کد پادکست: 981223002-346-01

اختلالات شناختی

بر اساس یک متاآنالیز منتشر شده در روانپزشکی بیولوژیک،اختلالات شناختی و روانپزشکی تغییرات شایعی از قابلیت ارتباطی بین سه شبکه مغزی درگیر در شناخت را به اشتراک می‌گذارد.تغییرات شبکه در مناطق مغزی عملکرد کلی شناختی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مطالعه نشان می دهد که تغییر در این شبکه ها به اختلالات شناختی در اختلالات متعدد روانپزشکی کمک می‌کند.

تغییرات در عملکرد ارتباطات از طریق متاآنالیز 242 مطالعات تصویربرداری و کارکرد مغزی در افراد مبتلا به اختلالات مختلف روانپزشکی از جمله اختلالات شناختی ظاهر می‌شود. مهمتر از همه اینکه ،مطالعه اولین شواهد از یک متاآنالیز تغییرات مشترک عملکردی در شبکه‌های عصبی شناختی در بین اختلالات روانی و اختلالات شناختی است.

پروفسور یانگ مدرس دانشگاه Beijing normal university اظهار داشت: “این دانش جدید نیاز به مطالعه بیومارکرهای تشخیصی مبتنی بر مغز در زمینه اختلالات روانپزشکی دارد که بسیار فراتر از مرزهای تشخیصی سنتی هستند.اگرچه بیماری‌های روانپزشکی به عنوان اختلالات متمایز در نظر گرفته می‌شوند، اما اختلال شناختی در بسیاری از آنها ظاهر می‌شود.این تطابق علائم در بین اختلالات روانپزشکی، خود یک چالش عمده برای طبقه بندی دقیق بیماران بوده است. اگر چه برای مشخصه‌های عصبی مربوط به تشخیص و علائم در طول 25 سال گذشته پیشرفت‌های زیادی صورت گرفته است،اما بیومارکرهای تصویربرداری عصبی هنوز به روند تشخیصی روانپزشکی کمک نمی‌کنند.

 

 

کد مطلب: 981223002-346

3 پاسخ

  1. سلام
    من با دیپلم فنی معماری معدل 14 و پیش تجربی معدل 17 میتونم برای سال اینده چین اقدام کنم؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *