تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین

تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین

محتوای جدول

محتوای جدول

دانشگاه پزشکی دالیان چین
Dalian medical University

تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین

شهر

دالیان، لیائونینگ

تعداد دانشجو

40447

سال تاسیس

1947

رتبه جهانی

591

دانشگاه پزشکی دالیان چین
(بدون پری‌مدیکال)

دانشگاه پزشکی دالیان در سال 1947 با نام قبلی دانشکده پزشکی کانتو تاسیس شد و در سال 1949 با دانشگاه دالیان ادغام شد. سپس دانشکده پزشکی کانتو، دانشگاه دالیان نام گرفت. همچنین، این دانشگاه یک دانشگاه دولتی واقع در شهرستان دالیان از استان لیائونینگ چین است و این دانشگاه یکی از دانشگاه های بزرگ منطقه است که نام خود را از شهر دالیان گرفته است. به‌علاوه، تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین یکی از بهترین فرصت‌هایی است که متقاضیان تحصیل در چین می‌توانند از آن استفاده کنند.

تاریخچه دانشگاه دالیان چین

در سال ۱۹۵۰سیستم سازمانی دانشگاه دالیان لغو شد و از آن زمان کالج دالیان به یک دانشگاه مستقل تبدیل شد. در سال ۱۹۶۹ این دانشگاه برای تأسیس دانشکده پزشکی زویی به زویی، شهری در استان گوئیژو نقل مکان کرد. و در سال ۱۹۷۸ این دانشگاه به محل اصلی خود در دالیان بازگشت که هنوز با نام کالج پزشکی دالیان است.

دانشگاه دالیان چین امروز در چه جایگاهی است؟

امروزه این دانشگاه به یک دانشگاه پزشکی چند رشته ای تبدیل شده است که برنامه هایی را در زمینه های دیگر مانند هنر، علم، مدیریت، و حقوق نیز ارائه می دهد. DMU ۱٬۱۳۹٬۷۰۰ متر مربع مساحت دارد که ۳۸۲٬۹۰۰ متر مربع زیرساخت آن می باشد. این دانشگاه در حال حاضر دارای 25 سازمان مدیریت، 14 دانشکده سطح دوم، 4 سازمان به طور مستقیم وابسته، 5 بیمارستان وابسته به دانشگاه و 38 پایگاه تدریس بالینی است. تا تاریخ ۳۱ اوت ۲۰۰۷، کل ثبت نام در مقطع کارشناسی دانشگاه به بیش از ۴۴۰۰ نفر رسیده است و بیش از ۱۴۰۰ نفر کاندیدای مدرک دکترا و کارشناسی ارشد هستند. حدود ۷۰۰ نفر در دانشکده حرفه ای بالاتر هستند و همچنین دارای تقریباً ۳۰۰ دانشجوی بین المللی می باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل داروسازی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

افتخارات دانشگاه

در سال ۲۰۱۲ دانشگاه پزشکی دالیان به عنوان یکی از پنج دانشگاه مدل اول برای آموزش بین المللی در استان لیائونینگ توسط اداره آموزش و پرورش لیائونینگ شناخته شد. به همین دلیل، دانشکده پزشکی دانشگاه دالیان از دانشگاه های پیشرو در تدریس پزشکی به زبان انگلیسی در چین هست. و سه بیمارستان وابسته به دانشگاه فرصت بی نظیری برای یادگیری فراهم کرده. شهر دالیان از سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از شهر های توریستی زیبا در چین شناخته شده و مخصوصاً در تابستان جزو مقاصد اصلی برای سفر هست دانشگاه دالیان به واسطه پیشرو بودن در تدریس پزشکی به زبان انگلیسی میزبان ۱۳۰۰دانشجو از ۸۲ کشور دنیا هست و برای گرفتن بورسیه چین بدون مدرک زبان دانستن این اطلاعات لازم است.

دانشگاه پزشکی دالیان با بیش از ۱۰۰ دانشگاه در بیش از ۳۸ کشور دنیا قرارداد همکاری دارد و انتقال دانشجو انجام میدهد. دانشکده پزشکی دانشگاه دالیان از دانشگاه های پیشرو در تدریس پزشکی به زبان انگلیسی در چین هست. سه بیمارستان وابسته به دانشگاه فرصت بی نظیری برای یادگیری فراهم کرده. شهر دالیان از سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از شهر های توریستی زیبا در چین شناخته شده و مخصوصاً در تابستان جزو مقاصد اصلی برای سفر هست دانشگاه دالیان به واسطه پیشرو بودن در تدریس پزشکی به زبان انگلیسی میزبان ۱۳۰۰دانشجو از ۸۲ کشور دنیا هست.

دانشگاه پزشکی دالیان با بیش از ۱۰۰ دانشگاه در بیش از ۳۸ کشور دنیا قرارداد همکاری دارد و انتقال دانشجو انجام میدهد.

جغرافیای دانشگاه

دانشگاه فناوری دالیان (DUT) در شهر ساحلی و زیبای دالیان، در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین واقع شده است. این دانشگاه یکی از کلیدی‌ترین دانشگاه‌ها تحت هدایت مستقیم وزارت آموزش و پرورش است. همچنین، دارای محوطه‌ای سبز، سایه دار و آرام است. از طرفی، بسیاری از رهبران ایالت از این دانشگاه بازدید کرده و از زیبایی آن لذت برده‌اند. در مجموع، با تجربه آزمایش‌های شدید بیش از نیم قرن و تلاش‌های مداوم چندین نسل، DUT به یک دانشگاه جامع پزشکی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:  تحصیل در دانشگاه دونگ هوا چین

پزشکی تمرکز اصلی DUT است و سایر بخش‌ها شامل علوم کاربردی و علوم مدیریت اقتصادی و همچنین رشته های علوم انسانی است که شامل علوم اجتماعی و حقوق است. DUT به دلیل مدیریت سخت و محیط مناسب برای مطالعه از شهرت خوبی برخوردار است. این دانشگاه با شعار “وحدت سازمانی، واقع گرایی و اصالت” شناخته شده است. DUT بیش از 100000 مرد و زن از مشاغل مختلف را پرورش داده و آموزش داده است كه در سراسر جامعه مورد استقبال گسترده قرار می‌گیرند و برای گرفت بورسیه تحصیل چین باید این موارد را لحاظ کرد.

شرایط برای پذیرش متقاضیان:

 • میزان سن متقاضیان ورودی به این دانشگاه برای کارشناسی بایستی بین 18 تا 25 سال باشد و در شرایط جسمانی مطلوبی نیز برخوردار باشند.
 • متقاضیان ورود به دوره‌ی پزشکی باید دوره دبیرستان را با نمرات خوب به اتمام رسانده باشند.
 • دارا بودن تمکن مالی کافی برای هزینه های دانشگاه و زندگی در کشور چین
 • کسب نمرات خوب در دروس شیمی، زیست ، فیزیک و زبان انگلیسی
 • دارا بودن مدرک زبان معتبر (تافل، آیلتس)
بیشتر بخوانید:  تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه فودان چین

مدارک لازم برای پذیرش:

 • فرم درخواست
 • اسکن مدارک تحصیلی دبیرستان به همراه ریز نمرات
 • پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر
 • گواهی تمکن مالی از بانک
 • گواهی پزشکی

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌ پزشکی دالیان چین

برای دریافت مشاوره رایگان تحصیل پزشکی در چین در مقاطع مختلف روی لینک زیر کلیک کنید

این دانشگاه دارای 9  بخش زیر می باشد:

 1. دانشکده علوم پایه پزشکی حوزه های مطالعه: انگل شناسی، آسیب شناسی، آناتومی، زیست شناسی مولکولی، فیزیولوژی، فارماکولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی، پزشکی
 2. کالج زیبایی زمینه های مطالعه: زیبایی
 3. کالج مدیریت سلامت حوزه های مطالعه: مدیریت سلامت
 4. دانشکده دندان پزشکی
 5. گروه داروسازی بالینی
 6. گروه تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی پزشکی، بخش زمینه های مطالعه: تکنیک های آزمایشگاهی، فناوری پزشکی
 7. گروه زنان و زایمان، زمینه های مطالعه: زنان و زایمان
 8. گروه طب شفاهی، بخش حوزه های مطالعه: پزشکی
 9. گروه عکاسی، بخش زمینه های مطالعه: عکاسی
بیشتر بخوانید:  تحصیل در دانشگاه مطالعات کشورهای خارجی پکن

تحصیل در دانشگاه پزشکی دالیان چین

کتابخانه دانشگاه پزشکی دالیان

کتابخانه دانشگاه پزشکی دالیان در سال 1947 تاسیس شد. از آن زمان، کتابخانه بارها تغییر مکان داده و نام خود را تغییر داده است. ساختمان کتابخانه Qizhen در سال 2007 با مساحت بیش از 20،000 متر مربع، شامل 2000 صندلی و 1000 دسترسی به اینترنت راه اندازی شد. محیط آرام، راحت، آرامش بخش و فردی است. علاوه بر کتاب‌های سنتی، مجلات و کتاب‌های مطالعه الکترونیکی، کتابخانه همچنین برخی از زمینه‌های انسانی و فردی مانند کتاب‌های علوم و علوم انسانی در این کتابخانه وجود دارد. در این کتابخانه اتاق مطالعه فردی، اتاق مطالعه جمعی و غیره را تعبیه شده است. خوانندگان می‌توانند از کارت پردیس “همه در یک” از کل امکانات کتابخانه استفاده کنند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

انتخاب مقدار
دکتری حرفه ای در رشته های پزشکی
کارشناسی
کارشناسی ارشد
دکترای PhD
تخصص در رشته های پزشکی
فوق تخصص در رشته های پزشکی
دانشگاه پکن
دانشگاه هاست
دانشگاه شانگهای
دانشگاه شیامن
دانشگاه ووهان
دانشگاه شاندونگ
دانشگاه ججیانگ
دانشگاه علوم پزشکی چین
دانشگاه فودان
دانشگاه جینان
دانشگاه تونجی
دانشگاه سون یات سن
دانشگاه شیان
دانشگاه علوم پزشکی تیانجین
دانشگاه جیلین
دانشگاه جنوب مرکزی
سایر دانشگاههاموسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

2 پاسخ

 1. سلام دانشگاه دالیان رو تا حالا نشنیده بودم جالب بود شهرش جاهای دیدنی داره؟یک وقت رفتیم بدونیم کجا بریم.ولی در کل ممنون از مقالتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Picture of دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی

دکتر ایرج وثوقی هستم، فارغ التحصیل مقطع دکترای تخصصی از چین با بیش از بیست و چهارسال سابقه آموزشی در دانشگاه‌های ایران و چین، بنیانگذار بنیاد چین،مولف و مترجم کتاب‌های چینی و برگزارکننده دوره های تخصصی تجارت با چین