰ دوره الکترونیکی، و بیش از ۱ میلیون کتاب الکترونیکی را در خود جای داده است. سیستم کامپیوتری کتابخانه به طور کامل با شبکه پردیس، CERNET، و اینترنت یکپارچه شده است.

دانشجویانی که در محوطه دانشگاه زندگی می کنند دارای امکانات خوابگاهی، سالن نهارخوری، و باشگاه ورزشی مدرن هستند. دانشجویان توسط بورسیه ها  و دولت حمایت می شوند، دانشجویان بورسیه ، برای تحصیل در مقطع کارشناسی در مجموع ۱۲ میلیون یوان در سال برای فعالیت های علمی، و  در مجموع ۱۴٫۴ میلیون یوان در سال هزینه می کنند. «صندوق نوآوری» این دانشگاه ، سالی ۵۰ میلیون یوان را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی توزیع می کند. این دانشگاه دارای مرکز آموزش بهداشت روانی و مشاوره برای دانشجویان دانشگاه می باشد.

 

آموزش اینترنتی دانشگاه شیان جیائوتونگ

دانشگاه آموزش اینترنتی XJTU   ، در سال ۲۰۰۱ به عنوان یکی از ۱۵ دانشگاه آزمایشی مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش چین برای آموزش از راه دور تأسیس شد. شرکای دانشگاه با تعدادی از دانشگاه های پیشرو در چین برای این پروژه همکاری کردند. XJTU در تعدادی از آزمایش های سراسری و پروژه های آزمایشی از جمله “پروژه  آموزش اینترنتی و یادگیری الکترونیکی” شرکت کرده و با موفقیت این آزمون ها را پشت سر گذاشت.

 
 

شهریه دانشگاه جیائو تونگ شانگهای چین

هزینه زندگی ماهیانه بین 400 تا 3000 یوان می باشد .

نرخ شهریه

دوره های کوتاه مدت (Non-Degree)

3850 تا 42000 یوان

کارشناسی

24800 تا 80000  یوان

کارشناسی ارشد

28900 تا 104000 یوان

دکتری

در سال 45500  یوان

 

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

اسکرول به بالا