اعتبار دانشگاه‌های چین چه مقدار است؟

اکثر متقاضیان در مورد اعتبار دانشگاه‌های چین سؤال‌هایی دارند، آنها کیفیت آموزش در چین را مثل کالاهای نوع سوم که به کشور ما صادر می‌شود قلمداد می‌کنند. اما بنیاد چین با این مقاله شما را به سوی حقیقت سوق میدهد.

 

چین به لحاظ آموزش جزء ۵ کشور اول جهان است.  مسئله دیگر درباره دانشگاه‌های هر کشور، نظام ارزشیابی مدارک تحصیلی آن کشور توسط وزارت علوم است. چرا که اگر در دانشگاهی تحصیل نمایید که در این کتاب نام آن ذکر نشده باشد مدارک شما بعد از بازگشت به ایران مورد ارزشیابی وزارت علوم قرار نخواهد گرفت. برای دیدن این دانشگاه‌ها به ارزشیابی چین مراجعه فرمایید.

 

انتقال اعتبار نه‌تنها بخش عمده‌ای از ساخت بانک‌های اعتباری است بلکه یک شاخص اصلی است که می‌توان با آن در مورد نشاط تحصیلی یک مؤسسه آموزشی عالی قضاوت کرد. این مقاله موارد علمی انتقال اعتبار در دانشگاه پکن و دانشگاهی آموزش دانشگاه Rd را برسی می‌کند. منطقه (CTCCR)، مؤسسات آموزش عالی تعاونی در جنوب غربی شانگهای و انتخاب دوره مقاطع بین مؤسسات دانشجویان در پارک آموزش عالی ژجیانگ.

 

این به طور خلاصه مدل‌هایی رایج انتقال اعتبار را که در حال حاضر در چین وجود دارد، از جمله انتخاب دوره بین مؤسسه‌ای، پیشنهاد همکاری خردسالان و تبادل دانشجویی بین دانشگاهی و مشکلات در انتقال اعتبار را تجزیه‌وتحلیل می‌کند تا یک مرجع علمی را ساخت بانک اعتبار در دانشگاه‌های آزاد چین.

رشته داروسازی دانشگاه شی آن جیائوتونگ | بنیاد چین

مؤسسات معتبر شامل:

الف) گروه یک

ب) گروه دو

ج) گروه سه

مدارک صادره از مراکز آموزش عالی مورد تأیید وزارت عالی و فرهنگ کشور چین نیز بر اساس ضوابط و مقررات قابل‌بررسی است.

۱- تمامی مراکز و مؤسسات علمی و تحقیقاتی که زیر نظر آکادمی علوم چین در هر زمینه‌ای فعالیت می‌نمایند،برای اخذ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی که بعضاً تحصیلات تکمیلی می‌باشند، مورد تأیید و قابل ارزشیابی می‌باشند.

۲- تمامی مؤسسات و کالج‌های زبان وابسته به دانشگاه‌های معتبر و مورد تأیید چین، مورد تأیید بوده و مدارک صادره از آنها قابل‌بررسی و ارزشیابی است.

توضیح: منظور از مؤسسات معتبر گروه یک، گروه دو، گروه سه همان دسته‌بندی وزارت علوم می‌باشد. ونهایتاً اعتبار دانشگاه‌های چین رو در سایت رنکینگ جهانی نسبت به همدیگر می‌توانید ملاحظه نمایید. البته تابه‌حال وزارت بهداشت اطلاعاتی در باره تأیید و عدم تأیید دانشگاه‌های چین عنوان نکرده است.

نکته مهم: برای ادامه تحصیل در رشته‌هایی که تخصص و فوق‌تخصص آن در ایران موجود نمی‌باشد. مانند کار رو پراکتیک، طب سوزنی و طب یونانی و غیره دانشجو ابتدا باید با ارائه کاتالوگ کامل از طول دوره و واحدهای درسی. رشته موردنظر از صحت قابل ارزشیابی بودن رشته فوق اطلاع حاصل نموده و بعد از آن اقدام به پذیرش تحصیلی نماید.

موسسات معتبر چین

مؤسسات آموزش عالی چین

اکثر مؤسسات آموزش عالی چین (HEI) در حالت انزوا و گوشه‌نشینی طبیعی بوده‌اند. آنها با همکاری و ارتباط کم به طور مستقل توسعه می‌یابند.حتی اگر همکاری وجود داشته باشد، بسیار محدود است.

این نوع مدل توسعه بسته نه‌تنها ادغام و پیشرفت تحصیلی را محدود می‌کند. بلکه به‌طورجدی تحرک بین مدرسه‌ای دانش‌آموزان را نیز با مشکل مواجه می‌کند. اگر دانش‌آموزی بخواهد به مدرسه دیگری منتقل شود، تقریباً چاره‌ای جز انصراف برای شرکت در یک کنکور دیگر ندارد.

با بین‌المللی سازی آموزش عالی، انتقال اعتبار در بسیاری از مراکز عالی در چین آغاز شده است و به دانشجویان فرصت بیشتری برای تبادل آکادمیک و ارتباطات می‌دهد. ایجاد یک سیستم انتقال اعتبار نه‌تنها اشتراک منابع آموزش عالی با کیفیت را تسهیل می‌کند، میزان تحصیلات را کاهش می‌دهد و تحرک دانشجویان را بین کالاهای عالی افزایش می‌دهد، بلکه در دسترس بودن آموزش عالی را نیز افزایش می‌دهد، بنابراین یادگیری مادام‌العمر را برای همه افراد جامعه ارتقا می‌دهد.

به‌صراحت در رئوس مطالب ملی اصلاح و توسعه آموزش میان‌مدت و بلندمدت (2010-2020) (به‌اختصار “طرح کلی آموزش” در زیر آمده است) بیان شد. که “ایجاد سیستم انباشت و انتقال اعتبار برای ادامه تحصیل و اتصال انواع مختلف نتایج یادگیری “راهی مهم برای” تدوین سیستم آموزش مادام‌العمر “و” ساخت “گذرگاه” یادگیری مادام‌العمر است.

در اجرای طرح آموزش، “سیستم بانک اعتباری با عملکرد اعتباربخشی، انتقال و دسترسی” یک مؤلفه مهم در ساخت دانشگاه‌های آزاد در سطح ملی و محلی است و انتقال اعتبار یکی از جنبه‌های مهم ساخت بانک اعتبار است.

پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله بورسیه استانی یا دانشگاهی چین را مطالعه کنید

کد مطلب: 991021002-002

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌ خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *