بورسیه دندانپزشکی در چین

محتوای جدول

محتوای جدول

کد پادکست:

991021002-009-05

بورسیه دندانپزشکی در کشور چین

اطلاعات کلی از هزینه های زندگی و بورسیه دندانپزشکی در چین

در این قست، شهریه ها و دیگر هزینه ها به طور میانگین برآورد شده است و برای دانشگاه ها و شهرهای مختلف، متفاوت خواهد شد.
شهریه دانشگاه های دندانپزشکی در چین : حدود 26.000 تا 6.000 یوآن یا RMB
هزینه درخواست ثبت نام : 800 یوآن
معاینات پزشکی : حدود 600 یوآن
اجازه اقامت : حدود 800 یوآن
بیمه درمانی : 600 یوآن
هزینه خرید کتاب: حدود 3.000 یوآن
هزینه زندگی بجز اجاره مکان : حدود 500 یوآن

بورسیه دندانپزشکی در چین
کد تصویر: 991021002-009-01

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی چین

 

ثبت نام به عنوان دانشجویان خارجی
دانش‌آموزانی که اقامت طولانی‌تر از دوره طبیعی داشته‌اند، کسانی که در ترم اول تکمیل نشده‌اند و کسانی که بورس تحصیلی دولت تایوان را دریافت کرده‌اند، واجد شرایط هستند و یا رد صلاحیت نشده‌اند.
نمره متوسط مجموع بیشتر از 70 در عملکرد تحصیلی و بیشتر از 80 در ارزیابی رفتاری برای دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و متقاضیان دکترا
گذراندن حداقل نه ترم برای دانشجویان مقطع کارشناسی
امکان ارسال مدارکی نظیر کپی از طرح پروژه، نامه محرمانه و توصیه نوشته شده توسط سرپرست خود
ارسال فرم درخواست اصلی و متن رسمی به دفتر امور دانشجویی ظرف مدت 30 روز پس از آغاز ترم

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی چین
کد تصویر: 991021002-009-02

تحصیل دندانپزشکی در چین

کشور چین در آموزش پزشکی جزو بهترین‌ها بوده است، تاریخ نوشتاری این کشور بیش از 4000 سال است.

سابقه طب و پزشکی در این کشور به تاریخی دیرینه دارد،

فرهنگ و سنت پزشکی غنی که تا امروز ادامه دارد به‌خصوص تحصیل دندانپزشکی

در چین یکی از پرطرف‌دارترین‌ها بین دانشجویان بین‌المللی می‌باشد.

تحصیل دندانپزشکی در چین در اکثر دانشگاه‌ها با عنوان Stomatology لیسانس بهداشت و دهان ارائه می‌شوند.

دولت این کشور به‌منظور جذب دانشجویان خارجی برای تحصیل دندانپزشکی در چین از سال 2007 به بعد اقدام به ارائه مجوز به برخی از دانشگاه‌های پزشکی برای ارائه دروس به زبان انگلیسی نموده است و در حال حاضر 45 دانشگاه در چین دارای این مجوز هستند. در تعداد محدودی فقط دوره‌های BDS دندانپزشکی که منطبق بر واحدهای درسی اکثر کشورها و ایران نیز می‌باشد.

طول دوره تحصیلی دندانپزشکی در چین 5 سال است. این دوره شامل 4 سال دوره آموزشی و 1 سال کارآموزی در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه و مراکز دندانپزشکی است. دوره‌های دندانپزشکی در چین در ماه سپتامبر (انتهای شهریور) آغاز و تا ماه ژوئن و جولای (خرداد و تیر) سال بعدی ادامه دارند. البته بهترین زمان اقدام برای پذیرش در چین بین ماه‌های بهمن تا اردیبهشت هرسال است.

تحصیل به زبان انگلیسی و چالش آموزش زبان چینی

شایان‌ذکر است که، با اینکه در دانشگاه‌ها، دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود اما برای تحصیل در بعضی دانشگاه‌ها نیز، تسلط نسبی بر زبان چینی الزامی است. برای خیلی از برنامه‌های تحصیلی و ارتباط با بیماران در طول دورهٔ کارآموزی در سال آخر هم آشنایی با زبان چینی از ملزومات است.

البته متقاضیان خارجی از بدو ورود به دانشگاه نیاز به ارائه مدرک زبان چینی ندارد و دانشگاه‌ها این مهارت را از سال اول (همان‌طور که دانشجویان در ایران زبان انگلیسی را در واحدهای درسی خود دارند) به‌صورت یک‌روند کاملاً علمی و مرحله‌ای به تمام دانشجویان خارجی آموزش می‌دهند، مخصوصاً در رشتهٔ دندانپزشکی به‌منظور کار در بیمارستان و ارتباط با مراجعین انتظار می‌رود که دانشجو طی 4 سال به زبان چینی مسلط شوند.

طریقه‌ی ورود به دانشگاه

خوشبختانه تحصیل دندانپزشکی در چین تاکنون بدون نیاز به آزمون ورودی امکان‌پذیر بوده است، البته که متقاضی با هر شرایطی نمی‌تواند وارد دانشگاه‌های چین شود و آنچه بسیار اهمیت دارد ابتدا سن متقاضی (زیر 25 سال) و نمرات دروس اصلی (زیست، زبان انگلیسی، ریاضی، شیمی و فیزیک) است که تعیین‌کننده پذیرش و یا رد شدن درخواست متقاضی است.

دوره‌های پیش دندانپزشکی در چین در بعضی از دانشگاه‌ها به‌صورت کاملاً اختیاری برگزار می‌شود. در این دوره‌ها که عموماً در ماه‌های اسفند و فروردین شروع می‌شوند دانشجو 1 ترم پیش از زمان مقرر آغاز دوره اصلی وارد چین می‌شود و در طی 5 ماه مشغول به تحصیل دروس پایه رشته خود همچون زیست، شیمی، زبان انگلیسی و زبان چینی می‌شود و پس از پاس کردن آن دروس به‌صورت اتوماتیک در دوره اصلی دانشگاه پذیرفته می‌شود. این دوره‌ها برای متقاضیان ایرانی مزایای متعددی دارد و در سال‌های اخیر دیده شده است که دانشگاه‌ها اولویت ویژه‌ای برای جذب این گروه از متقاضیان قائل شده‌اند.

دانشگاه ها

بر اساس رتبه‌بندی سایت معتبر CUCAS  در سال 2018 از بین کالج‌ها و دانشگاه‌هایی که رشته دندانپزشکی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند، 10 دانشگاه برتر برای تحصیل دندانپزشکی در چین شامل اسامی زیر است:

Peking University

Sichuan University

The Fourth Military Medical University

Shanghai Jiao Tong University

Nanjing Medical University

Wuhan University

Sun Yat-Sen University

Capital Medical University

China Medical University

Zhejiang University

کیفیت تحصیل دندان‌پزشکی در چین

لیسانس تحصیل دندانپزشکی در چین با کیفیت بین‌المللی برابری می‌کند و بیشتر دانشجویانی که در این مقطع فارغ‌التحصیل شده‌اند از افراد موفق در جراحی دندانپزشکی هستند. استادان چین استادانی بسیار با تجربه و با توانایی بالا در سطح جهانی هستند که موجب افزایش کیفیت تحصیل دندانپزشکی در چین شده‌اند. دوره‌های زبان انگلیسی در چین متناسب با رشته دانشجو برگزار می‌شود و شما می‌توانید به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی پزشکی زبان انگلیسی مطالعه کنید.

کیفیت تحصیل دندان‌پزشکی در چین
کد تصویر:991021002-009-03

شهریه دانشگاه‌ها

طبق آمار به‌دست‌آمده هزینه تحصیل پزشکی در چین ارزان‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی است. باتوجه‌به آمار سال 2020، متوسط شهریهٔ سالیانه دانشگاه‌های چین در رشتهٔ دندانپزشکی بین 6.000 الی 7.000 هزار دلار در سال است. این مبلغ در چین به‌صورت یوان دریافت می‌شود و معادل آن حدوداً بین 35.000  الی 50.000 یوان خواهد بود.

به یاد داشته باشید که تمام مبلغ شهریه هرسال قبل از شروع دوره و یکجا از شما دریافت می‌شود. هزینه دوره پیش دندانپزشکی نصف هزینهٔ یک سال خواهد بود. تقریباً تمام دانشگاه‌ها به دانشجویان خارجی بخصوص تازه‌واردها خوابگاه ارائه می‌کنند و همچنین با کسب مجوز از اداره مهاجرت و اتباع خارجی اجازه زندگی در خارج از دانشگاه امکان‌پذیر است.

هزینه زندگی

میانگین هزینه‌های زندگی در شهر پکن که یکی از گران‌ترین شهرهای چین است بین 1000 تا 1200 دلار در ماه است.

شانگهای و شِن زِن دومین شهرهای گران چین هستند که هزینه‌های ماهیانه بین 850 تا 1200 دلار در ماه است.

اکثر دانشگاه‌های دندانپزشکی در چین در استان‌های همچون شیان، شاندونگ و خنان که در مراکز نسبتاً کم‌تراکم تری نسبت به شهرهای بزرگ و صنعتی چین هستند.

در این شهرها می‌توانید با هزینهٔ بین 500 الی 700 دلار در ماه هزینه‌های امور زندگی خود را مدیریت نمایید. البته دانشجویان خارجی در حین تحصیل مجاز به کار نمی‌باشند.

دندانپزشکی در چین
کد تصویر: 991021002-009-04

تحصیل در رشتهٔ دندانپزشکی در چین نیازی به آزمون ورودی ندارد ولی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیاز است و متقاضیان ایرانی ملزم ارائهٔ مدرک پیش‌دانشگاهی در یکی از رشته‌های تجربی یا ریاضی هستند.

همچنین مدارک زبان معتبر همچون آیلتس و تافل یک مزیت برجسته در پذیرش متقاضی محسوب می‌شود.

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های چین، ابتدا باید از یک دانشگاه پذیرش بگیرند، سپس با مراجعه به نزدیک‌ترین سفارت چین، درخواست ویزای دانشجویی (X-VISA) را بدهند.

ویزای تحصیلی به دو نوع   X1برای اقامت بیش از 180 روز و X2 برای اقامت کمتر از 180 روز تقسیم می‌شوند که اعتبار ویزاها تا 90 روز پس از صدور می‌باشد و هزینه صدور ویزا بین 100 تا 140 دلار‌است.

کد مطلب:

991021002-009

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل در چین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان ‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین