دانشگاه نانجینگ چین Nanjing University

لوگو دانشگاه نانجینگ چین
کد تصویر: 981001002-234-01
تحصیل در دانشگاه نانجینگ چین

دانشگاه نانجینگ

دانشگاه نانجینگ چین (Nanjing University)، در سال 1902 تاسیس شده است. دانشگاه تحت نظارت مستقیم، آموزش و پرورش چین است. دانشگاه عضو “پروژه 211” و “پروژه 985” است. این دانشگاه، به طور فعال برنامه‌های تحقیقاتی ملی، ولایتی و پروژه‌های ملی “973” و “863” را اجرا می‌کند.

دانشکده‌های دانشگاه نانجینگ

دانشگاه نانجینگ دارای پردیس‌هایی‌است که همه آنها درشهر نانجینگ هستند.

نکات مهم:

جا‌به‌جایی به کمپ در یک هفته قبل از ثبت نام مجاز است
اجاره خانه خارج از محوطه دانشگاه مجاز است
خدمات ثبت نام 24 ساعته
پرداخت در ترم به صورت نقدی

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس کلیک کنید

کد تصویر: 981001002-234-02

چرا در دانشگاه نانجینگ تحصیل کنم؟

 

4 دلیل برای تحصیل در خارج از کشور در نانجینگ چین

نانجینگ یکی از چهار پایتخت تاریخی چین است. این شهر دارای زندگی فرهنگی غنی و عملکرد اقتصادی قوی است.

1. نانجینگ چقدر وسعت دارد است؟

اندازه یک شهر می تواند تفاوت زیادی در تجربه تحصیل شما ایجاد کند. برخی از دانش جویان ، تحصیل و زندگی در شهرهای شلوغ و بزرگ را ترجیح می دهند، در حالی که برخی ممکن است شهرهای کوچکتر و آرام تر را ترجیح دهند. نانجینگ به طور متوسط جمعیتی در حدود ۵۸۰ نفر جمعیت دارد و حدود ۴۷۲۸ کیلومتر مربع را در بر می گیرد.     دانشگاه های کشور چین  

2.چند دانشگاه و کالج ، در اطراف نانجینگ چین قرار دارند؟

شهر نانجینگ شامل ۱۲ کالج و دانشگاه ، در منطقه نانجینگ یا نزدیک آن می باشد.که عبارتند از:
   1.  دانشگاه داروسازی
   1.  دانشگاه هوهای
   1.  دانشگاه کشاورزی نانجینگ
   1.  دانشگاه پزشکی نانجینگ
   1.   دانشگاه عادی نانجینگ
   1.  دانشگاه نانجینگ
   1.  دانشگاه فضانوردی نانجینگ
   1.  دانشگاه علوم وفناوری اطلاعات نانجینگ
   1.  مخابرات دانشگاه نانجینگ
   1.   دانشگاه علم و صنعت نانجینگ
   1.  دانشگاه فناوری نانجینگ
   1.   دانشگاه جنوب شرقی

3.آیا برای تحصیل در نانجینگ چین به گواهی زبان نیاز دارم؟

یکی از اولین سوالات دانش جویان در هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور، این است که ، آیا من نیاز به صحبت کردن به زبان محلی برای تحصیل در این کشور دارم یا خیر؟’ هر کشوری و گاهی حتی خود دانشگاه ها الزامات خاص خود را برای زبان آموزشی دارند. دانشجویان باید با دانشگاه تماس بگیرید تا ببینند آیا گواهی زبان برای تحصیل در آنجا لازم است یا نه. برخی از کشورها دوره های غیر ملی و برنامه های تحصیل به زبان انگلیسی را نیز ارائه می دهند، اما شما به احتمال زیاد نیاز به نشان دادن تسلط خود بر زبان انگلیسی خواهید داشت.

4.آیا نانجینگ، چین شهری گران قیمت برای زندگی است؟

هزینه زندگی می تواند عامل عمده ای در تصمیم گیری در مورد محل تحصیل باشد. گذشته از شهریه، دانش جویان باید هزینه های دیگر زندگی ، از جمله اقلامی مانند مسکن، غذا، و زندگی اجتماعی را در نظر بگیرند. با توجه به شاخص های یک زندگی معمولی نانجینگ دارای رتبه ی 395 از 567 شهرستان در سطح جهان برای هزینه های زندگی می باشد (هر چه رتبه بالاتر ، هزینه زندگی گران تر است). تقریبا میتوان گفت که تمام مواردی را که برای انتخاب و یا عدم انتخاب یک شهر و یا یک دانشگاه برای تحصیل ، لازم و ضروری است را بیان کردیم تا بتوانید به راحتی تصمیم گیری نمایید.

معرفی اجمالی دانشگاه نانجینگ

دانشگاه نانجینگ یکی از دانشگاه های جامع چین است و مستقیماً تحت وزارت علوم و تحقیقات عمل می کند. شهرنانجینگ در پایتخت باستانی شش سلسله قرار دارد.قدمت این دانشگاه به سال ۱۹۰۲ برمی گردد که مدرسه عادی سانجیانگ تأسیس شد، و سپس با عنوان هایی از جمله مدرسه عادی لیانگ جیانگ، مدرسه عالی عادی نانجینگ، دانشگاه ملی جنوب شرقی، دانشگاه ژونگشان چهارم، و دانشگاه مرکزی ملی تکامل یافت.   اجمالی دانشگاه نانجینگ   در ۸ اوت ۱۹۴۹ دانشگاه مرکزی ملی به دانشگاه ملی نانجینگ تغییر نام داد. در مهر ۱۳۳۹، به الزام وزارت علوم و تحقیقات ، نام به دانشگاه نانجینگ تغییر کرد. در سال ۱۹۵۲ که یک طرح قانون عدالت سراسری برای تمامی دانشگاه ها صورت گرفت، برخی دانشکده ها مانند دانشکده مهندسی و دانشکده کشاورزی از دانشگاه جدا شدند؛ در همین حال این دانشگاه با دانشکده هنرهای لیبرال و دانشکده علوم دانشگاه نانکینگ ادغام شد. دانشگاه جدید نانجینگ باقی ماند و پردیس دانشگاه نانجینگ از سیپیلو به گولو نقل مکان کرد. امروزه دانشگاه نانجینگ از دو پردیس تشکیل شده است که یکی در گولو و دیگری در پوکو با مساحت کل بیش از ۳۶۰۰ مو (نزدیک به ۶۰۰ جریب) است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های برتر چین، با پردیس های زیبا و امکانات تدریس و تحقیقات مدرن است. مدیر کنونی آن پروفسور جیانگ شوشنگ فیزیکدان است. این دانشگاه سالگرد خود را در ۲۰ مه هر سال جشن می گیرد.  

توسعه دانشگاه نانجینگ

توسعه دانشگاه نانجینگ همواره به سرنوشت ملت چین متصل بوده و با توسعه و پیشرفت جامعه ، همیشه در حال تغییر بوده است. دانشگاه نانجینگ، زمانی که جنبش دموکراتیک جوانان در ۴ مه ۱۹۱۹ برگزار شد، نقش رهبری کننده ای در منطقه نانجینگ داشت. در اوایل دهه ۱۹۲۰ در این دانشگاه بود که گروهی از پیشگان کمونیست چین نظریه مارکسیسم را به مردم معرفی کردند. دومین کنفرانس ملی لیگ جوانان کمونیست چین نیز در این دانشگاه برگزار شد. در طول جنگ برعلیه ژاپن، سازمان هایی مانند «مجمع علوم طبیعی» و «مجمع دموکراسی و علوم» به ریاست پان شو، لیانگ شی و جین بائوشان، استادان مشهور دانشگاه مرکزی ملی، به حزب دموکراتیک «جامعه جیو سان» تبدیل شدند. در طول جنگ آزادی بخش، معلمان و دانشجویان دانشگاه مرکزی ملی در سراسر جنبش میهنی دموکراتیک در صدر مقاومت ایستادند. در ۲۰ مه ۱۹۴۷ دانشجویان دانشگاه ملی مرکزی یک «جنبش ضد گرسنگی، ضد جنگ داخلی و ضد آزار و اذیت» را آغاز کردند که بعدها به «جنبش دانشجویان میهنی بیستم مه» معروف شد. از زمان اصلاحات و گشایش چین، دانشگاه نانجینگ به تدریج برنامه های چند جانبه ای را در علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم تکنولوژیک، علوم زندگی، مهندسی و مدیریت مدرن، توسعه داده است. در حال حاضر دانشگاه نانجینگ دارای ۱۷ دانشکده با ۵۰ بخش است. ۷۴ دوره در مقطع کارشناسی، ۱۸۶ دوره در کارشناسی ارشد(با شش برنامه تعیین شده توسط خود دانشگاه)، هفت دوره کارشناسی ارشد حرفه ای؛ ۱۶ رشته ابتدایی برای مدارک دکتری، و ۱۲۲ دوره ی دکتری (با شش برنامه تعیین شده توسط خود دانشگاه) و همچنین ۱۸ دوره بعد از دکتری، می باشد. علاوه بر این، این دانشگاه دارای ۲۸ رشته کاربردی ملی، ۱۰ رشته کاربردی استانی، و ۶ آزمایشگاه کاربردی ملی است. تقریبا برای هر ۲۰ دانشکده ، ۶۵۴ استاد وجود دارد . این دانشگاه همچنین ۱۱ پایگاه آموزشی ملی برای تحقیق و تدریس پرسنل در علوم پایه و هنرهای لیبرال، و سه پایگاه برای تحقیقات علوم انسانی و اجتماعی که توسط وزارت آموزش و پرورش چین ارزیابی شده است، در خود جای داده است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه نانجینگ چین 2020

شهریه دانشگاه نانجینگ چین

نرخ شهریه

دوره‌های کوتاه مدت (Non-Degree)

9500 تا 38000 یوان

کارشناسی

19000 تا 40000 یوان

کارشناسی ارشد

23000 تا 46000 یوان

دکتری

در سال 33000 یوان

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه نانجینگ چین 2020

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص‌شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص‌شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی (فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی (فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه‌نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر‌شده یا سایر افراد حمایت‌کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

 

کد مطلب: 981001002-234

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

5 پاسخ

 1. سلام متنش خیلی خوب بود دانشگاه نانجینگ میگن بورسیه هم میده چطوری اقدام کنم تضمینی میخوام ممنون

 2. درود،
  رنک دانشگاه دانجینگ چنده؟
  و اینکه هاست بهتره یا نانجینگ برای پزشکی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *