تبادل دانشگاه‌های چین با کشورهای آسیایی و آفریقایی

محتوای جدول

محتوای جدول

کد پادکست: 980709002-349-01

همکاری و تبادل با کشورهای آسیایی و آفریقایی

دولت چین اهمیت زیادی برای همکاری و تبادل با کشورهای آسیایی و آفریقایی در زمینه آموزش و پرورش تحصیل در این کشور قائل می‌شود. از زمان تأسیس جمهوری خلق چین،دوستی بین چین و کشورهای آسیا و آفریقا به طرز روز افزونی توسعه یافته است. مقیاس و دامنه همکاری و مبادلات در حوزه آموزش و پرورش به طور فزاینده ای افزایش یافته است.

توافق نامه چین با سایر کشورها:

تا کنون، موافقت نامه های آموزشی زیادی بین چین و بیش از 40 کشور آسیایی و آفریقایی،از جمله ژاپن،کره شمالی،کره جنوبی،مغولستان،ویتنام،سنگاپور، مالزی،تایلند،هند،پاکستان،ایران،اسرائیل و عربستان سعودی،امضا شده است.

یمن، مصر،آفریقای جنوبی و کنیا دیدارهای متقابل نمایندگان،مبادلات دانشجویان و محققان،همکاری بین موسسات،تبادل اطلاعات آموزشی و همکاری در آموزش زبان و تحقیقات علمی،همه شاهد پیشرفت قابل توجهی هستند.

 

بخش امور آسیا و آفریقا

همکاری چین و آفریقا

کد تصویر: 980709002-349-02

برای دیدن عکس ها بیشتر روی عکس کلیک کنید

بخش امور آسیا و آفریقا

مسئول بخش سازماندهی و هماهنگ سازی همکاری دو جانبه با کشورهای آسیایی و آفریقایی است. این امر در تهیه و تدارک مذاکره در مورد موضوعات مختلف،امضا و اجرای توافقنامه های آموزشی دو جانبه با کشورهای آسیایی و آفریقایی رهبری می شود.

سازماندهی اجرا پروژه‌ها

از جمله کارهای انجام شده در این بخش مدیریت و هماهنگ سازی پروژه های همکاری دولتی و دریافت هیئت های عالی دولتی از کشورهای آسیایی و آفریقایی و ارسال هیئت های دولتی چین به کشورهای آسیایی و آفریقایی می‌باشد.

علاوه بر این،مسئولیت پیگیری کمک های مالی از دولت ها،موسسات و افراد در کشورهای آسیایی و آفریقایی را نیز بر عهده دارد.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با اساتید دانشگاه‌های چین

پروژه های اصلی بین چه کشور های است

در حال حاضر پروژه های همکاری اصلی بین کشور چین و کشورهای آسیایی و آفریقایی شامل برنامه تبادل معلم با ژاپن و کره جنوبی،برنامه تبادل نوجوان با ژاپن، پروژه تعاونی با انجمن علمی توسعه ژاپن، پروژه تعاونی با کشور‌های آفریقایی و پروژه همکاری با موسسه بنیاد مطالعات چین در ایران می‌باشد.

 

کد مطلب: 980709002-349

3 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید من سال دیگه دیپلم میگیرم بعد از دریافت دیپلم ،قصد دارم برای مترجمی زبان چینی در چین تحصیل کنم میشه شرایط دانشگاه ها و هزنیه و..‌.توضیح بدین؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین