تحصیل در دانشگاه شاندونگ چین
20130712161112977 200x200Shandong University - تحصیل در دانشگاه شاندونگ چین

دانشگاه شاندونگ چین

Shandong university

وب سایت

www.sdu.edu.cn

تعداد دانشجو

۵۷،۵۰۰

شهر

جینان

رتبه جهانی

۳۳۶

سال تاسیس

۱۹۰۱

دانشگاه شاندونگ چین یک دانشگاه جامع عمومی‌در استان شاندونگ است. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های چین است که دارای جمعیت دانشجویی (۵۷،۵۰۰ دانشجوی تمام وقت در سال ۲۰۰۹) می‌باشد و توسط دولت ملی مستقیما پشتیبانی می‌شود.

ساختار دانشگاه شاندونگ

دانشگاه شاندونگ از ادغام چند موسسه سازماندهی شده است. این موسسات در طول زمان به بیش از دوازده نهاد دانشگاهی رسیده است. قدیمی‌ترین موسسه  در دانشگاه شاندونگ، دانشگاه Cheeloo، می‌باشد که توسط سازمان‌های آمریکایی و انگلیسی در اواخر قرن نوزدهم (به عنوان کالج هنرهای آزادی) تاسیس شد. کالج Tengchow اولین موسسه مدرن آموزش عالی در چین بود. دانشگاه شاندونگ در تاریخ نوامبر ۱۹۰۱ به عنوان دومین دانشگاه ملی مدرن در کشور تاسیس شد.

اطلاعات کوتاه درباره دانشگاه شاندونگ چین

دانشگاه شاندونگ دارای هشت دانشگاه است که همه آنها در دو شهر استان جینان قرار دارند. جدیدترین این دانشگاه‌ها در شمال شرقی شهر بندر چینگدائو واقع شده است. این دانشکده در سپتامبر ۲۰۱۶ افتتاح شد و توسعه آن همچنان ادامه دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۰ توسط وزارت آموزش و پرورش چین به عنوان یک دانشگاه کلیدی معرفی شده است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه Shandong

دانشگاه شاندونگ تمام رشته‌های تحصیلات عالی اعم از علوم انسانی، علوم مهندسی و همچنین پزشکی را پوشش می‌دهد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای ۴ بیمارستان وابسته، ۳ بیمارستان غیر وابسته و ۱۱ بیمارستان آموزشی است. دانش آموزان تمام وقت این دانشگاه بالغ بر ۶۰،۰۰۰ نفر هستند که ۴۱،۱۰۳ در مقطع کارشناسی، ۱۶۶۰۷ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۸۱۳ دانشجوی خارجی هستند. همچنین شاندونگ دارای هیات علمی‌عالی از ۱۱۰۷ استاد، از جمله ۹۰۷ استاد دکتری است. علاوه بر این، پروفسور پیتر گرنبرگ، فیزیکدان آلمانی و برنده جایزه نوبل فیزیک ۲۰۰۷، به دانشگاه شاندونگ به عنوان استاد دوره تخصصی در سال ۲۰۱۲ پیوست. پروفسور مویان، سرپرست تحصیلات تکمیلی دانشگاه Shandong، جایزه نوبل ادبیات را در اکتبر ۲۰۱۲ دریافت کرد.

دانشگاه شاندونگ دارای ۲ رشته اصلی مهم در سطح ملی (شامل ۸ رشته سطح دوم) و ۱۴ رشته مهم در سطح می‌باشد که این رشته‌ها از گروه‌های هنر، مهندسی و پزشکی شامل می‌شود.  سیستم انضباطی جامع دانشگاه به آن کمک می‌کند تا به توسعه هماهنگ ، بین رشته‌های مختلف دست یابد. این دانشگاه دارای هشت پایگاه علمی‌تحقیقاتی دولتی است، از جمله یک آزمایشگاه ملی، مرکز تحقیقات فن آوری‌های دولتی، یک آزمایشگاه مهندسی دولتی و مرکز ارتقاء فن آوری‌های دولتی و ۴ پایگاه اصلی تحقیقات علوم اجتماعی، تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش، و تعداد زیادی از آزمایشگاه‌های مهم و مراکز پژوهشی فناوری مهندسی است.

مقاطع تحصیلی دانشگاه شاندونگ چین

دانشگاه شاندونگ یکی از بزرگترین دانشگاه‌های تحصیلی در چین است. در حال حاضر ۱۲ رشته عمومی‌برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، یعنی فلسفه، اقتصاد، حقوق، تحصیل، ادبیات، تاریخ، علوم، مهندسی، کشاورزی، پزشکی، مدیریت و هنرهای زیبا وجود دارد. ۴۰ برنامه درسی در سطح ابتدایی، ۵۵ برنامه کارشناسی ارشد، ۳ برنامه حرفه ای دکترا، ۲۷ برنامه حرفه ای کارشناسی ارشد، ۱۱۸ برنامه برای کارشناسی، ۳۸ ایستگاه تحقیقاتی پس از دکتری و یک سیستم کامل برای پرورش استعداد وجود دارد.

پیشرفت دانشگاه شاندونگ چین

رشد دانشگاه در طول سال‌ها، SDU را به خط مقدم بسیاری از زمینه‌های چین رهنمون ساخته است. در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰، زمانی که دانشگاه شاندونگ در چینگدائو واقع شد، این دانشگاه خانه بسیاری از محققان مشهور بود که راه موفقیت بزرگی را در زمینه ادبیات و تاریخ به راه انداخت. تا به امروز، دانشگاه شاندونگ به خاطر برنامه‌های قوی لیبرال خود شناخته شده است و مجله علمی‌معتبر، ادبیات، تاریخ و فلسفه بسیاری منتشر کرده است. این دو دوره همچنین پایه خوبی برای دانشگاه در علوم طبیعی بود.

هدف دانشگاه شاندونگ چین

در مواجهه با فرصت‌های بی سابقه، دانشگاه Shandong هدف بزرگ آموزشی قرار گرفته است: در ابتدا به تولد ۱۲۰ سالگی خود رسیده و به یک دانشگاه جهانی تبدیل شده است.

گروه تجربی

خوابگاه‌های دانشگاه شاندونگ

دانشگاه فودان دارای چهار پردیس است که همه آنها در شانگهای هستند.

 

نکات مهم :

جا به جایی به کمپ در یک هفته قبل از ثبت نام مجاز است
اجاره خانه خارج از محوطه دانشگاه مجاز است
خدمات ثبت نام ۲۴ ساعته
پرداخت در ترم به صورت نقدی

شهریه دانشگاه شاندونگ چین

هزینه زندگی ماهیانه بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یوان می‌باشد .

نرخ شهریه
دوره‌های کوتاه مدت (Non-Degree)۱۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ یوان
کارشناسی۱۸۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰  یوان
کارشناسی ارشد ۲۲۰۰۰ تا ۶۱۵۰۰ یوان
دکتری۲۶۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ یوان

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه شاندونگ چین ۲۰۱۸

زمان پذیرش :

برای درخواست بورسیه تحصیلی زمان‌هایی مشخص شده است که بر اساس دانشگاه متفاوت می‌باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از دقیق ترین زمان برای تحصیل در چین با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مقاطع دریافت بورس :

 بورس تحصیلی برای مقاطع رشته‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و زبان چینی در دسترس است.

رشته تحصیلی:

کمک هزینه تحصیلی برای یادگیری هر یک از رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه اعطا می‌شود.

مزایای بورس تحصیلی:

بورسیه تحصیلی مواردی چون تحصیلات تکمیلی، هزینه تحصیل، خوابگاه و هزینه‌های بیمه درمانی را پوشش می‌دهد و هزینه تحصیلی ماهانه ۲۰۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی، ۲۵۰۰ دلار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۳۰۰۰ دلار برای دانشجویان دکترا فراهم می‌کند. بورس تحصیلی معمولی هزینه‌های بیمه درمانی و درمانی را نیز پوشش می‌دهد.
ملیت دانشجو: شهروندان غیر چینی
تعداد بورس تحصیلی: برای این بخش اطلاعات دقیقی داده نشده است و دانشگاه های کشور چین برای گرفتن دانشجو آزادانه عمل می‌کند.

روش درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه شاندونگ چین ۲۰۱۸

نحوه درخواست: 

ثبت نام آنلاین: (در تاریخ مشخص شده توسط موسسه بنیاد چین)
برای این منظور فرم‌های مشخص شده موسسه را باید تکمیل نمایید.
کپی پاسپورت
بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی دفتر اسناد رسمی)
رونوشت بالاترین مدرک تحصیلی(فتوکپی اسناد رسمی)
گواهی سلامت پزشکی
گواهی عدم سوء پیشینه
رونوشت HSK۴ برای رشته‌های چینی آموزش داده شده

IELTS / TOFEL گواهی زبان
برنامه تحقیقی حداقل ۸۰۰ کلمه (فقط برای برنامه‌های کارشناسی ارشد) که توسط کارشناس موسسه بررسی و حمایت می‌شود.
دو توصیه نامه از استادان مختلف (فقط برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی)
مقالات منتشر شده یا سایر افراد حمایت کننده (فقط برای دانشجویان کارشناسی ارشد)

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مزایای تحصیل در چین و مشاوره تحصیلی با ما تماس بگیرید.

امکانات مطالعاتی

امکانات ورزشی

سالن غذاخوری

  • قالب ۱۳۷۰/۰۵/۱۶
  • بدون خط فاصله وارد کنید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دانشجویان اعزامی‌موسسه بنیاد چین

کد مطلب: ۱۳۳۰-۲/۹۸۰۹۱۰-۱۰۰۰/م ح/ت/۹۸