رشته داروسازی در کشور چین

آموزش داروسازی در چین با هدف ارائه دانش و مهارتهای لازم برای ورود به حرفه داروخانه مورد نیاز است که با هر جنبه ای از داروها، از تولید تا بیمارستان ها و فروشگاه های دارو، سروکار دارد.

رشته داروسازی در کشور چین

داروسازی

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

 

آموزش داروسازی در چین شامل آموزش ترکیب و توزیع داروها و همچنین مطالعه خدمات بالینی و ارائه اطلاعات دارویی به بیماران است. داروسازان متخصص دارو درمانی هستند. متخصص شدن به عنوان یک پایه و اساس به آموزش داروسازی شدید و ساختاری نیاز دارد. در حال حاضر، چین بهترین مکان برای آموزش دوره های داروسازی است.

رشته داروسازی برای دانشجویان بین المللی در کشور چین به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای تحصیل در رشته داروسازی، ابتدا باید در مقطع کارشناسی، در یک دانشگاه معتبر پذیرش بگیرید.

آموزش داروسازی در چین با هدف ارائه دانش و مهارتهای لازم برای ورود به حرفه داروخانه مورد نیاز است که با هر جنبه ای از داروها، از تولید تا بیمارستان ها و فروشگاه های دارو، سروکار دارد. همچنین در چین شامل آموزش ترکیب و توزیع داروها و همچنین مطالعه خدمات بالینی و ارائه اطلاعات دارویی به بیماران است.

داروسازان متخصص دارو درمانی هستند. متخصص شدن به عنوان یک پایه و اساس به آموزش داروسازی شدید و ساختاری نیاز دارد. در حال حاضر، چین بهترین مکان برای آموزش دوره های داروسازی است. برای پذیرش باید حتما از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید. حداقل سن ۱۸ سال و نمره ایلتس قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه، نیز لازم است.

مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی ۴ سال است. هزینه ارسال درخواست برای پذیرش حدود ۱۵۰ دلار است که البته از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. این دوره، ترکیبی از تئوری‌های داروسازی و آموزش متمرکز بر فناوری های تحقیقاتی است. هدف این دوره، پایه‌گذاری زمینه قوی علمی و عملی برای دانشجویان است.

این برنامه برای آماده سازی دانشجویان برای تحقیقات و مشاغل دانشگاهی در تجزیه و تحلیل دارویی، کاربرد بالینی پزشکی جدید، مدیریت دارویی، تحقیق، طراحی و تولید و مدیریت داروهای جدید، طراحی شده است.

 

واحدهای رشته داروسازی در کشور چین:

دانشجویان رشته داروسازی در ۲ سال اول تحصیل به یادگیری علوم پایه می‌پردازند. علوم پایه در داروسازی شامل دروس زیست شناسی و شیمی است.

در ترم اول سال سوم تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجو باید زمینه تخصصی خود را انتخاب کند. پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان باید در طول تحصیل دروس اصلی، دروس آزمایشگاهی، کارآموزی را بگذرانند و پایان نامه خود را ارائه کنند.

بخشی از دروس ارائه شده در این رشته را در ادامه برایتان آورده‌ایم.

دروس عمومی:

ریاضی پیشرفته، احتمال جبر خطی و آمار؛ فرهنگ چینی؛ زبان چینی؛ مبانی قانون؛ مبانی کامپیوتر؛

زیست شناسی و شیمی:

شیمی معدنی؛ شیمی تجزیه؛ شیمی ارگانیک؛ شیمی فیزیکی؛ بیوشیمی و زیست شناسی سلولی-مولکولی

دروس تخصصی:

دارو شناسی،  فارماکولوژی؛ تجزیه و تحلیل داروسازی؛ فارماکولوژی بالینی؛ داروهای متابولیسم سینتیک؛ بررسی پزشکی مدرن؛ تجزیه و تحلیل طیفی داروسازی؛ کروماتوگرافی داروسازی (رنگ نگاری دارویی)

 

دلایل اصلی تحصیل یک دانشجوی خارجی در داروسازی در چین

داروسازی درچین

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

آموزش داروسازی چین در ابتدا به منظور آموزش پزشکان دارویی برای کار در صنعت یا تحقیق طراحی شده است.

با این وجود، در دو دهه گذشته، داروسازانی کاملاً آموزش دیده و با دانش و مهارت بالینی برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون برای مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا، فوراً مورد نیاز قرار گرفته اند.

تاکنون بیش از ۵۰ کالج در ۱۹ استان از ۳۱ استان سرزمین اصلی چین برنامه داروسازی بالینی را ارائه می دهند. از این تعداد بیش از ۱۷ نفر برنامه لیسانس داروخانه بالینی (BPharm) را ارائه داده اند که بطور رسمی توسط وزارت امور داخله تأیید شده است.

کالج های دیگر با هدف ادامه جذب دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی تدریس شده، داروسازی بالینی داروخانه را به عنوان بخشی از داروسازی یا درجه پزشکی ارائه می دهند.

همچنین ارائه دوره های کارآموزی در بیمارستان های معتبر و صنایع دارویی از دیگر فرصت های دانشجویان خارجی است که در رشته داروسازی در چین تحصیل می کنند.

 

چرا لازم است چین را برای مطالعات داروسازی خود در نظر بگیرید؟

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

۱.کم هزینه آموزش داروسازی و هزینه های زندگی مقرون به صرفه

تحصیل و زندگی در چین ارزان تر از تحصیل و زندگی در کشورهای اروپایی، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و حتی در بسیاری از کشورهای آفریقایی است.

برنامه درسی و کتاب‌های داروسازی که توسط دانشگاه‌های اروپا یا آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد تقریباً مشابه کتاب‌هایی است که توسط دانشکده های داروسازی چین استفاده می شود.

غذا و محل اقامت در چین برای یک دانشجوی خارجی مقرون به صرفه است. هزینه تحصیل داروخانه در چین به اکثر جوانان از سراسر جهان امیدوار است که به آرزوی روزمره خود یعنی داروسازی برسند.

 

۲.فرصت‌های بورس تحصیلی

سالانه حدود ۴۰،۶۰۰ دانشجوی خارجی بورسیه دولت چین را دریافت می کنند. اکثر دانشگاه‌های چین بورس تحصیلی برای دانشجویان عالی خارجی در هر سطح ایجاد کرده اند، به این معنی که شما می توانید به عنوان دانشجوی خود بودجه شروع کنید.

و در اواسط تحصیلات خود بورس تحصیلی دریافت کنید. گزینه دیگر این است که شروع کارشناسی با بودجه شخصی، سپس همانطور که قبلاً با همه چیز در چین آشنا هستید می توانید برای بورسیه دولت چین برای تحصیلات تکمیلی خود اقدام کنید، توجه داشته باشید که بسیاری از دانشجویان خارجی دیگر از این گزینه استفاده می کنند.

 

۳.کاوش تمدن باستان و مدرن

تحصیل در رشته داروسازی در چین فرصتی عالی برای کشف ترکیبی بی نظیر از تمدن باستان و مدرن چین و همچنین زیبایی دیدنی و زندگی شبانه شلوغ آن است. فرهنگ و مردم چین بسیار متنوع و چند فرهنگی هستند، متشکل از ۵۶ قومیت مختلف.

هنگام سفر به مناطق مختلف چین با آداب و رسوم منحصر به فردی روبرو خواهید شد ، اما باور کنید یا نه، زندگی روزمره به همان اندازه جدید و رضایت بخش خواهد بود.

 

۴.افزایش چشم انداز اشتغال

هنوز هم کمبود زیادی از داروسازان بالینی در چین وجود دارد. طبق آمار کمیسیون اداره داروسازی انجمن بیمارستان‌های چین، بیش از ۲۴۰۰ داروساز بالینی جدید برای تأمین نیازهای وزارت بهداشت عمومی سالانه مورد نیاز است.

با این حال، داروسازان چینی به تنهایی نمی توانند این خلا را پر کنند. بنابراین، دانشجویان تحصیلات تکمیلی بین المللی از دانشگاه های چین در بسیاری از بیمارستان ها و صنایع چین بیشترین نیاز را دارند.

مسئولیت های یک داروساز بالینی شامل اطمینان از ایمنی بیمار، نتایج بهینه دارو درمانی و اطمینان از تأمین مناسب داروها است. میزان اشتغال فارغ التحصیلان داروسازی بالینی چه در چین و چه در خارج از کشور در بیشتر شهرهای چین به حدود ۹۹.۵ درصد رسیده است.

کتاب‌های رشته داروسازی

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

کیفیت آموزش و شناخت بین المللی

تعداد کالج هایی که آموزش بالینی داروسازی را ارائه می دهند از ۱۵ در ۲۰۰۶ به ۲۵ در ۲۰۱۱ افزایش یافته است. بیشتر برنامه‌های داروسازی بالینی شامل ۴ تا ۵ سال تحصیلی تمام وقت برای دوره لیسانس است. در چین، رشته ها به سطح اول یا دوم طبقه بندی می شوند.

سطح اول مانند رشته های اصلی در ایالات متحده است، در حالی که سطح دوم معادل افراد زیر سن قانونی یا مناطق تمرکز در یک رشته است. این برنامه ۴ ساله دارای یک تجربه ۶ ماهه تمرین داروخانه است، در حالی که برنامه ۵ ساله یک دوره تجربه یک ساله داروخانه دارد.

اکثر دانشگاه های چینی با داروسازی هر ساله دو مصرف دارند. یکی در سپتامبر و دیگری در ماه مارس، یک دانشجوی خارجی می تواند دوره ها را در هر یک از این دو دوره شروع کند. برنامه های آموزش داروسازی اغلب با مطالعه علوم پایه مانند زیست شناسی و شیمی و پس از آن دوره های اصلی بالینی در زمینه آمار زیستی، پزشکی داخلی و مبانی تشخیص شروع می شود. این برنامه ها مشابه برنامه‌های ایالات متحده، استرالیا، انگلستان، فرانسه و بسیاری دیگر از کشورهای پیشرفته است. دانشگاه‌های چین برنامه های متنوعی را از جمله مدرک لیسانس داروسازی، کارشناسی ارشد داروسازی و دکترا ، دکترای داروسازی ارائه می‌دهند. دانشگاه های چین استادانی با طیف گسترده ای از تجربه در داروسازی دارند، دانشجویان خارجی ممکن است از مهارت های خود و ایجاد آینده شغلی خود بیشتر بدانند.

 

 

کد مطلب: ۱۳۳۰-۲/۹۸۰۷۰۴-۱۰۰۰/م ح/ت/۹۸

۵/۵ (۲ Reviews)
الان بخرید
به کمک احتیاج دارید؟چت با ما