واحدهای رشته داروسازی در کشور چین

در این مقاله می خواهیم اطلاعات اجمالی و مفیدی در خصوص واحدهای رشته داروسازی در کشور چین ارائه دهیم.

رشته داروسازی برای دانشجویان بین المللی در کشور چین به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای تحصیل در رشته داروسازی، ابتدا باید در مقطع کارشناسی، در یک دانشگاه معتبر پذیرش بگیرید.

برای پذیرش باید حتما از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید. حداقل سن ۱۸ سال و نمره ایلتس قابل قبول برای اخذ پذیرش از دانشگاه، نیز لازم است. مدت زمان تحصیل در رشته داروسازی ۴ سال است. هزینه ارسال درخواست برای پذیرش حدود ۱۵۰ دلار است که البته از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

این دوره، ترکیبی از تئوری های داروسازی و آموزش متمرکز بر فناوری های تحقیقاتی است. هدف این دوره، پایه گذاری زمینه قوی علمی و عملی برای دانشجویان است.

این برنامه برای آماده سازی دانشجویان برای تحقیقات و مشاغل دانشگاهی در تجزیه و تحلیل دارویی، کاربرد بالینی پزشکی جدید، مدیریت دارویی، تحقیق، طراحی و تولید و مدیریت داروهای جدید، طراحی شده است.

واحدهای رشته داروسازی در کشور چین :

دانشجویان رشته داروسازی در ۲ سال اول تحصیل به یادگیری علوم پایه می‌پردازند. علوم پایه در داروسازی شامل دروس زیست شناسی و شیمی است. در ترم اول سال سوم تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجو باید زمینه تخصصی خود را انتخاب کند. پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان باید در طول تحصیل دروس اصلی، دروس آزمایشگاهی، کارآموزی را بگذرانند و پایان نامه خود را ارائه کنند.

بخشی از دروس ارائه شده در این رشته را در ادامه برایتان آورده‌ایم.

دروس عمومی:

ریاضی پیشرفته، احتمال جبر خطی و آمار؛ فرهنگ چینی؛ زبان چینی؛ مبانی قانون؛ مبانی کامپیوتر؛

زیست شناسی و شیمی:

شیمی معدنی؛ شیمی تجزیه؛ شیمی ارگانیک؛ شیمی فیزیکی؛ بیوشیمی و زیست شناسی سلولی-مولکولی

دروس تخصصی:

دارو شناسی،  فارماکولوژی؛ تجزیه و تحلیل داروسازی؛ فارماکولوژی بالینی؛ داروهای متابولیسم سینتیک؛ بررسی پزشکی مدرن؛ تجزیه و تحلیل طیفی داروسازی؛ کروماتوگرافی داروسازی (رنگ نگاری دارویی)

کد مطلب: ۱۳۳۰-۲/۹۸۰۷۰۴-۱۰۰۰/م ح/ت/۹۸