Studying in law school

تحصیل در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شانگهای چین

زمان مطالعه: 5 دقیقه

کد پادکست:

980715002-017-03

رشته حقوق یکی‌از جذاب ترین و پرطرفدارترین رشته هایی است که همه ساله دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل در این رشته رقابت میکنند.

در این مقاله ما به بررسی رشته حقوق و شرایط تحصیل در این رشته در یکی از معتبرترین دانشگاههای معتبر دنیا به نام دانشگاه شانگهای و دانشکده حقوق و علوم سیاسی که یکی از بهتریت قطب‌های حقوق دنیاست می‌پردازیم:

دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شانگهای چین
کد تصویر: 980715002-017-01

آشنایی با دانشگاه شانگهای چین

دانشگاه جیانگ تانگ شانگهای (SJTU)، از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین مؤسسات آموزش عالی با شهرت و رنکینگ بالای جهانی است که در شرق آسیا در کشور جمهوری خلق چین قرار دارد.

دانشگاه شانگهای در سال 1922 تأسیس شده و به دانشگاهی برتر در سطح بین‌الملل تبدیل شده است.

این دانشگاه از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه های چین است. طبق نتایج مؤسسهٔ رتبه‌بندی دانشگاه‌ها QS در سال ۲۰۱۹ رتبه این دانشگاه در بین 60 کشور جهان دارای رتبه 82 است.

این دانشگاه در کوه شنزن واقع شده است که در کنار معبد مشهوری با منظره‌ای از شانگهای قرار دارد و به عنوان “مؤسسه باغ چین” شناخته شده است، مساحت‌این دانشگاه بیش از 72 هکتار است که 210،000 متر مربع را پوشش می‌دهد.

دانشگاه شانگهای چین
کد تصویر: 980715002-017-02

دانشکده‌های دانشگاه شانگهای

دانشگاه شانگهای دانشگاهی جامع با رشته‌های مختلف از جمله علوم، مهندسی، هنر، تاریخ، حقوق، هنرهای زیبا، تجارت، اقتصاد و مدیریت است.

این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های بزرگ شانگهای است که مستقیماً تحت‌نظر دولت است و یکی از 100 مؤسسه اصلی آموزش عالی است که دولت مرکزی چین در “پروژه 211” ایجاد کرده است.

این دانشگاه متشکل از 28 دانشکده و مدرسه و 1 بخش مستقل است که 71 رشته کارشناسی، 229 برنامه کارشناسی ارشد و 111 دوره دکترا را ارائه می‌دهد.

این دانشکده بیش از 2800 عضو هیئت‌علمی تمام‌وقت دارد که 1597 نفر از آنها مدرک دکترا را کسب کرده‌اند، 11 نفر از آنها آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین هستند، 545 نفر استاد کامل و 924 نفر دانشیار هستند.

مجموع دانشجویان فعلی آن حدود 41600 نفر است که بیش از 24711 نفر آنها در مقطع کارشناسی هستند، حدود 10237 نفر در مقطع کارشناسی ارشد هستند

این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه‌هایی که از طرف وزارت آموزش‌وپرورش چین مجوز ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی را صادر کرد، دانشگاه شانگهای در سال 1966 پذیرش دانشجویان بین‌المللی را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون بیش از 20000 دانشجوی بین‌المللی از 124 کشور در این دانشگاه تحصیل‌کرده‌اند.

تحصیل در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه

تاریخچه تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه شانگهای جیائو تانگ به سال 1901 برمی‌گردد. کلاس‌های ویژه علوم سیاست هم در این دانشگاه شروع به کارکرد. پس از مدتی وقفه دانشکده حقوق بنا بر یادبود پروفسور لئو کوگوان در سال 2008 عنوان جدید “دانشکده حقوق KoGuan” را دریافت کرد.

دانشکده حقوق KoGuan دارای یک تیم هیئت‌علمی قدرتمند، با ساختار و بین‌المللی است که شامل 65 عضو هیئت‌علمی تمام‌وقت است.

انواع مراکز تحقیقاتی در دانشکده حقوق بورس تحصیلی با کیفیت بالا را شامل می‌شود که طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را شامل می‌شود. رشته‌هایی مثل قانون اساسی تا قانون و جامعه، از قانون دریایی تا قانون رقابت و

دانشکده حقوق KoGuan سبک و روش علمی خاص خود را دارد که هدفش آموزش نسل جدیدی از دانشجویان حقوق و حقوقدانان آینده است.

دانشکده حقوق دانشگاه شانگهای به‌خوبی توانسته است اعتبار خود را در هر دو محافل علمی و عملی تثبیت کند. در حال حاضر سیستم آموزش حقوقی این دانشکده شامل برنامه‌های LLB ، LLM ، JM و PhD است.

مؤسسه حقوق مدنی و بازرگانی

این مؤسسه در سال 2003 تأسیس شده است. فضایی آموزشی و پژوهشی برای رشته حقوق مدنی و بازرگانی است.

در حال حاضر هشت عضو هیئت‌علمی دارد که طیف وسیعی از رشته‌های حقوق شامل قانون مدنی، اصول عمومی قانون مدنی، قانون مالکیت، بزهکاری، قانون شرکت، قانون امنیت، قانون ورشکستگی و… را شامل می‌شود.

مؤسسه حقوق جزا

این مؤسسه در سال 2004 تأسیس شده است، این سازمان آموزش و تحقیقات دانشکده حقوق KoGuan برای علم حقوق جزا است. در حال حاضر، چهار عضو هیئت‌علمی دارد. تحقیقات آن بر روی مسائل مختلف کیفری دشوار و پیچیده در چین متمرکز است. این پروژه تعدادی از پروژه‌های بودجه‌ای دولتی را به عهده گرفته، میزبان چندین کنفرانس ملی و بین‌المللی و نشست‌های هم‌اندیشی بوده و نزدیک به 100 مقاله در مجلات مهم دانشگاهی منتشر کرده است.

مؤسسه حقوق اقتصادی

این مؤسسه در سال 2006 تأسیس شده است و بستری آموزشی و پژوهشی برای رشته حقوق اقتصادی است. این مؤسسه شش عضو هیئت‌علمی، تعدادی مشاور و همیار تحقیق دارد.

این مؤسسه تحقیقات خود را در زمینه قانون رقابت، قانون مالی و همچنین قوانین مالیاتی متمرکز کرده است و چندین کمک‌هزینه تحقیقاتی از ایالت و شهرداری شانگهای دارد.

مؤسسه محیط‌ زیست و منابع طبیعی

این مؤسسه در سال 2002 تأسیس شده است، و بستری آموزشی – پژوهشی برای تنظیم قانون محیط‌زیست و منابع طبیعی است. در حال حاضر، این مؤسسه چهار عضو هیئت‌علمی دارد.

این دانشگاه همکاری‌های گسترده داخلی و بین‌المللی را با مراکز علمی – پژوهشی دارد و به طور مشترک با مرکز آموزش و تحقیقات حقوق محیط‌زیست چین و ایالات متحده را با دانشگاه Pace در نیویورک اداره می‌شود.

مؤسسه حقوق مالکیت معنوی

این مؤسسه در سال 2004 تأسیس شد، یک بستر آموزشی – پژوهشی برای رشته حقوق مالکیت معنوی است.

اعضای هیئت‌علمی این مؤسسه هفت نفر هستند و هدف این مؤسسه تشکیل تیم تحقیقاتی با کیفیت و بین‌المللی در زمینه حفاظت از حقوق مالکیت معنوی با تکنولوژی بالا است.

این مرکز مجموعه‌ای از دوره‌های حقوق IP را شامل یک دوره مشترک حقوق IP با دانشکده حقوق UC Berkeley ارائه می‌دهد. مأموریت آن کشف و درک مالکیت معنوی و زمینه‌های مربوط به آن در سیاست‌های عمومی، علم و فناوری است.

مؤسسه حقوق بین‌الملل

این مؤسسه در سال 2003 تأسیس شده است و فضایی آموزشی – پژوهشی برای رشته حقوق بین‌الملل است.

این مؤسسه دارای 9 عضو هیئت‌علمی است که مقالاتی به طور گسترده در مجلات دانشگاهی داخلی و بین‌المللی منتشر کرده‌اند و همکاری‌هایی با مراکز آموزشی حقوق بین‌الملل سایر کشورها دارد.

کد مطلب:

980715002-017

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

0 Reviews

Write a Review

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا