تحصیل رشته های پیرا پزشکی در چین

در این نوشتار قصد داریم در مورد تحصیل رشته های پیراپزشکی در خارج از کشور اطلاعاتی را ارائه نماییم. در ابتدا باید بگوییم که منظور از رشته های پیراپزشکی چه رشته هایی هست. به طور کلی رشته هایی که با جان انسانها در ارتباط هستند ( به غیر از پزشکی و دندان پزشکی) به رشته های پیراپزشکی معروف می باشند.

رشته های پیراپزشکی از تعدد بسیاری برخوردار هستند، و در دانشگاه های ایران در مقاطع کاردانی و کارشناسی و بالاتر تدریس می شوند. البته معمولا دانشگاه های خارج از کشور مقاطع کارشناسی و بالاتر در این رشته ها وجود دارد.

پیراپزشکی به شیوه‌ها و فنونی گفته می‌شود که به حفظ یا بازگرداندن سلامتی مربوطند. این فنون معمولاً زیر نظر یا مشورت و مشاوره با پزشک انجام می‌گیرند. پیراپزشکان، در واقع مجموعه‌ای از متخصصینی هستند که کادر درمانی را تکمیل می‌کنند.

تحصیل-پیراپزشکی
کد تصویر: 991021002-013-01

ذکر نام رشته های پیراپزشکی

 

تفاوت رشته های پیراپزشکی و پزشکی

رشته های پیراپزشکی و پزشکی ، دو رشته ی مهم و محبوب در میان جوانان میباشند. این دو رشته از حساسیت ها و اهمیت زیادی برخوردار می باشند؛ زیرا که این دو رشته به طور مستقیم با سلامتی و جان انسان ها در ارتباط می باشند.

رشته های پزشکی و پیراپزشکی با تمام شباهت های ظاهری خود دارای تفاوت های بسیاری می باشند.در واقع میتوان گفت ، دانشجویانی پزشک نامیده می شوند، که در رشته های مربوط به پزشکی تحصیل می کنند، اما به دانشجویانی که در رشته هایی که مربوط به  یادگیری روش ها و مهارت های حفظ سلامتی افراد مربوط می شود؛ تحصیل میکنند، پیراپزشک گفته می شود. پیراپزشکان با اطلاعات خود در حفظ سلامتی افراد و همچنین کمک به پزشکان ها، نقش مهمی را در حیطه ی سلامتی ایفا میکنند.

درواقع میتوان گفت کادر درمانی یک بیمارستان از پیراپزشکانی تشکیل شده است که در کنار پزشکان به درمان و حفظ سلامتی بیماران کمک می کنند و یک تیم قوی را تشکیل می دهند.

 

5 مورد از محبوب ترین و پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی :

1- رشته فیزیوتراپی :

طول دوره تحصیلی رشته ی فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی 4 سال است یعنی دانشجویان رشته ی فیزیوتراپی باید در مدت زمان 4 سال و 8 ترم تحصیلی 135 واحد درسی و 24 واحد کارآموزی را بگذرانند. مقطع کارشناسی این رشته پیراپزشکی بدون گرایش تحصیلی است. این رشته جزو رشته های 1 زیرگروه تجربی است. مهمترین درس ها برای قبولی در رشته فیزیوتراپی درس های زیست شناسی با ضریب 4 و شیمی با ضریب 3 هستند.

 

 

رشته ی فیزیوتراپی، از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار است به همین دلیل ، یکی از محبوب ترین رشته های پیراپزشکی می باشد .داوطلبان و فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی از نظر درآمد و بازار کار مشکلی ندارند. درآمد یک فیزیوتراپیست به تلاش، تجربه، مهارت و سابقه کار آن فیزیوتراپ بستگی دارد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز توانبخشی، هلال احمر وغیره فعالیت داشته باشند. در حالت کلی، فارغ التحصیلان این رشته به هیچ عنوان نباید نگران آینده شغلی خود باشند.

 

2- رشته مامایی

یکی دیگر از محبوب ترین و پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی، رشته مامایی است. مدت زمان تحصیل مامایی در مقطع کارشناسی 4 سال است. دانشجویان باید در طول 8 ترم تحصیلی 130 واحد درسی را سپری کنند. کسانی که می خواهند در این رشته قبول شوند، باید به درس زیست شناسی و درس شیمی اهمیت زیادی بدهند؛ زیرا که رشته مامایی نیز جزو رشته های زیرگروه 1 تجربی می باشد. رشته مامایی در مقطع کارشناسی گرایشی ندارد بعد از سپری کردن مقطع کارشنایی، دانشجویان می توانند در گرایش های مختلف ارشد این رشته به تحصیل خود ادامه دهند.

 

 

تامین سلامت مادر و کودک ، مهمترین نقش ماما می باشد.

 

3- رشته پرستاری

یکی دیگراز محبوب ترین و پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی، رشته پرستاری است.این رشته تحصیلی نیز، یک دوره ی 4 ساله می باشد. رشته پرستاری نیز جزو رشته های زیرگروه 1 گروه تجربی است. . پرستار باید طبق دستورالعمل پزشک از بیماران مراقبت کند و در واقع کار اصلی فارغ التحصیلان رشته ی پرستاری مراقبت از وضعیت بیمار است. پرستاران یک بیمارستان، از اعضای مهم کادر پزشکی محسوب می شوند.

 

[WPSM_AC id=23703]

 

4- رشته هوشبری

رشته هوشبری نیز یکی ازمحبوب ترین و پردرآمدترین رشته های پیراپزشکی است.این رشته ی تحصیلی نیز یک دوره ی 4 ساله می باشدو باید تاکید کرد که رشته هوشبری با رشته بیهوشی کاملا متفاوت است .رشته هوشبری نیز از رشته های زیرگروه 1 تجربی محسوب می شود. رشته هوشبری به دانشجویان آموزش می دهد که بیمار در مرحله بیهوشی به چه مراقبت هایی نیاز دارد و دانشجویان رشته هوشبری با تجهیزات و وسایل مورد استفاده در بیهوشی بیمار در عمل های مختلف آشنا می شوند.

 

 

5- اتاق عمل

رشته اتاق عمل نیز جزو رشته های پردرآمد رشته های پیراپزشکی است. اتاق عمل هم مانند دیگر رشته های پیراپزشکی از رشته های زیرگروه 1 تجربی محسوب می شود. دانشجویان در رشته اتاق عمل با مهارت های لازم برای مراقبت از بیمار در حین عمل و بعد ازعمل وهمچنین با اصول اتاق عمل و فناوری های به کار رفته در آن آشنا می شوند. در حالت کلی، فارغ التحصیلان این رشته به هیچ عنوان نباید نگران آینده شغلی خود باشند.

دانشگاه شیان جیائوتونگ

دانشگاه شیان جیائوتونگ چین دارای چندین مدرسه و کالج آموزشی گروه علوم پزشکی است که دوره‌های متعدد علوم پزشکی از مقطع کارشناسی تا دکترا در آن ارائه می‌گردد

مدرسه بهداشت عمومی، مدرسه عالی پرستاری، مرکز علوم بهداشت دانشگاه شیان جیائوت

مدرسه علوم پزشکی پایه، اولین و دومین بیمارستان وابسته به دانشگاه شیان، مدرسه

.داروسازی و دانشگاه پزشکی شیان از جمله دانشکده‌ها و مدارس آموزش عالی است که به تدریس انواع رشته‌های علوم پزشکی می‌پردازند.

همچنین امکان تحصیل در بعضی رشته‌ها به زبان انگلیسی هم وجود دارد. در صورت تحصیل به زبان چینی متقاضیان باید مدرک  زبان چینی را هنگام پذیرش به دانشگاه تحویل داده و یا به مدت حداقل یکسال قبل از تحصیل به آموزش زبان چینی در کشور خود بپردازند .طول دوره تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی عمدتا ۴ تا ۵ سال می باشد و انواع دوره‌های بالینی و آزمایشگاهی برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود دانشگاه شیان جیائوتونگ جزو دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است، از اینرو تمام مدارک صادره از دانشگاه از جمله رشته‌های پیراپزشکی در ایران مورد ارزش‌یابی و تایید قرار می‌گیرد .

از طرفی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر ایران و جهان نیز امکان پذیر است.فارغ‌التحصیلان امکان ورود با بازار کار ایران پس از اتمام وره تحصیل را دارند

دوره‌های متعدد بالینی و کارورزی در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه شیان جیائوتونگ و مراکز درمانی مربوطه برای دانشجویان در نظر گرفته شده، لذا دانشجویان تجربه یادگیری و کسب

.تجربه در محیط درمانی را به خوبی فرا می‌گیرند .از طرفی برگزاری دوره به زبان انگلیسی موجب آشنایی با آخرین فناوری و دانش روز مسائل پزشکی خواهد شد تحقیقات در زمینۀ علم و تکنولوژی در این دانشگاه به منظور پاسخگویی به نیازهای ضروری جامعه و بهبود زمینه های رقابتی در عرصۀ فناوری است. از سال ۲۰۰۰ دانشگاه شیان جیائوتونگ رهبری ۲۱ پروژۀ تحقیقاتی برنامه ۹۷۳و ۴,۸۳۰ پروژۀ تحقیقاتیِ بنیاد ملی علوم طبیعی چین را برعهد گرفته است.

model-minority-pic

کد تصویر: 991021002-013-02

پردیس دانشگاه شیان جیائوتونگ

 

دانشگاه شیان جیائوتونگ ۳ پردیس (شینگ کینگ، یانتا، کوجیانگ) به مساحت ۲۵۰ هکتار دارد. پنج میلیون کتاب، ۴۱۰۰ مجله‌ی علمی، ۳۰.۰۰۰ مجله‌ی علمی الکترونیکی و بیش از ۱ میلیون کتاب الکترونیکی در کتابخانه شوسن (پردیس شینگ کینگ) وجود دارد. سیستم کامپیوتری کتابخانه مجهز به شبکه، سرنت (CERNET) و اینترنت است.

خوابگاه مدرن، سالن غذاخوری و تجهیزات ورزشی از جمله مرکز فعالیت دانشجویان سیوئان از دیگر امکانات رفاهی این پردیس برای دانشجویان است. دانشجویان این دانشگاه با کمک هزینه و بورسیه‌ی تحصیلی پشتیبانی می‌شوند

هر ساله مبلغ ۱۲ میلیون یوان کمک هزینه‌ی تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی در نظر گرفته می‌شود. از دیگر پشتیبانی‌های مالی این دانشگاه وام‌های دانشجویی است که با مبلغ کل ۱۴.۴ میلیون یوان برای دانشجویان صرف می‌شود. “صندوق اختراعات” هرساله ۵۰ میلیون یوان به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصیص می‌دهد. این دانشگاه برای دانشجویان، مراکز آموزش بهداشت روان‌شناسی و مشاوره فراهم کرده است.

کد مطلب:991021002-013

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

12 پاسخ

  1. رشته های زیتدی هستند که این امان رو دارند بستگی به علاقهی شما داره اما به طور کلا می شه گفت که رشته های پزشکی دندانپزشکی و مکانیک و عکاسی و/….رو نیز می تونید در این کشور تصحیل کنید

 1. سلام من رشته ام پرستاریه تو ایران ولی فیزیو تراپی دوست دارم چی کار باید انجام بدم برای اپلای؟

  1. مراحله اپلای مشخص هست اما برای اطمینان و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید

  2. سلام بنده هم میخواهم برای فیزیوتراپی اقدام کنم خوشحال میشم به من ایمیل کنید تا با هم مراحل رو پیش بریم.

   1. سلام وقتتون بخیر لطفا با شماره ی 09122880015 تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن

 2. من تو رشته دامپزشکی درس میخونم رشته فیزیو تراپی چه جوری بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *