تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی چین

زمان مطالعه: 9 دقیقه
دانشگاه های علوم پزشکی

کد پادکست: 981029002-190-01

دانشگاه علوم پزشکی چین CHINA MEDICAL UNIVERSITY, TAIWAN CMU

کد تصویر: 981029002-190-07
تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی چین

دانشگاه علوم پزشکی چین

دانشگاه علوم پزشکی چین CHINA MEDICAL UNIVERSITY, TAIWAN (CMU) ​​در سال 1958 در استان تایچونگ در مرکز تایوان تاسیس شد. این دانشگاه اولین موسسه غیر انتفاعی است که برنامه‌های تحصیلی پزشکی و فارماکولوژی چینی در تایوان ارائه می‌دهد. با پیشرفت برنامه‌های رقابتی بین المللی و اعضای هیات علمی‌مشهور از سراسر تایوان و سراسر جهان، این دانشگاه به طور مداوم به عنوان یکی از مهمترین دانشگاه‌های پزشکی تایوان و منطقه بزرگ چین معرفی شده است. هدف دانشگاه CMU توسعه طب سنتی چینی و ترویج آن در طب غربی است.

کد پادکست: 981029002-190-02

دانشگاه علوم پزشکی چین در رتبه پنجم دانشگاه‌های تایوان قرار دارد و در سال 2016 – 2017 در رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها در رتبه 517 قرار گرفت
در بخش تحقیق و توسعه، دانشگاه CMU با استخدام دانشمندان با استعداد و برجسته از سراسر جهان، وسعت علمی‌خود را بصورت قابل توجه ای گسترش داده است.
هر دانشگاهی شرایط خاصی برای سن پذیرش در مقاطع مختلف دارد. در کشور چین برای مقطع لیسانس سن شما باید کمتر از ۳۰ سال باشد و برای مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز کمتر از ۴۰ سال
هزینه تحصیل در کشور چین نسبت به دانشگاه مورد نظر شما متفاوت می‌باشد. اما ما به شما به طور تقریبی برخی از قیمت‌های تحصیلی را ارائه می‌کنیم. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به با توجه به دانشگاه سالیانه ۳ الی ۴ هزار دلار به نرخ دلار دولتی می‌باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا با توجه به دانشگاه سالیانه ۴ الی ۵ هزار دلار به نرخ دلار دولتی می‌باشد. هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی با توجه به دانشگاه سالیانه ۶ الی ۸ هزار دلار می‌باشد.

دانشکده‌ها و رشته ها دانشگاه علوم پزشکی چین

این دانشگاه شامل 8 دانشکده است که در زمینه برنامه‌های آموزشی، تحقیقاتی و عملی در طب غربی، پزشکی چینی، دندانپزشکی، فارماکولوژی، بهداشت و درمان، داروهای بیولوژیک و مواد غذایی، بهداشت عمومی، علوم انسانی و علوم تجربی فعالیت می‌کند.

دوره‌های فوق العاده برای دانشجویانی که مایل به یادگیری و گسترش تجربه خود هستند در دسترس است. از سال 2011 تا 2017، CMU بالاترین یارانه را از پروژه آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش تایوان دریافت کرده است.

دانشگاه علوم پزشکی چین cmu

کد تصویر: 981029002-190-08

چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی چین

دانشگاه علوم پزشکی کشور چین با استفاده از آزمایشگاه‌های مدرن و پیشرفته خود از جمله سه بیمارستان آموزشی جامع و کارکنانی که تعهد قوی به دانشجویان خود دارند به ارائه فرصت‌های عالی برای دانش آموزان بومی‌و خارجی می‌پرازد. CMU بهترین آموزش‌های ممکن را ارائه می‌کند به طوری که دانشجویان می‌توانند بصورت حرفه ای زمینه مراقبت‌های بهداشتی و علوم زیستی را دنبال کند.

کد پادکست: 981029002-190-03

رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی چین

دانشگاه علوم پزشکی چین در رتبه پنجم دانشگاه‌های تایوان قرار دارد و در سال 2016 – 2017 در رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها در رتبه 517 قرار گرفت. دستاوردهای تحقیقاتی آن که توسط نشریات آن منعکس شده است، نه تنها در مقیاس بلکه در کیفیت نیز قابل توجه بوده است.

تحقیق و توسعه دانشگاه علوم پزشکی چین

در بخش تحقیق و توسعه، دانشگاه CMU با استخدام دانشمندان با استعداد و برجسته از سراسر جهان، وسعت علمی‌خود را بصورت قابل توجه ای گسترش داده است. این دانشمندان معتبر خارجی، بخشی از 500 استادی را که در حال حاضر در CMU فعالیت می‌کنند را تشکیل می‌دهند. همچنین توجه داشته باشید که سیستم مراقبت درمانیCMUH، که دارای 4 مجتمع بیمارستانی بین المللی معتبر با بیش از 5000 تخت است، دومین سیستم بهداشت و درمان در کل کشور تایوان است.

کد پادکست: 981029002-190-04

شرایط پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی چین

شرایط پذیرش در هر دانشگاه متفاوت می‌باشد، شما می‌توانید برخی از شرایط عمومی‌را در اینجا مطالعه کنید.

سن پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی چین

هر دانشگاهی شرایط خاصی برای سن پذیرش در مقاطع مختلف دارد. در کشور چین برای مقطع لیسانس سن شما باید کمتر از ۳۰ سال باشد و برای مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز کمتر از ۴۰ سال

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی چین 2021

الزامات زبان برای پذیرش تحصیلی 

اگر قصد شما اخذ یک مدرک انگلیسی است باید آزمون‌های تافل یا ایلتس را گذرانده باشید.
برای آموزش‌های چینی باید مدرک HSK را اخذ کرده باشید:
HSK ابتدایی برای علوم انسانی، مهندسی، پزشکی
HSK متوسط برای رشته‌های اقتصاد، لیبرال، مدیریت و …

مدارک مورد نیاز دیگر

پاسپورت عکس دار
فتوکپی گذرنامه
شناسنامه
گواهی سلامت
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی اجازه والدین برای اخذ پذیرش و زندگی در چین
گواهی دیپلم از مدرسه
گواهی آخرین مدرک تحصیلی
(بسته به درخواست هر دانشگاه ممکن است مدارک مورد نیاز بیشتر یا کمتر باشد)
برای آگاهی از زمان‌های پذیرش با ما تماس بگیرید.

برای زندگی در چین و ادامه تحصیل تنها آگاهی از شرایط پذیرش کافی نیست و شما نیاز به دانستن هزینه‌های تحصیل در چین ومزایای تحصیل در چین نیز داید، پس همین حالا دیگر مطالب را برای شناخت بهتر چین مطالعه کنید.

تحصیل در دانشگاه هاست چین

کد پادکست: 981029002-190-05

شهریه دانشگاه علوم پزشکی چین

هزینه تحصیل در کشور چین نسبت به دانشگاه مورد نظر شما متفاوت می‌باشد. اما ما به شما به طور تقریبی برخی از قیمت‌های تحصیلی را ارائه می‌کنیم.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به با توجه به دانشگاه سالیانه ۳ الی ۴ هزار دلار به نرخ دلار دولتی می‌باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا با توجه به دانشگاه سالیانه ۴ الی ۵ هزار دلار به نرخ دلار دولتی می‌باشد.

هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی با توجه به دانشگاه سالیانه ۶ الی ۸ هزار دلار می‌باشد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی چین 2020

کد پادکست: 981029002-190-06

دانشگاه علوم پزشکی چین cmu

کد تصویر: 981029002-190-09

زمان پذیرش:

برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از دقیق ترین زمان برای تحصیل در چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقاطع دریافت بورس:

 بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است.

رشته تحصیلی:

کمک هزینه تحصیلی برای یادگیری هر یک از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه اعطا می‌شود.

مزایای بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.
ملیت دانشجو: شهروندان غیر چینی
تعداد بورس تحصیلی: برای این بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه های کشور چین برای گرفتن دانشجو آزادانه عمل می‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی چین

کد تصویر: 981029002-190-10

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی چین 2020

کد پادکست: 981029002-190-07

نحوه درخواست:

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

بهترین دانشگاه پزشکی چین

برترین دانشگاه های رشته پزشکی در اکثر برنامه های پزشکی خود اساس تحقیقاتی را حفظ نموده اند. این برنامه ها شامل بیهوشی، قلب و عروق، مراقبت عمومی و داخلی، دستگاه گوارش، زنان و زایمان، چشم پزشکی، رادیولوژی و جراحی می باشد.  در مقاله زیر به برترین دانشگاه های پزشکی چین بر اساس شهرت و زمینه تحقیقاتی آنان اشاره نموده:

 • دانشگاه ژنگژو: این دانشگاه، دانشگاه دولتی واقع در ژنگژو، هنان، جمهوری مردمی در چین می باشد. دانشگاه ژنگژو از بزرگ ترین دانشگاه های چین به سبب تعداد زیاد دانشجویان است. فضای دانشگاه 433 هکتار می باشد.
 • دانشگاه پزشکی گوآنژو: این دانشگاه که به دانشگاه پزشکی گوآنژو شهرت دارد، در شهر گوآنژو واقع شده است.
 • دانشگاه پزشکی کونمینگ: این دانشگاه در استان یونن، شهر کونمینگ کشور چین واقع شده است.
 • دانشگاه جیانگسو: این دانشگاه که از جمله دانشگاه های برتر رشته پزشکی چین است، در استان جیانگسو، شهر ژنجیانگ جهموری مردمی چین واقع شده است.
 • دانشگاه آیان جیااوتانگ: این دانشگاه در زمینه مهندسی، تکنولوژی، مدیریت و علوم طبیعی در شهر شانشی چین واقع شده است. این دانشگاه وزرات تحصیلات عالیه چین به حساب می آید.
 • دانشکده پزشکی نینگیا: دانشکده پزشکی نینگیا که پیش از این به عنوان کالج پزشکی نینگیا مشغول به فعالیت بود، دانشکده ای واقع در استان نینگیا، شهر یینچوآن کشور چین می باشد.
 • دانشگاه سیچوان: دانشگاه سیچوان در چنگدو، مرکز استان سیچوان کشور چین می باشد. این دانشگاه دارای تاریخی دیرینه و اجداد است و اولین جد آن در سال 1740، 141 سال پیش از میلاد مسیح تاسیس شد.
 • دانشگاه سه دره چین: این دانشگاه در استان هوبِی، شهر ییچانگ کشور چین واقع شده است. دانشگاه در منطقه زیلینگ، در جوار دره زیلینگ که یکی از 3 دره است می باشد. فضای دانشگاه 200 هکتار است و کل ناحیه ساختمانی 830000 متر مربع می باشد. کتابخانه دانشگاه دارای 2000000 نسخه کتاب می باشد.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی چین

خوب اگر شما یک دانشجوی ایرانی یا هر شهروند قاره آسیا هستید و به دنبال بهترین کشور اقتصادی برای دنبال کردن دوره MBBS خود هستید، پس چین بهترین گزینه برای شماست. گذراندن دوره MBBS در چین هزینه کمتری نسبت به گذراندن دوره MBBS در ایالات متحده یا کشور انگلستان دارد و همچنین دارای شناخت جهانی می باشد. اگر نمی توانید MBBS را از کشور های پیشرفته و برجسته مانند ایالات متحده یا سایر کشور های اروپایی دنبال کنید، تحصیل پزشکی در چین 2019 در های ورودی خود را برای شما باز کرده است.

لیست کالج های پزشکی در چین

لیست کالج های پزشکی در چین

لیست کالج های پزشکی در چین

پیگیری MBA از چین دارای شناخت جهانی است و این بدان معنی است که می توانید بعد از گذراندن دوره های پزشکی مربوط به کشور، به عنوان پزشک در هر جای دنیا شروع به فعالیت کنید.

هزینه ها:

 • کارشناسی ( به زبان چینی ) 5 ساله: 32،000 رنمینبی ( 4،476.71 دلار آمریکا ) در سال
 • کارشناسی (MBBS به زبان انگلیسی ) 6 ساله: 40،000 رنمینبی ( 5،596.06 دلار آمریکا ) در سال
 • کارشناسی ( دندانپزشکی به زبان انگلیسی ) 5 ساله: 40،000 رنمینبی ( 5،596.06 دلار آمریکا ) در سال
 • برنامه های کارشناسی ارشد 3 ساله: 42،000 رنمینبی ( 5،877.49 دلار آمریکا ) در سال
 • برنامه دکترا 3 ساله: 45،000 رنمینبی ( 6،296.96 دلار آمریکا ) در سال

دیگر هزینه ها:

 •  هزینه درخواست: 800 رنمینبی ( 111.96 دلار آمریکا 
 • امتحان فیزیکی: 700 رنمینبی ( 97.95 دلار آمریکا )
 •  اجازه اقامت: 800 رنمینبی ( 111.96 دلار آمریکا ) در سال
 • بیمه پزشکی: 800 رنمینبی ( 111.96 دلار آمریکا ) در سال
 • مسکن: 7500 رنمینبی ( 1،049.49 دلار آمریکا ) در سال برای یک اتاق

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی چین

 • اقتصاد قوی و جامعه پایدار

از نظر اقتصادی چین یکی از قویترین کشورهای جهان است. این کشور با مشکلات امنیتی داخلی روبرو نیست و همچنین دارای زیرساختی شگفت انگیز می باشد.

 • انتخاب های بسیار

صدها مدرسه پزشکی و دانشگاه در چین وجود دارد که امکان تحصیل برای هزاران دانشجو، چه خارجی و چه داخلی، فراهم نموده اند و این دانشگاه ها دارای گزینه های زیادی برای انتخاب هستند. در این کشور برخی از بهترین مدرسه های پزشکی دنیا، از جمله دانشگاه پکن و دانشگاه فودان قرار دارد. تقریباً تمام مدارس پزشکی چین در فهرست بین المللی آموزش پزشکی (IMED) ثبت شده اند.

 • شهریه کم

 شهریه مدارس پزشکی در چین بسیار پایین است. تحصیل در این دانشگاه سالانه تنها حدود 1.000 – 2000 دلار هزینه دارد.

 • تکمیل سریعتر مدرک تحصیلی

اکثر دانشگاه های چین مدرک پزشکی خود را به عنوان لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی (MBBS) ارائه می دهند. برنامه تحصیلی MBBS روند سریعی برای پزشک شدن،دارد که تنها پنج سال زمان می برد. این بدان معناست که می توانید سریعتر به یک پزشک مجاز تبدیل شوید. در حالی که پزشکانی که در ایالات متحده، کانادا یا آلمان مشغول به تحصیل پزشکی هستند، پس از گذشت هفت الی هشت سال تحصیلاتشان به طور کامل به اتمام می رسد. 

 • مطالعه طب سنتی

مدارس پزشکی چینی علاوه بر آموزش پزشکی مدرن، به دانشجویان طب سنتی و تکنیک های پزشکی باستانی مانند طب سوزنی را نیز آموزش می دهند. این آموزشات معمولاً در کشورهای دیگر اتفاق نمی افتد و فرصتی مناسب برای گسترش دانش شما محسوب می شود.

 • یادگیری پرکاربردترین زبان دنیا

دوره های پزشکی در اکثر دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود اما همچنین لازم است که زبان چینی را به عنوان یک درس جداگانه یاد بگیرید که چیز بدی نیست!

 • کشوری بزرگی برای اکتشافات

 از نظر جغرافیایی چین کشور بسیار بزرگی است و شگفتی های طبیعی و مصنوعی زیادی دارد. در صورت تحصیل در چین، حداقل می توانید برخی از این موارد را کشف کنید. احتمالاً شما دانشگاهی در بیجینگ یا شانگهای با تمام آن آسمان خراش ها و جاده های شلوغ را تصویر می کنید اما چیزهای بیشتری در این کشور وجود دارد. 

موسسه بین‌المللی بنیاد چین تمامی‌خدمات مرتبط به چین شامل تحصیل در چین و آموزش زبان چینی را ارائه می‌کند.

تحصیل درچین ۰۲۱۸۸۰۶۰۶۰۱
آموزش زبان‌چینی ۰۲۱۶۶۱۲۳۰۸۶

برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور چین کافیست فرم زیر‌را پر کنید

 

کد مطلب: 981029002-190

1 Review

5

Write a Review

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا