دانشگاه جیائو تونگ پکن چین

تحصیل در دانشگاه جیائو تونگ پکن چین

زمان مطالعه: 4 دقیقه
لوگوی دانشگاه جیائوتونگ

کدتصویر: 981003002-077-01

تحصیل در دانشگاه جیائوتونگ پکن
کد تصویر: 981003002-077-02

دانشگاه جیائو تونگ پکن چین

دانشگاه جیائو تونگ پکن چین  در سال 1896، در شهر پکن تاسیس شده است و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور چین به شمار می‌رود. این دانشگاه، تحت نظارت مستقیم آموزش و پرورش چین است و عضو “پروژه 211” است.

دانشگاه جیائو تونگ پکن چین  (Beijing Jiao tong University) دارای دانشکده‌های مهندسی الکترونیک و دانشکده اطلاعات، مکانیک، الکترونیک و مهندسی کنترل، مهندسی عمران، ترافیک و حمل و نقل، علوم، دانشکده کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی برق، مهندسی نرم افزار، معماری و طراحی، اقتصاد و مدیریت، زبانها و مطالعات ارتباطات و حقوق است.

  1. گروه مهندسی ارتباطات
  2. گروه سیگنالینگ و کنترل تردد راه آهن
  3. دانشکده مکانیک، الکترونیک و مهندسی کنترل
  4. پینیین: Huázhōng Kējì Dàxu
  5. تأسیس (1952–1954)
  6. توسعه اولیه (1954–1966)
  7. انقلاب فرهنگی (1966–1976)
  8. ماموریت جدید ، دیدگاه جهانی (1976–1988)
  9. رهبری اصلاحات در مدارس فنی (2000–1988)

دانشگاه شیان جیائوتونگ ۳۸.۱۰۳ دانشجوی تمام وقت از جمله ۱۸,۹۱۹ دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا دارد. دانشگاه شیان جیائوتونگ ۸۲ رشتۀ پایۀ کارشناسی ارائه می دهد و ۳۱ رشتۀ سطح اول مناسب برای سطح دکترا ، ۴۵ رشتۀ سطح اول و ۴ رشتۀ سطح دوم (که در هیچ سطح اولی گنجانده نشده) برای ارائه در سطح ارشد، ۲ رشتۀ معتبر برای سطح دکتری و ۵ مرکز تحقیقاتی فوق دکتری دارد.

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه شیان جیائوتونگ

دانشگاه شیان جیائوتونگ برنامه‌های آموزشی در ۱۰ موضوع مختلف علمی شامل علوم پزشکی، اقتصاد، مدیریت و فلسفه، حقوق و هنر ارائه می‌نماید و دارای ۲۶ مدرسه آموزش عالی، ۸ کالج در مقطع کارشناسی و ۱۲ بیمارستان آموزشی است. از جمله رشته‌ها و برنامه‌های آموزشی ارائه شده در دانشگاه شیان جیائوتونگ در مقطع کارشناسی می‌توان به ریاضیات، ریاضیات کاربردی، تجارت و اقتصاد بین‌المللی، مالی، اتوماسیون، زبان ژاپنی، طراحی صنعتی، علوم مواد و مهندسی، تجارت الکترونیک، مهندسی هسته‌ای، مهندسی مکانیک، حسابداری، مهندسی بیومدیکال، مهندسی زیستی، اتوماسیون و سیستم‌های قدرت و انرژی، مهندسی مکانیک و اتوماسیون، مهندسی و علوم مدیریت، پزشکی بالینی، مهندسی الکترونیک و اتوماسیون، علوم محاسباتی و مهندسی اطلاعات اشاره نمود. در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شیان جیائوتونگ دوره‌هایی همانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق قدرت، مدیریت انرژی، تکنولوژی و علوم هسته‌ای، مهندسی الکترونیک، تکنولوژی و علوم الکترونیک، مهندسی ارتباطات و اطلاعات، مهندسی و علوم کنترل، تکنولوژی و علوم کامپیوتر، مهندسی و علوم مدیریت، تکنولوژی و علوم مواد، حقوق کسب و کارهای بین‌المللی، ریاضیات، آمار، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مهندسی نرم افزار، مهندسی بیومدیکال، مهندسی عمران، معماری، برنامه ریزی شهری، مهندسی و علوم محیط زیست، مهندسی شیمی، اقتصاد نظری، اقتصاد کاربردی، کسب و کار اجرایی، آموزش، حسابداری، جامعه شناسی، فلسفه، روزنامه نگاری، زبان و ادبیات زبان‌های خارجی را ارائه می‌کند

پردیس دانشگاه شیان جیائوتونگ

 

دانشگاه شیان جیائوتونگ ۳ پردیس (شینگ کینگ، یانتا، کوجیانگ) به مساحت ۲۵۰ هکتار دارد. پنج میلیون کتاب، ۴۱۰۰ مجلۀ علمی، ۳۰.۰۰۰ مجلۀ علمی الکترونیکی و بیش از ۱ میلیون کتاب الکترونیکی در کتابخانه شوسن (پردیس شینگ کینگ) وجود دارد. سیستم کامپیوتری کتابخانه مجهز به شبکه، سرنت (CERNET) و اینترنت است.

خوابگاه مدرن، سالن غذاخوری و تجهیزات ورزشی از جمله مرکز فعالیت دانشجویان سیوئان از دیگر امکانات رفاهی این پردیس برای دانشجویان است. دانشجویان این دانشگاه با کمک هزینه و بورسیۀ تحصیلی پشتیبانی می‌شوند.

هر ساله مبلغ ۱۲ میلیون یوان کمک هزینۀ تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی در نظر گرفته می‌شود. از دیگر پشتیبانی‌های مالی این دانشگاه وام‌های دانشجویی است که با مبلغ کل ۱۴.۴ میلیون یوان برای دانشجویان صرف می‌شود. “صندوق اختراعات” هرساله ۵۰ میلیون یوان به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تخصیص می‌دهد. این دانشگاه برای دانشجویان، مراکز آموزش بهداشت روان‌شناسی و مشاوره فراهم کرده است

امکانات ورزشی، تفریحی و آموزشی

دانشگاه شیان جیائوتونگ دارای تعداد زیادی مدرسه و کالج وابسته است که انواع دوره‌های مختلف کاربردی و حرفه‌ای در آن ارائه می‌شود. دانشگاه دارای تعداد 12 مدرسه تجربی و 9 مرکز آموزش ملی است. همچنین دانشگاه دارای ۱۸ مرکز آموزش تجربی استانی است که انواع دوره‌های آموزش مهندسی فنی و حرفه‌ای در آن برگزار می‌شود و تعداد ۱۹ مدرسه آموزش تجربی دانشگاه انواع پروژه‌های مهندسی را به کارآموزان آموزش می‌دهند. دانشگاه شیان جیائوتونگ دارای یک کتابخانه بزرگ و قدیمی است که کتابخانه اصلی دانشگاه جیائوتونگ محسوب می‌شود. در سال ۲۰۰۰ همزمان با الحاق دو دانشگاه پزشکی شیان و انستیتو اقتصاد و مالی شان شی با دانشگاه، هر سه کتابخانه با یکدیگر ادغام و کتابخانه بزرگ دانشگاه شیان جیائوتونگ را تشکیل دادند. دانشگاه دارای حدود ۵ میلیون جلد کتاب، ۱۰.۰۸۹ عدد مجله و روزنامه و بیش از ۴۱۰۷ مقاله علمی تحقیقاتی در زمینه‌های مختلف همانند مهندسی، پزشکی، مدیریت، علوم پایه و غیره است. همچنین کتابخانه دارای منابع آموزشی الکترونیکی متعددی در بیش از ۳۰۰ موضوع تحقیقاتی و علمی است. دانشگاه دارای ارتباطات بین‌المللی با ۲۵ جامعه دانشگاهی از ۹ کشور مختلف به منظور تبادل کتب، منابع آموزشی و تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته است.

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

کدمطلب:

981003002-077

0 Reviews

Write a Review

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا